Leczenie grzybicy paznokci na nogach

Człowiek czyha dla różnych chorób. Niektóre z nich stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Inne dostarczyć wiele dolegliwości i niedogodności. Takie choroby obejmują, i paznokci grzyb na nogach, z których leczenie będzie tematem dzisiejszej dyskusji. Oficjalna medycyna, choroba ta jest znana jako grzybicy paznokci, ale dla wygody używamy cały zwykły termin.

load...

Aby złapać tego zakażenia może być na wiele różnych sposobów – w łaźniach publicznych, baseny, siłownie, poprzez wspólny butów, takich jak kapcie dla gości. I, niestety, to jest 100% niemożliwe, aby zabezpieczyć się przed możliwością zakażenia. A większość chorób, nie wszyscy ludzie przywiązują należytą wagę, a zatem i rozpocząć leczenie zbyt późno.

Ale w rzeczywistości, ludzie nie dbają bardzo marne. Jest to nieszkodliwy grzyb może oznaczać powodować znaczne szkody dla zdrowia. W trakcie jego aktywności życiowej grzybów produkują bardzo duże ilości silnych toksyn. Te toksyny gromadzą się w organizmie człowieka i mieć z niego bardzo negatywny wpływ. Cierpią wszystkie narządy wewnętrzne – od nerwowych układu moczowego.

Objawy choroby

Uprzejmy człowiek dosyć szybko wykryć u objawów grzybiczych zakażeń paznokci. Nawiasem mówiąc, wbrew obiegowej opinii, nie tylko wpływa na płytkę paznokcia i palce:

 • Skóra między palcami jest czerwona i bardzo często zaczyna się odklejać
 • Około drugiego dnia po chory zaczerwienienie odnotowano silny świąd
 • Jeśli czas nie podejmie niezbędne kroki, pęknięcia pojawiają się na skórze, czasami bardzo głębokie i bolesne

Deformacji paznokci jest inny – w zależności od postaci choroby:

load...
 • Postać przerostowa

W tej postaci choroby jest silnie zagęszczony paznokci zaczyna się rozpadać. Gdy pieszy jest często osoba doświadcza dość silny ból.

 • Formularz zanikowe

W tym przypadku, płytki paznokciowej, a wręcz przeciwnie, staje się cieńsza. To staje się bardzo nudne, jej pojawiają się białawe plamy i paski. Czasami to właśnie z powodu tych miejscach jest niemożliwe do odróżnienia kolor paznokci.

 • Formularz normotroficheskie

Jeśli osoba stoi w podobnej postaci choroby płytkę paznokcia posiada bardzo wysoki połysk, ich grubość nie jest zmieniane. Wkrótce na gwoździu pojawiać żółte paski poziome.

Nie zapominaj, że bardzo często nie są połączone postacie choroby, więc wszystkie z tych objawów może być obecny. Podejmowane oddzielnie objawy. W każdym przypadku, w celu dokładnego rozpoznania konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem – dermatologa.

Jak chronić przed przeciwnościami losu?

Wspominaliśmy już, że w pełni chroni przed pleśnią jest praktycznie niemożliwe. Jednakże, istnieje wiele metod, które znacznie zmniejszają takie ryzyko. Zasady te są proste, ale konieczne jest:

 • Pocisz nogi? Zakup w drogerii specjalnych preparatów, na przykład – pasta Teymurova
 • Przy zakupie butów, w żadnym wypadku nie należy mierzyć boso
 • Przed pójściem spać koniecznie umyć stopy ciepłą wodą i mydłem
 • W miejscach publicznych – baseny, łaźni i saun – zawsze używać tylko jego pantofle

Paznokci leczenie grzyba

Leczenie grzybicy paznokci dzisiaj na nogach nie jest trudne. W aptece znajdą Państwo dużą ilość środków farmakologicznych. Który jest odpowiedni w danym przypadku – powie lekarz – dermatolog. Chociaż o zapomnianych receptur tradycyjnej medycyny też nie warto.

 • Czosnek

Crush dwa ząbki czosnku i wymieszać z 100 g wcześniej roztopionym masłem. Dokładnie wymieszać masę i pozostawić do zaparzenia na około jeden dzień. Tę mieszaninę należy smarować stopy po każdym myciu. Przebieg leczenia powinien trwać miesiąc. Z reguły, w tydzień później będzie widoczne radykalne ulepszenie.

 • Sól do kąpieli

Nie mniej mają działanie lecznicze kąpiele stóp z solą morską. Sól powinna być rozpuszczona w wodzie w ilości 1 łyżka na litr. Temperatura wody powinna być tak gorące jak można stać. Przebieg leczenia – co najmniej dwa tygodnie.

