Leczenie polipów pęcherzyka żółciowego w środkach zaradczych ludowych – wady i zalety

Polipy – łagodne przerosty w pęcherzyku żółciowym. Często choroba przebiega bezobjawowo i może żyć przez lata, nieświadoma jego obecności. Na tym polega jego podstęp: nieszkodliwe polip może w końcu przekształcić się w raka, więc po jego wykryciu należy rozpocząć leczenie natychmiast. Zazwyczaj polipów razem z korpusem usunięto chirurgicznie, lecz operacje można uniknąć, jeżeli zostanie wykryty wcześnie. W tym przypadku zaleca się w leczeniu polipów pęcherzyka żółciowego w środkach zaradczych ludowych.

load...

Zawartość:

Przyczyny i objawy choroby

Jednym z głównych powodów, dla tworzenia się polipów są następujące: predyspozycje genetyczne, duża ilość cholesterolu we krwi, co jest sprzeczne z procesu przemiany ciała, przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego. Najczęściej choroba ta dotyka kobiety po trzydziestce. Ponadto, jesteśmy świadomi, że wzrost polipa może spowodować ciążę, więc jeśli planuje z wyprzedzeniem jest zalecane w celu usunięcia guza.

Jak już wspomniano, choroba pojawia się zwykle bez żadnych objawów, ale w niektórych przypadkach, pacjent odczuwa niewielki ból w górnym kwadrancie na prawej stronie i nasilenia nudności w żołądku po spożyciu. Diagnoza polipy w pęcherzyku żółciowym odbywa się za pomocą USG, tomografia komputerowa i endosonografia. Aby uzyskać bardziej szczegółowe spojrzenie na strukturę i określić lokalizację polipów uciekają się do rezonansu magnetycznego cholangiografii. Gdy wielkość polip od 5 do 9 mm, aby kontrolować ich wzrost, to jest konieczne, co sześć miesięcy nie ultradźwięków, polipy większa niż 1 cm, wymaga operacji.

load...

Rodzaje polipów

Cholesterol, które mogą wywołać wzrost nadmiaru cholesterolu w błonie śluzowej narządów.
przeciwzapalny, który tworzy się z powodu przewlekłych procesów zapalnych występujących w pęcherzyku żółciowym.
łagodne. Dzielą się one na brodawczaka (guza w tkance gruczołowej) i gruczolaków (narośla na błonę śluzową w postaci brodawki), to tego rodzaju polipów często przerodzić się w raka.

Dieta dla polipów

Diety – wstępnym warunkiem pomyślnego leczenia choroby. Konieczne jest, aby wyeliminować słodkie, bogate, tłuste i wędzone potrawy, nie powinien też jeść rośliny strączkowe, konserwy i przyprawy. Ograniczyć ilość tłuszczów zwierzęcych i soli do minimum jeść cebula, czosnek, rzodkiewka. Można i należy mieć niskotłuszczowej diety mięso królika, indyka, kurczaka, jajka, gotowane warzywa, świeże owoce, niskotłuszczowe twaróg. Staraj się jeść małe, częste posiłki. Jest to konieczne, aby pić dużo czystej wody, ciecz skrapla żółci i nie pozwala ono na stałym poziomie. Sprawiają, że regułę do picia szklankę wody przed jedzeniem.

Gdy polipy Pamiętaj, aby pić dużo wody

Tradycyjne metody leczenia

Środki ludowe dla polipy w pęcherzyku żółciowym obejmują ziołowe, napary i opłat, a także pomóc w płaszczach polipy grzybów i różnego rodzaju oczyszczania pęcherzyka żółciowego. Wszystkie środki powinny zostać podjęte wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Środki ziołowe

Większość skuteczności leczenia polipów pęcherzyka żółciowego środków ludowej z wykorzystaniem ziół udowodnić pozytywne informacje zwrotne od pacjentów, którzy już korzystali z tych funduszy.

Napary ziołowe pomagają pozbyć się polipów

Aby przygotować, przyjąć 20 gramów babki lancetowatej, ziela dziurawca, kukurydza jedwabiu, Helichrysum, matki i macochy, torebki pasterza, rdestu ptasiego, dzikiej truskawki i liści jeżyny, 15 g nasion kopru i serii, a 40 gramów róży. Zagotować wodę (0,5 l) i wypełnić go z dwóch łyżek powstałej mieszaniny, pozostawić na 30 minut. Pić tuż przed śniadania, lunchu i kolacji 1/3 filiżanki do trzydziestu dni.

Dobra pomoc w leczeniu polipów trawy glistnika. Można przygotować napar z tego zioła tylko albo z dodatkiem rumianku. W pierwszym przypadku, rozcieńczyć trawie łyżkę w szklance wrzącej wody i po 1,5 godziny, szczep. Wypić dwie łyżki przed jedzeniem trzy razy dziennie. W drugim przypadku – mix zarówno trawy równomiernie i mieszaninę łyżka zaparzyć filiżankę wrzącej wody i pozostawić na noc. W porannym pij na pusty żołądek jedną dużą łyżką. Leczenie spędzić trzydzieści dni, a następnie po przerwie dziesięć dni, kurs może być powtórzony.

Chelidonia do leczenia polipów

Przygotować wywar z następujących ziół: krwawnik pospolity (3 łyżki), Helichrysum (2 łyżki), rabarbar (1 łyżeczka). Jedna duża łyżka mieszanki gotować po gotowaniu przez 15 minut w szklance wody. Po tym jak roztwór konfiguracji się na godzinę, obciążenie. W dniu trzeba wypić pół szklanki, dzieląc ją na trzy części.

Leczenie grzybami

W tej metodzie leczenia odbywa się w trzech etapach. Na pierwszym etapie trzeba 15 gramów grzybów, płaszcze przeciwdeszczowe, które muszą być oczyszczone i podzielone na małe kawałki. Wlać 100 ml wódki i umieścić w szczelnym pojemniku przez tydzień w szafie. Codziennie, kompozycja musi być dokładnie wymieszana, a na koniec grzybów funt z 0,5 kg masła i miodu (3 łyżki stołowe). Mieszanina powinna być podjęta po jedzeniu w jednej dużej łyżki.

0. Grzyby-płaszcze przeciwdeszczowe – doskonałym lekarstwem na polipy

Na drugi cykl leczenia będzie musiał dziesięć dużych liści aloesu, które należy trzymać w lodówce przez tydzień, a następnie posiekać, zmielić z miodem (5 łyżek stołowych) i masła (0,5 kg) i rozcieńczyć wódki (50 ml). Akceptowane po każdym odbiorze jedną dużą łyżkę jedzenia. Kurs trwa, dopóki jest ono zakończone.

Na trzecim etapie, przygotować napar z ziół mają wpływ żółciopędny. Można wziąć ostropestu lub karczoch, zaparzyć dużą łyżkę w pół litra wrzącej wody i pić przed jedzeniem ćwierć filiżanki.

Tradycyjne metody leczenia polipów w pęcherzyku są skuteczne tylko w początkowym rozwoju choroby. Jeśli choroba jest opóźniony, a guz jest duża, nie będzie w stanie uniknąć operacji. Środki ludowe powinny być podejmowane po konsultacji z lekarzem i stałe monitorowanie dynamiki choroby.

Wideo: leczenie środków pęcherzyka żółciowego ludowych

load...