łaźnie parowe do twarzy w domu: wskazówki i recepty dla wszystkich rodzajów skóry

Godny alternatywa dla głębokiego oczyszczania skóry w salonie kosmetycznym – home bath parowej do twarzy. Takie procedury pomoże skutecznie radzić sobie z czarnymi plamami, zaskórników i porów zanieczyszczonych. Opcjonalnie Kup w tym celu specjalnych narzędzi, możliwe jest zarządzanie naczynia kuchenne i ręczniki. Aby wzmocnić efekt dodatku wody w trawie, sody, oleje aromatyczne i inne składniki.

load...

Zawartość:

Korzyści z łaźni parowych i przeciwwskazań

Łaźnia parowa jest idealnym miejscem, jeśli chcesz, aby odświeżyć i oczyścić skórę. Ta procedura nazywa zasłużył najbardziej skuteczne z punktu widzenia oczyszczania.

 1. Po pierwsze, para prowadzi do normalnego działania i gruczołach łojowych, a tym samym zapobiega występowaniu zaskórników i innych problemów.
 2. Po drugie, ze względu na proces ekspansji znacznie uproszczone późniejsze oczyszczenie skóry i dbać o nią.
 3. Trzecie, poprawia metabolizm skóry i mikrokrążenie krwi.
 4. Czwarte, twarz gładką i zdrową skórę odmłodzony zawsze wygląda zadbana.

load...

Jednak użyteczne i przyjemne procedury, nie wszystkie pokazane. Jest to szczególnie ważne dla osób z rozpoznaną astmą lub nadciśnienie. Czyszczenie parą nie jest zalecany do spędzenia podrażnienia na twarzy i chorób takich jak łuszczyca, egzema, zapalenie skóry. Niepożądane jest zrobić na parze, a ci, którzy mają dużo włosów na twarzy lub w pobliżu zamieszczonymi na statkach. Szczególną ostrożność zaleca się właścicielom skóry suchej skłonnej do alergii, wysypki i łuszczenie się.

Steam w służbie różnych rodzajów

Skóry

Pierwszą rzeczą do zrobienia przed zabiegiem parowej – określenie typu skóry. Dla każdego z nich potrzebuje własnego podejścia.

Cechy łaźnie parowe dla skóry tłustej

Tłusta najbardziej wymagających oczyszczania parą, lecz dodatkowo do czyszczenia, można wyjąć i inne korzyści. Calendula suchą skórę i pomaga leczyć rany, oregano – oczyścić pory i odświeżyć powierzchnię skóry, rumianek – aby go zmiękczyć, liście laurowe – aby poprawić krążenie.

Przy wyższej zawartości tłuszczu jest idealnym miejscem na twarzy łaźni parowej z jałowca, roślina czyści nie tylko górne warstwy naskórka, ale również normalizuje pracę gruczołów łojowych.

Jest to również zwiększona skłonność do kosmetyczki tłuszczu polecam takie kombinacje:

 • Kora dębu z pączków brzozy, rumianku, nagietka, jałowca;
 • Ze skrzypu i szałwii matki i macochy;
 • Perła z kwiatu lipy, mięty i kory dębu;
 • Laurowe z kopru włoskiego, lawendy, nagietka, rumianku i cyprysów.

W celu zwiększenia efektu dodaje się do wody z sosny, olejek z drzewa herbacianego, szałwia.

Dla skóry tłustej pokazane są cotygodniowe oddzielenie nie więcej niż 25 minut. Ate skóry połączone, mini-kąpiele cięcia.

Wskazówki dla normalnej i suchej skóry

Zdrowa skóra normalna nie wymaga oczyszczania parą wodną. Ale procedura ta może być zalecana do trądziku i innych problemów skórnych. W normalnym typu jest najbardziej odpowiednia dla twarzy łaźni parowej z rumianku – dezynfekuje i goi drobne uszkodzenia.

Również rumianek może być stosowany w mieszaninach z innymi użytecznych roślin: lukrecji, róży, tymianku, drzewa sandałowego, goździki, żywokost, koper włoski. Zasil każda część ma sens olejku lawendy, bergamotki, wanilii. Ylang-ylang jest szczególnie przydatna dla pierwszej starzenia się skóry i zmarszczki.

Czas trwania sesji piękna dla skóry normalnej – nie więcej niż 15 minut. Częstotliwość – w razie potrzeby.

Urządzenie do użytku domowego

Gdy sucha i wrażliwa skóra nie jest pożądane, aby traktować parą. Ale raz na kilka miesięcy, aby odsłonić parze twarzy można znaleźć odpowiednie zioła lub opłat. Warzone roślinę lub dokonać ich mieszaninę w dowolnej kombinacji: rumianku, liść laurowy, lukrecja, żywokost, mniszek lekarski, szałwia, lipa.

Czas trwania leczenia – nie więcej niż trzy do pięciu minut. Po sesji, osoba ta jest zobowiązana do smarowania krem ​​odżywczy.

Jak oczyścić twarz z

Parowa

Po pierwsze, przygotować wszystko, co jest niezbędne dla łaźni parowych:

 • Ręczniki;
 • Miskę

 • Lub patelni;
 • Krem

 • Lub maska;
 • Luźne ubranie;
 • Odpowiednie zioła i oleje.

Do szybkiego oddzielenia jest odpowiedni nawet zwykła woda, ale wskazane jest, aby używać napary i wywary z roślin leczniczych. Jeśli jest to kwiatów i liści, to jest lepszego przygotowania naparów, wylewanie wrzącej wody na surowcu, a w przypadku kory, korzeni, gałęzi i składniki powinny być przygotowane w łaźni wodnej, utrzymując 15-25 minut. Należy przestrzegać żadnych dokładnych proporcji nie ma sensu, to wystarczy wziąć garść surowców zielarskich i litr wody.

Aby uniknąć poparzenia wrzątkiem zakrętu nie mniejszej niż 20 cm z zamkniętymi oczami, a niekoniecznie tylko ze względu na ryzyko oparzenia. – Wywar lub infuzji składników może powodować podrażnienie. Oddychaj w mini-wanny powinien być głęboki i spokojny. Przy najmniejszym dyskomfortem powinien natychmiast podnieść ręcznik.

Zabiegi parowe najlepiej jest wykonywać w weekend lub w nocy. Ukończony parze, do mycia twarzy z wodą w temperaturze pokojowej i dezynfekcji tonikiem.

Gdy problemy skórne i jakiekolwiek wątpliwości zaleca się podgrzać sesje, należy skonsultować się ze specjalistą i wykluczenie przeciwwskazań.

load...