Kwiaty z własnych rąk: rzemiosła dla dzieci i wyrafinowanych technik

Zawartość:

Ludzie są obojętni na kolorach, prawdopodobnie nie. A jeśli w ogóle występują, a to jest, ogólnie rzecz biorąc, nieszczęśliwi ludzie. Ale kobiety w tej kategorii nie mają zastosowania, ponieważ to kobiety, bardziej niż ktokolwiek inny potrafią docenić i zrozumieć piękno kwiatów. I, oczywiście, dzieci przychodzą ku uciesze wszystkich kwiatów, czy to świeże kwiaty, ręcznie wykonane i malowane. Może to dlaczego kobiety lubią ozdabiać kwiatami ich ubrania i włosy, a dzieci uwielbiają majstrować Rzemiosł Różnych w formie kwiatów.

load...

Ale czy kwiaty własnymi rękami niczym nie tylko dzieci. Jeśli spełnione z możliwością majstrować kids rzemiosła papieru lub gliny, dorosłych mistrzami eksperymentują z różnymi materiałami. Wszystko idzie, ze szlachetnego jedwabiu i skóry, a kończąc właśnie na śmieci – plastikowych butelkach. I te rzemiosło może zamienić się w eleganckiej broszki, torby lub ozdobić włosy, stają się częścią panelu dekoracyjnego lub bukiet na parapecie. Rzemiosło dla dzieci przyniesie wiele radości nie tylko same dzieci, ale również tych, którzy są w darze jak kwiaty są. Spójrzmy na dostępnych dla rzemiosła dla dzieci w postaci kwiatów, jak również bardziej złożone, ale również dość opanowania techniki, które uczynią kwiaty wyhodowane własnymi rękami craftswomen.

Przebiśniegi

Dzieci cieszyć się robi robótkę. Kwiaty z własnymi rękami, ósmego marca lub urodziny ukochanej mama lub babcia – rzemiosła, które z powodzeniem zastąpić bukiet świeżych kwiatów. Oraz do dzieci, one również będą nosić specjalną moc miłości. Dla przebiśniegi musimy:

 • Zielony gliny
 • Kilka segmentów drutu wynika ramki
 • Pestki dyni,
 • Zielony papier krepa na liściach i trawie.

Nawiasem mówiąc, bardziej zaawansowanych kreatorów może te kwiaty z pomocą soli ciasta.

So. Z gliny rzeźbić podstawę bukiet: piłka stacza i przekształcić go w kopuły wyspy. Wyciąć trzy (cztery, pięć) sztuk łodyg drut. Pędy papier pakowy lub powlekane gliną, przy czym górne końce każdego trzpienia wygięcia łuku. Teraz haczykowaty koniec łodygi przywiązują małą kulkę z gliny, które również tworzą kopuła w formie rozszerzonej bazy. W bazie (na dole) zrobić małe wgłębienie, do którego trzy pestki dyni, trzymając je w glinie z ostrymi końcami.

load...

Łodyg z kwiatami są stałe na wyspie plasteliny. Tekturę ciętych liści (ilość łodyg). Czy pozostawia lancetowaty, wydłużony, a jego krawędzie są lekko rozciągnięte tworząc fali świetlnej. Załączyć liści do łodygi lub po prostu trzymać je w bazie plasteliny. Aby „trawę”, pasek papieru krepa pocięte na jednym długim boku frędzlami i kręcone go. Owinąć trawę zieloną wyspę z przebiśniegów. Nasza wiosna pierwiosnki gotowy!

Mniszek

Kwiaty własnymi rękami mogą być wykonane z resztek przędzy. Nawiasem mówiąc, dzieci naprawdę lubią majstrować rzemiosła, które korzystają z przędzy lub nici. Mniszek lekarski może zrobić z żółtym, cytrynowym lub białej przędzy, ale z innego wątku kolor będzie nie mniej imponująca spojrzeć na te ukwiecone-pomponem. Tak, tak, będziemy robić je z powodu pomponami. Aby te kwiaty, trzeba przygotować następujące materiały i narzędzia:

 • Miękkiej wełny lub włókna wełny mieszanka
 • Suche gałązki,
 • Karton,
 • Nożyczki i ołówek.

Po pierwsze, upewnij wzory dla pomponami. Z tektury wyciąć dwa okręgi o jednakowej średnicy. W środek każdego koła wyciąć okrągły otwór, okazało się pierścień. Pierścienie nacięte przez cięcie od obwodu zewnętrznego do wewnętrznego. Ilość pompom określa szerokość pierścienia, która będzie równa jego promienia. Odchylana pierścienie stos ma gwint i rozpocząć nawijanie dzwonienia przez przepuszczanie nici przez szczeliny, które są pozostawione wolne od włókna, a centrum wycięty. Pierścień ciasno nawinięty na tyle wziąć nożyczki i popycha je pomiędzy pierścieniami.

