Laserowe usuwanie włosów w domu: plusy i minusy tej procedury

Zawartość:

Usunięcie włosów na ciele jest mało przyjemna procedura, jednak tysiące kobiet i mężczyzn w każdym roku są gotowi doświadczyć męki jak pozbyć się niechcianej roślinności na ciele. Jakie są jedynymi sposobami w dawnych czasach nie jest wymyślone, aby osiągnąć pożądany rezultat: wosk i shugaring w krajach wschodnich, sok z orzecha do Gruzji, miękką pumeksu w starożytnym Egipcie, aw Chinach – nitka, na której włosy były nawinięte. Oczywiście, efekt takiej manipulacji nie zawsze pozytywne, czasami pojawiają się na podrażnienie skóry, wysypka, ale w wielu krajach tropikalnych, gdzie woda była na wagę złota, takie procedury każdy mieszkaniec nie dla urody lub masochizm, ale w celu spełnienia wymogów higieny.

load...

Do tej pory, dzięki rozwojowi naukowców i technologów, istnieje wiele mniej bolesne i bardziej skuteczne metody usuwania włosów, takie jak laserowe usuwanie włosów. Przez długi czas, taka procedura może być dokonana jedynie w niektórych salonach kosmetycznych, które znajdują się w dużych miastach, a koszt tej przyjemności nie dla wszystkich w kieszeni. Ostatnio przedstawiciele płci pięknej miał doskonałą okazję, aby to zrobić w domu, co pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale także finanse. Jednak nawet po kilku latach dyskusji co do tego, czy depilacja laserowa jest szkodliwa czy nie, i co to daje efekt na ciele, nie przestają. Oba zwolenników i przeciwników tej metody prowadzi swoje argumenty, które muszą być brane pod uwagę.

Co to jest „dom” depilacja laserowa?

Laserowe usuwanie włosów w domu – jest to nowy sposób na usunięcie niechcianej roślinności, nawet na najbardziej delikatnych i wrażliwych obszarów skóry za pomocą specjalnego urządzenia – Depilacja laserowa. To urządzenie jest w stanie poradzić sobie z grubości, grubości i ciemne włosy, które powodują wiele dolegliwości, jak po tradycyjne zabiegi są już widoczne na wierzchu drugiego lub trzeciego dnia. Niestety, jeśli masz siwe, blond włosy i trochę w dół, efekt depilacji byłby zerowy. Ponadto, nie należy dotykać brwi, ponieważ może to spowodować uszkodzenie rogówki.

Ból podczas depilacji laserowej

W tym przypadku, to wszystko zależy od wrażliwości na wpływy zewnętrzne na skórę. Zdecydowanie pierwsze kilka kroków, będziesz czuć lekki dyskomfort lub uczucie mrowienia w leczonym obszarze. Ale nie bójcie się, ponieważ te uczucia nie są tak bolesne, jak przy użyciu konwencjonalnej depilatora lub wosku. Ponadto, ryzyko zachorowania na jakiekolwiek powikłania są zminimalizowane, ale przy użyciu zwykłej maszynki, można spowodować poważne cięcia.


Dlaczego warto kupić depilator

 1. Większość z tych, którzy zrobili Laserowe usuwanie włosów w domu mówią, że działanie urządzenia jest taka sama, jak po wizycie w salonie, i umieszczenie zespołu znacznie taniej niż odwiedzenie tych miejsc kilka razy w ciągu pół roku (średni koszt urządzenia wynosi do trzech lub czterech wizyt) , W celu osiągnięcia pozytywnego efektu, wiele pań zrobić minimum ośmiu wizyt, z których każdy kosztował bardzo drogie. Ponadto, ze względu na właściwości organizmu, przy czasach musimy powtórzyć kurs, jak włosy zaczynają rosnąć w którym laser nie działał w poprzednich czasów.
 2. Depilator laserowy jest kompaktowy i bardzo łatwe w obsłudze i nie wymaga zakupu różnych dodatkowych załączników. Jeśli zastosujemy się do instrukcji i są zgodne z przepisami bezpieczeństwa, nie będzie bolało, a skóra będzie pozostawiony odcisków palców ani śladów. Jednak przed pierwszą aplikacją zaleca się, aby skonsultować się ze specjalistą, który pokaże i powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć przybyszów.
 3. Jesteś ciągle boryka się z wrastających włosków i nie wiem jak sobie z nimi radzić? Następnie, depilator laserowy będzie najlepszym rozwiązaniem tego problemu.
 4. Uzyskany efekt trwa znacznie dłużej niż obrabiarki, kremy, wosk itp znaczy. Ci, którzy pełnili tę procedurę w sposób regularny, nastąpiło znaczne spowolnienie wzrostu włosa. Wykonywanie tej procedury miesiąc przed wyjazdem do morza, nie można się martwić o tej linii bikini i pach będziesz miał czarne kropki, jak to ma miejsce po standardowych brzytwy i ostrza.

