Leczenie trądziku: folk i leki

Pojawienie trądziku związane ze zwiększoną funkcję gruczołów łojowych. Mimo, że trądzik jest uważany za młodzieńczy problem leczenia trądziku zainteresowany nie tylko młodych ludzi, a także ludzi w okresie dorosłości. Pomimo faktu, że dysfunkcja gruczołów łojowych dochodzi w okresie dojrzewania, trądzik może być mylące, a te osoby, które długo się z nim. Po tym wszystkim, to naruszenie gruczołów łojowych jest zwykle hormonalne w naturze.

load...

Do wyboru sposobu leczenia, konieczne jest, aby sprawdzić, dlaczego nie było trądziku na twarzy, powoduje w dużym stopniu określa leczenia tej choroby. Dodatkowo, istnieje kilka kliniczne form trądziku i leczenia każdego z tych form ma swoją własną charakterystykę.

Zawartość:

Lekarze pochodzenia hormonalnego trądziku

Przyczyny trądziku na twarzy

Zazwyczaj, trądzik na powierzchni – odbiciem stanu wewnętrznego korpusu. Lekarze uważają, że choroba jest związana z zaburzeniami hormonalnymi i nierównowagi hormony płciowe odgrywają kluczową rolę. Ze wzrostem poziomu hormonów płciowych wiążą nastoletnią trądzik. Często, trądzik na powierzchni przeszkadza kobiet w okresie przekwitania.

load...

Przypisują Niektórzy eksperci wygląd trądzik na twarzy i ciała z żywnością, inni twierdzą, że związek między trądzik i żywności, że człowiek spożywa, jest nieobecny. Jednak ostatnie badania wykazały zależność między odżywczych, hormonów i trądzik na twarzy i ciele. Tak więc, na przykład, stwierdzono, że w mleku i produktach mlecznych i innych hormonów obecnych środków bioaktywnych, które mogą powodować trądzik u ludzi, który wykorzystuje nabiał pod pewnymi warunkami. Ustalone i że przyczyna trądziku na powierzchni może być nadmiar cukru i innych oczyszczonych węglowodanów w organizmie, z powodu ich zaburzeniami przemiany materii insuliny. Ponadto cukier w jelitach tworzy pożywkę dla rozwoju różnych drobnoustrojów, co niekorzystnie wpływa na stan organizmu jako całości, że pojawienie się trądziku wpływ na skórę.

Ponadto, szkodliwe tzw fast food – fast produktów spożywczych. Są zupy, płatki śniadaniowe, makaron, które do spożycia przez ludzi należy rozcieńczyć ciepłą wodą. Takie produkty mogą nie być prawidłowo metabolizowane przez organizm i wywodzą, zwłaszcza jeśli nie są regularnie. Stopniowo te zanieczyszczają żywność i zatruwa ciało, które w naturalny sposób wpływa na skórę.

Niektórzy eksperci uważają, że przyczyną trądziku jest stres, a możliwe, aby uniknąć niepokojów polecam, spokojniejsze podejście do życia.

Kliniczne objawy trądziku

Istnieje trądzik, zaskórniki (czarne plamy), zaskórniki, Potrzeszcz (milii), trądzik pospolity (trądzik), wysypka krostkowa (kolor czerwony z białym głowie), trądzik przeciwzapalne (phlegmonous), leki (powstają z powodu nietolerancji jakiegokolwiek leku narkotyków), trądzik zawodowa (w odniesieniu do warunków, w jakich pracują ludzie).

Ponadto, jest 4 ciężkość choroby.

Pierwszy stopień – istnienie otwartych i zamkniętych zaskórników, który uderzył w strefie T, broda i czoło.

Drugi etap – porażka wykracza poza wyżej wymienionych obszarach, istnieje wrzody.

III stopnia – porażka całej osoby, a ponadto wysypka rozprzestrzenia się na plecach i klatce piersiowej.

Czwartego stopnia – głębokie trądzik połączyć elementy bolesnych nawrotów stałych ze sobą, uzdrowienie towarzyszy blizn.

Leczenie trądziku na twarzy

Leczenie trądziku powinny być złożone. Ponieważ zaburzenia czynności gruczołów łojowych ma konkretnej przyczyny, dlatego leczenie powinno być ukierunkowane na rozwiązanie zarówno przyczyny i konsekwencje (węgorze siebie). Przede wszystkim wymaganymi badaniami Staphylococcus.

