Leczenie propolis: właściwościach terapeutycznych i stosowanie nalewki od alkoholu i innych związków

Propolis – jest jednym z produktów pszczelich, co jest żywiczną brązowa substancja lub ciemnozielone. Jego pszczoły produkują za tuszowanie pęknięć i dezynfekcja komórki w plastrze. W dowód nigdy nie czułem się nieprzyjemny zapach, nawet jeżeli spadek innych owadów lub małych zwierząt w nim. Wynika to z faktu, że pszczoły „ściankach” je tak, że w gałęzi nie ma żadnych procesów rozkładu i rozpadu. Pszczelarze dawna zwracali uwagę na to, i ostatecznie potwierdziły bakteriobójcze właściwości propolisu naukowców. Propolis jest powszechnie stosowany w medycynie i kosmetyce, ze względu na jego właściwości lecznicze.

load...

Zawartość:

Film o charakterze i składzie propolis lecznicze

Lecznicze właściwości cementu pszczół «»

Propolis zachowuje swoje właściwości podczas gotowania. Mówi o jego unikalnych cech, które nie są dostępne w żadnym innym produkcie pszczelarstwa. Zawiera on wiele istotnych minerałów :. Miedzi, siarka, fosfor, magnez, potas, wapń, mangan, żelazo, selen, itp Ponadto, propolis jest bogata w witaminy C, E i A.

load...

Właściwości lecznicze propolisu wytłumaczyć obecnością w nim różnych aminokwasów: arginina, sarkozyna, leucyna, alanina, kwas asparaginowy, kwas glutaminowy i kwas piroglutaminowy.

Propolis ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. To sprawia, że ​​niezbędna w walce z wieloma chorobami. Propolis jest w stanie stłumić źródła utrzymania różnych wirusów. Leczenie propolis praktykowane przez naszych przodków. Na podstawie maści przygotowywanych do leczenia egzemy, rany, wrzody i oparzenia.

Propolis, wprowadzając ludzkie ciało, oczyszcza błony komórkowe, hamuje nieprawidłowych komórek, normalizuje oddychanie komórek chorej tkanki regeneruje, reguluje poziom cholesterolu. Jest w stanie zwiększyć odporność organizmu na negatywne skutki promieniowania jonizującego, zwiększa możliwości adaptacyjne i ochronne organizmu.

Propolis jest zaangażowany w regulacji układu hormonalnego, zmniejsza aktywność gruczołów grasicy i wydzielania wewnętrznego. Propolis ma wyraźne działanie przeciwutleniające, co jest szczególnie ważne w przypadku raka. Jest on w stanie hamować wzrost komórek rakowych, ale jest nietoksyczny.

Zastosowanie propolisu jako lekarstwem

Ten produkt pszczeli może być stosowany zarówno w naturze i stosowania propolisu alkoholu. Jest to wyjątkowe narzędzie, które można podjąć w leczeniu przeziębienia, zapalenie oskrzeli, ból gardła, choroby uszu, bóle głowy. Propolis jest użyteczny w chorobach żołądkowo-jelitowe: zapalenie żołądka, zapalenie okrężnicy, wzdęcia, itd.

Gdy choroby górnych dróg oddechowych, zapalenie ucha środkowego, zatoki i przed zaleca się żuć propolis. W gorszej choroby potrzebne do żucia propolis przez 3 godziny w ciągu dnia, aby nie przekraczać dawki 5 gramów dziennie. Zazwyczaj, zapalenie nastąpić w znacznie krótszym czasie. Dodawanie Propolis Food pozytywny wpływ na pęcherz, miedniczki nerkowe.

Jak przygotować nalewkę z propolisu

Jeśli migreny zaleca się przyjmowanie alkoholu nalewki z propolisu. Aby to zrobić, należy wziąć 10 gramów propolisu i zalać 100 ml alkoholu lub pocieranie jakość wódki. Mieszanina powinna nalegać 7-8 dni, potrząsając kilka razy w ciągu dnia. Szczep infuzji i wziąć 3-5 kropli 1 razy dziennie na godzinę przed przyjęciem zapisu. Wlew napoju w stanie rozcieńczonym, popijając dużą ilością wody lub herbaty. Przebieg leczenia – 3-4 tygodni. Przy stałych głowy zaleca dwa kursy rocznie.

Aby propolis na alkohol w leczeniu dusznicy bolesnej, wrzód żołądka, przewlekłe zapalenie okrężnicy, zapalenie ucha środkowego, należy wziąć 100 ml 70% alkoholu i 20 g propolis. Aby uzyskać 10ti nalewki lub stężenia 30%, to konieczne jest, aby pobrać 10 lub 30 g alkoholu, odpowiednio.

