Laminowanie włosów w domu

Zawartość:

To nie jest trudne do znalezienia remedium na pielęgnacji włosów, trudno jest wybrać z ogromnym asortymentem taki, który będzie odpowiadał zarówno pod względem jakości i ceny. Bez skomplikowanych zamków opieki staną się słabe i szybko tracą wygląd. Oczywiście, można zrezygnować, umieścić je w kucyk albo odciąć, ale nie jest to opcja.
Powrót do spisu treści

load...

Laminowanie włosów – co to jest?

Nie ma pieniędzy na wizytę w salonie lub kupować drogiego sprzętu – nie ma problemu! Powrót byłego włosów lśniący i zdrowy wygląd i może być w domu, a pomóc w tym laminowanie włosów żelatyną. Ale zanim spróbujemy odkryć maskę cud, starają się przestrzegać następujących zasad:

 • Minimalna szampon. Aby dokładnie umyć włosy z brudu i łoju, tylko jedna łyżeczka szamponu.
 • Minimalny efekt termiczny. Jest oczywiste, że jest mało prawdopodobne, będzie można całkowicie zrezygnować z suszarki, ale jego zastosowanie może być zredukowana do minimum. To samo odnosi się do różnych żelazka, ploek etc. Powodują one kruche i suche kosmyki.
 • Maksymalna moc. Szampon nie zapewnia pełną ochronę dla zintegrowanej opieki jest niezbędne do korzystania z balsamy, maski, wskazane jest, aby wziąć kompleks witamin.

Prawie wszystkie salony oferują ich laminowanie klientów. Istotą tej procedury jest to, że włosy traktuje się specjalnym roztworze. Tworzy film ochronny, który zapobiega wpływów zewnętrznych. Dzięki laminowaniu mogą być:

 • Poprawić i wzmocnić włosy;
 • Pozbyć rozdwajaniu i pęknięcia;
 • Dać objętości włosów;
 • Uczynić je posłuszne i usunąć „puszystości”;
 • Trwale zachować kolor włosów.

Niektóre procedury laminowanie razem można zrobić tylko w salonach, ale analogi tych składników zostały już znalezione, które są częścią specjalnym roztworze. W domu, to odbywa się przy użyciu konwencjonalnego żelatynę. Wynik jest taki sam, a cena – jest dziesięć razy niższe.


Powrót do spisu treści

Żelatyna – co z tego?

Najpierw musisz dowiedzieć się, co żelatynę. To nic innego jak naturalne białka. On – łupane kolagenu. Każdy wie, że kolagen, który produkuje nasze ciało i białka są bardzo podobne. Białko zawiera aminokwasów i pierwiastków śladowych, które stanowią podstawę do paznokci, włosów, skóry. To przedłużone działanie środowiska przyczynia żelatyna:

load...
 • Przywrócić strukturę włosów;
 • Objętość ziemnego;
 • Wzmocnienia i ożywienia wzrostu.

W skrócie, żelatyna chroni włosy przed środowiskiem zewnętrznym, tworząc coś w rodzaju folii. A ten jest taki sam jak w leczeniu salonie!

Laminowanie żelatyna może być wykonane zarówno na bezpośrednim i kręcone włosy. Zarówno pierwszy i drugi w wyniku końcowego będzie miękki i opanowania.

Ponieważ laminowanie można zrobić w domu, było wiele przesądów na temat wykorzystania żelatyny. Porozmawiajmy o głównym.

 • Z żelatyny włosy wypadają.

Tak, to naprawdę może się zdarzyć tylko powodu – ma negatywny wpływ na skórę głowy, ale wręcz przeciwnie. Żelatyna jako źródło białka, odżywia włosy dzięki dobroczynnych składników. Popychany też wszystkie martwe komórki. Zatem, laminowanie włosów żelatyna, można przyspieszyć proces oczyszczający skórę głowy martwych komórek.

 • Żelatyna muszą napar z wrzącą wodą.

W żadnym wypadku! Kiedy zrobić maskę, który składa się z żelatyny, musi być rozcieńczany tylko ciepłej wody. W przeciwnym razie tylko zepsuć produktów.


Powrót do spisu treści

Żelatyna laminowanie włosów w domu

Aby zamaskować potrzebne będą:

 • 1 łyżka. Łyżka żelatyna
 • 3 łyżki. łyżki ciepłej wody,
 • ½ st. łyżki Balsam do włosów.

Ilość składników zależy od długości i grubości włosów. To wyliczenie jest dla długie włosy do ramion.

Żelatyna wlać ciepłą wodą i dokładnie wymieszać. Pozostawić na pół godziny i mieszać od czasu do czasu aż do całkowitego rozpuszczenia. W rezultacie, należy uzyskać jednorodną masę. Po ciepłej się go w kąpieli wodnej. Aby zmyć maskę, dodać trochę balsamu. W przeciwnym razie, po maski włosy wydają się tłuste.

Otrzymaną mieszaninę umieszcza się na włosy i umieścić na kapturek. Utrzymać je w takim stanie potrzebują około 15-20 minut. To może być trochę rozgrzać ich suszarką do zwiększenia efektu. Po tym, umyć włosy.

