Leczenie opryszczki na ustach w domu

Zawartość:

Znowu zaczyna swędzieć i ból warg? „Znowu opryszczka …” – niestety, nie możemy stwierdzić, patrząc w lustro. Większość z nas rzadko zwracał uwagi na opryszczkę. Dobrze lament, zamazhem wysypka kremy – wszystko na to. Zapomnij następnym razem, przy założeniu, że opryszczka całkowicie bez winy.

load...

W rzeczywistości to nie jest. Lekarze nie są tak różowo na opryszczkę. Po tym wszystkim, w istocie, opryszczka to choroba wirusowa, która objawia się wysypka skórna na błony śluzowe i skórę. W wilts wirusów opryszczki w komórce i zmienić swój kod genetyczny. I to jest najbardziej dotknięte komórki z każdym kolejnym transferów podziału wirusa do swoich „potomków”.

Niestety, ciężkie statystyki medyczne stwierdza, że ​​wirus herpes infekuje więcej niż 90% ogólnej populacji dorosłych. Oczywiście, nie oznacza to, że wszyscy ludzie bez wyjątku cierpi na opryszczkę. W Kogo do opryszczki daje o sobie znać raz w tygodniu, do kogo – raz w miesiącu, a co Kogo do całego życia pokojowo „uśpienia” w organizmie, obecnie nie twierdzi.

Generalnie zaostrzenie opryszczka pojawia się, gdy gwałtowny spadek odporności. A opryszczki połowowe prostu – przez całowanie, za pomocą wspólnego naczynia, brudne ręce, unoszących się w powietrzu. W opryszczka jest jedna cecha – nie jest łatwo złapać, ale to jest niemożliwe, aby się go pozbyć. Wirus szybko dostaje się do komórek nerwowych kręgosłupa i pozostają tam do końca życia. I nie leczenie „wyrzucić” wirus nie jest zdolny do.


Objawy opryszczki

Przy penetracji wirusa herpes w organizmie, znajduje się pewna liczba objawów charakterystycznych stała we wszystkich przypadkach:

 • Dyskomfort w organizmie

Tak szybko, jak jest to ból i ból stawów i mięśni ciała. Podobne odczucia bardzo podobne do tych, które występują w czasie grypy.

load...
 • Hipertermii

Również w przypadku zakażenia wirusem opryszczki, charakteryzuje się gorączką. Może zmieniać się w znacznym stopniu – od 37 do 40 ° C

 • Węzły chłonne

Penetracja wirus opryszczki w rejonie ciała dochodzi do stanu zapalnego wszystkie pobliskie węzły chłonne na. Zwiększają one wymiary, ból w dotyku.

 • Wykwity na wardze

I tu jest widocznym przejawem opryszczka – to niemal ostatni etap. Po wysypka na wardze wysychają, osoba ta przestaje być zaraźliwy.

Oczywiście przy pierwszych objawów opryszczki chory musi jak najszybciej szukać pomocy u lekarza. Lekarz zbada osobę, zlecić badania i wybierze optymalny przebieg leczenia, jeśli to konieczne.


Opryszczka Leczenie sposoby ludowe

Zazwyczaj jednak, większość środków farmakologicznych do leczenia opryszczki te nie są zbyt efektywne. Dlatego należy zwrócić uwagę na starych sprawdzonych receptur tradycyjnej medycyny. Te przepisy są całkowicie bezpieczny i może być stosowana do leczenia wszystkich ludzi bez wyjątku. Jedyną rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – to jest od składników receptury, które czasami mogą być uczuleni.

 • Jodła oleju

Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest w leczeniu zgagi jodła olej. Muszą one do smarowania skóry, wysypkę, co 3 godziny w ciągu dnia. Snem namoczyć wacik i zastosować go do obszaru dotkniętego przez 30 minut. Należy pamiętać, – pierwsze kilka minut po zastosowaniu oleju na skórę może zwiększyć spalanie. Jest to całkowicie normalne zjawisko, które nie powinno być powodem przerwania leczenia. Na ogół leczenie jest kontynuowane przez około trzy dni.

 • Nalewka z propolisu

Jeśli olejek sosnowy na rękę tam kauteryzacji może używać nalewki propolis. Stosuje się go na chorej powierzchni skóry co dwie godziny. Przed pójściem spać koniecznie smarować skórę w dowolnym zmiękczający śmietany, takich jak rumianek lub wyciągu z nagietka. Czas trwania leczenia – dwa dni.

 • Siarkowy maści i sok z aloesu

Do przygotowania tego narzędzia, trzeba będzie pół łyżeczki maści siarki i łyżkę soku z aloesu. Aloe powinna wynosić co najmniej trzech lat. W szklanym pojemniku wymieszać oba składniki, pozostawić na trzy godziny. Następnie można rozpocząć leczenie – uzyskaną masę nakładać na zajęty obszar dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Czas trwania leczenia – 14 dni.

 • Grzanie

Zabieg ten jest bardzo bolesne, ale bardzo skuteczne. Zaparzyć filiżankę z bardzo mocnej czarnej herbaty – trzy pełne łyżki na szklankę wrzątku. Umieścić we wrzącej wodzie normalną łyżeczkę i ogrzewać go. Następnie dołączyć do dotkniętego obszaru skóry i pozostawić na kilka minut. Należy zachować ostrożność, aby uniknąć poparzenia. Podobna procedura powinna być prowadzona w temperaturze co najmniej 5 razy dziennie. W ciągu dnia można zauważyć znaczną poprawę, a po dwóch opryszczka znika niemal całkowicie.

