Leczenie hemoroidów po porodzie

Zawartość:

Kobiety często cierpią wygląd hemoroidy w czasie ciąży. Pięć z dziesięciu kobiet rodzących czynienia z problemem hemoroidów po porodzie. Jednak cierpi z takiej choroby, równolegle musimy dbać o dziecko. Czasami nie pojawiają się objawy hemoroidów podczas samej ciąży. Objawy ich wystąpienia po porodzie, często dostawa jest rodzaj wyzwalacza w rozwoju hemoroidów. Więc co to jest, hemoroidy po porodzie, jak ją leczyć, jakie są jego przyczyny i objawy?

load...

Jest to szczególnie niebezpieczne, kiedy choroba niezauważone czy objawów. W procesie porodzie, kiedy dziecko przechodzi przez kanał rodny, żyły miednicy są pod ogromną presją. W rezultacie, niektóre kobiety zaczynają zewnętrznych hemoroidów po porodzie (wyszedł jednostkę).
Powrót do spisu treści

Przyczyny żeńskiej hemoroidy

W czasie ciąży kobiety często obserwuje się zaparcia. To ze względu na wzrost macicy, który rozpoczyna się, aby wciągać narządów miednicy. W rezultacie – zastój kału w jelitach. Okazuje się, że zaparcie jest głównym warunkiem dla tworzenia hemoroidów. Naruszenie ruchliwości jelit ze względu na niedożywienie również wpływ na pracę przewodu pokarmowego.

Ponadto, kobiety często zapomnieć o aktywności fizycznej, uzasadniając swoją nieaktywny tryb życia, wagę i stan ospałości. Każdy wie, że nie twierdzą, że tu siedzący tryb życia (brak aktywności fizycznej) jest warunkiem wstępnym dla tej choroby.

W momencie narodzin splotu naczyniowego odbytu przeżywa ogromne obciążenia. Jest stagnacja żylnych naczyń krwionośnych i ściskając. Przy tak ogromnej presji na hemoroidy odbytu może wyrażać się po raz pierwszy, a może pogorszenie niewykrywalne prądów już obecne choroby. W takich przypadkach natychmiast po urodzeniu dziecka występuje zaostrzenie choroby.

load...


Powrót do spisu treści

Jakie są objawy i oznaki choroby po porodzie?

Objawowe objawem hemoroidów po porodzie nie różni się od objawów w innych przypadkach. Znaki (objawy hemoroidów):

 • Zaczyna swędzenie lub pieczenie w odbycie;
 • Ból lub dyskomfort podczas wypróżnień, przed nimi i po nich;
 • Uczucie ciężkości w jelitach;
 • Obecność krwi w stolcu i lnu;
 • Ból w pozycji siedzącej;
 • Obrzęk lub obrzęk;
 • śluzowa wydzielina z odbytu.

Czy hemoroidy zniknie sam? W 99% przypadków odpowiedź brzmi: nie. Konieczne jest jak najszybsze rozpoczęcie angażować się w leczeniu hemoroidów po porodzie. Po bardzo nieprzyjemne choroby może poważnie zaszkodzić zdrowiu matek i zapobiec jego całkowite ustąpienie objawów. Ale poza tym matka musi radzić sobie z opieką nad dzieckiem.

Wszystko inne, krwawienia w jelicie pogarsza pole niedokrwistości (niedobór żelaza) dostawy. Mama zaczyna cierpieć na anemię i doświadczenie stały uczucie zmęczenia, co ostatecznie wpływa na mleko z piersi. Gdy anemia jest zbyt silny, mleko może całkowicie zniknąć. Z tych powodów, w leczeniu choroby w okresie karmienia jest najważniejszym zadaniem, że kobieta musi zdecydować wspólnie z lekarzem. W przeciwnym razie, choroba może zaszkodzić dziecka.
Powrót do spisu treści

Leczenie po porodzie hemoroidy

Jeśli wystąpią objawy choroby matki zaczyna się zastanawiać, co i jak prawidłowo leczyć hemoroidy. Najważniejszą rzeczą – raz, aby prosić o pomoc do proktologa.

On musi przeprowadzić badania i przypisać odpowiednie leki. Samoleczenie nie jest zalecane lub przeciwwskazane. Nie wszystkie świece i maści nadają się do stosowania w okresie laktacji. Wszystkie leki muszą być nietoksyczne i bezpieczne, jak to tylko możliwe. Odpowiedni system oczyszczania może podnieść się z lekarzem.

Początkowo leczenie musi być wyznaczony przez kremów i maści, łagodzi obrzęki i łagodzi ból i swędzenie. Objawowe leczenie może złagodzić objawy choroby. Ponadto, lekarz przepisuje przyjaznych narzędzi, które są przeznaczone do tonu w górę ściany naczyń krwionośnych, zapobiegają zastój krwi i łagodzi stany zapalne odbytnicy.


Powrót do spisu treści

Diety lecznicze

Równolegle do leczenia hemoroidów po porodzie musi być przygotowana do przystąpienia do specjalisty diety. Bez zmiany nawyków żywieniowych leczenie nie przyniesie pożądanego efektu.

Więc jaka powinna być an_4 pacjenta? Istotne jest, aby codziennej diecie zawierać pokarmy, które poprawiają trawienie i perystaltykę jelit, co będzie wyeliminować zaparcia, jak to możliwe i zapewni codzienne wypróżnianie bez zaburzeń żołądkowych. Z reguły taka an_4 zawiera produkty bogate w włókna surowego, gryki i ryżu, zbóż, produktów mlecznych, olejów roślinnych pochodzenia naturalnego, otręby.

