Leczenie wzdęcia

Co to wzdęcia, wiem z pierwszej ręki praktycznie wszystkich ludzi. A pomimo tak piękne imię, wzdęcia – choroby, która przynosi wiele nieprzyjemnych momentów niewygody i człowieka. Niestety, wzdęcia tylko oznacza, że ​​osoba pod wpływem pewnych względów jelita gromadzi się nadmiar gazu.

load...

Oczywiście, jest to zjawisko zupełnie nieszkodliwe i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzkiego. Jednak zjawisko to jest bardzo nieprzyjemne, a czasami prowadzi do sytuacji dość krępujące. Ponadto, w bardzo rzadkich przypadkach, ale wciąż wzdęcia mogą być jednoczesne objawem niektórych poważniejszych chorób. W każdym przypadku, osoba zwykle tak szybko, jak to możliwe, aby pozbyć się wyniszczania jego dyskomfort. I słusznie – jeśli osoba wzdęcia, leczenie może znacznie złagodzić jego stan.

Przyczyny wzdęcia

Tematem dzisiejszej dyskusji będzie wzdęcia: przyczyny, leczenie. Po tym wszystkim, informacja ta jest bardzo przydatna w walce z tym złe samopoczucie. Niech najpierw zrozumieć przyczyny, które mogą powodować gromadzenie się nadmiernej ilości gazu u zdrowej osoby. Co do zasady, najważniejszym i niemal jedyną przyczyną są pewne grupy produktów. Należą do nich:

  1. Produkty mleczne. Prawie wszystkie produkty mleczne są mocną wywołać wzdęcia, aby użyć bardzo dużej ilości. Szczególnie istotne jest to prawdą w przypadku mleka. Ponadto, istnieją ludzie, którzy nawet niewielkie ilości nabiału może wywołać najsilniejszy atak wzdęcia.
  2. Napoje zawierające drożdże. Bardzo często wzdęcia występuje u tych, którzy nadużywane napój, zawierający w swoim składzie kultury drożdży. Z reguły, takie napoje piwo i Kwas, tak zwane „na żywo”.
  3. Niektóre warzywa. Często gazowanie prowadzi do zwiększonego wykorzystania niektórych warzywach, zwłaszcza w dużych ilościach. Przyczyną najczęściej wzdęcia następujących warzyw: wszystkie rodzaje fasoli, ziemniaków i kapusty. Szczególnie kiszonej kapusty.

Z reguły, takie przypadki wzdęcia charakteryzują głównych objawów, takich jak ból, kurcze występowania w obszarze jelita grubego, dudnienie nieprzyjemne uczucie ciężkości w żołądku i „pęknięcie” w dolnej części brzucha.

Nie ma niebezpieczeństwa, że ​​takie uczucia nie są, i to stosunkowo szybko – zazwyczaj po wizycie w toalecie. Przy okazji – nie wspominając o tym, że w przewodzie pokarmowym zdrowego dorosłego człowieka jest zawsze około 1000 ml gazu, bez których normalne funkcjonowanie po prostu niemożliwe.

load...

Co do zasady, takie ataki wzdęcia nie wymaga żadnych specjalnych środków – nie wyostrzyć uwagę. Jedyną rzeczą do zapamiętania – to konieczność ograniczenia korzystania z tych produktów, dla których wcześniej zauważyłem podobną reakcję, w przeddzień ważnego spotkania lub romantyczną randkę. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby dostać się w bardzo nieprzyjemnej sytuacji, albo w najlepszym wypadku cierpieć przez całą noc.

Jeśli takie powinno się zdarzyć, można podjąć środki nadzwyczajne, które, jeśli nie całkowicie wyeliminować kolejną walkę o wzdęcia, to przynajmniej w znacznym stopniu zmniejszyć dyskomfort.

Takie środki są dość proste – wziąć węgiel, szybkość 1 tabletka na 10 kg masy ciała, ich starannie żuć przed połknięciem. Alternatywnie, można zastąpić węgiel aktywny „żel Enteros”, który jest bardzo skuteczny chłonne. Można go kupić w niemal każdej drogerii. Dawkowanie – pół łyżeczki na każde dziesięć kilo wagi.

Jednak czasami wzdęcia ataki występują nie tylko po otrzymaniu Wytrącony produkt. Oczywiście, nie zawsze wzdęcia wskazuje na obecność każdej osoby – lub choroby współistniejące. Jednak ryzyko dla ich zdrowia w takiej sytuacji nadal nie warto – w przeciwnym razie osoby zagrożone ignorować dowolny – żadnej naprawdę poważnej choroby.

Nie ma nic dziwnego w tym, że ludzie są zawstydzeni, aby udać się do lekarza z tak delikatnej kwestii. Jednak nadal jest to konieczne, aby przezwyciężyć nieśmiałość i udać się po pomoc medyczną. Chociaż, oczywiście, istnieje kilka dobrych sposobów sprawdzonych cele, które pomogły wielu ludziom pozbyć się wzdęcia. To, co zostanie omówione dalej.