Teraz najtrudniejsza część. Starannie odciąć cewkę trzymając nić palcami w środku pierścienia. Ponadto, bez oddzielania kartonowe pierścień ślizga się pomiędzy nimi wątek i dobre skurczu obie połówki nawijanego. Owinięcie wątku i usunąć węzeł pierścieniową. Teraz musimy podjąć ostateczny krok – puch i pompom przyciąć wystające sznurki. Końcowy etap wytwarzania mniszek lekarski – klejenie pompony do gałęzi.

Kwiat miska

Rzemiosła w postaci drobnych delikatnych bukietów lub kompozycji kwiatowych mogą się różnić. Własnymi rękami może produkować kwiaty dla topiary lub jak to nazywa, drzewko szczęścia. A jeśli nie chcesz zrobić drzewo, można zrobić kwiat piłkę. Jest to bardzo piękne! Podobny rzemiosło nie tylko rozwijać poczucie piękna, ale również do dekoracji wnętrza Twojego domu lub stać się miłym uzupełnieniem ścisłym środowisku biurowym. Dla takich rzemiosło będą musiały:

 • Kolorowy papier krepa;
 • Klej PVA
 • Piłka z przędzy,
 • Balon
 • Nożyczki,
 • Krem do rąk,
 • Nici do szycia.

Najpierw musimy zrobić wacik, które zostaną oprawione. Nadmuchać balon do właściwego rozmiaru i pomazał go z kremem do rąk (do przędza nie jest przyklejone do powierzchni kuli). Możemy upuścić piłkę przędzy w wiadrze z klejem. Teraz, wyciągając końcówki uzwojenia cewki początku nasączoną nitki kleju balon. Gdy pajęczyna wątków staje się na tyle gruba, aby utrzymać kształt, wywiesili do suchej murawie. Gdy gwint jest całkowicie sucha i twardnieją, pęka balon i delikatnie go na tuszy tekstylnego.

Pierwsze produkcję kwiatów. W tym celu tnie się na paski o szerokości i długości falistego dwudziestu dwóch centymetrów papieru. Tak więc, aby oglądać „ziarna” papieru falistego pionowo (prostopadle do dłuższego boku). Teraz każdy paski lekko rozciągnąć jeden długi bok, dzięki czemu falisty. Dalsze zbierania taśmy w harmonijkę i skręcania inne (nie wydłużony) region. Zapiąć krawędź nitki lub drutu, pushim kwiat i dołączyć go do wacikiem. Te rozetki z papieru krepa szczelnie pokryć całą powierzchnię tuszy. Aby kwiat piłka wyglądał schludniej, posiadają kwiaty w szachownicę. Gotowe do wprowadzenia piłki do pustej doniczce i umieścić go na parapecie. Lub dołączyć do kuli piękną wstążką lub warkocz i zawiesił go na suficie lub okna.

Inne techniki

Istnieje wiele technik, których można użyć, aby sztuczne kwiaty. A jeśli rzemiosło dorosłe dzieci wydają się zbyt proste, a nawet prymitywne, spróbuj, na przykład, taką technikę jak tsumami KANZASHI. To prawie origami, tylko jedwab. Małe kwadraty jedwabnej tkaniny składane w sposób szczególny i zgromadzę ich z kwiatami z ostrymi lub zaokrąglonymi płatkami.

Nie mniej interesująca technika zwana Quilling. Skręcone w paski spirali z białego lub kolorowego papieru przekształcane są niezwykle pięknych delikatnych kwiatów. Nawiasem mówiąc, to jest nie tylko kwiaty, ale także, na przykład, Boże Narodzenie śniegu lub nawet całe panele działka w tej technice. Kwiaty tkanki mogą być wykonane w najprostszy sposób poprzez cięcie organzy lub jedwabne płatki preform i opalanie je nad płomieniem. I można dostać specjalne narzędzie (bulgotanie) i zrobić tradycyjne bukiety kwiatowe z tkanek podkrahmalennyh.

Elegancki, niemal nie do odróżnienia od żywych kwiatów uformowanych z zimnej porcelany, która jest przygotowywana w sposób szczególny, a kwiaty są malowane ręcznie. A kwiaty są dziane, wykonane z plastikowych butelek, koraliki splot, wełny głupi, mistrz filcu i skóry. Krótko mówiąc, prawie każda technika robótki mogą być przystosowane do tego celu. Więc jeśli jesteś znajomość z pewnym robótek lub po prostu postanowił zrobić kwiaty z rąk, należy tłumaczyć swoje pomysły w rzeczywistość. Najważniejsze – aby rozpocząć. Idź do niego, trzeba wychodzić!

load...