Laparoskopia jajnika

Laparoskopia cystę to najczęstsze operacje ginekologiczne – odpowiada on za około dwie trzecie wszystkich operacji na układ rozrodczy kobiet. Jednak pomimo tak powszechna, nie wszystkie kobiety mają wystarczające informacje zarówno na temat choroby i sposobu jej leczenia – laparoskopia.

load...

I to był brak odpowiednich informacji i prowadzi do tego, że kobieta nie zauważyła problem w czasie, a przed przejściem Laparoskopia jest znacznie większy niż ten, który wie, co będzie robić lekarzy podczas operacji. Po tym wszystkim, co do zasady, brak jest znacznie większa niż lęk samej procedury.

Co to jest torbiel?

Zanim zaczniemy mówić o tym, co jest laparoskopii i jak jest ona wykonywana, powinno ono mieć trochę porozmawiać o tym, co stanowi cystę, w rzeczywistości jest głównym wskazaniem do zabiegu operacyjnego.

Tak więc, torbiele jajnika – tworzy się w jamie ciała, jajnika, wewnątrz której znajduje się pewna ilość cieczy. I uwaga – to wgłębienie nie jest jak tworzenie się tworzy się na powierzchni ciała, jajnika i jest rośnie w ciele. Wymiary, które ma torbieli jajnika, mogą być bardzo różne – od bardzo małej do bardzo duże. Czasami w jamie torbieli jajnika jest tylko jeden, a czasem – bardzo. W drugim przypadku, jest znany jako choroba policystycznych jajników.

Z reguły, dla torbieli jajnikowych, lekarze muszą uciekać do laparoskopii. Czasami jednak torbieli w jajniku jest wchłaniane całkowicie niezależnie, bez jakiejkolwiek interwencji – ze strony lekarzy i równie nagle, jak się wydaje. Jednakże, jeśli te torbiele występują regularnie, lekarz może zdecydować o przeprowadzeniu specjalny kurs terapii hormonalnej. Cysty te pochodzą z tkankach ciała jajnika – i nie wymagają usuwania chirurgicznego. Ten rodzaj torbieli nazywany jest funkcjonalny.

load...

Jest jeszcze inna grupa torbieli, które, niestety, można usunąć tylko operacyjnie. Jeśli taka torbiel nie jest usuwany, będzie gwałtownie rosnąć, aw rezultacie doprowadzi nieuchronnie do zerwania jajnika – warunek, który nie tylko zagraża zdrowiu kobiet, ale także jej życie. Torbiele te nazywane są ekologiczne. Tak, trochę więcej o nich:

  • Torbiele czynnościowe jajników

Sprawcy torbieli czynnościowych zwykle kilka czynników – osłabionym układem odpornościowym, usterka jajnika, zaburzenia hormonalne w organizmie. Ten rodzaj torbieli jajnika występuje często, ale na szczęście, są zaabsorbowani dość szybko – w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy, na początku trzeciego cyklu miesiączkowego po formacji.

Te torbiele czynnościowe są diagnozowane za pomocą zwykłej ultradźwięków. Ponieważ nie wymagają usunięcia, a następnie przez rozpoznanie torbieli czynnościowych laparoskopii, lekarze nie używać.

  • Torbiele jajników organiczne

W tym przypadku, jeśli po dwóch miesiącach po wykryciu torbieli obserwacji lekarza pokazują, że torbiele nie zaczęły jeszcze rozpraszać, lekarze sugerują, że torbiele nie jest aktywna, a więc leczenie wymaga znacznie Bole poważne.

Torbiel ekologiczna jest gruba kapsuła – twarda skorupa i ciecz w nim zawarte. Cysty te mogą być usytuowane w dowolnym miejscu w jajnikach – zarówno na powierzchni i w organizmie. Rozwijaj to torbiel może bardzo szybko – w ciągu zaledwie kilku tygodni, może zwiększyć rozmiary w dwóch lub nawet trzy razy.

Usunięcie tych torbieli jest to konieczne, jak tylko jest to możliwe, poza bardzo wysokie ryzyko, że szybko zwiększa się do wielkości torbieli, wcześniej czy później, prowadzi do poważnych uszkodzeń jajnika.

