Lady Fly – lecą razem

Fly-lady – „flayushek” – wymyślił amerykańskiej gospodyni Marla Scilly. Być może jej historia warto zatrzymać się oddzielnie.

Z biegiem lat, Marla bezskutecznie próbował stać się wzorem gospodyni i jakoś uporządkować swoje życie. Jednak wszystkie próbuje utrzymać porządek w domu kolei do porażki. Zaledwie 2-3 dni po generalnym czyszczenia brudu i śmieci najbardziej niewytłumaczalny sposób powrócił do swoich miejsc.

load...

I tak ciągnęła się, że nie zdarzyło się jeszcze, „straszny” – mąż Marlene opuścił. Wreszcie, powiedział jej, że większość po prostu nie może żyć w zagraconym, niewygodne domu żony wraz z Nim „raspustehoy”.

Marla nienawidziła siebie, wpadł w głęboką depresję, a nawet poszedł do szpitala. Nie było wystarczająco dużo wolnego czasu, aby myśleć o sytuacji i dojść do pewnych wniosków. Marla wyszedł ze szpitala przez inną osobę. Postanowiła iść do przodu małymi krokami. I za to, że przyszedł z określonym harmonogramem.

Te proste zasady i stała się podstawą jego systemu. Okazało się, że takie podejście działa. Marla zaczęła udostępniać swoje zwycięstw z innymi kobietami. Stopniowo miała wiele podobnych poglądach.

Dlaczego „latać”?

FlyLady – Nick Marla Scilly, którą stosuje się w różnych forach. English „fly” ma dwa znaczenia – „Fly” i „latać”.

load...

Później jeden z wentylatorów System Marla Scilly zaproponował, że weźmie Mucha słowo jako skrót. Ona rozszyfrować jako „koniec miłości do samego siebie”. Co można przetłumaczyć jako „wreszcie zaczęły się kochać siebie”.

W rzeczywistości, ten zapis jest bardzo trafnie oddaje sens idei latać pani.

Ściśle rzecz biorąc, system Fly Lady – jest zbiorem pewnych reguł i zasad sprzątania. Ale nie mylić go z kierunków ekonomicznych. Po tym wszystkim, główną ideą jest, aby nauczyć się „aby nie koncentrować się” na realizację nieprzyjemnym i żmudnej pracy i przestaje czuć się nieszczęśliwy.

Wynalazł dla gospodyń domowych, systemu „złapany” w niemal wszystkich krajach europejskich. Jak się okazało, jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet pracujących. Jaka jest tajemnica?

Jak to działa?

Podstawową zasadą aspirujących Fly Pani mówi: „Twój dom jest brudny nie jest na 1 dzień i nie będzie idealnie czyste na 1 noc.”. Start małe.

Aby rozpocząć, należy wybrać dowolny jedno miejsce w domu i zachować go w doskonałej czystości. Marla zaleca począwszy od zlewozmywaka.

Spróbować przyzwyczaić się do faktu, że zlew zawsze musi świecić – bez względu na to, co się dzieje! Nawet jeśli jesteś śmiertelnie zmęczony i nie ma siły do ​​zrobienia potraw – wystarczy wyjąć go z oczu. Ale shell – „święty”. Pamiętaj, aby umyć ją świecić. Przyzwyczajeni do pierwszego kroku, przejdź do drugiego.

Dbaj o siebie

Podejście jest bardzo prosta. Jeśli kobieta – pani – nie jest w stanie śledzić, nawet dla siebie, raczej nie będzie mógł oglądać swój dom. Istnieje pewna logika, prawda? Prawdziwe damy mucha nie może sobie pozwolić, aby wyglądać brudny i niechlujny.

Wstanie z łóżka, wziąć prysznic i zastosować lekki makijaż. Wyrzucić stare szaty i zużyte „klapsa”. Lepiej postawić na ładnym kolorze domu.

Obuwie, według Marla, musi koniecznie być z koronek. Dlaczego? Tak, wszystko jest bardzo proste! Pozwoli to zaoszczędzić od pokusy, aby położyć się na kanapie. Stale wiążąc i odwiązujecie sznurowadła – męczących zatrudnienie. Kłamstwo w dół prosto do butów, najprawdopodobniej nie pozwoli sumienie.

