Leczenie owrzodzeń troficznych podudzia i tradycyjnych metod medycyny tradycyjnej

Owrzodzeniem troficznym – choroby skóry, która rozwija się w wyniku dostarczania degeneracji tkanek spowodowane utratą dostaw krwi do określonych obszarów skóry. Choroba ta charakteryzuje się długą niegojących owrzodzenia i krwawienia, tworząc szeroką zapalny. Leczenie owrzodzeń troficznych podudzia jest wyzwaniem dla których wdrożenie wymaga szeregu działań z wykorzystaniem leków i metod ludowych. Jak leczyć choroby, uwalniając się od agonii rozważyć state.Oglavlenie:

load...

Zintegrowany podejście

Pacjenci z tego typu defektów skóry, wskazał, że, aby pozbyć się choroby jest trudne. Ponieważ proces zapalny jest w stanie zniszczyć nie tylko skóry, ale także wtedy, mięśnie i kości. Dlatego przechodzącą przebieg leczenia owrzodzeń troficznych, powinien być przygotowany, aby zapewnić, że okres gojenia nie będzie tak szybki i naruszenie nawrotów.

Owrzodzeń troficznych kończyn dolnych dotyka ponad 2,5 miliona ludzi w

światowej. Głównymi przyczynami rozwoju choroby pojawiają się:

 • Naruszenie dopływu krwi do danego obszaru, co prowadzi do pogorszenia zaopatrzenia tkanek w tlen, białka i innych niezbędnych elementów.
 • Hindered przepływ limfy, co powoduje wysokie ciśnienie krwi w tym obszarze, tworząc warunki dla rozwoju choroby.
 • Chorób podawane jednocześnie (cukrzyca, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki).
 • Szkód na dużą skalę na skórę (rany, oparzenia, rozległe blizny, a także wszelkiego rodzaju urazy).
 • Stasis skóry. Bolesne mikroflora w patogenów zapalenia produkcji.

Dlatego leczenie owrzodzeń żylnych podudzi jest przeznaczony przede wszystkim do:

load...

Eliminacji

 1. Zastoju żylnego; Usunięcie
 2. Procesów zapalnych;
 3. Niszczenie organizmów chorobotwórczych;
 4. Proces stymulacji lli_1, naprawy uszkodzonych tkanek.

Leczenie owrzodzenia troficzne na nogi są zawsze złożone i ma na celu nie tylko usunięcie objawów, ale również wyeliminowanie przyczyny

Choroby. Wybór metody leczenia, lekarz określa tylko po zidentyfikowaniu przyczyny i badania obszaru dotkniętego przez Doppler USG, badania przepływu krwi i poziomu tlenu. W zależności od stopnia zaawansowania choroby skuteczne leczenie owrzodzeń żylnych podudzi można zrobić w domu lub w szpitalu.

Miejscowe leczenie chirurgiczne

Wybór leków i metod leczenia, w zależności od fazy procesu.

 • Faza 1 – progresja

Na tym etapie choroby leczenie mające na celu spowolnienie procesu, poprawę żywienia tkanek i jednocześnie zapobiec infekcji wrzodów. Z tego zadania będzie zarządzać narkotyki, gojenie ran i poprawić odżywienie tkanek. Aby zmniejszyć obrzęk lekarz może przepisać leki moczopędne.

Zmniejszenie ciśnienia i zatorów przyczynia się do bandaży uciskowych kończyny

 • 2. Etap – oczyszczanie owrzodzeń troficznych

Leczenie miejscowe wymaga starannego przetwarzania uszkodzonej powierzchni. Jak antyseptyczne chusteczki kompozycje również pomóc z 3% roztworem kwasu bornego. Następnie oczyścić ranę nałożyć związki galaretowate, które otaczają poszkodowanych i poprawiają odżywienie tkanek. Równolegle z tych leków przyczynia się do przejścia do trzeciego etapu choroby.

 • 3 fazy – granulacji

Na tym etapie nie jest blizny krawędzi otwartego paleniska. Aby przyspieszyć gojenie się zmian i otwarty proces zapobiegania infekcji, lekarz przepisze leki leczenie ogólną i lokalną. Dobry efekt jest podane leki takie Solkoseril, Glivenol, Troxevasin. Dawkowanie ich stosowanie musi być określony wyłącznie przez lekarza prowadzącego.

 • 4 fazy – nabłonka

Jeżeli ogniska zapalne są dość szerokie i nie można epitelizirovatsya własnej, oprócz leczenia miejscowego, lekarze zalecają, aby uciekać się do przeszczepu nieuszkodzoną skórę z uda pacjenta na obszarze zagrożonym.

Ostrzeżenie! Ostatni etap całkowitego zagojenia jest niebezpieczny, ponieważ, gdy naruszenie procesu epitelizacji może spowolnić w dowolnym momencie. Aby wymienić będzie mu wrócić do pierwszego etapu, a leczenie będzie musiał powtórzy się.

0. Na etapie całkowitego uzdrowienia pacjenta nie przestaje stosować preparaty promujące odżywienie tkanek, wykonywanie lokalnym kompresuje maści bazowej

Niestety, nie zawsze konserwatywne metody leczenia mogą pochwalić się skutecznością. Opinii pacjentów owrzodzeniem troficznym na nodze pokazują, że pola pomagają tylko do wyeliminowania objawów choroby, a nie przyczynę. W związku z tym, w niektórych przypadkach nawet do uciekania się do chirurgii.

Metody tradycyjnej medycyny

Sok z ziemniaków

Tradycyjna medycyna w leczeniu owrzodzeń żylnych kończyn dolnych sugeruje okłady z użyciem soku ziemniaczanego.

Bogaty w witaminy, skrobia i naturalnych kwasów organicznych cieczy gojenia ran efekt. Świeżo wyciśnięty sok impregnowany złożona w 6-8 warstw gazy bandażem. Ściereczką do miejsca zapalenia, przykryć pergaminem i naprawić bandaż, pozostawiając 5-6 godzin.

Uwaga: W celu użyć wyciskania soku sokowirówki lub tarką z dyszami z tworzywa sztucznego, ponieważ oddziaływanie na metal, pewne witaminy są niszczone.

5. Wyciśniętego soku bulw ziemniaka oraz

Napar z dziurawca

Dzięki właściwościom antyseptycznym i garbniki, roślina ta jest aktywnie wykorzystywana w czasie wojny domowej w leczeniu ran żołnierzy.

Aby przygotować konieczne jest podjęcie 1 łyżka. L. Posiekane suchej trawy ziele dziurawca i wlać 1 łyżkę. Wrzącej wody, pozostawić na 1 godzinę. Filtruje się przez sito impregnuje wlewu gazę i zastosować do obszaru dotkniętego przez 30-40 minut.

Ułatwienie stan może być przestrzeganie kilku prostych zaleceń:

 • Nie przeciążać stóp długości spacerów;
 • Podczas odpoczynku nogi dźwigu, aby poprawić przepływ krwi;
 • Wykonywać ćwiczenia relaksacyjne i przemienne napięcie mięśni nóg;
 • Chroni stopy przed urazami;
 • Nie

 • Nadużywają alkoholu.

1. Zielarze zalecają leczenie owrzodzeń żylnych podudzi użyć naparu z dziurawca

Opisane metody ludowych może działać jedynie pomocnicze. Całkowicie utwardzone owrzodzeń troficznych w domu nie jest możliwe.

load...