Taka metoda laminowania jest przydatna dla tych, którzy mają mało czasu. Jeśli nie jesteś w pośpiechu, to maska ​​może być wykorzystane w inny sposób. W tym celu, mieszaninę żelatyny można dodać żółtka i dokładnie wymieszać. Zastosuj maskę na całej długości włosów, delikatnie zebrać je pod czepek i ręcznik. Pierwsze 20 minut z ciepłym suszarka do włosów, a dalsze 30 minut, po prostu trzymać go na włosach. Zmyj maskę bez kosmetyków. Po umyciu włosy będą bardziej jedwabiste, miękkie i błyszczące, ale efekt laminowania, podobnie jak w pierwszym, jak iw drugim przypadku, będzie posiadać około 7-10 dni.

Wskazówki pielęgnacyjne:

 • Jeśli nie można usunąć galaretowate grudki, wysyłać mieszaninę w kuchence mikrofalowej.
 • Nie nadgorliwy balsam, w przeciwnym razie efekt będzie zerowy.

Powrót do spisu treści

Laminowanie farbujący włosy żelatyny +

Należy pamiętać, że produkty naturalne, takie jak miód, jogurt, rumianek, cytryna, pokrzywy i innych, może nadawać odcień włosów. Oczywiście, nie należy liczyć na to, że po rumianku włosy z ciemności do jasnobrązowego turze popielate. Barwienie takie może zmienić kolor naturalny 2-3 ton. Jeśli w czasie tego koloru nadal korzystać z żelatyny, nasycenie koloru. Proponujemy przepisy, które będą barwienia włosów bez uszkadzania jego struktury.

 • Laminowanie włosów żelatyna z rumianku (na blond)

W celu uwypuklenia kolor blond nici, przygotowanie maski żelatyna silnym infuzji rumianku. Aby to zrobić, wlać 2 łyżki rumianku kolor. L. Kubek wrzącej wody (nie gorącej wody, tak jak w poprzednim przypadku). Zostaw im schnąć 10 minut na łaźni parowej, a po szczepu i schłodzić do temperatury pokojowej. Ciepły infuzji wylano do mieszaniny żelatyny.

Zalecenia dotyczące stosowania samo, wystarczy, aby utrzymać mieszaninę w ciągu 30 minut i 1,5-2 godziny.

Należy pamiętać, że zauważalna zmiana koloru można osiągnąć dopiero po drugiej aplikacji, ale unikatowy kolor i zdrowe włosy masz po pierwszym zastosowaniu.

 • Laminowanie Żelatyna z pokrzywy (na ciemno)

Przygotować maskę jest bardzo prosta – zamiast korzystania z pokrzywy rumianku. Pomoże to wzmocnić włosy, zapobiegając ich wypadaniu. Równolegle ze wzmocnieniem struktury pokrzywy podkreśli ciemne kosmyki. Trzeba stosować i używać jak w poprzednim przypadku.

 • Laminowanie Żelatyna z cebulą (na czerwony i brązowy)

Aby przygotować maski musisz obierać 15-20 żarówek. Napełnić go wrzątkiem, a potem do łaźni parowej zlać i odstawić na pół godziny. Powstały wlewu wlać do mieszaniny żelatyny i dokładnie wymieszać. Dzięki skórki cebuli dostarczane włosom barwę złoto-czerwony i nici nie pachnie jak cebula.

Jeśli chcesz, aby zmienić widoczne, to lepiej iść do salonu. A jeśli masz ochotę wydać dużo pieniędzy na takich procedur, a następnie trochę cierpliwości nie można zranić. Efekt laminowanie będą zauważalne po pierwszej aplikacji, ale malowanie – przy długotrwałym użytkowaniu. Przyzwyczajaj zrobić taką maskę, gdy myjesz włosy. Za każdym razem, efekt zostanie umieszczony jasne, a włosy dostanie naturalny połysk i jedwabistość.

Powrót do spisu treści

Pytam – odpowiedź!

 • Czy wystarczająco jednej procedury do osiągnięcia rezultatu?

Efekt zależy od kondycji włosów. Jeśli są one zniszczone, wynik po pierwszym zabiegu będzie ledwo zauważalne. W tym przypadku, eksperci zalecają, aby skontaktować się z salonem.

 • Jak często może być laminowana z włosami?

Wykonaj tę procedurę, gdy głowica do mycia. Nie ma ograniczeń w liczbie nr.

 • Mogę być laminowane farbowanych włosów?

Nie jest możliwe, ale konieczne! Po pierwsze, laminowanie odbudowuje włosy zniszczone po farbowaniu. Po drugie, powłoka przyczynia się do zachowania barwy. Podczas gdy powłoka będzie pozostawać na włosach, kolor nie blakną i nie zmyć.

 • Czy laminowanie Kompatybilny z dop?

Przeciwwskazania przy tej okazji tam. Przeciwnie, procedura powraca włosy zdrowy wygląd. Curling może częściowo tracą swój kształt, a włosy staną się trudniejsze.

 • Laminowanie włosów można suszyć suszarka do włosów lub dub utjuzhkom?

Kan. Przy układaniu jeszcze raz zapewnić miękkość i posłuszeństwo włosach.

load...