Leczenie trądziku jest możliwe! pomocnych wskazówek

Zawartość:

Trądzik. Ten kłopot jest znane wielu ludzi. I niestety. Nie tylko nastolatki. Oczywiście, większość Trądzik doskwiera to dla młodych ludzi w wieku od 14 do 25 lat. Ale jeśli ktoś ma cerę tłustą, problem może utrzymywać się przez całe życie.

load...

A jeśli nastolatków trądzik na twarzy – zjawisko całkowicie naturalne, osoba w obecności trądzik dorosłych wygląda, przynajmniej bałagan. Co robić w takiej sytuacji? Odpowiedź jest oczywista – leczenie trądziku! Na trądzik – prawdziwy choroby. Zaburzenie skóry jest zapalenie gruczołów łojowych i mieszków włosowych.

Choroba może być spowodowane przez wiele przyczyn fizycznych: naruszenie funkcji gruczołów i metabolizm, pobudzających nadużyć, cukru i leków. Przyczyniać się do chorób zmęczenia nerwowego, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, hipowitaminozy i niezgodności produktów do pielęgnacji skóry. W każdym przypadku przyczyną trądziku jest ustanowienie dermatologa. Niestety. Prawie zawsze ludzie zaniedbują wizytę u lekarza. I bardzo na próżno – jeśli nie wyeliminować przyczynę choroby, pozbyć się trądziku będzie znacznie trudniejsze.

Zablokowania ujścia gruczołów łojowych i stagnacji łoju w kanale aktywacji ropotwórcze bakterie istnieją, który prowadzi do stanu zapalnego. Proces ten jest zwykle zlokalizowane na twarzy, szyi, pleców, klatki piersiowej. Zdefiniowane aktualny ostre i podostre wysypka zapalnego głównie charakter guzkowy i krostkowa.

Ogólne zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry

Najważniejszą rzeczą – jest to systematyczne, dokładne i właściwej pielęgnacji skóry. Po pierwsze, oczyszczanie, trądzikowej powinny być prowadzone co najmniej trzy razy dziennie. I jeśli to możliwe – nawet częściej. Po drugie, czyszczenie powinno być wykonywane poprawnie. Po trzecie – ważne jest, aby przejrzeć diety – dużo zależy od niego. Ale spójrzmy na te kwestie w sposób bardziej szczegółowy.

load...
  • Harmonogram oczyszczająca

Zasadą jest, że większość ludzi oczyszcza skórę raz dziennie – przed pójściem spać, myśląc, że to było w godzinach wieczornych jest to najbardziej brudne. Może tak być, ale w godzinach porannych i potrzebuje skóra się oczyszcza, nie mniej. Po tym wszystkim, w czasie snu, gruczoły łojowe nadal działać. Oznacza to, że skóra zgromadził dużą ilość samego łoju. I należy się udać tylko jak kurz osiądzie na skórze.

Jeśli rano skóra twarzy jest oczyszczone z kurzu będzie znacznie mniej. Tak więc, i trądziku będzie znacznie mniej. Najlepiej, skóra powinna być okresowo czyszczone w ciągu dnia – co najmniej za pomocą wilgotnej szmatki obszarów problemowych. Chociaż, oczywiście, jeśli jesteś poza domem, a na twarzy swojej tonalnej podstawie, sprawia, że ​​jest praktycznie niemożliwe.

  • Zasady oczyszczająca

Jak pokazuje praktyka, często oczyszczanie skóry jest tak proste jak mycie wodą. W najlepszym wypadku – z mydłem. Jednak obie te metody nie przyniosą żądany wynik. Czysta woda nie będzie w stanie prawidłowo czyszczenia skóry. Mycie wodą z mydłem może prowadzić do peelingu skóry – błędem byłoby sądzić, że tłusta nie jest narażona na podrażnienia. Dlatego, kosmetologów, lekarze zalecają stosowanie specjalnych urządzeń do mycia – różnych pianek i żeli. Chociaż istnieje nie mniej skuteczne środki zaradcze ludowe do mycia – dla nich powiemy nieco niższa.

Upewnić się, i temperatura wody – z własnym płukania należy przeprowadzić umiarkowanie gorącej wody, a także do uzupełnienia należy płucze zimną wodą. Gorąca woda rozszerzenie porów, które pozwalają na bardziej dokładnym oczyszczeniu skóry. Kolejne przemywanie zimną wodą pomoże zmniejszyć porów, tak, aby nie uboju kurz i brud w nich.

  • Dieta

Liczne badania wskazują, że niezawodnie rozwój trądziku jest często wprost zależny od tego, że jest człowiekiem. Najczęstszą przyczyną problemu są następujące produkty:

  1. Jakiekolwiek słodycze, zwłaszcza kakao i czekolady.
  2. Wędzone.
  3. Tłuste i smażone potrawy.
  4. Napoje gazowane, kawę i alkohol.

Więc starają się wyeliminować te pokarmy z menu. Albo przynajmniej użyć szczypty możliwego minimum. Najbardziej pozytywny wpływ na skórę świeżych warzyw, owoców, produktów mlecznych. Przy okazji, jeśli chcesz menu będzie wam znane, całe twoje ciało będzie powiedzieć dziękuję.


Leczenie trądziku od środków ludowej

Bardzo często środki folk, aby pozbyć się trądziku zarządzać znacznie szybciej niż większość współczesnej kosmetologii znaczy. Jedyną rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – to jest od składników receptury. Żaden z nich nie powinien być reakcje alergiczne. Co więcej – wszystkie fundusze muszą najpierw spróbować. Aby to zrobić, stosuje się niewielką ilość na skórę za uchem. Upewnij się, że reakcja skórna – jeżeli nie zaczerwienienie i swędzenie, środek można stosować bez obaw, nie masz alergii.

