Leczenie i zapobieganie hemoroidy po ciąży

Dla wielu kobiet jest to bardzo istotny problem, takich jak hemoroidy po ciąży, leczeniu i zapobieganiu danej choroby i kobiet w ciąży i tych, którzy już rodziły.

load...

Takie wspólne choroby jak hemoroidy, występuje nie tylko dla kobiet, problem ten jest często martwi się o ludzi, ale teraz będziemy rozmawiać o tym, jak leczyć problem, który pojawił się po ciąży.

Choroba układu żylnego, na których tworzy żyły, które są umieszczone w dolnej części odbytnicy, zwany hemoroidy.

Przyczyny patologii

Hemoroidy rozwija ze względu na fakt, że stagnacja naczynia krwionośne w odbytnicy ze zwiększoną hemoroidy ciśnieniowych i formy, to wynik tych przyczyn:

load...
  • Słabej aktywności fizycznej;
  • Dużo wagi;
  • Przy niektórych leków, w tym antykoncepcji hormonalnej;
  • Cechy związane z organizmu, mianowicie żylnej ścianie;
  • Często zatwardzenie;
  • Ciąża.

Podczas zajścia w ciążę u kobiet znacznie zwiększa ciśnienie w jamie brzusznej, a ponadto w miednicy zastoju krwi, to wszystko jest warunkiem koniecznym dla rozwoju hemoroidów.

Podczas samych ciśnienia dostawy w ścianie żylnej podczas daremnych prób znacznie wzrosła, co prowadzi do pojawienia się hemoroidów.

Należy jednak zauważyć, że choroba może rozwinąć się w wyniku naturalnego porodu i po kobieta miała cesarskiego cięcia.

Stożki są zewnętrzne i wewnętrzne. W pierwszym przypadku jest to wygodne, aby sprawdzić, zazwyczaj przypominają groch wielkości, ale nie mogą być takie jak wiśnia. Takie klastry często mają rodzaj halo znajduje wokół odbytu.

Wraz z rozwojem drugiego typu hemoroidy są umieszczone wewnątrz stłuczki i nie jest postrzegana jako problem istnieje sugeruje częste krwawienie. Po urodzeniu, obecność niebezpiecznych chorób, które mogą rozwijać niedokrwistość krwotoczny.

Wraz z rozwojem kształtu zewnętrznego tej choroby lub gdy węzeł już z kanału do diagnozowania choroby wystarczająco konwencjonalnej kontroli wizualnej.

Z takim powstawania hemoroidów jest jak groch, w celu ustalenia liczby i wielkości węzłów wewnętrznych musi przeprowadzić ręczną badań.

Do wykrywania choroby, dodatkowo, mogą być stosowane inne techniki. Na przykład, badania rentgenowskie przy zastosowaniu specjalnych środków kontrastowych, procedura ta jest nazywana lewatywa baru i endoskopia odbytnicy, co nazywa się sigmoidoskopia.

Charakterystyka hemoroidów po porodzie

Choroba może występować w postaci ostrej lub przewlekłej, to nie ma znaczenia, są naturalny poród lub kobiet poddawanych cesarskiego cięcia. Jeżeli stały typ przebiega bardziej gładko i długi okres, ostrej rozwija się bardzo szybko.

Jeśli kobieta po porodzie zaczęła się rozwijać hemoroidy, to będzie to oznaczać takie objawy:

  • Odbytu widoczne przez czas spalania i świąd, które są wzmocnione w procesie wypróżniania;
  • Pojawienie bólu ze względu na fakt, że błona śluzowa jest rannych stolcu po wypróżnieniu dyskomfort zwykle przechodzi;
  • Wynika to z faktu, że węzły zaczynają rosnąć, ból odbytu staje się trwałe, to jest wzmacniany, gdy kobieta siedzi i ruchy;
  • Kroczowych pęcznienia, a tym samym nie jest skurcz zwieracza pęcherza, co prowadzi do opóźnienia oddawania moczu.

Wraz z rozwojem ostrej postaci występują powikłania, takie jak krwawienie, martwicę węzłów może rozpocząć tkanek wokół szczeliny odbytnicy wystąpić tkanki zapalnej.

Postać przewlekła pacjenta rozpoczyna się prawie niezauważalnie, pieczenie i świąd cyklicznie pojawia się, jeśli jest ból, to wyraża się cicho i szybko. Podczas stolcu pojawia się plamienie, że późniejsze wzrosty.

W wielu przypadkach, gdy kobieta jest w ciąży, objawy tej choroby są praktycznie nieobecne, a po ona rodzi, objawy zaczynają się pojawiać. Podczas porodu głowa dziecka jest wielkim obciążeniem miednicy naczyń krwionośnych, które zakłóca powrotu żylnego i zwiększa ciśnienie w nich.