 • Valocordin

Jeszcze jedna bardzo skutecznym sposobem według których w leczeniu wysypki skórne – jest to regularne valokordin. Wet w nim wacikiem i stosować kropkę przez jedną minutę do pęcherzyków. Podobna procedura powinna być wykonane co najmniej trzy razy dziennie. Odczucia podczas procedury będzie bardzo nieprzyjemne, ale efekt jest tego wart. Nie należy stosować tę metodę przez okres dłuższy niż dwa dni.

 • Sól

W takim przypadku, jeśli wysypka byłaś po hipotermii, co jest szczególnie powszechne w okresie wiosenno-jesiennym, starają się traktować je z najzwyklejszym soli kuchennej. Trzy razy dziennie do wywierania wysypki kilka ziarenek soli, przez 10 minut. A w nocy robić kompresy solna – jedną łyżkę soli do jednej trzeciej szklance wody. Mokro gazy ciepłym roztworem soli fizjologicznej, zaś zastosowanie do 10 minut, na dotkniętą powierzchnię skóry.

 • Pasta do zębów

To narzędzie jest używane w leczeniu opryszczki, być może, jak jest pasta do zębów. Leczenie jest bardzo prosta – zacząć od razu smarować skórę, jak tylko poczujesz swędzenie. Tak, i smarować pęcherzyki również potrzebują co najmniej cztery razy dziennie. Pasta bardzo skutecznie wysusza wysypkę i przyspiesza proces gojenia.

 • Czosnek

Czosnek nie jest za nic nazywany jest „uzdrowiciel ludowej”. To przyczynia się do wielu chorób, w tym opryszczki. W przypadku leczenia zmian chorobowych trzeba co dwie godziny do pęcherzyków smaru cięcia ząbek czosnku. I przed pójściem spać moczyć w soku z czosnku wacikiem i stosować się do wysypki na około 10 minut. Następnie nasmarować bąbelkami żadnego naturalnego miodu. Opryszczka traktować w ten sposób nie trzeba więcej niż 3 dni.

Jeśli traktujesz opryszczki długo nie ma sposobu – na przykład, masz datę – oznacza, że ​​można spróbować wykonać następujące czynności. Potrzebne będą 2 łyżeczki miodu, 1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej dowolnej ½ łyżeczki mąki i 2 zmiażdżonych ząbków czosnku. Wszystkie składniki są umieszczone w szklanej misce i dobrze wymieszać – należy uzyskać jednorodną masę.

Nałożyć grubą warstwę powstałej mieszaniny do wysypki, aby pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Mieszanina spadnie na własną rękę – stosować inną warstwę. Całkowity czas trwania takiego okładu nie powinna wynosić mniej niż dwie godziny. Zazwyczaj wysypka staje się praktycznie niewidoczne i łatwo zamaskować krem ​​tonu.

Kolejny bardzo dobry środek do leczenia opryszczki na ustach w domu – jest miód z popiołem. Umieścić w misce szklanej kawałek papieru i zapala go. Koniecznie należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo pożarowe. Po papier jest spalone, a popiół pozostanie. Wymieszać z połową łyżeczki wszystkich miodem naturalnym, jeden ząbek czosnku mielonego. Uzyskaj mieszaninę wysypki smaru na ustach co dwie godziny. To leczenie powinno trwać przez trzy dni.

 • Sok z nagietka

W domu, w leczeniu opryszczki na wargach, można użyć soku z nagietka. Prasa łyżka soku z liści nagietka, dodać jedną łyżkę wazeliną i dokładnie wymieszać. Otrzymaną mieszaninę należy przechowywać w pojemniku szklanym. Smarować zabrudzoną skórę na ustach co dwie godziny przez dwa dni.

Jeśli okaże się świeże liście Calendula nie dało, można zakupić w aptece nalewki alkoholowej nagietka. Smarować zabrudzoną skórę na ustach nalewki co najmniej trzy razy dziennie. Przed pójściem spać koniecznie smarować skórę w dowolnym balsam. Zabieg ten pozwoli pozbyć się opryszczki w ciągu zaledwie kilku dni.

 • Różne oleje

Można z powodzeniem w leczeniu opryszczki warg za pomocą różnych olejów. Najczęściej wykorzystywane w tym celu olejku z drzewa herbacianego, gorzkich migdałów i oleju rokitnika. Oleje te można kupić w każdej aptece. Smarować obszarach dotkniętych co najmniej pięć razy dziennie. Takie leczenie powinno być prowadzone przez trzy dni.

 • Aloes

Jeśli masz aloes na parapecie, masz szczęście. Aloes – bardzo skuteczny w leczeniu opryszczki w domu. Wystarczy nasmarować dotkniętego obszaru skóry co dwie godziny. Jeśli wysypka jest bardzo silna, można spróbować następujących sposobów. Maszynka do mielenia mięsa przegap trzy gałęzie aloesu, wymieszać z jedną łyżeczkę sody oczyszczonej. Otrzymana mieszanina powinna być stosowana do zmian przez 20 minut, a następnie przemyć dużą ilością zimnej wody. Czynność powtarzać trzy razy dziennie. Przebieg leczenia – 3 dni.

Sposób leczenia zmian w opryszczka, jak widać, całkiem sporo. Spróbuj poszukać – narzędzie to nie pomoże jednej osoby, idealny do drugiego. Bądź zdrowy i niech opryszczki daje o sobie znać tak mało jak to możliwe!

load...