Leczenie pigmentu plamy środków ludowej

Zawartość:

Od pojawienia się przebarwienia nie jest odporny niestety. Musisz zgodzić, to jest bardzo smutne, aby znaleźć nieatrakcyjne ciemne plamy. Ale nie rozpaczaj – na nich jest całkiem możliwe, aby pozbyć. A w domu, bez nakładania kosztów odwiedzić kosmetyczkę! Jednak jeden lekarz nadal będą musiały odwiedzić – dermatologa.

load...

Bardzo rzadko, ale istnieją przypadki, gdy zabarwienie wskazuje na błąd na części ciała. I tylko w przypadku, jeśli lekarz potwierdza, że ​​zdrowie masz wszystko w porządku, można rozpocząć leczenie w domu plam pigmentowych. Wszystkie przepisy są bezpieczne dla zdrowia – o ile, oczywiście, nie ma reakcji alergicznej na jeden lub drugi składnik.

Balsam do wybielania

Jeśli ciemne plamy są wyrażone nie tyle z nich jest całkiem możliwe, aby poradzić sobie z pomocą balsamów wybielających:

  • Balsam ogórek

Balsam ogórek jest powszechnie wiadomo, że traktuje skóry tłustej. Jednak nawet w przypadku plam barwnikowych, że jest bardzo, bardzo skuteczne. Aby przygotować balsam trzeba będzie jeden średniej wielkości ogórek, 50 gramów wódki i 50 gramów czystej przegotowanej wody. Skórki ogórek, ruszt na drobnej tarce i umieścić w szklanej misce. Wlać wódkę, dobrze wymieszać, przykryć i umieścić w lodówce do zaparzenia przez trzy dni.

load...

W tym czasie, okresowo wstrząsnąć pojemnik płynu. Następnie odcedzić używając sitko lub gazę, dodać wody. Przechowywać balsam jest konieczne tylko w lodówce w szczelnie zamkniętym pojemniku. Przetrzyj plamy starcze z wacikiem nasączonym płynem kosmetycznym co najmniej trzy razy dziennie. Przebieg leczenia powinien trwać co najmniej miesiąc. Jeżeli nie zniknie w tym czasie ciemnych plam, trzeba będzie użyć bardziej potężne narzędzie.

  • Kefir

Najczęstszym jogurt może być idealnym sposobem, aby wyeliminować małe ciemne plamy. Wystarczy przetrzeć wacikiem zamoczonym w jogurcie, tak często jak to możliwe – co najmniej pięć do sześciu razy dziennie. W ciągu tygodnia można zauważyć uderzający efekt. A około miesiąca plamy pigmentowe zniknąć całkowicie.

  • Balsam z nagietka

Jeśli obszar plamy pigmentowe jest wystarczająco duży, można spróbować balsam z nagietka. Aby go kupić w drogerii alkoholu nalewki z nagietka, rozcieńczyć przegotowaną wodą w proporcji 12:59 – trzeba mieć 100 ml balsamu. Dodaj jedną łyżeczkę miodu i dobrze wymieszać do rozpuszczenia miodu.

Moczone w balsamu z wacikiem przetrzyj ciemnymi plamami co najmniej pięć razy dziennie. Takie leczenie nie może być kontynuowane przez okres dłuższy niż tydzień – wtedy należy zrobić tygodniową przerwę. W większości przypadków brakuje dwóch takich kursów, aby pozbyć się nawet najbardziej uporczywych plam pigmentacyjnych. Jeśli nagle, po przetarciu podrażnienia skóry będzie, pieczenie lub będą występować uczucie pieczenia – dodaje kolejne 50 gramów przegotowanej wody.

Zestawy wybielające

W przypadku korzystania płyny do wyleczenia nieudane plamy, można spróbować skompresować – to, oczywiście, są bardziej agresywne, ale bardziej skuteczne.

  • Koperek kompres

Aby przygotować roztwór do kompresji trzeba 100 gramów świeżego koperku i szklankę wrzątku. Umieść kopru w termosie, zalać wrzącą wodą i pozostawić do zaparzenia na jeden dzień. Następnie infuzji szczepu i wlać do szklanej miski. Nasączyć gazę nalewki, składany w kilku warstwach, odnoszą się do miejsc i pozostawić na 20 minut. Jeśli tkanina wysycha wcześniej, zmień go – jest dla wszystkich 20 minut musi pozostać wilgotna.

