Leczenie trądziku za pomocą hormonalnych środków antykoncepcyjnych

Zawartość:

Obecnie lek jest skokowo.

load...

Obecnie wiemy, że bardzo skuteczne środki w celu zwalczania trądziku.

Ten hormonalne środki antykoncepcyjne. Pomagają wyeliminować przyczynę nieprzyjemnego wysypki na twarzy. Często przyczyną jest zbyt aktywna praca hormonów. Oczywiście, nie należy wykluczyć inne możliwe przyczyny: reakcje alergiczne, niewłaściwego odżywiania. W żadnym wypadku nie wolno samodzielnie wyznaczyć pigułki antykoncepcyjnej dla trądziku. Przede wszystkim należy udać się do lekarza, który pomoże Ci wybrać odpowiedni lek.
Powrót do spisu treści

Jako środki antykoncepcyjne rozwiązać problemy z trądzikiem

Do produkcji tłuszczu hormonów spotykają androgenów. Podczas comiesięcznych nadnerczy są bardzo aktywnie pracuje i wszystkie androgeny są aktywowane. Dlatego kobiety w wieku rozrodczym problem zaczyna się na zewnątrz, utworzona trądziku na twarzy, pleców i innych części ciała. Pigułki antykoncepcyjne mogą hamować nadmierną aktywność hormonów. Tłuszczu nie jest generowany w zbyt dużej ilości, i skóra pozostanie w stanie normalnym.

Typowo, stosowanie antykoncepcji hormonalnej jest zalecane jedynie w przypadku trądzik jest łagodny do umiarkowanego. Powinna ona spełniać określone warunki:

 1. Wiek pacjenta powyżej 15 lat,
 2. Cykl menstruacyjny rozpoczął,
 3. Kobieta nie chce mieć dzieci, ale są aktywne seksualnie.

Efekt po zastosowaniu tabletek antykoncepcyjnych pojawiają się natychmiast. Być może kilka miesięcy będą musieli poczekać, że skóra wziął normalny wygląd. W większości przypadków efekty stosowania leku jest dobra i pacjenci bardzo podoba mi się efekt. Jeśli walka z trądzikiem był opóźniony, a technika antykoncepcyjna jest zwykle podawana kuracji antybiotykowej. Ale to zdarza się tylko w bardzo zaawansowanych przypadkach. Jeśli sytuacja jest na tyle poważna, pacjent będzie musiał przejść testy na wykrycie współistniejących chorób. Oddawanie testy koniecznością, ze względu na choroby, które wywołują trądzik wystarczająco silny. Na przykład, może to być policystycznych jajników. Jest to bardzo niebezpieczna choroba, która wymaga natychmiastowego leczenia.

load...


Powrót do spisu treści

Ryzyko i korzyści z terapii hormonalnej na trądzik

Takie leczenie skóry przeszedł wiele prób klinicznych, które wykazały, że leczenie ma pozytywny efekt: znikają zaczerwienienia i stany zapalne ogniska, wąskie pory, skóra staje się normalny zdrowy koloryt. Ale, mimo wszystko, wciąż i działania niepożądane:

 1. Może mieć ból podczas oddawania moczu;
 2. Nawracające bóle głowy;
 3. Wysokie ciśnienie krwi;
 4. Wahania nastroju;
 5. Długotrwała depresja.

Pigułka nie powinien być stosowany w leczeniu osób chorych na cukrzycę, choroby serca lub mające zapalenie raka. Również, że absolutnie nie można zaakceptować karmiących i kobiet w ciąży. Nie zalecamy tego traktowania na palaczy i osób cierpiących na otyłość.


Powrót do spisu treści

Zalecenia dotyczące stosowania pigułek antykoncepcyjnych

Ciało powinno być traktowane w rozsądny sposób, w przeciwnym razie może stać się przyczyną poważnych obrażeń bardziej niż tylko pryszcze. Dlatego podczas leczenia należy wykonać kilka przydatnych wskazówek:

 1. Po pierwsze, nie jest konieczne do samoleczenia. Zwłaszcza w dziedzinie hormonalnej. Istnieje duże ryzyko, aby zrobić coś złego. Dlatego leczenie powinno wyznaczyć tylko doświadczonego specjalistę. Nie szukaj receptur do zwalczania skórne procesy zapalne w internecie, leki mają skutki uboczne i nie są odpowiednie dla każdego.
 2. Po drugie, nie należy zapominać, że można leczyć trądzik za pomocą mniej ryzykowne sposoby, które nie zakłócają ogólną równowagę hormonalną organizmu. Więc na początek jest lepiej spróbować usiąść na specjalnej diecie, czy anty-maski. I tylko wtedy, gdy te metody nie dają pozytywny wynik może być stosowany do leczenia pigułki antykoncepcyjne. Ale dopiero po pełnym badaniem lekarskim.
 3. Po trzecie, ostre odrzucenie decyzji hormonalnych środków antykoncepcyjnych może powodować nowy stan zapalny. Jest to spowodowane tym, że korpus ma rozpocząć pracę na nowych poziomów hormonów. Musimy dać mu czas na przegrupowanie. Więc nie panikuj przed czasem i próbować nowych i bardziej skutecznych metod leczenia.

Z powyższego można stwierdzić, że leczenie trądziku wykorzystaniem hormonalne środki antykoncepcyjne, jest rzeczywiście możliwe. Ponadto, daje dobre wyniki. Ale go używać z dużą ostrożnością i dopiero lekarz wyraża zgodę na takie leczenie.

load...