Leczenie pocenia się pod pachami. „Suchy” Zwycięstwo!

Zawartość:

Dla obu mężczyzn i kobiet nie jest niczym niezwykłym dla tego nieprzyjemnego zjawiska jak pocenie się pod pachami. Oczywiście sama potu jest całkowicie normalny fizjologiczny proces. Ale co wtedy, gdy gruczoły potowe pracują zbyt aktywny? Rzeczywiście, w tym przypadku, jest to naturalny proces przynosi wiele niedogodności, ponieważ wiecznie mokrych ubrań pod pachami i nieświeży oddech, i pompowanie silnego trwałego podrażnienia skóry i pojawienie się różnych rodzajów trądziku.

load...

Spójrzmy na kilka sposobów, w jaki można, jeśli nie całkowicie wyleczyć nadmierne pocenie się, a przynajmniej znacznie ułatwiają ich stan. To rzeczywiście bardzo – co najważniejsze, prawo pododrat odpowiedni dla Ciebie sposób. W chwili obecnej nie ma możliwości leczenia nadmierne pocenie pod pachami wykorzystujące najnowsze osiągnięcia. Ponadto, nie powinniśmy ignorować dobre stare tradycyjne leki, które są bardzo skuteczne i często mogą zastąpić drogie leczenie.

Skonsultować się z lekarzem

Ale zanim zaczniemy mówić o tym, jak leczyć nadmierne pocenie się, warto wspomnieć o bardzo ważny punkt. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek został potraktowany, należy skonsultować się z lekarzem. Po pocenie się w niektórych przypadkach może być wskazaniem konkretnej choroby. I w tym przypadku jest to konieczne do leczenia sama nie skłonność do pocenia się i choroby podstawowej. Jest rzeczą oczywistą, że diagnoza i wybierz Leczenie w tym przypadku musi być lekarzem.

Nadmierne pocenie może być przyczyną wielu chorób. Na przykład takich jak:

 • Zaburzenia hormonalne różnej natury pochodzenia.
 • Choroby tarczycy.
 • Choroby układu sercowo-naczyniowego.

I nie jest to lista wyczerpująca – można kontynuować w nieskończoność. W związku z tym, wszystkie wyglądają tak samo z lekarzem przed podjęciem próby leczenia nadmiernego pocenia się. Rzeczywiście, w każdym przypadku, leczenie będzie inna.

load...

Rozwiązanie z wykorzystaniem tradycyjnej medycyny

Więc, jaki rodzaj leczenia nadmiernej potliwości, możemy zaoferować tradycyjnej medycyny? Przyjrzyjmy się tej delikatnej materii, aby wybrać leczenie, które jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

 • Lek

Pomoc może przyjść sześciowodny chlorek glinu (ETIAXIL). Ponadto, można użyć najzwyklejszych maścią cynkową. Podczas korzystania z tych środków jest konieczne, aby ściśle przestrzegać instrukcji. Po pierwsze, lek jest stosowany przez całą noc, całą powierzchnię skóry skłonnej do nadmiernego pocenia się.

Po drugie, wymóg jest mieć zdrową nienaruszoną skórę. To powinno być żadnych uszkodzeń! Jest zatem konieczne, w ciągu 48 godzin do powstrzymania się od golenia i depilacji. Może ona stanowić mikropęknięć, że nie można przegapić.

Rankiem leczonym obszarze należy dokładnie spłukać wodą. Uwaga – w niektórych przypadkach może powodować podrażnienie. W tym przypadku konieczne jest smarowanie uszkodzonego obszaru żadnego kortykosterydów maść. W ciągu 48 godzin, nie można zmyć tę maść – podać ten okres brania prysznica.

To leczenie jest bardzo skuteczne. Po kilku takich procedur w jednym rzędzie – Codziennie przez kilka tygodni, można uzyskać pożądany efekt. W celu utrzymania Uzyskany wynik to trzeba tylko raz w tygodniu, w celu przeprowadzenia usuwania włosów i przestrzegać podstawowych zasad higieny. I, oczywiście, nie zapomnij raz w miesiącu, aby przeprowadzić taką procedurę jako środek zapobiegawczy.

