Leczenie chorób przyzębia

Oczywiście, każdy chciałby mieć nie tylko dobry wygląd, piękną sylwetkę, ale również czarujący uśmiech. Jak miło patrzeć na kogoś, kto się uśmiecha uroczo, niż dzianiny brwi z niezadowoleniem. Uśmiechnięty mężczyzna chcesz odebrać tego samego rodzaju i słodki uśmiech.

load...

Ale, niestety, nie każdy może sobie pozwolić na uśmiech, jak mówią, w kęs. A powodem tego – zły stan zębów.

Dzisiaj mówimy o chorobie przyzębia, choroby powolny, która stopniowo niszczy tkankę wokół zęba. Taki proces prowadzi do zaniku dziąseł i odsłonięcia szyjki zębów, a zęby są dobrze udokumentowane.

Dlatego należy zwrócić uwagę na cechy, które charakteryzują samej choroby:

 • Niewielka ilość kamienia nazębnego;
 • Swędzenie dziąseł.
 • Szyjka zęba nieznacznie odsłonięte.
 • Oddech jest minimalne.
 • Z ciężką chorobą przyzębia stanowi naruszenie luźnych zębów, ponieważ korzenie są narażone na ½ i więcej. Ale nie ma wydzielina ropna i dziąseł, zaobserwowano krwawienie z dziąseł i zapalenie.

Do tej pory medycyna nie może powiedzieć na pewno przyczyną choroby, ale co to za ogromną rolę w tym odgrywa dziedziczności i licznych chorób, które przyczyniają się do początku choroby przyzębia – to fakt! Cukrzyca, choroby gruczołów dokrewnych, choroby układu sercowo-naczyniowego i przewodu pokarmowego, jak również przewlekłe choroby niektórych organów wewnętrznych – jest pierwotną przyczyną choroby przyzębia.

load...

W początkowej fazie rozwoju choroby przyzębia dzieje się wewnątrz, pod gumą. Stan zapalny niszczy kości, dziąseł stopniowo stają się cienkie i kruche, bo to osiedlenie się lub tonąć. Jednocześnie korzeń zęba jest odsłonięta, a zatem nie zwiększa wrażliwość zęba na zmiany temperatury. Erozja szkliwa zębów jest również postrzegane jako kolor jej zmienić.

Jeśli nie reaguje na wszystkie te właściwości, to jest ostatecznie możliwe, aby stracić jeden lub więcej zębów.

Aby nie nakładać diagnozę w naszym życiu – „chorób przyzębia”, powinno być:

 • Higiena jamy ustnej;
 • Rzucić palenie;
 • Z nadmiernym spożywaniem kawy;
 • Zwracać uwagę na dietę.

Profilaktyka chorób przyzębia jest przemyślana dieta, która powinna zawierać więcej świeżych owoców i warzyw. W pożywieniu może być pożądane wprowadzenie mniej słodkie, ale owoce i warzywa mają zwłaszcza te, które jednocześnie czyste i masażu dziąseł, takie jak marchew, jabłka, mango, etc.

Gimnastyka dla zębów jest dobrym środkiem zapobiegawczym wzmocnić dziąsła i samych zębów:

 • Zerwać gałązkę jodły i zagryzając (początkowo bardzo ostrożnie) dwa tygodnie, codziennie;
 • Trzyma gałązkę jodły przednie zęby, ruch szczęki zrobić kolei – przód iw tył, lewo i prawo. Ćwiczenie wykonaj trzy tygodnie;
 • Mocno trzyma jedną stronę oddziału w ustach, z drugiej – w ręku i wyciągnąć zęby, jakby próbując oderwać część oddziału.

„Co daje nam tę siłownię?” – Można zapytać. A odpowiedź jest bardzo prosta: gryzienie igły, stoiska sok, które aktywnie przenikają do krwi, a w szczególności w tkance zęba. Jej lecznicze składniki zapewniają działanie terapeutyczne i profilaktyczne. W procesie żucia gałęzie drzew iglastych, mięśnie szczęki napinać, tworząc w ten sposób przepływ krwi do gruczołów ślinowych, dziąseł i zębów.

