Leczenie owrzodzeń żylnych w domu – dodatek do wizytę u lekarza

Owrzodzenie troficzne – otwarta rana, która jest całkowicie nieobecne tendencja do uzdrawiania. Bez odpowiedniego leczenia, będzie rozwijać się poszerzyć swoją strefę lokalizacji i przenikają do głębszych warstw tkanek miękkich. Ciężkie postacie mogą prowadzić do amputacji chorej kończyny. Jest to obowiązkowe w identyfikowaniu się objawów choroby należy natychmiast szukać fachowej pomocy medycznej. Doprowadzić do korzystnego rezultatu może i leczeniu owrzodzeń żylnych w domu. Jednak pod warunkiem, że choroby i jej sposób obróbki jest pod kontrolą lekarza prowadzącego. Zawartość:

load...

Powoduje

Oglądane przewlekłe powolnym procesem jest konsekwencją zaburzeń odżywiania komórek i tkanek w obszarze zagrożonym. Choroba ta występuje nagle, nie może być spowodowane jedynie przez czynniki zewnętrzne. Najczęstsze przyczyny jej występowania są następujące czynniki.

  • Infekcje

Niektóre bakterie skórne rozbicia struktury skóry i jego komórek. Z ograniczeniem zaburzeń immunologicznych i żywienia aktywności tkankowej tych bakterii tylko rośnie, co prowadzi do rozwoju choroby wrzodowej.

  • Cukrzyca

Zaburzenia w metabolizmie glukozy, może mieć wpływ na strukturę naczyń krwionośnych, które powoduje zakłócenia krążenia krwi w krwiobiegu. Z powodu niewystarczających owrzodzeń tętniczych przepływu krwi powstaje.

load...
  • Miażdżyca tętnic

Rozprzestrzenianie się na ścianach naczyń krwionośnych złogów tłuszczowych ostatecznie objąć je całkowicie. Powierzchnia tkanki, który jest zasilany przez nakładany naczynia stopniowo atrofii blady, istonchatsya i martwe komórki skóry są odrzucane. Jest to początek rozwoju choroby wrzodowej.

  • Zakrzepica żył

Ze względu na tworzenie się skrzepów krwi blokował światło żyły, który przenosi składniki pokarmowe już sprowadzony z substancji we krwi. Ponieważ sekcja zastoju krwi żylnej, co gorsza przychodzi mu tętnicze. Ze względu na długi „szybko” komórki zaczynają obumierać i utworzyło ranę.

Jednym z powodów może być

Żylaki. Zasada wystąpienia wrzodów żylakowatych w podobnie jak w przypadku z zakrzepicą. Żylaki gorzej radzą sobie z transportem krwi, stagnacji i zapobiega odżywienie tkanek.

Ten rodzaj wady powierzchniowe nie są niezależne choroby są konsekwencją innych poważnych zaburzeń w organizmie. Dlatego leczenie owrzodzeń troficznych ludowych środków zaradczych może być skuteczna tylko wtedy, gdy równoległe stosowanie z przepisu lekarza. Pamiętaj, że wyeliminowanie niszczących skutków choroby w żaden sposób nie wpływa na lekarstwo samej choroby.

Wody w żadnym przypadku nie powinny być nasycone i jasny różowy (w celu uniknięcia poparzenia)

Tradycyjne metody leczenia

Wanny z owrzodzeniami

Leczenie owrzodzeń żylnych tych środków dolnych ludowych obejmują różnorodne sposoby ich użycia. To może być maści i płyny, a paruje kąpiele i okłady i wiele innych. Dobre oczyszczające i uzdrawiające stopy odnotowano tylko w kąpielach. Sposób, który zostanie omówiony poniżej, trwa około dwóch godzin, a procedury zależy od częstotliwości procesy. W ciężkich przypadkach, powinny one być wykonywane codziennie, lżejsze – po jednym lub dwóch dniach.

