Kwitnące storczyki: możliwe problemy

Zawartość:

Wszyscy właściciele storczyków polegać na ich długie i obfite kwitnienie. Ale czasami podczas roślin hibernacji może być opóźnione. I tu pojawia się pytanie: „Dlaczego nie kwitną pokój orchidei?” Razem, weźmy pod uwagę warunki niezbędne w celu kwitną storczyki trwał tak długo, jak to możliwe.

load...

Co trzeba storczyków do dostatniego życia?

Nie możemy powiedzieć, że Phalaenopsis najbardziej wymagających roślin kryte. Tworzenie korzystnych warunków dla ich kwitnienia jest dość prosta. Najważniejsze jest to, aby spełniać tylko dwa czynniki: stosunek wody i światła. Najczęściej problem z tej rośliny zaczyna powodu niewłaściwego podlewania. Powszechnie uważa się, że woda storczyki nie występują częściej niż raz na dziesięć dni, ale tak nie jest.

Istnieje bezpośredni związek między storczyki oświetlenie, utrzymanie temperatury i ich podlewania. Jeśli chodzi o temperaturę, nie ma również wzór działanie: jaśniejsze niż światło słońca (więcej), przy czym im wyższa jest temperatura. W takich okolicznościach kwiat pochłania wodę i zwiększa masę zieloną lub produkuje kolec.

Właściciele storczyków trzeba pamiętać: im więcej światła, tym częściej trzeba podlewać Phalaenopsis. Jeśli kwitnienie storczyków, pod warunkiem wystarczającego światła, wody w „1 raz w 10 dni”, rozpocznie się po prostu zjeść sam. Ciecz ze starych tkanin wyjść, aby stworzyć warunki do powstania nowych. W rezultacie, dolne liście żółkną i kwiaty są małe, a bardzo kwitną długo nie potrwa.

load...

Innym bardzo ważnym warunkiem pomyślnego utrzymania orchidei – jest gleba, w której rośnie. Ważne jest, aby był on najbardziej oddychająca. Nie zapomnij – w naturze storczyki rosną na drzewach, ich systemy korzeniowe mogą łatwo gniją gdy prawidłowo wybrany gleby.

Nawiasem mówiąc, patrząc na nadziemnych korzeni kwiat, możliwe jest, aby ocenić, jak wygodne żyje. In vivo goździki przymocowane do gałęzi, lecz nie jest zasilany powietrzem, patrząc przez powietrza próchnicy korzeni drzewnych, która gromadzi się w korze pęknięć. Wytwarzania nowych korzeni, kwiat ma swoje jedzenie nawet w oddziałach sąsiednich.

Dlatego, jeśli storczyków uprawianych bardzo długie korzenie powietrzne, które staramy się dostać do doniczek z innymi roślinami, myśleć, i czy wystarczy mocy do niego? Generalnie, im mniejszy jedzenie znalezione w ich ojczystym garnka orchidei, tym dłużej rośnie korzeniami.

Skąd wiesz, że to jest czas do podlewania storczyków?

Załóżmy, że masz tylko stać się właścicielem Phalaenopsis i, po starannie rozważyć korzeni w przezroczystej doniczce, i zdecydował, że nadszedł czas na działanie wody. Jednak dla prawidłowej oceny ziemia Jeden rzut oka niewiele. By w końcu zrozumieć, trzeba podlewać roślinę lub nie jest czas, weź drewniany kij i przesuń go w ziemię. Teraz wyjąć i sprawdzić, czy są jakieś ślady wilgoci na nim? Jeśli kij pozostaje całkowicie suchy – storczyk można łatwo podlewane, a jeśli nie – to lepiej odłożyć ten proces na kilka dni.

Phalaenopsis pić wodę tylko w ciągu dnia, więc podlewać je w nocy nie ma sensu. Można wybrać dowolną metodę nawadniania z zanurzenie doniczki z zakładu w basenie, przed kąpieli pod prysznicem. I aby w przyszłości łatwiej jest zrozumieć, kiedy do podlewania storczyków, zostawić drewniany kij w garnku z zakładu w jej wyschnięcia będzie łatwa do określenia potrzeby uzdatniania wody.

Nieco kwitnących storczyków

łodygi kwiatowe pojawiają się od tak zwanych uśpionych pąków, które znajdują się pomiędzy liśćmi. Jeśli rośliny warunki życia jak najbardziej zbliżone do naturalnego pytanie – dlaczego nie kwitną storczyki, nigdy – łodygi kwiatowe pojawiają się nieustannie. Średni okres kwitnienia zależy od dziesięciu dni do sześciu miesięcy.

Gdy roślina zakwitła, nigdy nie można z całą pewnością powiedzieć, jak długo to będzie kwitnąć ponownie. Jedyną rzeczą, która może być argumentował – dorosłych i zdrowych roślin powinny kwitną co najmniej raz w roku. Jeśli po ostatnim kwitnienia miała miejsce ponad dwanaście miesięcy, a storczyk nie będzie rzucać się nowe pąki, a następnie:

  • Twój zakład jest w sytuacji stresowej lub nawet chory;
  • Konieczne jest, aby dokładnie zbadać orchidei na temat ataku szkodników i grzybów, a także w celu zapewnienia, że ​​nie ma rozpad systemu korzeniowego;
  • Poprawić warunki przetrzymywania kwiatów i wyregulować przepływ światła i wejść.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu roślina pozostanie bez korzeni, nie należy oczekiwać, że będzie to wkrótce zacznie kwitnąć. Choć nie ma kwitnienia, storczyk kieruje swoją moc przywracania, w przeciwnym razie może umrzeć. Być może z powodu niewłaściwej pielęgnacji (np nawadniania) na Phalaenopsis zgnił wskazówka, gdzie jest punkt wzrostu, a teraz zakład stara się rozwijać gałęzie ubocznych.

Uważa się, że storczyki kwitną zaraz po przesadzeniu. To jest fundamentalnie błędne. Niedawno przeszczepiono Phalaenopsis zablokuje wygląd wynika kilka miesięcy, ponieważ w tym czasie głównym zadaniem jest zabezpieczenie dla niego nowe miejsce.

Jak zdobyć storczyk kwitnąć?

W niektórych przypadkach, opóźnione kwitnące storczyki nawet podczas tworzenia najkorzystniejsze warunki. Zaczynają aktywnie budować liście i korzenie, i nie są chętni do szypułek. W tym przypadku zakład jest zalecane, aby przypomnieć mu tryb natywny i po prostu zatrzymać nawadnianie. Często po shake-up rzuca kwiat orchidei skok, jak postanowił, że w okresie suszy. To właśnie w tym czasie kwitną storczyki, podczas gdy w warunkach in vivo.

Czasami nie jest to kwitnienie storczyków, bo nie ma różnicy między dziennych i nocnych temperatur. Dostarczyć? Jej spadku na co najmniej 4-5 stopni, a problem zniknie – Twój storczyk łodyg koniecznie wyrzucić. Karmić gleby w okresie wegetacji powinna być bardzo ostrożnym, gdyż nadmiar nawozów prowadzi do tego, że storczyk zaczyna „tuczyć” (trudno budować dużo zieleni), ale nie chce kwitnąć.

Poprzez zakup orchidei, upewnij się, aby skontaktować się z konsultantem sklepu, niektóre opieka jest potrzebna jest tego rodzaju roślin. Po tym wszystkim, niewłaściwe treści może doprowadzić do tego, że kwiat nigdy nie będzie cię zadowolić pachnących pączków.

load...