 • Jod

Rano i wieczorem, po tym umyć i osuszyć stopy, umieścić na każdej dotkniętego paznokci jednej kropli pokarmu. Dyskomfortu wystąpić przez kilka pierwszych dni. Ale być przygotowany na to, że w dniu 4 – 5 godzin, może wystąpić ból w czasie stosowania jodu. Ale to trwa maksymalnie 2 – 3 dni. Przebieg leczenia – maksymalnie 10 dni.

 • Jarzębina liści

Jeśli złapał grzyba w lecie, można uzyskać pomoc liści jarzębiny. Zgnieść je, aby uzyskać trzy łyżki gnojowicy. Mush dotyczą chore miejsce i przykryć folią. Na szczycie założyć bawełniane skarpety i pozostawić na noc. Przebieg leczenia – 10 dni.

 • Nalewka z propolisu

Przez następne receptury trzeba będzie 20% roztwór propolisu. Zwilżyć wacik w nim i stosować do rany przez 15 minut. Efektem tej procedury można zauważyć w czwartym dniu. Pełna kuracja powinna trwać 21 dni. W trakcie leczenia może zwiększyć swędzenie.

 • Kombucha

W takim przypadku, jeśli masz herbatę grypa, spróbuj poniższego przepisu. Wytnij kawałek Kombucha, oczyścić powierzchnię z plenochki i dokładnie rozgnieść. Otrzymaną masę konieczne jest dwa razy dziennie wcierać w dotkniętych obszarach. Przebieg leczenia – 20 dni.

Inną skuteczną receptą użyciu Kombucha – to alkoholanu. Przygotowuje się w następujący sposób. Oczyścić folię i dokładnie posiekać Kombucha – trzeba mieć dwie łyżeczki. Wypełnić je z kieliszkiem wódki i umieścić w chłodnym, ciemnym miejscu przez 10 dni. Każda noc po umycia nóg, stosować okłady. Zwilż wacik w otrzymanej nalewki, stosuje się do dotkniętym miejscu i przykryć folią. Noś bawełniane skarpety i pozostawić kompresję w nocy. W godzinach porannych smarowania stóp dowolny balsam. Przebieg leczenia – 7 dni.

 • Sukcesja i fioletowy

Kup w aptece tricolor fioletowy, rumianku i sukcesji. Umieść łyżkę trawy w misce emaliowanej i wlać litr wrzącej wody. Zamknąć naczynie i owinąć pojemnik z ręcznikiem. Pozostawić do zaparzenia przez dwie godziny, a następnie naciągnięcia. Weź mały gazę. Zwilżyć je do uzyskania roztworu i stosuje do dotkniętych miejsc. Zmienia się schnie w ciągu jednej godziny, przed snem. Przebieg leczenia – 14 dni.

 • Ocet jabłkowy

Przygotować następujące rozwiązanie. W jednym litrze szkła wodnego rozpuszczenia chlorku sodu – roztwór musi być bardzo zatęża. Następnie posiekaj pięć ząbków czosnku i dodać je do roztworu soli. Istnieje również dodać pięć pół szklanki octu jabłkowego i dokładnie wymieszać. Takie rozwiązanie może być mieszany z pięcioma litrami gorącej wody i wzrosną stopy przed pójściem do łóżka. Przebieg leczenia – 14 dni.

 • Kora dębu

Doprowadzić do wrzenia litr wody. Dodaj pięć łyżki drobno zmielonej kory dębu. Gotować przez około 30 minut, a następnie posypać 10 g rumianku. Bulion wyłączyć i pozostawić na dwie godziny. Ten wywar należy opłukać stopy codziennie przed pójściem spać przez miesiąc. Zwykle swędzenie cofa się po dniu.

 • Złoty wąsy

Weź liściach roślin, które nazywa się „złoty wąsy”. Oczyść je z filmem i zacieru do pewnego stopnia bieżnika sok. Dołączanie arkusza do rany i zabezpieczyć bandażem. Wskazane jest, aby pozostawić na całą noc do paznokci najbardziej zmiękczona. Ta sama procedura powinna być przeprowadzona w ciągu tygodnia, a następnie zrobić przerwę, co najmniej na trzy dni.

Jak widać, człowiek, który w obliczu takiej uciążliwości w leczeniu grzyba paznokci może wybrać zupełnie inny. Ale nie zapominajcie, że tradycyjne przepisy powinny być uzupełnieniem leczenia zaleconego przez lekarza.

load...