Leczenie depresji w domu – czy to możliwe?

Zawartość:

Czym jest depresja? Niektórzy uważają, że jest to po prostu w złym nastroju, inni uważają, że jest to zwykłe lenistwo. Lekarze twierdzą, że depresja – to prawdziwa choroba, która ma objawy, stadia rozwoju. Oczywiście, depresja kliniczna – poważna choroba, w której pacjent zawsze kłamie lub nie komunikują się z nikim, nie chce niczego. Warunek ten powinien być leczony w szpitalu pod nadzorem wykwalifikowanego lekarza – psychiatry lub psychoterapeuty.

load...

Ale zostawmy lekarzom i przypadki kliniczne zrozumie, jeśli to możliwe leczenie depresji w an_1u.

Na jakiej podstawie można zdefiniować depresję?

Na początku te znaki nie powodują wiele obaw – nie na tyle głęboko spać w nocy, drażliwość. Jeśli nie zwracać uwagę na te objawy, to występują trudności w życiu codziennym – jest szczególnie trudno skupić się na pewnej klasy. Zespół ten problem nie zostanie niezauważone, ponieważ osoba zaczyna popełniać błędy w ich pracy.

load...

Charakterystyczny znak depresja – utrata zainteresowania działalnością, hobby, które fascynuje wcześniej (czytanie, dziania, fitness). Człowiek jak „rzut” z boku na bok, z jednej klasy do drugiej. Pojawia się masa rozpoczęte, a następnie porzucone projekty, błyski i wyłączanie odsetek do różnych rzeczy, czasami nieoczekiwane dla samego człowieka i innych.

Wczesne stadium depresji

We wczesnych etapach depresji jest czasem takie zjawisko – pacjent stara się przyciągnąć uwagę skandaliczne wybryki. Otoczenie wydaje się dziwne, ale to jest jak z depresją czasami ludzie starają się uciec z niewoli negatywnych myśli, które są coraz częściej je realizujących. Na przykład, można je usłyszeć w niektórych wspaniałych planów, a to jest dedykowany do dużej liczby osób. Jednak pewnego dnia wszystko się zapomina, a każda z tych planów przypomnienia prowadzi pacjenta do wściekłości.

Depresja jest środkowy etap

Nieleczone wstępnego stadium choroby, a ponadto tworzy środkowy etap. Oto jej charakterystyczne cechy:

  • Odłączony i szybki mowy;
  • Sprawozdanie nielogiczne;
  • Nieprzyjemne żarty nad innymi;
  • Obelgi i krytyka innych;
  • Nietolerancja krytyki w adresie pacjenta;
  • Napady melancholii nastroje i głębokiej refleksji;
  • Z pierwszego etapu tutaj przejść niezdolność do koncentracji i skupić się na pogorszenie jakiegokolwiek zawodu;
  • Zmęczenie;
  • Często obserwuje się utraty masy ciała.

Objawy ciężkiej depresji

Pacjent stopniowo zwiększając wycofanie, bezsenność staje się przewlekły, może to trwać kilka dni, a to spowalnia ruch. W tym okresie osoba dąży do samotność, może spędzić wiele godzin, leżąc w łóżku, nie był zadowolony z absolutnie nic, bliskich powodują podrażnienia, więc stara jak najmniej kontaktu z nikim puszki.

Pacjenci mogą mieć myśli samobójcze, a bez odpowiedniego leczenia od wykwalifikowanego psychiatry lub psychoterapeuty prawdopodobieństwa wzrostów samobójczych znacząco. Jeśli mieszkasz w pobliżu lub osób pracujących w tym stanie, konieczne jest ze wszech miar, aby przekonać go do leczenia przez specjalistę. W większości przypadków jest to bardzo trudne – ci pacjenci nie czują się chore, nawet obrażeni, gdy są pytani być traktowani.

Ale tylko lekarz może określić, czy ten stan depresji samodzielnie lub jest zespołem maniakalno-depresyjna, depresja, gdy depresja ustępuje nagłej poprawy nastroju i pobudzenia.

Co można zrobić w an_1u

Muszę powiedzieć, że wahania nastroju zdarzyć w każdej ludzkiej istoty. Smutek, nastrój depresyjny i bezsenność wystąpić niemal każdy. Szczególnie dotkniętych mieszkańcy dużych miast, gdzie poziom stresu jest bardzo wysoki, powietrze zatrute spalinami, a duża gęstość zaludnienia prowokuje konflikty.

Ponadto, w życiu jest wiele stresu związanego ze śmiercią bliskich, rozwód, utrata ulubionego pracy, nawet przeprowadzce do innego miasta, czasem daje impuls do rozwoju stanu depresyjnego. Tak zwany „kryzys wieku średniego” z taką samą siłą jak wysiłkiem przez kobiety i przez mężczyzn. To osłabia wolę człowieka, przezwyciężyć negatywne myśli coraz częściej, jest poczucie winy z jakiegokolwiek powodu. Człowiek traci możliwość podejmowania właściwych decyzji, znacznie obniżone poczucie własnej wartości.

Ale ta choroba może i musi stawić czoła własnym zakresie. W an_1u, po prostu trzeba nauczyć się zrelaksować po ciężkim dniu. Może to być proste ćwiczenia, regularne stosowanie ziołowej kojące, relaksujące kąpiele ciepłe (można je dodać aromatyczne oleje, napary ziołowe). Koniecznie niezbędne jest, aby znormalizować codziennego życia. Spójrzmy bardziej szczegółowo, co można zrobić samemu w an_1u, które prowadzą do normalnego układu nerwowego.