  • Policystycznych jajników

W przypadku, gdy w jajnikach kobiet lekarz wykryje wiele torbieli, policystycznych chodzi. Nawiasem mówiąc, to zespół policystycznych bardzo często prowadzi do bezpłodności. Zespół policystycznych pozwala się następującymi objawami – nieprawidłowości miesiączkowania, przyrost masy ciała, zwiększenie ilości włosów na ciele kobiety. Z reguły, pozbyć policystycznych konwencjonalnej terapii hormonalnej jest bardzo trudne, a czasem nawet niemożliwe, tak, lekarze często pozwalają laparoskopii.

Laparoskopia z torbieli jajnika

Więc rozmowa przyszedł najważniejsze – najwięcej do laparoskopii. Jak wynika z powyższego, laparoskopia jest konieczne w celu usunięcia torbieli jajnika. Wiele kobiet boi do przeprowadzenia operacji, lecz nie jest to absolutnie konieczne, aby uniknąć szereg bardzo negatywnych powikłań tej choroby:

  • Pęknięcia jelit

Jak już wielokrotnie wspomniano, że największe niebezpieczeństwo, co samo w sobie prowadzi torbieli jajnika – szybki wzrost wielkości, co prowadzi do zakłócenia normalnego funkcjonowania jajników, a nawet jego pęknięcie i rozległe krwawienie wewnętrzne. Ponadto, jeżeli jajnika jest uszkodzone, to musi być całkowicie usunięta, co prowadzi do bezpłodności.

  • Skrętu jajnika

Jajnik jest niska na trzpieniu, który jest konieczny, aby zapewnić, że otrzyma krew i składniki odżywcze. Torbiele często prowadzi do tego, że trzpień jajnika całkowicie skręcone, w wyniku czego nie jest wystarczająco szybka śmierci tkanki.

  • Rozwój tkanek patologicznych

Tak szybko, jak torbiele rośnie, pochłania bardziej zdrowe tkanki jajnika, zastępując zaburzenia przyrosty. W niektórych, szczególnie niekorzystnych przypadkach torbieli może stać się bodźcem do rozwoju nowotworów raka jajnika.

Ostatnio – niemal kilka lat temu, laparoskopia wykonywane znacznie rzadziej. W wyniku tego, nawet przy małej dwóch – trzech centymetrów torbieli, lekarze uciekają się do raczej poważnej operacji brzusznej. W ostatnich latach, jednakże, nawet bardzo małe, torbieli mogą zostać usunięte bez konieczności stosowania chirurgii jamy brzusznej przy użyciu urządzenia laparoskopowych bez żadnych – żadnego wpływu na ogólny stan organizmu kobiety. Ogółem kobiety całkowicie na kilka godzin można zapomnieć o wszystkich kłopotach, które są związane z chorobami takimi jak torbiele jajników.

Głównym celem w tej chorobie polega na usunięciu torbieli z muszli, aby nie uszkodzić się z tkanki jajnika. Lekarze – ginekolodzy, kobiety wyjaśniając zasadę działania, powołując czyszczenia Mandarin – to musi być oczyszczone w taki sposób, aby nie uszkodzić zawartości owoców.

To samo odnosi się do operacji usunięcia torbieli – musi być całkowicie usunięta z ciała kobiety, nie uszkadzając jej skorupę – w przeciwnym razie będzie to rozłożone w całej jamie brzusznej – a jednocześnie nie uszkadzając zdrowych tkanek jajnika. W ciężkich przypadkach lekarz może zdecydować o przeprowadzeniu trochę rodzaju laparoskopii – resekcji klinowej. Podczas wykonywania takiej operacji lekarz usuwa torbiel z niewielką część jajnika.

Wybór lekarza

Zbyt wiele kobiet boją się paniki laparoskopii i na próżno. W rzeczywistości, laparoskopia jest zdecydowanie jednym z najbardziej skutecznych i bezpiecznych sposobów leczenia torbieli jajnika. Najważniejszą rzeczą, którą należy zrobić dla Ciebie – jest to, aby wybrać dobry i doświadczony lekarz, dla których laparoskopia ma nic – ani niezwykłego.