Jako środek na trądzik jest powszechnie stosowany witaminy A. Zazwyczaj lekarze przepisują stosunkowo wysokich dawek witaminy, ale nie jest to obecnie przepisać leki niezależnie. Pamiętaj, że porady specjalisty jest konieczna, ponieważ nie fakt, że będzie można ustalić przyczynę trądziku. Witaminy A, jest zazwyczaj połączony z witaminami z grupy B, witaminy E, cynku.

Pierwsze zalecenie w leczeniu trądziku, który pozwala lekarzom na swoich pacjentów – korektę składu flory bakteryjnej jelit (w zapobieganiu i leczeniu zaparć) i oczyszczanie wątroby. Zaleca specjalną dietę, która wyłączonych z słodyczy, smażonych i posiłków tłuszczowych. Pamiętaj, aby używać produktów, które zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, zwłaszcza kwasy omega-3 (takie jak ryby). Dieta ludzka, która przeszkadza trądzik powinna zawierać dużo owoców i warzyw. Wskazane jest, aby używać nie tylko ryby, ale także olej rybny, olej z nasion lnu i nasion. Są to produkty, które zawierają rekordową ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Musisz użyć całe ziarna zbóż, a ilość płynu, że osoba drinki dziennie nie powinna być mniejsza niż dwa litry. Oczywiście, lepiej jest używać czystej wody i herbat ziołowych, ponieważ słodkie i gazowane napoje mogą jedynie pogorszyć trądzik.

Jeśli chodzi o sposób życia, należy zwrócić uwagę na tyle wysiłku, ponieważ poprawia krążenie krwi i skóry, jak również.

Sprawdzone środki na trądzik

Leczenie trądziku jest niemożliwe bez odpowiedniej pielęgnacji skóry. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie środki na trądzik (kremy, balsamy ochronne), jak również narzędzi do czyszczenia i nawilża skórę.

Po pierwsze, skóry dwa razy dziennie należy przetrzeć balsam. Można przygotować balsam zaskórników w domu. Weź pół szklanki przegotowanej schłodzonej wody, dodać do ¼ szklanki wódki i jedną łyżeczkę kwasu borowego.

Łagodzi skórę i łagodzą stany zapalne przydatnych lodu. Otrzymywany jest z wywaru z ziół, które są dezynfekowane i osuszoną skórę. Odpowiednie dziurawca, szałwii, matki i macochy w równych częściach. Zioła trzeba wlać bulion wrzącej wody i zaparzać w szczelnym pojemniku przez około 8 godzin. Gdy jest to konieczne, aby zatrzymać w szczególnych formach i wycierania twarzy z lodem. Można przetrzeć skórę z nadtlenkiem wodoru, sok z cytryny.

Skuteczna maska ​​trądzik

Weź łyżkę żelatyny i 1,5 łyżki mleka. Żelatynę rozpuścić w mleku na małym ogniu. Pozostawić mieszaninę do ostygnięcia, a następnie stosuje się go na twarzy przez 30 minut.

Wlać wrzącej wody łyżkę liści szałwii, pozostawić na pół godziny. Następnie dodać infuzji pół łyżeczki miodu, a otrzymaną mieszaninę stosuje się płyny. Musi być wykonane 2-3 razy dziennie.

Apteka środków na trądzik

Jest to narzędzie, które pomogły wielu ludziom, jeśli nie pozbyć się trądziku, jest o wiele łatwiej na siebie. To Normoflorin-l. Należy stosować miejscowo. Konieczne jest, aby zrobić maskę, rozkładanie łyżkę funduszy z przegotowaną wodą w stosunku 1:1 . Następnie trzeba złożyć serwetkę do sterylnego 4 warstw, zastosować inną czystą przemyty skórę, która uderzyła trądzik przez 10-15 minut. Procedurę przeprowadza się raz dziennie przez 10 kolejnych dni.

Bardzo popularne są specjalne kleje, które są przeznaczone do głębokiego oczyszczania porów. Plaster należy przykleić na czystą, wilgotną skórę przez jakiś czas, a gdy jest ona oderwana od skóry z dużą ilością zanieczyszczeń i zaskórników płazem. Należy zwrócić uwagę na plamy Vichy, Garnier, Biotherm, jednak należy pamiętać, że plaster można stosować tylko wtedy, gdy istnieje stan zapalny skóry.

load...