Laser Septoplastyka endoskopowa i leczenie skrzywienia przegrody nosowej

Według opublikowanych statystykach medycznych, skrzywioną przegrodę jest obchodzony w ponad połowie ludności. W zależności od stopnia odkształcenia, problem ten nie powoduje uczucia dyskomfortu i jedynie niewielki defekt kosmetyczny. Jeśli zginanie prowadzi do złamania nosa oddechu, suchość w nosie, chrapanie, trzeba mieć specjalną operację korygującą – Septoplastyka. Septoplastyka jest zabieg chirurgiczny w celu skorygowania przegrody nosa.

load...

Zawartość:

Przyczyny skrzywienie przegrody nosa

Odbiegający przegrody może nastąpić z różnych przyczyn: fizjologicznych, traumatyczne, wyrównawczych.

Fizjologiczne krzywizny powstaje w trakcie rozwoju i wzrostu organizmem, a związane są z nierównomiernego wzrostu chrząstki i kości. Fakt, że wzrost tkanki chrzęstnej nie zawsze odpowiada wzrost szkieletu. Jest przewidywanie wzrostu jednej części przegrody nosowej. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn zakłóceń. W przypadku fizjologicznej krzywizny najczęściej dotyka całą przegrodę nosową (zmiana w sposobie).

load...

Urazowe krzywizna jest następstwem uszkodzenia mechaniczne. Bardzo często traumatyczne krzywizna towarzyszyć złamania kości nosa. Urazowe zakłócenie może wystąpić po urodzeniu, ponieważ nawet niewielkie przemieszczenie chrząstki może prowadzić do dalszego wzrostu nieprawidłowej przegrody nosowej. Wyrównawczy
krzywizna łączyć zaburzeń anatomicznych związanych z kilku formacjach jamy nosowej. Małżowiny – edukacja w części jamy nosowej – w procesie wzrostu, jak również partycja może przybrać inny kształt. Najczęściej można spotkać wzrost (przerost małżowin). Z tym stałym kontakcie z muszli przegrody nosa – tak zwanego „kompensacyjne” kształt przegrody. Z drugiej strony, co zwiększyło Concha nosa w przegroda jest utworzona wgłębienie, a po przeciwnej stronie – grzebienia lub występu.

Większość pacjentów, nawet wstępnie nawet nie wiedzieć skrzywioną przegrodą, że nie zawsze jest to połączone z defektem kosmetycznym. Ponadto, nawet jeżeli pogłębiony oddech nosa i kompletne – nie zawsze jest wskaźnikiem braku problemu. Niektórzy ludzie mają sporą jamy nosowej, co kompensowane niedrożność powietrza w oddychaniu.

Niebezpieczne formy naruszenia partycja

Odbiegała przegroda utrudnia oddychanie, dlatego organizm nie może uzyskać wymaganą ilość tlenu, co niekorzystnie wpływa na ogólny stan. Ponadto, gięcie często prowadzi do problemów z oddychaniem, które mają poważne konsekwencje: zapalenie

 • Dróg oddechowych;
 • Zatok lli_1;

 • Niewydolności oddechowej;
 • Zmniejszoną aktywność umysłową;
 • Nosa lli_1.

Wpływ przegrody nosowej deformacji

Stany zapalne dróg oddechowych polega na tym, że krzywizna osoby przegrody nosowej oddycha usta. Oddychanie ustami zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia chorób zapalnych. Zapalenie zatok występuje, gdy zapalenie zatok. Śluz odpływa i nie gromadzą się w nos, powodując choroby, takie jak zapalenie ucha środkowego i zapalenie zatok. Przyczyną niewydolności oddechowej, brak powietrza i skurcz oskrzeli. Zredukowana aktywność umysłowe występuje słaba natlenienia mózgu. Bardzo niebezpieczne są krwawienia z nosa, z tego powodu ludzie mogą dusić. Odbiegała przegroda może spowodować zapalenie zatok, ucha środkowego, słuchowe rur i gardła.

Metody chirurgicznego leczenia

Leczenie pacjentów cierpiących na skrzywienie przegrody nosa, odbywa się wyłącznie za pomocą interwencji chirurgicznej. Septoplastyka przegrody nosowej – procedura bezboleśnie, co przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Początkowo Septoplastyka jest odludziu zakrzywionej ściany. Do tej pory podejście do rhinosurgery poprawie, co pozwala się i pracuj „biżuteria”, czyli prostowania przegrody nosowej z zachowania jego integralności. Aby określić potrzebę zabiegu może laryngolog lekarz po dokładnym zbadaniu jamy nosowej pacjenta.