Propolis jest umieścić w lodówce. Gdy zamarza – stanie się krucha, posiekać. Im mniejsze kawałki, tym lepszy proces ekstrakcji odbędzie. Kruszywo propolis oddany do ciemnej butelki i napełnić alkoholem. I 96% alkoholu może być stosowany do wytwarzania naparów, ale w tym przypadku rozwiązanie zawarte w wosku propolis, łączącym włókna. Jeśli wódka wylano propolis, ilość infuzji substancji rozpuszczonej maleje więc dawki należy zwiększyć o 2 razy.

Mieszaninę wlać do ciemnej butelce i pozostawić na 2 tygodnie w ciepłym i ciemnym miejscu. Podobnie jak w przypadku przygotowywania naparów z migreną, butelka musi być dokładnie 2-3 razy dziennie. Tak więc, osiadają na dnie różnymi dodatkami, a sam infuzji pozostaje przezroczysta i ma złotego koloru brązowego. Po upływie 14 dni od drenu do infuzji i wlano do pojemnika wykonanego z ciemnego szkła.

Dawkowanie otrzymania napary

Dla przeziębienia obniżyć łyżkę wody kroplówki 10-15 kropli nalewki. Weź się doustnie, popijając ćwierć szklanki wody. Dawka niemowląt powinny być zmniejszony do 5 kropli.

W leczeniu dusznicy bolesnej, miesza z 10 ml nalewki 100 ml ciepłej wody. Otrzymaną mieszaninę CARESS Gardło 4-7 razy dziennie w zależności od nasilenia choroby.

Stosowanie alkoholu nalewki nie należy zwiększać dawki, ponieważ Propolis nadmierne ilości mogą hamować system immunologiczny i wywołują zwiększenie liczby białych krwinek.

Gdy bóle reumatyczne w obszarze zagrożonym może być stosowany z ogrzanego propolisu płytowych. W nocy można położyć na bandaż, aby wzmocnić efekt.

Propolis w domu Kosmetologii

Z uwagi na wyjątkowe właściwości propolisu, to stosuje się nie tylko w medycynie, ale również w kosmetyce. Jego antyseptyczne działanie jest wykorzystywane do wytwarzania kremów i masek dla skóry skłonnej do trądziku i zaskórników. Maści na bazie propolisu mieć skutki ogólnoustrojowe. Poza tym, że propolis jest silnym środkiem antyseptycznym, który hamuje proces zapalny, wciąż posiada funkcję zwiększenia regeneracji tkanek, co przyspiesza proces gojenia, zapobiega powstawaniu blizn chropowatych.

Na bazie propolisu są wykonane z kremu do twarzy i rękach, szampony, płyny ciała, itp Od czasów starożytnych miód i propolis były częścią odbudowy i wzmocnienia maski do włosów. Ze względu na zawartość żywic roślinnych, propolis Zwraca włosom naturalny połysk i gładkość.

Kiedy zaleca wypadanie włosów wcierać w skórę głowy rozcieńczonej 10% ekstraktu z propolisu. Aby przygotować maski trzeba wziąć 2 godziny. Łyżkę ekstraktu i rozprowadzić je w 0,5 litra ciepłej wody. Postępowanie prowadzi się codziennie przez 1 tydzień. Po 5 dniach powtórzyć kurs.

Propolis można dodawać do gotowej maski włosów. Dodanie 0,5 łyżeczka wyodrębnić maska ​​będzie znacznie poprawić swoją skuteczność.

Aby przygotować domowe maski na łupież, wymieszać 1 h. Łyżka nalewki z propolisu z art. 5; serwatki i łyżka 1 h. łyżka oleju Hypericum. Zastosuj maskę na wilgotne włosy, spłukać po 20 minutach. Zalecane przedmiotów – 7-10 procedury.

Aby poprawić kolor, nadając jej zdrowy wygląd mogą przygotować wodny roztwór propolisu. W termosy zalać 100 ml ciepłej przegotowanej wody, dodać 10 g pokruszonego propolisu. Zaparzenia przez kilka dni. Bulion może być stosowany do twarzy maści, na pozbycie się trądziku.

Główną zasadą przy stosowaniu propolis – jest przestrzeganie proporcji i konsultacji z lekarzem. Propolis, jak również wszystkie produkty pszczele jest bardzo przydatnym elementem, ale jego stężenie nie powinno być przekroczone, gdyż Może to doprowadzić do pojawienia się reakcji alergicznych.

load...