Uzdrawiająca moc roślin

Sok rośliny – krwawnik, pocierać dziąsła dla wzmocnienia i profilaktyka i leczenie chorób przyzębia wystąpi, jeśli już istnieje. Ważne jest, aby wiedzieć, co smakuje bardzo gorzki, z silnym zapachu piołunu.

Ponadto, w celu zapobiegania chorobom przyzębia oraz wzmocnienie zębów można wytworzyć z mieszaniny 30 g korzenia tataraku one wnęk 0,5 litra wódki i inne naczynia nalewki jednocześnie wytwarza się z 30 g propolisu i 0,5 litra wódki. W ciągu dwóch tygodni, dwa składniki podawać oddzielnie, a następnie przesącza i stosowane zgodnie z zasadą: 1 łyżeczka nalewki z propolisu zmieszanych z 2 łyżeczkami nalewki z tataraku. Spłucz tę nalewkę na kilka minut dziennie. Narzędzie ma możliwość nie tylko wzmacniają dziąseł i zębów, ale także lekarstwo na chorobę przyzębia.

Ale jeśli, mimo wszystko, przyszedł do dentysty, usłyszysz od lekarza, że ​​masz chorobę przyzębia – leczenie opóźnienia jest niepożądany, ponieważ może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

W tej sytuacji, można przyjść z pomocą receptur tradycyjnej medycyny. Rozważmy kilka z tych prostych i przydatnych wskazówek.

 • W 20 g miodu, 10 g soli, jeszcze lepiej, jeśli wstępnie sól zapaleniu na patelni. Mieszać do rozpuszczenia, niewielką część umieścić w gazę, wcierając dziąseł środków;
 • Wysokiej jakości brandy do ogrzania do temperatury pokojowej i wypłukać usta dwa razy dziennie. Oczywiście, taka procedura nie jest zbyt przyjemne, ale pomoc w leczeniu chorób przyzębia zauważalne;
 • Spłucz dziąsła (w celu ich wzmocnienia), wywar z kory dębu;

Do usuwania i leczeniu stanów zapalnych w jamie ustnej, a to z powodzeniem stosowane zioło używane jako Salvia officinalis. A skuteczność tego przepisu jest niesamowite. Podłączyć: 3 części Pięciornik gęsi Toadflax, Część 2 – woodlice i szałwii, 1 część – dziurawiec i skrzyp. Ostrożnie szlifować i wymieszać. Take 2 łyżki przygotowane do odbioru zaparzania, zalać wrzącą wodą (1,5 szklanki), zawinąć i nalegać 1,5-2 godziny. Po tym filtrze. Ciepła typu bulion w ustach i posiadają 5-15 minut, a następnie powtórzyć tzw kąpieli. Jeśli czas pozwoli, pożądane jest, aby to zrobić procedurę 2-3 razy dziennie przez 20-40 minut za każdym razem. Przebieg leczenia – miesiąc po dwutygodniowym wypoczynku Aby dokonać powtórzona.

Leczenie chorób przyzębia tradycyjnymi metodami są: usuwanie kamienia nazębnego, czyszczenie kieszonek dziąsłowych (w zaawansowanym stadium choroby) i wyznaczeniu przebiegu ustnych (doustnie) antybiotyków, które skierował skargę bakterii, które mogą powodować choroby przyzębia. Również używane są różne płukania i pasty przeciwzapalne działania typu „Stomatidin” „Polimineral” et al.

Zgodzi się Pan, że leczenie chorób przyzębia nie przynosi sukcesu domu w ciężkiej chorobie. Dlatego też, jak tylko poczujesz się znaki ostrzegawcze w jamie ustnej, które są opisane w tym artykule – natychmiast, bezzwłocznie udać się do dentysty. Choroby przyzębia rozpoznaje X-ray, istnieje wiele trudności w identyfikacji choroby. Tylko specjalista może postawić diagnozę i pomóc odpowiedzieć na pytania dotyczące zdrowia. Bądź zdrowa, więc – szczęśliwy!

load...