Szczególne cechy tej diety jest fakt, że od wymagane jest nie tylko utrzymanie jelit w normalnym stanie, ale także połączenie ekologicznego żywienia. Po wszystkich produktów wykorzystywanych w przemyśle spożywczym matką, zależy bezpośrednio od jakości mleka i zdrowia dziecka.

Dieta musi zawierać suszone morele, śliwki (suszony), świeże owoce i warzywa. Najbardziej akceptowalne owoców są jabłka i banany. Zawierają wiele włókien. Aby zabezpieczyć się przed zaparcia napoju nie musi być mniejsza niż 1,5 litra wody dziennie.

Wędzone, potrawy słone, gorące i pikantne trzeba unikać. Ich działanie nie tylko pogłębić daną chorobę, ale także niekorzystnie wpływać na trawienie Twojego dziecka. Zatrudniony ryby i mięso powinno być chude. Ponadto, w razie konieczności możliwość zrezygnować ze słodkich i pieczone żywności, napojów gazowanych, przyprawy, i wszystkie rośliny z rodziny roślin strączkowych.
Powrót do spisu treści

ćwiczenia Leczenie

Myśląc o tym, jak pozbyć się hemoroidów po porodzie, niewiele kobiet zapamięta profilaktycznych i leczniczych trening fizyczny, ale jest to specjalne ćwiczenia pomogą wzmocnić ściany brzucha, poprawia przepływ krwi do hemoroidów, napięcia naczyń.

Prosta i całkowicie bezpieczny program ćwiczeń pomoże w przywróceniu ciało po porodzie i zwrotu naczyń w tonie miednicy. W okresie ciąży macica ściska narządów jamy brzusznej. I tylko wzrostem, ściany naczyń tracą elastyczność i rozciągliwość i po porodzie konieczny przyjazd do normalnego stanu obciążenia w miarę upływu czasu ciąży. W tym celu powołany i fizjoterapii. Wystarczy 10-15 minut ćwiczeń znacznie przyspieszyć proces gojenia. Siedząc w domu, nie mogę. Musisz chodzić z dzieckiem częściej i dłużej. Zwiedzanie jest bardzo pomocne w leczeniu.


Powrót do spisu treści

Zasady higieny osobistej

Najważniejszym elementem w zapobieganiu i leczeniu hemoroidów po porodzie jest ścisłe przestrzeganie zasad higieny. Po każdej podróży do toalety trzeba zmyć wodą w temperaturze pokojowej. Podczas obróbki papieru toaletowego jest umożliwienie i wykorzystanie mokrej podpasek. Wizyta w łaźni, basenów i saun jest surowo zabronione. Wzmocni to proces zapalny.

Aby przyspieszyć proces gojenia mogą być udostępniane za pomocą leków do podjęcia kąpiele lecznicze dziennie. Są one wykonane w pozycji siedzącej rano i wieczorem w 5-10 minut. Brodziki mogą być wykonane z napary z rumianku, szałwii, kory dębu, nagietka.
Powrót do spisu treści

środków Folk leczeniu hemoroidów po porodzie

 1. Take 100 gramów. Liście brzozy 2 litrów ciepłej wody. Ten podawać przez pół godziny i jest używana do kąpieli Sitz.
 2. Zaparcia i hemoroidy pić świeże cebule sok. Take 4-5 razy dziennie po 1 łyżeczce na 10-15 minut przed jedzeniem. Leczenie odbywa się w ciągu miesiąca.
 3. Żarówka gumy jest wypełniona 1 szklanka słabym roztworze nadmanganianu potasu. Wszystko to jest wprowadzany do odbytu i zatrzymanie na 1 minutę. Przebieg leczenia jest 1 tydzień.
 4. Zapalenie węzłów widoczne na dobę przed snem smaruj Menovazin. Przebieg leczenia 2 tygodnie, następnie 2-tygodniowej przerwie. Jeśli efekt jest znikomy, powtarzające się kurs.
 5. Wyleczyć hemoroidy pomóc szklankę solanki kiszona kapusta ogrodu warzywnego, który jest przyjmowany doustnie przed posiłkami 3-4 razy dziennie. Narzędzie to jest szczególnie skuteczne w przypadku zaparć i ciężkiego krwawienia.
 6. Weź Sitz łaźnie wywarze z kory kasztanowca. Weź 50 gramów. Suche ciasto i nalał litra wrzącej wody. Daj rosołu napar. Trwać do 10 kąpieli.
 7. Geranium Liść myte pod bieżącą wodą, suszy i smarowane olejem słonecznikowym. Następnie zwinięte w rurę i wstawiono na noc do odbytu. Leczenie odbywa się w ciągu 7 dni.
 8. 1 łyżeczka kwiatów rumianku wylewa wrzącą wodę w ilości 400 g. Musimy usiąść na gorącym infuzji, który opiera się na parze, pokryta do pasa. Czas trwania leczenia wynosi 15 minut.

Powrót do spisu treści

Streszczenie

Dla skutecznego leczenia hemoroidów wymaga sporo.

 1. Prawidłowe odżywianie może pomóc zapobiegać zaparciom.
 2. Przestrzeganie higieny osobistej.
 3. Aktywność fizyczna.
 4. Staraj się nie ranić przeziębienia.
 5. Niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza.

Przestrzeganie tych prostych zasad pomoże zapomnieć o chorobie i cieszyć się macierzyństwem bez bólu i dyskomfortu.

load...