Leczenie chrapania: jak pozbyć się go raz na zawsze

Zawartość:

Ach, jak słodko spać nocy! I jak łatwo niszczy chrapanie! Na szczęście płeć piękna rzadziej do czynienia z tym problemem niż mężczyźni. Ale jeśli ty lub innych znaczących z tym uciążliwości nie jest obcy, a następnie natychmiast skonsultować się z lekarzem. Fakt, że chrapanie może być objawem poważnej choroby. I jest łatwiejsze do usunięcia przyczyny niż do zwalczania skutków przy użyciu różnych urządzeń i drogich leków.

load...

Dlaczego chrapią

Chrapanie – hałas pochodzący z mężczyzną we śnie. Może okazać się, ze względu na fakt, że ścianki osłabionych mięśni gardła i rozciągniętym powodu nieregularnego kształtu przegrodzie nosowej, wrodzona ciasnoty gardła i wiele innych przyczyn. Zdarza się, że chrapanie jest poważnym problemem zdrowotnym. Na przykład, jeśli osoba otyła, tłuszcz jest doskonałym obciążenie oskrzeli. W tym przypadku, pilna potrzeba, aby rozpocząć walkę z nadwagą.

Ale nie czytać z fusów lub nadzieję, że z biegiem czasu problem zostanie rozwiązany przez siebie. Stale osób chrapanie muszą przejść pełne badanie i ustalić przyczynę. Jest to – jak ból głowy. Jeśli na początku może być tolerowane lub ignorowane, to z biegiem czasu zaczyna jechać do szału. W tej sytuacji cierpiących i chorych, a otaczające osób (dzieci, małżonka, sąsiedzi).

load...

Co jest najbardziej interesujące, a czasem ta cecha jest charakterystyczna dla całego narodu. Do Korei, na przykład, ze względu na bardzo wydłużone podniebienie miękkie „są znane chrapiącą”. Nawet niektóre z wielkich postaci historycznych nie uniknął tego problemu. Jak wiecie, głośne chrapanie skacząc Napoleon Bonaparte często nie mogą odpoczywać w nocy Josephine. Bardzo często cierpią z powodu tej choroby osób z nadwagą w Ameryce. Oni nawet więcej niż w całej Europie.

Leczymy chrapanie poprawnie

Ludzie w dawnych czasach, aby zrozumieć, co jest powodem, dla którego „Noisy nocy oddychanie.” I wtedy okazało się, jak leczyć chrapanie. Co najciekawsze, najbardziej popularne metody są bardziej aktualne niż tabletki. Plus, uciekania się do nich, nie ryzykować własnego zdrowia. Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem samoleczenia, nie zapomnij skonsultować się z lekarzem. Również przetestować domowe lekarstwo, a nie brać wszystkiego na raz.

  • Do leczenia chrapania jest często stosowanych ziół, warzyw, miód. Tak, trzeba zmieszać 1 łyżeczka korzenia pięciornik i skrzyp, dodać 1 łyżka jagód bzu czarnego, 2 łyżki łopianu zwykle, wszystko zmielić w młynku do kawy, aż będzie gładkie. Wlać 1 łyżkę powstałej mieszaniny szkła przegotowanej wody. Domagaj godziny. Pij łyżkę 5 razy dziennie, aż zostanie całkowicie wyleczony.
  • 1 łyżka miodu zmieszanego z pół szklanki świeżego soku z kapusty (mielone lub zmielić w blenderze 5-6 liści kapusty i wycisnąć). Take przed snem. Przebieg leczenia chrapania wynosi 4 tygodnie.
  • Na godzinę przed posiłkiem (3 razy dziennie) powinny jeść pieczone marchewki.
  • Smarowanie nosogardzieli oleju – jeden z najprostszych sposobów do leczenia chrapania. Przez 4 godziny przed snem zakopać morza oleju kruszyny do każdego otworu nosowego. Czyni je do utwardzenia.
  • Pijany przed snem herbaty z mięty zmniejszy ryzyko chrapania, śpij mocno do. Można również płukać 1 łyżka oliwy z oliwek przez 30 sekund.
  • Nasiona kozieradki ziemi (1 łyżeczka) rozpuścić w szklance gorącej wody i napojów w godzinach wieczornych. Napój ten jest bardzo pomocne w obniżaniu poziomu cholesterolu.