  • Środki do prania

Pamiętaj, że jest podstawą walki z trądzikiem? To prawda, oczyszczenie skóry. Więc przede wszystkim należy wziąć pod uwagę środki ludowych, aby oczyścić skórę. Jednym z najbardziej popularnych środków – jest to najbardziej zwykle płatki owsiane. Umieścić 200 g płatków owsianych na gorącej patelni, smażyć przez 5 minut. Następnie ostudzić i zmielić za pomocą szlifierki do proszku.

Weź kawałek zwykłego mydła dla dzieci, zetrzeć go na małej tarce i wymieszać z ziemią płatków owsianych. Wszystko jest gotowe do środka myjącego. To bardzo proste – nawilżyć skórę, stosuje się trochę powstałej mieszaniny i dokładnie rozprzestrzeniać. Masaż przez około dwie minuty, a następnie spłukać wodą. Oznacza to, skutecznie oczyszcza skórę, nie powodując podrażnień.

Aloes i mydło w płynie może być również doskonałym narzędziem do oczyszczania skóry tłustej. Aby to zrobić, trzeba będzie mydło dziecięce – 100 g, 5 liści aloesu. Korzystanie z tkaniny gaza wycisnąć sok, wymieszać z płynnym mydłem. Wszystko użyciu narzędzie do codziennego mycia.

  • Scrubs

Dwa do trzech razy w tygodniu, należy oczyścić za pomocą głębiej zarośla. Nie spiesz się do sklepu – można gotować w domu jest bardzo dobre i skuteczne peelingi. Najprostszym – kawa. Jeśli pijesz naturalnych, kawy rozpuszczalnej – narzędzie nadaje się optymalnie dla Ciebie. Fusy nie rzucać – wymieszać ze śmietaną w stosunku 1 do 1.

Stosuje się do tłumienia skóry uzyskanej mieszaniny masażu przez kilka minut. Pozostawić na 10 minut, a następnie dokładnie spłukać dużą ilością zimnej wody. Podobna procedura może być przeprowadzone nie więcej niż trzy razy w tygodniu – w przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia skóry.

Gryka może być również doskonałym narzędziem. Aby to zrobić na gorącej patelni smażyć kaszę, chłodnym i korzystania z gryki młynek mielenia. Ale nie w takim stanie proszku – posiada duże cząstki spadać. Gryka można również zmieszać ze śmietaną i jogurtem może być dowolny – w równych proporcjach.

Rasparte twarzy, należy ją dokładnie wyczyścić, a następnie zastosować peeling. Masuj skórę przez kilka minut, następnie spłukać zimną wodą. Pat skórę ręcznikiem, zastosować zwykły balsam. Ten peeling można stosować nie więcej niż dwa razy dziennie.

  • Maski

Maski są również bardzo ważnym etapem w leczeniu trądziku. Maski normalizują pracę gruczołów łojowych, łagodzi stany zapalne – trądzik rekolekcje. Maski, istnieje wiele, więc powiemy wam tylko o najbardziej skuteczne.

Jedną z najbardziej skutecznych maski – aloes miodu. Aby przygotować tę maskę potrzebne są trzy arkusze roślin aloesu nie są w wieku poniżej trzech, pięciu łyżek któregokolwiek z miodem. Aloe wcześniej umieścić w zamrażarce przez 10 dni. Po tym, mielone wymieszać mieszankę z miodem – w końcu trzeba mieć jednorodną masę. Umieścić w pojemniku szklanym z pokrywką – Utrzymuj maska ​​musi być wyłącznie w lodówce.

Maskę należy stosować na dokładnie oczyszczoną skórę. Opuszczenie maski na twarzy przez około 30 minut, a następnie płukanie zimną wodą. Ta maska ​​dwa razy w tygodniu robić. Znacząca poprawa skóry obserwowano po 2-3 procedur. Jednak potem zatrzymania maska ​​nie jest to konieczne, w celu zapobieżenia nawrotowi.

Jeśli oprócz trądzik, nadal irytujące i wrze, spróbuj maskę z żurawiny. Aby przygotować maski mogą być używane jako świeże owoce jagodowe i lody. Będziesz potrzebował 200 gramów owoców i 100 gramów każda miodu. Jagody przebierał, wymieszać z miodem. W kąpieli wodnej, doprowadzić mieszaninę do wrzenia, wyłączyć i ostudzić.

Następnie mieszanina ostygnie, wlać ją do słoika szklanego, których nie trzeba przechowywać dłużej niż miesiąc w lodówce. Maska powinna być nakładana na zmienioną chorobowo skórę i zostawić na około 15 minut. Następnie spłukać dużą ilością zimnej wody. Zazwyczaj, trądzik znika bardzo szybko.

Oprócz maski i peelingi można stosować okłady z wywaru z rumianku. Place w emalii pan pięć łyżki kwiatostanów rumianku wypełnić 0, 5 litrów wody i doprowadź do wrzenia. Zmniejszyć ogień i gotować przez 10 minut. Domagaj godzinę, następnie odcedzić. Mokrych otrzymanego bulionu gazy przez 10 minut, należy dołączyć do chorej skóry. Te okłady doskonale łagodzi stany zapalne.

Jak widać, w leczeniu trądziku i trądziku nie jest wielkim problemem. Najważniejsze – jest przestrzeganie wszystkich zasad i zaleceń. Ale tylko w przypadku, trądzik nie jest zbyt intensywne. W szczególnie ciężkich przypadkach trądzik leczy powinny tylko dermatolog. W przeciwnym razie, pogorszenie skóry, pojawianie się blizn można przewidziane. Nie jest konieczne, aby zaniedbać sytuacji. Bądź zdrowy i piękny!

load...