Jak radzić sobie z wzdęcia?

Przed mówimy o leczeniu wzdęć, trzeba wiedzieć kilka rzeczy, które nie jest w żaden sposób nie do zaakceptowania, ponieważ ze względu na ich stan chorego może znacznie pogorszyć. Ale wiele osób za pomocą tych środków i próbuje pozbyć się nadmiaru gazu.

Pierwszy – lewatywa. Często można usłyszeć liczne wskazówki, które pomogą gazów z organizmu za pomocą lewatywy lub poduszki, a nawet środków przeczyszczających. Jednak w rzeczywistości, tylko takie działania pogorszyć sytuację, co prowadzi do jeszcze większego rozdęcia jelit.

Jest o wiele mądrzejszy o ponowne rozpatrzenie swojej diety. Jeśli są typowe częste ataki wzdęcia, całkowicie wyeliminować z diety wszystkich napojów bezalkoholowych, warzyw, produktów spożywczych zawierających cukier, czarny chleb. Znacznie bardziej przydatny do włączenia do codziennego menu więcej niż zwykle, pokarmy wysokobiałkowe – mięso, ryby.

Jak wspomniano powyżej, z częstymi atakami wzdęcia wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem. Lekarz oceny stanu chorego, może wyznaczyć następujące leki: węgiel aktywny, smektyt, białą glinkę. Substancje te mają zdolność do pochłaniania gazów, a tym samym poprawę stanu pacjenta.

Jeśli to konieczne, chory zostanie przypisany do kompleksowego leczenia, w oparciu o powodach, które doprowadziły do ​​wystąpienia napadów na wzdęcia. Na przykład, jeśli było powodu dysbakterioza jelit, lekarz może przepisać środki farmakologiczne przywrócić normalną równowagę drobnoustrojów w jelicie.

Jeżeli dana osoba odczuwa silny ból w jamie brzusznej, to wybrać optymalne farmakologicznego leku, który usuwa skurcz mięśni gładkich żołądka i jelit. Nie będzie również powołany na przebieg leczenia, które pomogą wyeliminować biegunki i zaparcia, jeśli to konieczne.

W bardzo rzadkich przypadkach, wzdęcia spowodowane przez mechaniczne niedrożności jelit. Warunek ten jest bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia, nie tylko u ludzi, ale także dla życia. W tym przypadku jedynym sposobem, aby pomóc osobie jest natychmiastowa interwencja chirurgiczna, która ma na celu wyeliminowanie zakłóceń mechanicznych. Głównym objawem takiego naruszenia jest silny ból ostry i dużo gazu.

Tradycyjne metody leczenia wzdęcia

W takim przypadku, jeżeli osoba była już lekarz i wie dokładnie, co jest przyczyną tej choroby jest naruszeniem diety, leczenie wzdęcia jest dopuszczalne, a niektóre sposoby ludowe. Należy jednak pamiętać, że niektóre składniki mogą powodować reakcje alergiczne, więc przed każdym użyciem należy skonsultować się z lekarzem.

  • Korzeń mniszka lekarskiego. Bardzo skutecznym sposobem, aby wyeliminować nadmiar gazu jest korzeń mniszka lekarskiego. Aby przygotować wlać dziesięć gramów zgnieciony korzenia mniszka leczniczego jedną szklankę zimnej wody pitnej. Konieczne jest, aby nalegać trzy godziny, po czym gazę filtra za pomocą tkanki. Wlew Drink z korzenia mniszka lekarskiego niezbędne do dwóch łyżeczek co najmniej cztery razy na dobę.
  • Wywar z nasion pietruszki. Nie mniej efekt sprawia, że ​​bulion pietruszki. Gotować trzeba wlać łyżkę suszonych nasion pietruszki w dwóch szklankach wody, zagotować i wyłączyć grzanie. Szczelne pokrycie miseczkę z pokrywką i pozostawić do zaparzenia przez kilka godzin. Weź bulion musi być małe posiłki w ciągu dnia.
  • Apteka stokrotki. Bardzo dobre działanie na organizm ludzki posiada wspólny rumianku. Aby to zrobić, należy przygotować wywar z następujących czynności – w misce emaliowanej, umieść trzy łyżki sproszkowanych kwiatostanów rumianku, zalać wodą i gotować przez około dziesięć minut. Następnie bulion pozostawić na kilka godzin i szczepu z zastosowaniem tkaniny z gazy. Pij bulion musi być dwieście gramów, trzy razy dziennie.
  • Peppermint Pole. Wlać trzy łyżki Mennicy pola filiżanki wrzącej wody, pozostawić na dwie godziny. Take infuzji musi być trzy łyżki co dwie godziny. Należy pamiętać, że ten wywar może być podjęta nie więcej niż trzy kolejne dni.

Jeśli będzie uważnie monitorować swoje zdrowie, szybko zapomni o tym, co jest wzdęcia!

load...