Zasada „stref”

Psychicznie złamać swoje mieszkanie do czterech „stref”. Usuń jeden obszar przez cały tydzień. Ale nie trać to nudne więcej niż 15 minut dziennie. Zgadzam 15 minut sprzątania – to nie jest przerażające.

To prawda, mogą oni rozpocząć kwestie moralne. Wystarczy pamiętać rufowej głos mojej matki lub babci: „Jeśli zaczniesz coś robić, trzeba doprowadzić go do końca!”. Ty też, prawda?

Pomaga przełamać stereotypy zwykły zegar. Ustawić ją na 15 minut lub więcej – nie, nie! Bardzo szybko przekonasz się, że 15 minut – wielki czas. W tym czasie może zmienić wiele spraw.

„Hour of Blessing House”

To jest – kolejna zasadnicza koncepcja systemu. Brzmi to bardzo wzniosłe, prawda? Co za tym stoi?

To tylko cotygodniowe sprzątanie domu. Ale! Kluczowym słowem tutaj – „godzina”. Jeden. Oznacza to, że nie należy poświęcać tej żmudnej pracy przez cały dzień. Jesteśmy przekonani, że nie można usunąć w tym czasie? Pamiętasz, że każdego dnia, przez 15 minut, usunięto „stref” w ciągu tygodnia? Brud wiele mniej!

Co zrobić nie można było przez godzinę, bez żalu odłożyć w przyszłym tygodniu.

„Rutynowa”

Nawet słowo przygnębiające. Ale skąd to – rutyna – poruszanie się? System Fly Lady zakłada „oni” tylko dwa – rano i wieczorem.

Rutynowa – wykaz drobnych rzeczy, które są powtarzane każdego dnia. Zazwyczaj to Rutyna rano – zrobić z łóżka, umyć i odświeżyć, zrobić śniadanie. Wieczór – do mycia naczyń i zlew, wytrzyj płytę, aby je zrobić.

Ponadto ostrożny grooming, aby stać się ulubionym trzeba zobaczyć miejsca przeznaczenia. Cała reszta nie powinna trwać dłużej niż 5 minut.

„Hot Spots”

Być może, w każdym mieszkaniu znajduje się kilka miejsc, w których, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zbiera różne rzeczy. Z reguły jest to stolik, półka na korytarzu lub stoliku nocnym. To jest „hot spots” – hotspoty.

Lady latać poświęcić minutę dnia oddanie się te małe pożary. Wystarczy przejść na wszystkich hotspotów i rozprzestrzeniać rzeczy.

„Raskhlamlenie”

Fly Lady Jesteśmy głęboko przekonani, że jest to niemożliwe, aby zorganizować śmieci. To może być tylko zniszczony. W celu uczynienia tego zabawa aktywność i wesoły wynalazł specjalną grę.

Mniej więcej raz na miesiąc trzeba podnieść duży worek na śmieci i ustawić timer na 15 minut. W tym czasie trzeba zbierać w „dodatkowych” rzeczy pakiet 27. Co więcej, „rzecz” jest uważana za coś – niepotrzebny kawałek papieru, złamany spinki do włosów, itp

Po kilku miesiącach, po prostu nie wiem, jej mieszkanie. Prawda do tych pań, które mają małe dzieci do zabawy w tej grze będzie musiał częściej.

Kolejny krok w kierunku „raskhlamleniya” mieszkania jest zasada: „Przy zakupie czegoś nowego, należy wrzucić coś starego” Dzięki takiemu podejściu, śmieci przestaną gromadzić w domu.

Idziemy w locie

Jak widać, panie latać system jest bardzo proste i jednoznaczne. Ze względu na zmęczenie, ale codzienne sprzątanie, kurzu, brudu i śmieci po prostu nie mają czasu, aby zgromadzić. I to, co zwykliśmy nazywać „wiosenne porządki” nie jest wymagane. Oznacza to, że będziesz miał dużo więcej czasu dla siebie. A życie nie „zabić”, aby mieć prawdziwą damę.

Surfowanie?

load...