load...

Horror i niedogodności podczas depilacji laserowej

Pomimo zapewnień producentów powszechności i pełne bezpieczeństwo swoich produktów, depilatory nadal może szkodzić zdrowiu. Więc zanim kupisz koniecznie sprawdzić wady i środki ostrożności, jak niektóre wady depilacji laserowej może mieć wpływ na decyzję.

 1. Po pierwsze, dyskomfort jest niewielka powierzchnia urządzenia oraz wychwytywania energii. Tak, aby usunąć włosy na nogach, trzeba poświęcić dużo więcej czasu niż w przypadku korzystania z usług specjalistów w kabinie. Ponadto, panie mają na unik i niewygodnej pozycji, aby usunąć roślinność w odległych miejscach.
 2. Jeśli pracujesz z tą technologią zrobić najmniejszy błąd, po zabiegu skóra będzie się palić. Istnieje szereg poważnych przeciwwskazań, jeśli nie można korzystać z urządzenia, w przeciwnym razie mogą wystąpić skutki uboczne. Przed waż poeksperymentować trochę z własnego ciała, należy odwiedzić lekarza, przejdź do przekazania analiz i badań.
 3. Po pachami leczenie w żadnym wypadku nie mogą być stosowane substancje dezodoryzujące na całe trzy dni, ponieważ po ich wypieku. W gorącym sezonie trzeba wybierać między nieprzyjemny zapach lub pozytywny wpływ na depilacji laserowej. Pierwsze kilka godzin będzie również zranić w kontakcie z ubraniem.
 4. Inną wadą jest to, że po zabiegu nie można od razu przejść do plaży. Trzeba będzie poczekać co najmniej pięć dni, zanim będzie można uzyskać opaleniznę w słońcu, albo z pokładu słonecznego będzie mieć poważne konsekwencje: plamy, oparzenia, podrażnienia. Latem, ci, którzy depilacji, konieczne jest użycie specjalnego ochrony przeciwsłonecznej.
 5. Poza tym, kto w przeddzień Procedura ta jest wykonywana obierania lub stosować peeling, depilacja powinna być opóźniony o co najmniej trzy lub cztery dni, w przeciwnym razie będzie bardzo bolesne w trakcie leczenia, ponieważ skóra w tym obszarze jest już uszkodzona i jeszcze nie miał czasu, aby w pełni odzyskać. W przeciwnym razie, małe zapalenie może być utworzona na korpusie.
 6. Działania niepożądane mogą również wystąpić po zażyciu gorącą kąpiel lub wanną, więc po depilacji lepiej jest wolą nieco ogrzać duszę. Jeśli usunięto włosy na twarzy, przemyj oczyszczoną lub filtrowanej wodzie, do przenoszenia infekcji, jak ten, który przepływa przez przewody, nie spełnia ustalonych norm i może zawierać szkodliwe bakterie. W żadnym wypadku nie iść na basen, ponieważ chlor powoduje uczucie pieczenia. To samo odnosi się do wody morskiej.
 7. Trzeba będzie zrezygnować z wielu przyjemności (masaż, sport), w kilka tygodni po depilacji dotykając traktowane obszary skóry, będzie bardzo bolesne.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Nie zaleca się wykonać zabiegi w domu, jeśli masz poważne problemy ze skórą (wysypka, trądzik, podrażnienie). Efekty po depilacji w tym przypadku może być tragiczna. To samo dotyczy sytuacji, gdy masz grzyba lub opryszczki, gdyż może to doprowadzić do zakażenia. Laserowe usuwanie włosów może powodować negatywne skutki, jeśli masz cukrzycę, łagodne lub złośliwe nowotwory. Ludzie, którzy niedawno wykonane tatuaże musiał odroczyć postępowanie do lepszych czasów, bo jeszcze nie miałem czasu, aby uzdrowić skórę nie powinien być poddawany takich ciężkich ładunków.