Co najważniejsze, jest to konieczne dla powodzenia laparoskopii – to dokładność i precyzja ruchów lekarza. To zależy od tego aspektu, jeżeli możesz mieć dzieci, a co będzie ryzyko wielokrotnego nawrotu – rozwój nowych torbieli. Jak wspomniano powyżej, sama laparoskopia jest dość prosta operacja, ale to wymaga od lekarza wykonywania operacji, uwagi, dokładność i precyzję ruchów.

Gdy kapsułka torbieli jest wyczyszczone, lekarz musi zatrzymać krwawienie z jajników statków, wykorzystując w tym celu specjalnych narzędzi elektrycznych. Oraz w celu uzyskania tkanki zdrowej nie rannych wpływem prądu elektrycznego i wysokich temperatur powinno jajniku w sposób ciągły chłodzona za pomocą specjalnego zwilżania wodą destylowaną.

Innym ważnym punktem, który jest z pewnością należy uwzględnić – jest wybór lekarza – anestezjologa. Po to wszystko zależy od tego jak jest zrobione poprawnie znieczulenia podczas operacji. Z reguły lekarze wolą robić laparoskopię w znieczuleniu miejscowym, bez konieczności znieczulenia ogólnego. Jednak w rzadkich przypadkach lekarz może zaakceptować konieczność znieczulenia ogólnego, jeżeli stan pacjenta budzi żadnych – żadnych wątpliwości. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać właściwy anestezjologa, który właściwie ocenić stan kobiety i wybierze najlepszą opcją znieczulenia.

Odzyskiwanie jajnika jest bardzo szybki – jego granice zabrać swój kształt i mają typowe wymiary około drugiego dnia. I ich funkcji jajników zaczyna wykonywać w ciągu jednego tygodnia, a czasami nawet wcześniej. A kobieta zdrowieje po operacji jest bardzo, bardzo szybko – następnego dnia może już prowadzić swoje normalne życie – sport, iść do pracy, czy prace domowe. Dlatego też w większości przypadków, jeśli ogólny stan zdrowia kobiety nie są obciążone, co – lub powikłania, operacja jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, bez przymusowej hospitalizacji kobiet.

Inne wskazania do laparoskopii jajnika

Jednak torbieli jajnika – nie jest jedynym wskazaniem do operacji laparoskopowych w żeńskiego układu rozrodczego. Na przykład, często laparoskopii lekarz przepisze kobiety cierpiącej na endometriozę. Endometrioza jest dostatecznie poważne choroby, które mają wpływ nie tylko korpus macicy i jajników. Nawiasem mówiąc, nie ma innego rodzaju torbieli jajnika – endometrialnego torbieli, które na szczęście bardzo rzadko.

Ta torbiel prowadzi do znacznego pogorszenia stanu ogólnego i samopoczucia kobiet – jest to długi czas utrzymać niewielką gorączkę, osłabienie, nieregularne miesiączki, bezpłodność. I w tym przypadku laparoskopowej jajnika konieczne całkowite akcyzy zrostów te, które powstają w związku z endometriozą.

Ponadto, laparoskopia często stosowane jako metoda badań diagnostycznych. W brzuch kobieta lekarz robi małe nacięcie, a następnie wprowadzić specjalną sondę, z którym okazuje wszystkie niezbędne informacje.

Inny przypadek, który jest bardzo często wymaga laparoskopii – do ciąży pozamacicznej. W takim przypadku, jeśli ciąża pozamaciczna jest wykryty w odpowiednim czasie, a mianowicie za pomocą laparoskopii, lekarze usunęli płód z jajowodu. Zatem lekarze nie są w stanie zaradzić owoce bez jej uszkodzenia lub jajowodów lub tkanek jamy brzusznej, jak to zwykle w przypadku operacji brzusznych.

Podsumowując dzisiejszą rozmowę, należy zauważyć, że do tej pory najbardziej bezbolesny, bezpieczny i skuteczny sposób, aby przywrócić zdrowie układu rozrodczego kobiety – to jest laparoskopia. Dlatego też, jeśli w następnej rutynowej inspekcji ginekolog powie Ci, że odkryli torbiel jajnika, laparoskopia pomoże Ci pozbyć się problemu w jak najkrótszym czasie i prawie bez – żadnych negatywnych konsekwencji.

load...