Kwiaty z papieru własnymi rękami – hobby dla dzieci i dorosłych

Zawartość:

My, kobiety, przyroda, twórcze. I jesteśmy z natury Kreatrycy. Każdy z nas swędzenie coś zrobić, aby stworzyć, poprawić, upiększyć i poprawić. I chcielibyśmy, aby dołączyć do procesu jego (i innych też) dzieci. Cóż, skłonności pedagogiczne mamy również. I wiele, wiele matek (babcie, ciotki i siostry) rzemiosła z dziećmi – jedna z ulubionych rozrywek. I wtedy, gdy nie razem, tak że tylko ich potomstwo nie uczą: szyć, robić na drutach, haftować, rzeźbić, rysować, Mistrzu.

load...

Tak więc, aby zaspokoić swoją twórczą swędzenie, aby wykorzystać potencjał pedagogiczny i wprowadzenie dzieci do pięknej, oferujemy Ci zrobić kwiaty z papieru z rąk. Umiejętności specjalne do tego nie jest konieczne, wymagać najbardziej atrakcyjnych materiałów i procesu, wierz mi, przyjemność dla Ciebie i dzieci. Jakie są dobre rzemiosło? Przede wszystkim, dostępność materiałów i różnych technik. Zrobić papierowe kwiaty w Quilling sztuki, origami kusudama, bumagoplastika. Są one wykonane ze zwykłej barwy tkanek i tektury falistej. A dzieci szczęśliwie rzeźbione artefakty, takie jak dar dla matek i babć.

Róże papierowe

Wszystkie rodzaje rzemiosła papieru są bardzo popularne wśród dzieci: lubią bałagan z papieru. A jeśli dzielić interesów dziecka, a potem razem powinieneś mieć coś. Spróbuj, na przykład, aby róże papieru. Niezwykle proste, ale bardzo skuteczne. A co najważniejsze – niedrogi i łatwy dla dzieci.

Dla takich kolorach, trzeba tylko kolorowego papieru (dwustronne), nożyczki i ołówek. Pracujemy w etapach.

  • Z kolorowego papieru wyciąć kwadrat o bokach dziesięciu centymetrów.
  • Linia ciągła wyciągnąć na nim spiralnie, rozpoczynając od środka i doprowadzenia linię krawędzi kwadratu. Z punktu przecięcia się linii z krawędzią zewnętrzną sita papier cięcia prostopadle do linii poprzedniej rundy.
  • Według opracowanego spirali linii cięcia nożyczkami.
  • Obecnie, wraz z zewnętrznym końcem spirali (tego samego segmentu) rozpoczyna skręcenie taśmy papieru na rolkę spiral minimalizuje do rozetki.

To wszystko. Kwiat jest gotowy. Takie róże papierowe są idealne do paneli dekoracyjnych dla karty okolicznościowej luzem lub nawet bukiet. Nawiasem mówiąc, jeśli dołączyć papierowe kwiaty na suchych gałązek, można tworzyć wielkie kompozycji w stylu japońskim.

load...

Kwiaty z bibuły

Również dość prosta technika dla dzieci. Kwiaty produkowane delikatne, przezroczyste i „powietrze” jak w bajce! Nie jak bajeczne rzemiosła dla dzieci? Na te magiczne kwiaty przygotować bibuły, piłka stół do ping-ponga, cienkiego drutu miękkiego, bawełna, kaszę klej proso, i kwiatów taśmy.

Najpierw upewnij pręciki. Wyciąć kawałki drutu długości od pięciu do siedmiu centymetrów. Na każdym segmencie przykręcić z jednej strony trochę wełny, owijając go wokół drutu i walcowane między palcami. Reszta owijane białej bibuły. Teraz grubości (z bawełny) drutu krawędzi kąpieli do kleju i prosa. Łodygi kwiatowe są również wykonane z drutu, owinęła kwiatowe taśmę. Na każdej łodydze, należy dołączyć około ośmiu pręciki, zbierając je w kok i kwiatowe owinąć taśmą.

Przejdziemy teraz do produkcji płatków. Cięcia kwadraty bibuły z pięciu stron dziesięciu do pięciu i pół centymetrów. Na papierze, umieścić piłkę i połowę jego papierowej owijki. Końce prostokąta skręcie i wyjąć piłkę. Powinieneś dostać „kubek” z dwoma ostrymi czubkami zwinięty papier. Papier dołączyć boiska do drutu, i na przemian stosowania owijania każdy płatek taśmy kwiatowe. Następnie wykończenia zewnętrznego ostre krawędzie krotnie wysokości. Otrzymuje się je przez bajeczne kolory papieru z twoich rękach!

Papier falisty piwonia

Wyroby z papieru falistego jak nie majstrować tylko dla dzieci. Nawet doświadczony poręczny szczęśliwy do pracy z tym materiałem. Szczególnie miło otrzymać kwiaty z krepiny. Spośród nich zrobić róże, krokusy, lilie, irysy, piwonie. I wierz mi, kolory wyglądają bardzo naturalnie, a czasem nawet lepiej niż prawdziwych. Postaraj się, aby Piwonia papieru falistego i przekonaj się sam.

Potrzebujemy:

  • Arkusze papieru falistego zielony, żółty i różowy;
  • Miękkie macierzystych drutu;
  • Taśma TEIP (kwiatu taśmy);
  • Klej w sztyfcie.

Cięcia różową papieru pakowego wąskim podłużnym prosto i szerokim falistą krawędź. Dla jednego kwiatka – czternaście płatki wysokość około dwudziestu centymetrów. Zielonej krepy papieru wyciąć dwa dwuskrzydłowe na każdy kwiat. Żółty papier tnie się na paski o szerokości od dziesięciu do pięćdziesięciu centymetrów długości. Uwaga: na płatki i liście wyciąć obrabiany przy użyciu postać prawa własności papieru falistego. Żółtych paski rozłożyć papier zhatoe „ziarno” jest równoległa do długiej strony listwy.

Teraz owinąć taśmą kwiatowy drut, trochę ciągnie i wygładzający dłonie. Paski papieru marszczonego żółty pocięte na jednej stronie skraju około jednej trzeciej szerokości taśmy. Następnie te paski okład łodygi nawijania taśmy na jednym końcu przewodu, pozostawiając wolną krawędzią frędzlami. Kotwienia TEIP taśmę. W postaci płatków delikatnie rozciągając je wiele krawędzi i powoduje, że płatki trochę „klamrowe”. Za pomocą kleju do mocowania pitch łodygę zbierając je w kilku warstwach. Płatki wyprostować, co kwiat i puszyste jak prawdziwy piwonii.

Na liściach zielonej krepy papieru umieścić drut owinięty taśmą kwiatowe i przyklej go na papierze. Lekko dziurkowany papier wokół drutu, dając objętość liści i symulacji smug. Wyciągnij papier, dzięki czemu ostrze faliste liści, jeśli jest to pożądane. Załączyć liści do łodygi z kwiatami i podziwiać swoje dzieło.

Kwiaty z papieru własnymi rękami – to świetny sposób na spędzenie czasu ze swoimi dziećmi, aby nauczyć je do pracy z tym materiałem, rękodzieła rzemiosło jako prezent lub po prostu dla duszy. Rzemiosło dzieci mają szczególną energię. Dorośli, w przeciwieństwie do dzieci, które nie mogą już tylko bezinteresownie poświęcić procesowi. Wykorzystać okazję do „karmi” twórczą energię dzieci. Powodzenia i sukcesów w pracy!

load...