Labrador – idealny przyjaciel i pomocnik człowieka

Labrador jest zdecydowanie najbardziej popularny na świecie. Sekretem fantastycznej i stale rosnącej popularności tych psów jest przede wszystkim w ich cudownej fascynacji, które walczą z każdym i każdy niemal od pierwszych minut znajomości z nimi. Początkowo Labrador został wyhodowany jako rasy pracy, i dlatego w dzisiejszych czasach wielu z nich są wykorzystywane jako psy ratownicze oraz psów przewodników. Rasa ta urodziła się na wschodnim wybrzeżu Kanady w Nowej Funlandii.

load...

Istnieją trzy główne wersje pochodzenia nazwy rasy „Labrador”. Pierwszy Labrador były tylko czarny kolor, który spowodował podobieństwa do „labradorytu kamieniu”. Może to było na cześć swoich labradorów i ma swoją nazwę. Według drugiej wersji, założyciele labradory były hodowane w półwyspu Labrador. Trzecia opcja jest uważana za pochodzenie nazwy rasy wersji, że labrador labradory (tłumaczone z Portugalczyków – „pracownik”) tych psów nazwano Portugalczyków za ich niezrównaną wydajność.

Historyczne fakty Labrador

Przodkami współczesnych labradory są tak zwane psy wodne, które pojawiły się w XIX wieku na wyspie Nowej Funlandii. Te psy były wierny asystentów rybacy w Anglii w tym czasie. Anglik Peter Hawker zostały sprowadzone do Wielkiej Brytanii kilka z tych osób, którzy następnie zwanych psów z St. Johns. W wyniku ich przekraczania retriever z kręcone włosy i przypuszczalnie seter i Foxhound, i pojawił Labrador. Rok pierwszy standard rasy ustalono 1887. Brytyjski Kennel Klub w 1903 roku przyznał tylko czarne labradory, jednak później, pod koniec XX wieku stało się dopuszczalne, a nawet Fawn, a nawet później – czekoladę. W Polsce pierwszy pies tej rasy pojawiły się dopiero pod koniec lat 60-tych – początku 70-tych.

Cechy charakteru i możliwości Labrador

Labrador ma wyjątkową życzliwość i radość, szybkiego uczenia się i niezmordowany w pracy. Wielkoduszność i oddanie do psów tej rasy nie są jedynymi ich zalet. Są one również wyróżnia się wyjątkowym umysłem i intelektem. Kiedy ich edukacja jest zwykle nie ma problemu, ponieważ nigdy nie twierdzą, że kierownictwo i zawsze słuchać swojego pana.

load...

Podczas komunikacji Labrador z bardzo małymi dziećmi jest nadal warto na oku, ponieważ, ze względu na jego potężnej postury mógłby przypadkowo przewrócić lub przesunąć dziecko. Dziecko jest starsze może naprawdę lubią się bawić, biegać i chodzić z psem tej rasy.

Labradory są bardzo aktywne, uwielbiają igraszki i zgorszenie, więc są prawie nie nadaje się dla osób starszych, osłabionych lub zbyt młode rodziny. Oni dobrze dogadują się z dziećmi, ale strażnik w twarz, że nie będzie w stanie zobaczyć, jak najbardziej, że można oczekiwać od tego psa – krótki kory, która szybko zastąpiony przez machanie ogonem. Labradory ze względu na ich wyjątkowo przyjazny i dobrze dogadują się z innymi zwierzętami.

Niektórzy ludzie oglądają zbyt energicznych i lekkomyślne zachowanie szczeniąt Labrador może stwierdzić, że są głupie, ale tak nie jest. Wystarczy wziąć pod uwagę specyfikę tej rasy, który jest następnie do trzech lat, są psychicznie niedojrzali i muszą nauczyć się myśleć i działać niezależnie.

Nie jest konieczne, aby ukarać psa, labrador reaguje bardzo dobrze, nawet w ścisłym tonem. On jest bardzo ciekawy i energiczny, i za pomocą gier i korzyści można osiągnąć prawie wszystkie szczyty w swoim treningu. Exclusive posłuszeństwo, umiejętność uczenia się i wielki znak doprowadziły do ​​tego, że rasy labrador retriever uważane za naprawdę uniwersalne.

Początkowo, psy tej rasy były dzielnych żeglarzy, wykwalifikowanych myśliwych, od dawna także zrobić doskonałą pracę z rolą psa towarzyszącego. Ostatnio, na skutek swej bezgranicznej oddania do osoby, cierpliwości i dobrze rozwiniętej intuicji, są coraz częściej wykorzystywane jako psów przewodników dla niewidomych. Wraz ze zniesieniem zapachem, w połączeniu z wyjątkową ciekawości, labradory nie mają sobie równych w poszukiwaniu materiałów wybuchowych i narkotyków.

