Leczenia trądziku. Podstawowe zasady

Zawartość:

Nie ma ograniczeń co do perfekcji! To było motto życia ogarnia większość przedstawicieli targów połowa ludzkości, zmiatając wszystko na swojej drodze niezliczone słoików wszelkiego rodzaju, sklyanochek, rur i pudełek. Ale nadal, jeśli spojrzeć w lustro i niczego zepsuć nastrój.

load...

I bardzo często powodem niezadowolenia są pryszcze. Do tych ludzi, którzy naiwnie wierzą, że trądzik na twarzy – Teenage wyłącznie przywilejem szczęście. Jednak około jedna trzecia kobiet, nie wiem z pierwszej ręki, że trądzik może być w każdym wieku. Co oznacza po prostu nie wchodzi w grę! I częściej niż walce z trądzikiem pochodzi z różnym powodzeniem. Ale nie rozpaczaj – w większości przypadków, aby pozbyć się trądziku jest całkiem możliwe, jeśli się określonego algorytmu. Więc uwaga – Leczenie trądziku.

Przyczyny trądziku

Pierwszym krokiem do pozbycia się trądziku – określenie ich przyczyn. Jeśli tego nie zrobi, to jest możliwe do czynienia z wysypki długich, twardych i, co najważniejsze, bez skutku. Najlepszą rzeczą do zrobienia, aby zobaczyć się z lekarzem, który przepisze niezbędnych badań. A jeśli będzie pojawiać albo że problemem będzie wybrać najlepsze leczenie.

  • Pielęgnacja skóry

W większości przypadków plamy pojawiają się u osób z skóry tłustej lub mieszanej. Który, nawiasem mówiąc, wymaga szczególnie starannej opieki. A jeśli prawidłowo dbać o takiej skóry, trądzik nie potrwa długo. Można, oczywiście, eksperymentować i znaleźć program pielęgnacji skóry, na własną rękę. Ale to najlepiej udać się do kosmetyczki.

  • Hormony

Drugą najbardziej popularną przyczyną trądziku – zmiany hormonalne maluch. Jestem pewien, że wielu zauważyli, że bardzo często pryszcze wystąpić w pewnych okresach cyklu miesiączkowego. Ponadto, te same typowe dla kobiet w ciąży i młodzieży. A także dla osób, które cierpią z powodu tych i innych chorób, które powodują zakłócenia normalnego poziomu hormonów.

load...
  • Dieta

Niewiele osób o tym myśleć, ale trądzik może pojawić się taki trywialny powód jako niewłaściwej diety. Tłuste i smażone potrawy, słodycze, ciasta, kawa i napoje gazowane negatywnie wpływają nie tylko swój piękny tyłek i talię, ale również na stan skóry. A jeśli w wyniku tej mocy trzeba będzie zaparcia – w błoto. Piękna zdrowa skóra nie można zobaczyć, jak ich uszu.

  • Reakcja alergiczna

Oczywiście, w większości przypadków jest łatwo rozróżnić alergii. Ale zupełnie odrzucić możliwość ta nie jest konieczne, zwłaszcza jeśli wysypka swędzenie. Lub jeśli pojawiły się nagle i w dużych ilościach. Dla własnego spokoju skontaktować się z lekarzem – alergologa.

Oczyszczanie skóry

Jak rozpocząć ojczyznę, wszyscy wiemy, od dzieciństwa. Ale jak zacząć właściwej pielęgnacji skóry twarzy? Zgadza się z jego oczyszczenia. To nic dziwnego, prosta prawda, jak znajome dzieci, mówi, że czystość – gwarancja zdrowia.

  • Codzienne oczyszczanie

Pranie powinno być co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Ale nie uchwycić na mydło – istnieje ryzyko wysychać nawet najbardziej tłustą skórę. Najlepiej jest zakupić specjalny żel myjący lub, w skrajnych przypadkach, użyć mydła zwykłego dzieci bez dodatków. I przemyć detergentem jest konieczne tylko raz dziennie przed snem, aby zmyć cały brud, który zgromadził się na twarzy w ciągu dnia. W godzinach porannych, po prostu umyć ciepłą wodą.

Uważa się, że osoba z tłustej skóry trzeba umyć gorącą wodą, która rozszerza pory, a więc łatwiejsze do usunięcia brud. Tak to prawda, ale nie wolno nam zapominać, że gorąca woda wywołuje zwiększoną funkcjonowanie gruczołów łojowych. Oznacza to, że pory są zatkane jeszcze silniejszy. Dlatego też, najbardziej rozsądne umyć gorącą wodą, ale mycie wykończenie – chłodny, który szybko zwęża pory.

  • Zarośla

Dwa lub trzy razy w tygodniu, warto zastosować peeling. Można użyć gotowego produktu, ale można to zrobić samemu. Przed nałożeniem peelingu nie zapomnij pary twarz. Można to zrobić na dwa sposoby – albo przez łaźnie parowe, lub za pomocą gorących okładów.

Najlepiej jest użyć wywaru z rumianku – doskonale usuwa stany zapalne. Jego gotowania nie wymaga wysiłku: zagotować 0,5 litra wody, posypać na trzy łyżki rumianku i gotować 10 minut. Jeśli używasz kompresji, przecedzić rosół. Ją ochłodzić do akceptowalnej temperatury, aby uniknąć poparzenia.

Po około 10 minutach, gdy skóra na parę, stosujących peeling, starannie masować skórę i pozostawić na 5 minut. Następnie spłukać z bardzo dużymi ilościami wody – najpierw ciepłą, a następnie schłodzić. Gdy skóra jest sucha, nałożyć krem ​​nawilżający – jest to niezbędne dla każdego, nawet najbardziej skórę tłustą.

An_2 medyczne

Właściwa oczyszczenie skóry, w większości przypadków przyczynia się do zapobiegania ponownemu powstawaniu wysypki. Ale do tych, które już istnieją, trzeba walczyć. I można to zrobić bardzo skutecznie za pomocą popularnych receptur:

  • Miód i żółtko

Leczenia trądziku za pomocą tego narzędzia zajmuje dużo czasu, – od pięciu do 30 dni, w zależności od ilości i stopnia procesu zapalnego. W kąpieli wodnej rozpuścić dwie łyżki miodu każda, wlać do szklanej miski. Gdy miód jest lekko chłodzi, dodać surowe żółtka i dokładnie wymieszać. Otrzymaną mieszaninę wprowadza się na czystej powierzchni i pozostawić na 30 minut. Pozostałości an_2 spłukać wodą i pozostawić do wyschnięcia skóry siebie. Ważne! To narzędzie jest przeciwwskazany u osób cierpiących z powodu reakcji alergicznej na miodzie.

  • Mleczka szałwii

Zakup na suchym szałwii aptecznego. Zagotować szklankę wody, umieścić w termosie pięć łyżki szałwii i napełnić wrzątkiem. Domagaj godzinę, następnie złóż trawę na parze gazę, ostudzić nieco i spuścić nadmiar wody. Sage równomiernie na parze twarz i pozostawić na 15 minut. Następnie spłukać skórę chłodną wodą.

I pamiętaj, że pryszcze i trądzik jest leczyć się nie zbyt długo. W przypadku braku poprawy po miesiącu nie widać, ciągle iść do dermatologa.

load...