Kwiaty Shade-pokojowe. My przyjrzeć się bliżej?

To, co naprawdę je kocham, rośliny doniczkowe? Dbać, zajmują miejsca, możemy wybrać dla nich lepszego miejsca i vodichku miękkie? Dlatego, że ciągnie nas bliżej natury. Chcę harmonię i cud. Czy to nie cud, że cztery ściany, w maleńki kawałek ziemi rośnie, kwitnie i zieleni mieszka teraz cud ..

load...

Dlatego i przeniósł się do swoich mieszkań Aborygeni tropikach wilgotne, gorące pustynie, bujne lasy i łąki. A my z nimi żyć obok siebie i są zadowoleni, że są blisko nas. To nie zawsze jest w stanie prawidłowo wybrać kryte roślin, które byłyby dobre imię w naszym domu: jeden z nich jak słońce, cień, jakiś inny paszy wilgotnym klimacie, a niektóre wręcz przeciwnie, spróbuj nie podmokłych. Krótko mówiąc, wiele problemów z nimi. Przekonajmy się, jak wybrać odpowiednie kolory do pokoju swojego domu, ponieważ jego tzw mikroklimat. Na przykład, jeśli mieszkanie nie jest wystarczająco jasny, to będzie dobrze rosną w cieniu kochający rośliny doniczkowe.

Cech botanicznych

Po pierwsze, niech określić, co jest tylko rośliny cieniolubne i istnieją w cieniu tolerancyjny. A między nimi jest znaczna różnica. Rośliny domowe cień rośnie w stanie dzikim jedynie w ciemnych warunkach. Oni nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego, które mogą powodować poparzenia liści. Jasny i dobrze znanym przykładem roślin cieniu domu – paproci.

Tolerancja cień dość czuć dobrze w pełnym słońcu, ale toleruje zacienienie. Takie rośliny wyglądać inaczej niż światło-kochający. Oni wydają się być szersze, cienkie i miękkie liście, gładki i płaski kształt. Takie cechy są spowodowane koniecznością, aby uchwycić większą ilość światła rozproszonego w zacienionych warunkach.

W krytym ogrodnictwa zasadnicza różnica pomiędzy kwiatami cieniolubne i cieniu tolerancyjny tam. I obaj są jednakowo nadaje się do uprawy w ciemnych pomieszczeniach, na północnych i zachodnich okien. Głównym warunkiem pomyślnego rozwoju – dobre żyzne gleby. Ponieważ większość cieniu roślin w naturze żyje w lesie w cieniu koron drzew i kompensuje braku lekkich glebach leśnych. Dlatego rośliny cieniolubne są dobrze przystosowane do zwiększenia absorpcji składników odżywczych z gleby.

load...

I kolejna cecha cieniu roślin – ich pięknych liści ozdobnych, dla których są one cenione. Jest oczywiste, że rozkwitu okazy trudne do uprawy w warunkach słabego oświetlenia. Dlatego uważamy te cieniolubne kwiaty dla domów, które są bezpretensjonalne i dekoracyjne w tym samym czasie. Tak, pięć liderami.

Liściaste rośliny cieniolubne

 • Calathea. Cieniu i wilgoć miłości. To nie znosi zmiany temperatury.
 • Aglaonema. Difenbachia podobny, ale mniejszy niż to. Zima wymaga dodatkowego oświetlenia.
 • Fitton. Lubi półcień. To nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego. W zimie, trzeba również dodatkowe oświetlenie.

Rośliny drzewa cieniolubne

 • Ficus. Rosną szybko, nie wymagający na światło. Nadaje się zarówno mieszkalnych i biurowych. Dobry w ogrodach zimowych.
 • Aucuba. W naturze żyje w lasach podzwrotnikowych. Bardzo-cień.
 • Kordilina. To nie toleruje bezpośredniego słońca. Dla dobrego wzrostu potrzebuje intensywności światła rozproszonego i dodatkowego oświetlenia w zimie.
 • Fortune Tees główkowaty. Pionowy kolumnowy zimozielony. Rośnie powoli. Światło jest mało wymagająca.

Winorośle cienią

 • Philodendron. Scansorial drevesneyuschimi pnącza z oddziałów i długimi korzeniami.
 • Bluszcz. To nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego, ale dobrze rośnie w dość ciemnych miejscach. Słabe reagować na zmiany położenia źródła światła. Zima wymaga dodatkowego oświetlenia.
 • EPIPREMNUM. Winorośli z korzeniami. Jej liście są namalowane białe i żółte plamy i „sprayu”. EPIPREMNUM rośnie szybko na potrzeby branży nadmiarów liści.
 • Tsissus Arctic (brzoza). To nie toleruje bezpośredniego słońca. Dobrze rośnie w cieniu, na oknach wschodnich i zachodnich.

Rośliny kwitnące Shade

 • Saintpaulia (fioletowy). Obfite i długotrwałe rozkwit. Nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego. Zima potrzebują dodatkowego pokrycia.
 • Clivia. Piękne kwiaty baldaszkowaty kwiatostany na wysoki kwiat łodygi. To wymaga żyznej gleby i dobrego nawadniania.
 • Begonie. Wolą półcień. Rosną i kwitną bez żadnych szczególnych problemów.

Paprocie i palmy

 • Nephrolepis. Dobrze rośnie w półcieniu. Boi bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
 • Miłorzębu. Wymaga to jasny odcień częściowe i ochronę przed słońcem.
 • Pteris Kreta. To wymaga cieniowania od bezpośredniego słońca.
 • Rapis. Wolno rosnące palmy. Rośnie dobrze w jasnym świetle rozproszonym ale. Tolerują bezpośredniego słońca i cienia.
 • Chamedora. Palm roślin. To wymaga ochrony przed słońcem.

Wszystko to jest tylko niewielki wybór roślin przystosowanych do życia w zacienionych miejscach. W rzeczywistości, rośliny rosnące w pomieszczeniach, dla których brak światła i znane i pożądane, wiele więcej. Rośnie w ciemnych pomieszczeniach może być nawet kilka cieniolubne kwiaty do ogrodu. Dlatego ożywić słabo oświetlonym pokoju lub daleko ciemnego rogu znajduje się zawsze pomóc roślin doniczkowych. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie gatunki roślin, które z natury nie są zepsute przez słońce.

load...