Głębokie Basen jest napełniana ciepłą wodą, którego wysokość zależy od miejsca rany, to jest konieczne, jest całkowicie pokryty wodą. Następnie w misce dodać małe porcje kryształów nadmanganian potasu, woda powinna być lekko różowe. Takie rozwiązanie obniża chorej kończyny i paruje około pół godziny.

Woda nadmanganianem potasu wlewa i wypełniona nową porcją urządzenie czystą ciepłą wodą. Następnie należy dodać nalewki z nagietka. Na każdy litr wody należy dodać około 100 ml nalewki. Noga pacjenta ponownie opada pod miednicę w ciągu pół godziny.

Woda z alkoholem nalewki jest również brany i nalał kolejną porcję ciepłej wodzie, do której chcesz dodać trochę olejku eukaliptusowego. Jeden litr być dodane około 30 ml. W takiej wannie nogi powinna wynosić około godzinę. Jeśli woda stygnie szybko, należy rozcieńczyć litra ciepłej wody, nie zapomnij dodać odpowiednią ilość oleju.

Po kąpieli delikatnie parze rany zamoczenia przed wilgocią i pół godziny później konieczne będzie zawijać. Opatrunku w żadnym wypadku nie powinny być na ściskanie.

Zamiast miodu można przyjmować codziennie 25-30 kropli nalewki z propolisu

Miód maść

Wiele osób wie, lecznicze właściwości tego produktu. Nie jest zaskakujące, że stosowanie miodu w leczeniu owrzodzeń żylnych uzdrowienia tak popularne. Ma właściwości antyseptyczne, a także promuje szybszą regenerację tkanek.

Do leczenia będą musieli przygotować maść złożoną z miodem, olej rybny i xeroform pójdzie. Ten ostatni wymaga około 3 g na 100 g maści. Miód – główne części, a więc będzie się 80, a pozostałe 20 g przypada na oleju rybnego. Wszystkie składniki dokładnie wymieszano i uzyskany maść używano natychmiast lub przechowywano w całości.

Dotknięty obszar usunięciu wydzieliny i wilgoci i smarowana przygotowanych środków. Leczone wrzody zamknięty sterylny opatrunek, zagięte w kilka warstw. Pożądane jest, w ciągu kilku godzin po leczeniu ran utrzymać kończyny pacjenta o małym wzniesieniu. Jest to konieczne, dla poprawy żylnego przepływu krwi, co prowadzi do tętniczy dopływ które nasycenia tkanek odżywczych.

Wymiana bandaż i nałożenie nowej części maści odbywa się co dwa lub trzy dni. Podczas tego kursu leczenia niezbędnego zjeść łyżkę miodu przed każdym posiłkiem.

0. Znane tabletki streptocid może zastąpić maść. Ich wskazania do stosowania są podobne

Nadtlenek i streptocid

Leki te mają właściwości suszenia i dezynfekcji ran. Ich stosowanie pomoże zabić bakterie, które niszczą tkanki i przyspiesza proces gojenia.

W obszarze zagrożonym stosować niewielkie ilości nadtlenku wodoru. Gdy proces dezynfekcji jest kompletna, a lek przestaje bulgotać, trzeba wysuszyć mokre rany. Następnie tabletki rozdrabnia się na drobny proszek, który wlewa się wrzodów. Z góry należy zamknąć obszarze zagrożonym czyste gaza bandaż.

Kilka razy dziennie, konieczne jest dodanie sproszkowanych streptocid ranę, która początkowo będzie nadal wypłynie. Każdego dnia procedura jest wykonywana z dezynfekcją nadtlenku.

Zastosowanie danego środka ludowej do leczenia owrzodzeń troficznych i każdy inny koniecznie musi być skoordynowana z lekarza prowadzącego. Należy mieć na uwadze, że skuteczne leczenie wrzodu użyciu środków ludowej nie gwarantuje braku nawrotu lub nasilenia choroby, która doprowadziła do jego rozwoju.

load...