Ta możliwość stosowania tego psa nie kończy. Labs dawna stosowane za granicą psów terapeutów. Są przygotowani do komunikowania się z ludźmi, którzy są chorzy i dzieci. Taki dialog terapeutyczny daje prawdziwie fenomenalne wyniki. Te bezcenne Psy – terapeuci są w stanie pomóc nawet epileptyków, ponieważ mogą one przewidywać rozpoczęcie ataku i ostrzec osoby, że przeniósł się do bezpiecznego miejsca. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na niezwykłą wiedzę i oddanie do ich właścicieli.

Kolejny niezwykły zawód tego wspaniałego psa rasy jest policjantem. Mimo swej dobroduszności i a priori nieobecnego w Labrador agresji, taki pies jest w stanie zlokalizować, wykorzystać i zatrzymać sprawcę. Ten labrador praca odnosi się do gry, więc nie zaszkodzi do sprawcy, nie jest w stanie spowodować. W dużej mierze dzięki dobroduszny i ciche, stosunkowo malovozbudimomu temperamentu, policja z wielu krajów wybrać Labrador jako swoich zaufanych współpracowników. W rzeczywistości, ze względu na ich zaangażowanie i chęć być użyteczna dla właściciela, te psy robią świetną robotę z pracy.

Trudno przecenić możliwości i moc tej jedynej w swoim rodzaju psa. Labrador jest idealna nawet do stosowania w służbie poszukiwania i ratownictwa na wodzie, ponieważ jest urodzonym pływakiem, może być długi, nawet w bardzo zimnej wodzie. Jedyną „wadą” tego psa, może być nazywany jego nadmierne łatwowierność i nadmierny życzliwość. Należy wziąć pod uwagę wszystkie przyszłych właścicieli tego wspaniałego psa.

Troska o labradorów

Pies rasy Labrador ma wielki wełniany płaszcz, pokryty warstwą smaru ochronnego, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy dbać o swoje włosy. Szczotkowanie i czesanie włosów i podszycie te zwierzęta muszą raz lub dwa razy w tygodniu, to będzie bardzo mało. Pies kąpiel jest najlepiej przeprowadzić w jeziorze lub rzece, ale to powinno być okresowo kąpią ją i w domu przy użyciu niewielkiej ilości wysokiej jakości szampon. Okresowo sprawdzać swoje zwierzę na pojawienie się jego pchły lub kleszcze ciała. Szczególną uwagę należy zwrócić na uszach zwierzęcia, ponieważ są one najbardziej podatne na zapalenia i różnego rodzaju infekcje.

Dla szczeniąt w wieku do lat trzech, w procesie ciągłego wzrostu i rozwoju, szczególnie ważne jest, aby zapewnić wystarczającą aktywność ruchową. Zdrowie i pełen życia pies tylko dwa spacery dziennie na świeżym powietrzu. Należy pamiętać, że do trzech lat Labradory trzeba chodzić tylko na mocnym smyczy. A biorąc pod uwagę fakt, że pies ma bardzo silne mięśnie szyi, powinien być zawsze gotowy, aby uniknąć nagłego przewróceniu cię do ziemi. W uzupełnieniu do spokojnych spacerów, rasa ta wymaga aktywnej gry na ulicy lub w parku. Najlepszym miejscem, aby to zrobić, może stać się przestronne podwórze, zwłaszcza jeśli ma wysoki płot, ponieważ labradory uwielbiają skakać. Letnie zabawy na podwórku mogą być zastąpione przez kąpiel w zbiornikach.

Jak wybrać szczeniak labrador prezent?

Jeśli zdecydujesz się na to Labrador, po prostu trzeba mieć przynajmniej minimalną wiedzę na temat tej rasy. Zdobądź wiedzę na temat prawdziwego psa jakiejkolwiek rasy można dokładnie zapoznać się jedynie z podstawowymi przepisami normy. Aby uniknąć kłopotów przy wyborze psa może być tylko dokładnie znając podstawowych wymagań, jakim powinny odpowiadać rzeczywistym labrador retriever.

Aby zrozumieć dokładnie, gdzie kupić labrador czystej, byłoby wysoce pożądane, aby uzyskać specjalistyczne drukowane wydanie tej rasy i zapoznać się z treścią, edukacji, jak również normy. Nie zaszkodzi również odwiedzić kilka dużych psów wystawy, gdzie można uzyskać informacje na temat rodzaju i charakteru tej rasy psów. Można tam zobaczyć potencjalnego ojca i matkę przyszłego szczeniaka, jak wielu hodowców hodowli, od czasu do czasu uczestniczyć w takich wystawach w celu utrzymania ich wizerunek i karierę.

Przede wszystkim, należy zdecydować się na kolor podłogi i szczeniaka. Nabycie szczeniak labrador w Polsce, wskazane jest tylko w specjalnych klubach i szkółkach w strukturze polskiej hodowli Federacji. Wysoce pożądane, aby przy zakupie szczeniaka jesteś towarzyszyć przez profesjonalnego przewodnika psa.

load...