Czasami mylona z Septoplastyka Korekcja – chirurgia zmienić kształt nosa. Septoplastyka, w przeciwieństwie Korekcja jest wykonywana ze względów medycznych. W niektórych przypadkach, operacje te mogą się wzajemnie uzupełniać. Na przykład, jeśli zakrzywiona przegroda powoduje zmianę kształtu nosa, etc.

Wskazania do Septoplastyka

 • Duszność;
 • Częstego tworzenia się skorupy w jamie nosowej; krwawienia z nosa
 • Lli_1;

  Choroby

 • Alergiczne;
 • Nawracających chorób laryngologicznych (zapalenie zatok, zapalenie zatok);
 • Stałe uczucie zatkanego nosa, nie zależy od pory roku i stanu zdrowia;
 • Chrapanie lli_1;

 • Suchość w jamie nosa, częste tworzenie skorupy.

Jak jest Operacja

Operacja jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Gdy śluzówka nosa staje się niewrażliwy – chirurg robi małe nacięcie śluzówki odłączy się od kości i chrząstki, w obszarze po prawej stronie. Następnie śluzowych z powrotem na miejsce, w nosowych są ustawione klocki, które zatrzymują krwawienie i chronią przed zakażeniem nacięcie. Po zakończeniu operacji nie jest obrzęk i stłuczenia, jak to odbywa się wewnątrz jamy nosowej. Przeciętnie operacja trwa 1-2 godzin, mimo złożonych przypadkach może potrwać dłużej. Tampony z gazy są usuwane po kilku dniach, a po 7-10 dniach, większość pacjentów może powrócić do rytmu życia, ograniczenie czasu na ćwiczenia. Po zakończeniu operacji, przypisany do przebiegu antybiotyków, aby zapobiec wystąpieniu zakażenia. W teledysku można porównać stare i nowoczesne metody leczenia skrzywienia przegrody nosowej.

Endoskopowe laserowe Septoplastyka

Ostatnio, do leczenia krzywizny przegrody nosowej jest popularna minimalnie inwazyjna operacja – Septoplastyka endoskopowe. Zaletą tej metody jest wykorzystanie nowoczesnych technik i narzędzi, który pozwala wykonywać operacje chirurgiczne, zmniejszając do minimum uszkodzenie tkanek.
Kiedy lekarz wykorzystuje technikę endoskopową Septoplastyka laserowy, który pozwala mu zobaczyć pola operacyjnego. Laser oczywistych zalet. Ma on nie tylko właściwości antyseptyczne, a także koaguluje (kauteryzacji) brzegi rany operacyjnej, a tym samym zatrzymanie krwawienia. Endoskopowa chirurgia jak chirurgia, wykonywane w znieczuleniu. Zazwyczaj laser jest stosowany w przypadku, partycja jest zakrzywiona do chrzestnej części. Niestety Septoplastyka lasera ma wiele przeciwwskazań, aby sprawdzić, czy to leczenie może jedynie doświadczony lekarz Otorynolaryngolog.

Oddychanie przez nos zazwyczaj poprawia się w ciągu 2-3 tygodni po zabiegu. W tym czasie, obrzęk znika i całkowicie wyleczyć śluzówkę.

Przeciwwskazania do Septoplastyka

Główne przeciwwskazania do operacji na prostowania przegrody nosowej to:

 • Raka;
 • Choroby zakaźne;
 • Zaburzenia krwawienia;
 • Choroby narządów wewnętrznych;
 • Ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • Pacjent wieku poniżej 18 lat.

Powodem tego ostatniego ograniczenie jest związane z faktem, że w młodszym wieku mogą jeszcze nie być w pełni uformowanego szkieletu kostno-chrzęstnych. Jednakże, w niektórych przypadkach operacja jest wykonywana w celu skorygowania przegrody nosa, może być wykonane nawet w przypadku dziecka. Korekcja jest pokazane w przypadku, skrzywioną przegrodą przyczynia się do powstawania naruszenia twarzoczaszki (naruszenie uzębienia, zgryzu, i tak dalej. D.). W takich przypadkach, celem otolaryngologa przeprowadzić operację można uznać zacząć od 6-7 lat.

Przed operacją należy poddać się badaniom lekarskim, przejść wszystkie testy, aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań.

A jaka jest cena za Septoplastyka

Koszt pracy zależy od sposobu i stopnia skomplikowania operacji. Jednak cena może zależeć nie tylko od samego działania, ale również od stanu klinicznego. Biorąc pod uwagę, że Septoplastyka może być liczbą powikłań, muszą być obsługiwane wyłącznie przez profesjonalistów.

Wideo

Procedury

load...