  • Dandelion kompres

To narzędzie jest wystarczająco silny – nie zapomnij o każdej porze po zabiegu smarować traktowani przestrzeń balsam, aby uniknąć podrażnień skóry. Aby dokonać kompresji, trzeba będzie trzy korzeń mniszka lekarskiego i łyżkę miodu. Posiekać mniszek lekarski, wypełnić go ze szklanką wody i doprowadzić do wrzenia.

Zmniejszyć ogień, przykryć garnek pokrywką i gotować na wolnym ogniu przez 15 minut. Następnie schłodzić rosołu, zmęczenie, dodać miód i dokładnie wymieszać. W wyświetlonym gazę rosół nawilżyć, odnoszą się do miejsc i pozostawić na 20 minut. Podobna procedura może być przeprowadzone nie więcej niż trzy razy w tygodniu przez okres jednego miesiąca.

  • Kompres porzeczki

W lecie, aby pomóc w walce z plamami pigmentu będzie czerwone. Przebierał jedną szklankę czerwonej porzeczki i wypełnić go z pół szklanki zimnej wody. Umieścić w lodówce do zaparzenia przez 5 godzin, mieszając od czasu do czasu. Następnie, używając gazy porzeczki załamują.

W wyświetlonym bulionu zwilżyć gazę i nałożyć na 20 minut do plam pigmentowych – jak ścierki do suszenia musi być wymieniony. Po kompres przemyć skórę zimną wodą i zastosować trochę śmietany lub balsam. Bądź taką procedurę co drugi dzień przez okres jednego miesiąca.

Wybielanie maska

Najpotężniejsza broń w walce przeciwko plam pigmentowych – wybielanie maskę. Ale należy być ostrożnym z nich – jeśli przesadzić, wielka postać uszkodzenia skóry.

  • Maska berry

Na tej an_2 można używać żadnych jagody – najlepiej trochę niedojrzałe. Mash pięć łyżek jagód widelcem i nałożyć na ciemne plamy. Przykryj plamę folią i pozostaw na 15 minut. Następnie spłukać wodą i zastosować balsam. Taka maska ​​jest bardzo wyrozumiały, więc można zrobić w jeden dzień, na dwa miesiące.

  • Maska Egg-cytrynowy

Ta maska ​​- klasyczne środki do usuwania plam starczych. Czy wiesz, jak przygotować bezy? Na tej samej zasadzie, i przygotowanie an_2 – oczywiście bez obróbki termicznej białka. Używając miksera, beat halo lub gruba pianka białek, dodać sok z połowy cytryny i nadal bije na kilka minut.

Następnie nałożyć gęstej pianki na plamy, pozostawić na 15 minut i spłukać dużą ilością wody, zastosować balsam. Takie an_2 mogą być wykonane trzy razy tygodniowo przez sześć tygodni. W razie potrzeby – kurs może być powtórzone po tygodniowej przerwie.

  • Maska twaróg

Jeśli masz tłustą cerę, aby usunąć plamy starcze, można użyć Twaróg maskę. Do jego przygotowania trzeba 100 gramów tłuszczu twaróg, jedną łyżkę wody utlenionej, żółtko i łyżeczkę miodu.

W plastikowym lub szklanym pojemniku wymieszać wszystkie powyższe składniki – należy uzyskać jednorodną masę. Zastosowanie tej mieszaniny na ciemne plamy pokrywają maskę folią i pozostawić na 30 minut. Jeśli czujesz silne pieczenie, maska ​​powinna być zmyte natychmiast.

Przemyć skórę dużą ilością wody i smarować leczonych miejsc z dużą ilością nawilżającego. Nie daj się ponieść zbyt wiele w tym narzędziem – może uszkodzić skórę.

  • Maska z żółtka

Jeśli nie masz czasu, aby fałszywą maskę, spróbuj żółtka. Do jego przygotowania potrzebne są dwa żółtka i 10 kropel amoniaku. Dokładnie wymieszać je i zastosować się do miejsc, w górnej pokrywie z gazą. Pozostawić maskę na 15 minut, następnie spłukać zimną wodą i zastosować zwykły balsam.

Ta maska ​​nie można zrobić więcej niż dwa razy w tygodniu, aby uniknąć podrażnienia skóry. Zazwyczaj tylko dwa lub trzy tygodnie do plam soczewicowatych zniknął. Jeśli tak się nie stanie po miesiącu za przebieg wybielania należy zrobić tygodniową przerwę i kontynuować wybielanie ponownie.

W większości przypadków, te przepisy są naprawdę skuteczne, a ludzie potrafią zapomnieć o barwnych plam. Jeśli tak się nie stanie, jedynym sposobem, aby pozbyć się nadmiernej pigmentacji stają zabiegów kosmetycznych.

load...