Laserowe usuwanie włosów i ewentualne szkody: zasada procedur operacyjnych i przeciwwskazania

Laserowe usuwanie włosów jest sposób usuwania niepożądanych włosów za pomocą światła vysokomipulsnogo. Około 10 lat temu, kiedy Estheticians pierwszy mówił o to, co jest foto-depilacji, uszkodzenia od tej metody depilacji był minimalny, a wyniki przekroczyły wszelkie oczekiwania. Ponieważ urządzenie zostało ulepszone, jednak zasada działania pozostaje taka sama.

load...

Zawartość:

Zasada działania usuwania włosów

Podczas usuwania włosów z mieszków włosowych są potężne impulsy światła (IPL), który absorbuje pigment włosów – melaniny. W rezultacie, łodygi i korzenie włosów zaczyna się nagrzewać i umierają.

Proces absorpcji fal światła odbywa się z różną intensywnością i w dużym stopniu zależy od koloru włosów. Kolor zależy od melaniny zawartej w łodydze włosa i mieszka włosowego. Ciemny kolor wskazuje na wysoką zawartość pigmentu barwiącego, tak fotoepilacji skuteczne ciemne włosy siwe włosy, a do usunięcia w ten sposób jest problematyczny.

load...

Usuwanie włosów najlepiej jest wykonywać w aktywnej fazie wzrostu włosa. W zależności od obszaru wzrostu, w tym etapie na około 20% włosów. Włosów, które nie jest w stanie aktywnym, nie ulegają degradacji. W ten sposób, aby zniszczyć wszystkie mieszki, trzeba kilka zabiegów. Ilość zabiegów zależy od korpusu i cyklu wzrostu włosów.

Zazwyczaj usuwanie włosów za pomocą szerokopasmowego źródła światła, czyli urządzenie, które emituje jasne światło puls szerokim zakresie długości fal (od 515 do 1200 nm). W produkcji światła szerokopasmowych (szerokie pasmo światła, BBL) dotyczy zintegrowanego systemu monitorowania temperatury, która jest w stanie dokładnie regulować temperaturę kryształu szafiru od 0 do 30 stopni Celsjusza. Pozwala to na skuteczne zastosowanie impulsów o dużej gęstości energii.

Główne zalety

Procedury

Obecnie popyt na foto-depilacji gorszych technik, takich jak laserowe usuwanie włosów, ale ma wiele swoich zalet. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do drobnych vellus włosy. Fakt, że różne metody depilacji laserowej (USG) nie zawsze mogą sprostać vellus włosy. Ultradźwiękowe usuwanie włosów nie zawsze jest w stanie „hak” miękkie vellus włosów.

Według statystyk upublicznione centra medyczne, na całkowitym usunięciu włosa trwa 5-10 zabiegów. Około 95% pacjentów niechciane włosy przestają rosnąć po sesji piątej. Laserowe usuwanie włosów – jest to zabieg bezbolesny. Oczywiście, każdy pacjent próg bólu, ale większość bezpiecznie tolerować postępowania, a uczucie jest w porównaniu do ukąszenia komara.

Ponadto depilacji trwa tylko 5 do 30 minut. Procedura zapewnia całkowity brak wrastających włosków, zapewnia dodatkowe anti-aging wpływ na skórę, a także wykluczyć możliwość zakażenia .

Czas trwania efektu usuwania włosów zależy od właściwości ciała. Średnio wypowiedzenie wzrost niechcianych włosów gwarantowanej przez lata.

Szkodliwy w przypadku impulsów świetlnych depilacji

Aby odpowiedzieć na to pytanie, konieczne jest, aby zrozumieć działanie sprzętu. Tak więc, promienie ultrafioletowe w widmie nie miga, co ogranicza do minimum negatywny wpływ na skórę. Efekt wiązki światła słonecznego, takich jak konwencjonalne efekt koloru z wielką intensywnością. Energia świetlna jest przekształcana w ciepło ze względu na zmiany właściwości fizycznych i chemicznych melaniny. Klatka włosów pochłaniając promieniowanie, natychmiast zapada ze względu na wysokie temperatury, natomiast nabłonek otaczająca włos nie został uszkodzony z powodu systemu chłodzenia skóry i ekspozycji krótkotrwałej.

W konsekwencji, jeżeli prawo do korzystania z urządzeń, foto-depilacji nie jest zagrożone. Usunięcie Uszkodzenia włosów jest możliwe w przypadku, jeśli wybrany jest tryb błędne lub przekroczony czas zabiegu. Dlatego trzeba ostrożnie podchodzić do wyboru wnętrze i mistrza, który będzie prowadzić usunięcie niechcianych włosów.

Przeciwwskazania do Fotoepilacja

Jak większość zabiegów kosmetycznych, depilacja ma wiele przeciwwskazań:

 • Ostre alergiczne reakcje skórne;
 • Płaski

 • Porostów, wyprysk;
 • Cystic dermatozy;
 • Twardziny lli_1;

 • Nadciśnienie, choroby wieńcowej serca;
 • Żyły

 • Żylaki;
 • Nowotworów złośliwych;
 • Etap

 • Ostrego opryszczka;
 • Ostre choroby zakaźne (ARI ARI).

Ponadto Fotoepilacja okresie ciąży i laktacji są również niedopuszczalne. W żadnym wypadku nie należy ignorować tych przeciwwskazań, aby uniknąć potencjalnych powikłań po zabiegu.

Pomimo tych wszystkich zalet operacji, w niektórych przypadkach, występują powikłania po depilacji. Można je zmniejszyć do minimum, jeśli jest prawidłowo przygotowana do zabiegu. Najczęstsze powikłania to oparzenia. Występują one w przetwarzaniu lub bardzo ciemne skóry garbowanej, który zawiera dużą ilość melaniny. Należy również zachować ostrożność u pacjentów z bardzo suchą i cienką skórę.

Po sesji depilacji nie zaleca się nadużywania procedur wody (wanna, sauna, basen). Niezastosowanie się do tego prostego zalecenia może doprowadzić do pojawienia się zapalenie mieszków włosowych.

Młodzi pacjenci z ciemnej skóry po zabiegu mogą uskarżać się zmian trądzikowych w leczonym obszarze. Jak sadzić takie akneformnye reakcje odbywają się w ciągu tygodnia bez leczenia.

Koszt zabiegów kosmetycznych

Koszt procedury zależy klinice liczbie zabiegów i strefa usuwania włosów. Ceny różnią się w poszczególnych salonach około 10-15%. Niektórzy przedsiębiorczy klinice jako oferty handlowej na zorganizowanie pierwszej sesji jest absolutnie za darmo lub z dużym dyskontem. Należy jednak pamiętać, że trzeba kilka zabiegów, całkowitą kwotę, która może kosztować nawet droższe niż w innych sklepach. Więc nie należą do tych sztuczek, i dowiedzieć się z góry, ile będzie kosztować cały kurs.

Przybliżony koszt sesji depilacji na nogach będzie kosztować 19000-25000 rubli, obszar nad górną wargą – ok. 1000 rubli, klasyczne bikini. – 4000 rubli, głębokie bikini. – 7000 rubli. Co do zasady, blondynki zajmie około 10 procedur, brunetki – 5.

Wideo konsultacji dermatologa

load...