To przyczynia się do leczenia chrapania i ładowania mięśnie gardła. Jak możemy nadal trzymać się swojego języka do przodu, a następnie opuść go w dół. Przytrzymać przez 2 sekundy, a następnie ponownie wykonać ruch kołowy. Wykonaj parę podejść dziennie przez 30 razy. Przed pójściem do łóżka można trzymać w zębach drewnianym ołówkiem (2-3 minuty).

Pomaga w leczeniu chrapania i dźwięk „, a i-i.” Konieczne jest, aby grać z mocą śpiewu, co najmniej 20-30 razy. Uwaga: jako środek zapobiegawczy od czasu do czasu jest zrobić te ćwiczenia. Jeśli jesteś nieśmiała osoba, rozwijać swoje gardło pod prysznicem. Tam jest mało prawdopodobne, aby usłyszeć nikomu. Nawiasem mówiąc, można nauczyć się śpiewać karaoke.

Nie spać na plecach. Mimo to nie zawsze działa, ale w każdym przypadku siły chrapania zmniejszać. Poproś partnera, aby ułożyć na boku przy każdym uruchomieniu do opublikowania tych nieprzyjemnych dźwięków. A oto, co by nie zrobić, to zacisnąć usta lub nos. W przeciwnym razie, ludzie mogą po prostu udusić.

Należy rzucić palenie i spożywania alkoholu, jeśli nie chce straszyć sąsiadów w nocy. Palacze rozrzedza i wysusza błony śluzowej nosa i gardła. Rezultatem jest cienkim cieście, z powodu których nie jest tylko ten nieprzyjemny dźwięk. I alkohol rozluźnia mięśnie podniebienia miękkiego, zaczynają grzechotki, powodując hałas. Ten sam efekt jest często i nasennych.

Pozbyć chrapania, jak to możliwe za pomocą zdrowego stylu życia. W niektórych przypadkach powoduje zmianę diety. Jak wspomniano powyżej, często powodem jest duży ciężar. W tym przypadku leczenie chrapania nie zajmie Ci dużo czasu i wysiłku. Wystarczy przestać jeść fast-food, w którym płeć piękna lepiej szybko.

Zapamiętaj raz na zawsze, w leczeniu otyłości, a wraz z nim i chrapanie, trzeba właściwego odżywiania. Konieczne jest, aby jeść więcej świeżych owoców i warzyw, orzechów. Jest to konieczne, aby zmniejszyć ilość lub zrezygnować z smażonych, wędzonych i pikantnych potraw. Od napojów pomaga zielonej herbaty zawierający nie tylko elementy usztywniające i witaminy C, P, B, K, s, a, d, e, pierwiastki śladowe fluoru, cynk, jod, miedź, mangan, fosfor, wapń, katechiny więcej więcej. To z kolei polepsza ogólny stan organizmu. I, oczywiście, nie można zapomnieć o długich spacerów i gry sportowe, a to nie jest konieczne, aby załadować w nocy.

Czasami, w celu leczenia chrapania przy użyciu lasera. Bez niego nie można zrobić, jeśli chcesz, aby skorygować skrzywioną przegrodę. A przy zwężonym gardła, złamań nosa, itp, bez interwencji chirurgicznej jest niezbędny. Ale w takich przypadkach najlepiej jest skonsultować się z otolaryngologa.

Od chrapanie cierpi ogromną liczbę ludzi, a następnie spróbuj odtworzyć to wiele przedsiębiorczego człowieka. Stworzyła wiele różnych leków, które są obiecujące producentów, w magiczny sposób zaoszczędzić od tego problemu. Ale do leczenia chrapania za pomocą tabletek i specjalne środki zmniejszające przekrwienie „aerozol” nie zawsze będzie pożądane. Czasem powoduje alergii. Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że te leki nie są zalecane do pracy ciągłej. Konieczne jest, aby robić przerwy (co powinno być napisane na opakowaniu). Jednak nie każdy o tym wie, więc traktowani i zatruwają organizm przez wiele lat.

Leczenie chrapania – to proces skomplikowany i kosztowny. Ale jeśli nie, to we śnie osoba może po prostu udusić. Nawiasem mówiąc, tacy ludzie często spotykane choroby układu krążenia, problemy układu nerwowego. Według statystyk, osoby, chrapanie podczas snu, często dostać się do wypadków samochodowych. Problem polega na tym, że po prostu nie wyspać. Więc nie ryzykować swoje zdrowie, nie eksperymentować z narkotykami. Natychmiast udać się do lekarza.

load...