Należy pamiętać, że nieprzyjemny zapach nie jest pot, a utworzona w korzystnego środowiska dla tych bakterii i grzybów. W związku z tym konieczne jest stosowanie Maść przeciwbakteryjną i cieczy. Doskonałym narzędziem do kontroli zapachu jest methenamine. Lek ten jest sprzedawany w aptece i jest zapakowany do fiolek. Za pomocą wacika, stosować leku po pachy, pozostawić na noc, a rano dokładnie umyć wodą z mydłem. Ale chciałbym jeszcze raz zwrócić uwagę na – narzędzie nie zmniejsza pocenie się, a jedynie zapobiega powstawaniu przykrego zapachu, nie więcej.

 • Jontoforeza

Innym skutecznym sposobem jest wpływ prądu elektrycznego na skórze pod pachami. Metoda ta nazywana jest jontoforezy. Prąd elektryczny o słabym natężeniu wpływa na gruczoły potowe, co spowalnia ich aktywności. To w rzeczywistości i zmniejszenie pocenia.

 • Interwencja chirurgiczna

Operacja jest zalecana w rzadkich przypadkach, gdy leki nie mają wpływu. Lekarz niszczy gruczoły potowe pod pachami i, oczywiście, pocenie się zatrzymuje. Jednak warto powtarzać raz – wskazania do takich procedur jest bardzo mała i lekarze niechętnie go wydać.

 • Zastrzyki z botoksu

Procedura ta jest coraz bardziej popularne. Do wstrzykiwania botoksu pod pachą, tak że blokowanych impulsów nerwowych pomiędzy mózgiem i potowych. W konsekwencji, problem na następne sześć miesięcy zniknie. Ale być przygotowany na to, że będzie z powrotem w całości, dlatego trzeba powtórzyć procedurę. A czy nie jest tak tanie.

Etnonauki

Jak już wspomniano wyżej, nie mniej skuteczne i receptur tradycyjnej medycyny. Są bardzo, bardzo dużo, ale powiemy wam tylko o najbardziej skuteczne. Proszę pamiętać – nie powinien być uczulony na którykolwiek ze składników receptury.

 • Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest doskonałym lekarstwem na pocenie się. W godzinach wieczornych, szykując się do łóżka, trzeba dokładnie umyć pod pachami. Następnie przetrzeć skórę wacikiem rozcieńczonym w stosunku 1: 1 octu z jabłek. W godzinach porannych należy wypłukać pod pachami z mydłem.

 • Kora dębu

Jeśli pocenie się jest bardzo irytujące, można spróbować pozbyć się go za pomocą zwykłego dębu. Szlifować na proszek, wlać szkła wrzącej wody i wyjść przez godzinę, a następnie szczepu za pomocą szmatki gazy. Wieczorem, po prysznicu, namoczyć szmatkę i mają zastosowanie do pachy przez 20 minut. Woda do mycia skóry nie jest konieczne.

 • Szałwia

Sage jest niezbędnym składnikiem wielu receptur tradycyjnej medycyny. Wystarczy użyć go i nadmierne pocenie się. 1 łyżka suszonych mielonego szałwii trzeba wlać szklankę przegotowanej wody i odstawić na 20 minut. Powstały infuzji należy przecedzić i pić 3 razy dziennie, jedną godzinę po posiłku, w 1/3 filiżanki.

 • Wanny lecznicze

Przy silnym poceniu bardzo skutecznie sprawia, że ​​przyjęcie leczenia. Przygotowanie kąpieli w następujący sposób: 200 g słomy i 50 g kory dębu wylewa wiadro wody i doprowadź do wrzenia. Uzyskany rosół w infuzji trwającej około 30 minut. Taka kąpiel należy przyjmować co najmniej trzy razy w tygodniu. Czas trwania leczenia – 20 minut.

 • Rumianku

Nie zapomnij o przydatnych właściwościach rumianku. Należy przygotować następujący fragment: 6 łyżki rumianku zalać 2 litrami przegotowanej wody i pozostawić na godzinę. Po całkowitym ochłodzeniu dodać 2 łyżki sody oczyszczonej. Uzyskać rozwiązanie trzeba wytrzeć pach co najmniej trzy razy dziennie. Oczywiście, nie należy spodziewać się wpływu zbyt szybko – musiałby być cierpliwy. Jak pokazuje praktyka, średnio leczyć nadmierne pocenie się, trzeba około jednego miesiąca.

load...