Ile trzeba spać i obudzić?

Pamiętam, jak w szkole, mama musi iść do łóżka o godzinie 10, a rano o godzinie 8 rano dokładnie zostały podnoszenia, mycie, gromadząc się w szkole? Być może wznoszenie i snem było inaczej, ale sens pozostaje ten sam – harmonogram szkole uczy nas, aby pójść do łóżka i obudzić się mniej więcej w tym samym czasie. Ilość snu był idealny dla dzieci i młodzieży – 9-10 godzin.

Teraz zwrócić uwagę na daty. Najprawdopodobniej, wczoraj nie udało się ustanowić przed 12, a nawet jeszcze wcześniej. Dla matek z małymi dziećmi w dzień iw nocy, a wszystkie są odwrócone – bo dziecko nie potrafi wyjaśnić, co jest konieczne, aby spać w dzień iw nocy, aby zaśpiewać piosenkę!

Ale nawet jeśli nie trzeba wstawać budzika rano i pędzi do pracy, istnieje niebezpieczeństwo „uśpienia”, to znaczy spać zbyt długo, a potem cały dzień będzie ból głowy i czuł ogólną „słabość”. Jaki powinien być idealny pracy i odpoczynku?

Jeśli nie brać pod uwagę doktrynę biorytmy modne, a nie dzielić ludzi na „sowy” i „skowronki”, dorosły dość pełny 7-8 godzin snu. Ponadto konieczne jest, aby zasnąć, nie później niż 12 północy (a nawet lepiej – około 23 godzin) i wstawania – około 6-7 nad ranem. Kiedy można ustawić sobie sen bez rozbijania go, nawet na weekend, można zauważyć ogólną poprawę stanu i systemu nerwowego.

Nauka obserwować codzienną rutynę

Regulacja uśpienia i odzyskiwania czasu – to połowa sukcesu. Konieczne jest zorganizowanie dnia pracy. Oto najważniejsze – szacunek dla równowagi pracy i wypoczynku. Psychologowie uważają, że najlepiej jest podzielić dzień na 3 części. Pierwsza część powinna być przeznaczona do pracy, a po drugie – stres fizyczny, a trzeci – hobby lub inne przyjemne rozrywki. Ile godzin poświęcić na każdej klasy – to sprawa prywatna.

Nie ma wątpliwości, że dni muszą być włączone i mięśni i aktywności umysłowej. Nawiasem mówiąc, rozrywki i działalności, które przynosi przyjemność, jest również bardzo ważne w leczeniu depresji. Na przykład, w ciągu dnia lub po pracy może być kilka minut leżeć i słuchać muzyki.

Jesteśmy traktowani poprzez ćwiczenia

Tak, tak, jesteśmy traktowani! Mało kto będzie spierać się z faktem, że ćwiczenia skorzystać ciało. Jednak musimy pamiętać, że wiele gatunków gimnastyki, ale konieczne jest, aby wybrać taki, który jest odpowiedni dla Twojego organizmu. Hot joga dla niektórych może być lekarstwem na wszystko, inni wręcz przeciwnie, przeżywa tylko podrażnienie i uważają, że jest to monotonne i nudne.

Lekarze mówią, że poranne ćwiczenia powinny być wykonywane zawsze. Niech to będzie „dwa osadzone trzy prihlopa”, ale krążenie krwi w celu przyspieszenia, mięśnie uzyskać pożądany odcień. Nie ma potrzeby konwertowania poranne ćwiczenia w pełnym treningu, ale także opuścić ciało bez treningu rano nie jest zalecane. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do ludzi, którzy mają skłonność do depresji.

Idealne lekarstwem od łagodnej depresji, spacery w szybkim tempie. Szacuje się, że 6/5 spacery trwające 30 minut w pełni dostarczają organizmowi hormonów szczęścia – endorfin (aw rzeczywistości są one zbyt małe depresji u pacjentów we krwi).

Dobre odżywianie lekarstwo na depresję!

Nadmiar szkodliwych substancji do ciała jest często obecne w diecie współczesnego człowieka (w puszkach i smażonych potraw, zbyt słodki, słony lub tłuszczowej). Dietetycy od dawna biją na alarm w tej sprawie. Lekarze mówią, że zbilansowana dieta – to połowa sukcesu w leczeniu wielu chorób.

Do jedzenia trzeba mierzyć, przejadanie się jest tak samo szkodliwe jak wyczerpującym diety. Najlepiej jest jeść ułamkową – 4-5 razy dziennie, stopniowo. Jedzenie musi być obecny w wystarczającej ilość witamin, minerałów, błonnika i, oczywiście, nierozłączne trio: białka, tłuszcze i węglowodany w odpowiednich proporcjach.

Jeśli nie możesz jeść tyle owoców i warzyw, można pić drogerii kompleksów witaminowo-mineralnych. Oczywiście, należy najpierw skonsultować się z lekarzem.

Nowe spojrzenie na stare problemy

Nie jest tajemnicą, że różni ludzie reagują na problemy w różny sposób. Psychologowie twierdzą, że jest to, jak dana osoba postrzega to, co się dzieje, i zależy od jego nastroju. Musimy stworzyć pozytywny obraz świata, szukać pozytywnych aspektów zamiast koncentrować się na negatywnych.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z depresją – jest jej zapobieganie. Moja ulubiona praca i rodzina odgrywa ważną rolę. Spróbuj wypełnić życiu pozytywnych zmian, więcej niż komunikować się ze swoimi przyjaciółmi, być aktywny i cieszyć się każdą chwilą!

load...