Gdy kobieta rodziła, hemoroidy, które silnie wzrosła, może wypaść z odbytnicy. Zdarza się to najczęściej podczas krześle, gdy pacjent poważnie napięte, a następnie edukację sam z powrotem na swoje miejsce.

Z czasem te elementy mogą wypaść podczas podnoszenia ciężarów, w takich przypadkach muszą zmniejszyć rękę. Jeśli choroba nie poddaje się obróbce, a następnie po pewnym czasie, do prostowania Wytrącony stożek niezależnie nie jest już możliwe, prowadzi do rozwoju martwicy i może kończyć obfite krwawienie.

Jak wygląda leczenie?

Odpowiadając na pytanie, jak leczyć hemoroidy po ciąży, musimy jasno zrozumieć, że nie ma potrzeby czekać, a gdy pierwsze objawy choroby, należy skonsultować się z lekarzem. A kobieta w ciąży i niedawno rodziły, choroba może prowadzić do zapalenia tkanek miękkich mogą również rozwijać krwawienie hemoroidalnej, który prowokuje do rozwoju różnych powikłań.

Leczenie Hemoroidy po ciąży odbywa się kompleksowo, a lekarz przepisze nie tylko przy niektórych leków, ale robić specjalne ćwiczenia. Pacjent musi stosować się do specjalnej diety, tradycyjne metody leczenia mogą być stosowane, ale tylko po uzgodnieniu z lekarzem.

Aby w naczyniach miednicy nie stać krew, trzeba chodzić częściej, podczas spaceru tempo powinno być spokojne i podjąć niezbędne do 2 km, aby wykonywać specjalne ćwiczenia, które są przepisane przez lekarza, on także pokaże, jak prawidłowo trzeba zrobić.

Po kobieta miała cesarskiego cięcia, to nie powinno ograniczać się do działań, lub mogą tworzyć zrosty w miednicy, co prowadzi do rozwoju hemoroidów.

Ponieważ leczenie za pomocą środków przeczyszczających i te, które poprawiają krążenie krwi, wyznaczyć venotonics. Maści i czopków są stosowane w leczeniu miejscowym.

Wśród środków ludowej, które są stosowane w leczeniu hemoroidów, można stosować lewatywy wywar z ziół, kąpiele Sitz. Elementy zewnętrzne mogą być smarowane kandyzowanych miodem, ihtiola lub masła kakaowego. Jeśli wewnętrznych elementów, pomagając iskrę surowych ziemniaków, czy dla danego zastosowania kandyzowanych miodem.

Ponadto, może być przyjmowany doustnie wywary i napary z ziół, świeżych soków, ale konieczne jest zastosowanie wszelkich środków ludowej dopiero po konsultacji z lekarzem.

środki zapobiegawcze

Po porodzie hemoroidy wyleczenie jest możliwe, ale jest o wiele łatwiejsze, aby zapobiec jej rozwojowi. Zapobieganie tej chorobie jest prosta, a to musi być prowadzone nie tylko przez cały okres ciąży, ale po porodzie, tylko w tym przypadku będzie to skuteczne.

Główną miarą ochrony jest aktywna. Kobieta powinna codziennie wędrówki. W celu wzmocnienia mięśni dna miednicy, konieczne jest, aby zrobić specjalne ćwiczenia, jednocześnie poprawiając krążenie krwi dzieje.

Nie należy nosić ubranie, które ciągnie mocno, konieczne jest, aby trzymać się diety, które działało dobrze i nie było gut częste zaparcia.

Podczas defekacji nie jest wiele warte, a my musimy dołożyć starań, aby przestrzegać higieny osobistej. Anal obszar wymagany przy wypróżnieniu co płukano zimną wodą i wycierania szmatką, nie może następnie pocieranie ręcznikiem.

Jeśli pojawi się blokada, konieczne jest, aby wziąć środek przeczyszczający, ale nie może być nadużywane przez tych środków. Z diety należy wyeliminować pokarmy powodujące wzdęcia, takie jak kapusta, czarny chleb, fasola i innych.

Konieczne jest, aby jeść więcej świeżych owoców i warzyw, jeść mięso i ryby, ale powinny one być niskotłuszczowa, chleb z otrębami lub pełnoziarniste.

U kobiet w ciąży, które nie rodziły, i często rozwijają hemoroidy i tego nie dopuścić do Ciebie, muszą być prawidłowo zapobiegać. A następnie rozwój tej nieprzyjemnej choroby nie zagraża ci.

load...