Zasady depilacji laserowej

Jak mówią, którzy zrobili depilacji laserowej w domu, aby osiągnąć pozytywny efekt tylko na włosach, którego długość waha się od jednego do trzech milimetrów. Przed przystąpieniem do usuwania roślinności na ciele, trzeba dostroić w pożądany sposób, inaczej będzie bolało, bo twoja podświadomość bierze odpowiednie sygnały do ​​kory mózgowej. Przed i po zabiegu nie należy używać środków, w których struktura nie jest alkohol, oleje i substancje zapachowe, w przeciwnym razie istnieje ryzyko oparzenia.

Ci, którzy kupili tego ustawienia nie jest zalecane jako pomoc do wykorzystania pęsety, normalne depilatora, wosku, ponieważ laser nie jest w stanie działać na obszarze, gdzie mieszki włosowe zostały usunięte, więc efekt zabiegu jest niski. Jeśli pilnie pozbyć się włosów, stosować specjalne kremy lub standardowe żyletki. Tak będzie zawsze pozostać w formie, nawet jeśli jesteś daleko od domu i nie mógł korzystać z urządzenia.

Właściciele ciemnej skóry lub tych, którzy niedawno opalać, mają miesiąc przed depilacji stosować specjalne kremy do rozjaśniania i maski. Jeśli nie masz takiej możliwości, lub po prostu nie chcą długo czekać, to najlepiej skontaktować się z salonu, gdzie można odebrać odpowiednią procedurę opartą na Twojej skóry. Specjaliści pracujący również w takich instytucjach mają obowiązek udzielić porady na temat pielęgnacji leczonej okolicy, więc nie ma żadnych konsekwencji po takim stresem dla organizmu. W domu, robić depilacji na oparzenia słoneczne jest przeciwwskazane, ponieważ można uzyskać poważne oparzenia.

Należy pamiętać, że ci, którzy nie sprawiają, że procedura wcześniej, lekkie zaczerwienienie mogą pojawić się na skórze, która znika w krótkim czasie. Do czasu obrzęk lub podrażnienie przełęczy, którzy robić depilacji, nie można użyć myjki lub gąbki, inaczej będzie tylko pogorszyć sytuację. Jeśli jesteś po bolesnej depilacji nanieść kojący leczonych środkami powierzchnia (żele, płyny). Również działanie przeciwbólowe będzie zwykle zimno mokry ręcznik lub lód crocked w postaci cienkiej tkaniny. Jeśli nawet po kilku dniach nie pojawi się jako zaczerwienienie lub oparzenia, blizny, wykwity, i będzie bolesne w dotyku skórę, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Być albo nie być, oto jest pytanie

Nie wiesz, który wybrać najlepszą metodę pozbycia się niechcianych włosów na skórze? Spróbować każdy, a następnie znaleźć najbardziej odpowiednią opcję dla siebie. Jeśli nie masz do czynienia z depilacji laserowej, iść do salonu, aby rozpocząć co najmniej jednej procedury w celu sprawdzenia, czy nosisz wpływu tej jednostki, czy też nie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, można bezpiecznie nabyć podobną technikę oszałamiający wygląd o każdej porze roku. Ale nawet jeśli po zabiegu nie dostaniesz żadnego wpływu, nie rozpaczaj, bo czasem wynik nie jest natychmiast. W najgorszym przypadku, będziesz wiedzieć, że ta metoda nie jest dla ciebie.

load...