Kwiaty Organza ręce – wyrafinowanie Air

Zawartość:

Niedawno, organza uważane za oznakę luksusu i kosztować basnosolovnyh pieniądze. Dzisiaj, materiał ten nie jest stracone zewnętrzną elegancję, ale stało się przystępne i tanie. Organza są bardzo lubiący projektantów wnętrz i szeroko stosowane tej tkaniny w oknie projektu. Organza jest również bardzo popularne w modzie ślubnej i służy jako materiał do szycia sukienek i akcesoriów młodej. I Organza uzyskuje wspaniałe sztuczne kwiaty, które mogą być i wnętrze dekoracji, i ślub lub wieczorowy strój pin i hairclip z nimi zrobić, iw ogóle … Wszelkie akcesoria, które zakłada istnienie sztucznych kwiatów, może być uzupełniony z kwiatami w organzy, wykonane własnymi rękami.

load...

Nawiasem mówiąc, organza – nie tylko tani i skuteczny materiał do sztucznych kwiatów. Wykonane ręcznie kwiatami w organzy, to jest bardzo proste! Tkanina ta posiada swój kształt i jest łatwo zmywalny i uczynił z niej kolory są bujne i „nieważkości”. Aby opanować tę umiejętność może nawet początkujący szwaczka. Spróbujmy?

Kwiat skondensowanych krawędzie

Jednym z najczęstszych sposobów radzenia krawędzie kawałków organzy, stosowanych do wytwarzania kwiatów – opalanie. Jeśli pamiętasz lekcje Home Economics (technologia) w szkole i tam nauczał dziewcząt do określenia zakresu tkanin naturalnych, pieczenie ciągi oskubane z tych tkanek. Tak więc wszystkie syntetyczne tkaniny nie palą się i topi się, powodując, że krawędzie mocno pieczone i nie pozwalają na materiał kruszy się. Jest to zdolność organzy i jest stosowany w technice stosowanej do wytwarzania sztucznych kwiatów. W tym celu musimy:

 • Organza żądany kolor
 • Igła i bawełny
 • świeca lub zapalniczka
 • Nożyczki
 • Koraliki do dekoracji

Po pierwsze, cięcia papieru lub tektury szablon dla przyszłego kształtu płatków kwiatu. Jeśli nachylenie jest wycięte z szablonu, a następnie będą otrzymywać takie same i równe, a kwiat będzie schludny. Określają kształt płatków na własną rękę, a ich liczba zależy od tego jak masz zamiar uczynić bujne kwiaty. Im więcej płatków, tym bardziej wspaniała dekoracja woli. Średnio taki kwiat organzy jest pięć lub sześć płatków.

Teraz trzeba wyciąć płatki tkaniny i skręcić przypalić każdy płatek nad płomieniem świecy. Opalanie potrzebę ich pętli, przez co krawędzie płatków lekko „sezhatsya” wygięta do wewnątrz i uzyskiwania trójwymiarowy kształt. Dalsze zbierać w płatki kwiatów, naciąg nici w ich dolnej podstawy, ciągnąc i mocowania środku kilka szwów i wiązki. Teraz możemy ozdobić centrum z płatków kwiatowych koralików i wyprostować. Kwiat organzy wykonany własnymi rękami, gotowe!

load...

Flower – łuk

Wartość łuku będzie zależeć od wielkości kawałków tkaniny, które używają do produkcji takiego kwiatka. Podobnie kwiat można ozdobić fryzurę lub wykorzystać go jako dodatek do sukni lub torbie. Będziemy potrzebować do wytwarzania takiego kwiatka:

 • Organza;
 • Wstążka Organza
 • Nylon wątek
 • Igły do ​​szycia
 • Okrągły tektury szablony średnicy 9 cm i 12
 • świeca lub zapalniczka
 • Nożyczki

Aby zacząć robić wzór organzy, przy użyciu szablonów. Cięcia koła o średnicy pięciu centymetrów, dziewięć i pięć części o średnicy dwunastu centymetrów. Każdy szczegół jest reflowed na ścieżce nad płomieniem świecy. Teraz podjąć próbę, złożyć na pół (spód w środku) i odchodzenia od krawędzi trzech milimetrów, połówki łykowe nie zszywa dłużej niż pięć milimetrów. Jesteśmy torując szew tylko wzdłuż łuku bez dotykania krotnie siedziska. Następnie ostrożnie ciągnąć wątku na tkaninie zebranych na nią, i zamienił się w puste przyszłego płatek kwiatu. Wątek prawidłowo zamocować i odciąć. W ten sposób proces i wszystkie inne szczegóły.

Teraz ma pięć płatków o takiej samej wielkości, naciągania ich na nici nylonowej i jest zamykany w pierścieniu. Pierścień kotwiący przejściu przez nitki raz pierwszej klapki. Wystarczy zebrać pięć płatków różnej wielkości. Umieszczono na wierzchu dolnej części pierścienia na duże płatki, w połowie drogi łączenia dwóch części i naszyte na wewnętrznej krawędzi płatków, części łączące i mocujące łuku. Środek kwiatu ozdobione dużym zgrubieniem lub sztucznego kamienia w ramce lub cabochon lub broszka, lub coś innego.

Organza wstążka pokroić na małe kawałki (dwadzieścia pięć centymetrów), opalanie brzegów i pokrój węzeł między szczeblami kwiat. Wiązana taśmy, wyregulować długość końcach według własnego uznania, ale będzie wyglądać bardziej interesujący kwiat z taśmy o różnej długości.

Kwiat jest już prawie gotowy. Jeśli masz zamiar używać go jako łuk fryzurę, a następnie uszyć z tyłu kwiat Scrunchy. Jeśli chcesz dostać kwiatka aby zdejmowany broszkę, a następnie przyszyć je do agrafką. Nawiasem mówiąc, to może zająć łuku organzy dwa kolory, dzięki czemu wzorów wielokolorowych, górną i dolną kondygnację kwiatami i wstążkami.

Bujny kwiat

Innym bardzo prosty sposób można uczynić bujne kwiaty w organzy z ich rąk. Dla takiego kwiatka, będziemy potrzebować:

 • Skrawki organza
 • Nożyczki
 • Podstawa (okrągły kawałek skóry)
 • Cyrkonie
 • Klej (klej pistolet)
 • świeca

Pierwsze cięcie klapki Blank-organzy różyczki dowolny kształt i inny rozmiar: dolna kondygnacja kwiat powinna być największa, górna – najmniejsza. I wszystkich tych warstw będzie mieć od trzech do sześciu. Takie kwiaty mogą być pięcio- lub chetyrehlepestkovymi. Im dłużej są pocięte na płatki przedmiotów, tym bardziej będą skręcać po reflow i „curlier” będzie kwiat.

Następnie każdy puste topi się wzdłuż obrysu płomień świecy i zebrać kwiat. Alternatywnie przyklej wszystkie spacje na bazie Skóra kwiat, ponieważ największa część, a kończąc na najmniejszej jednostce. Środek kwiatu ozdobić cekinami i podziwiać swoje dzieło.

Jak widać, organza kwiaty zrobić bardzo łatwo. Czasami trwa minimum czasu i wysiłku. Sam Organza jest tak przestronne i eleganckie, że kilka dodatkowych poprawek do produkcji biżuterii nie trzeba. I zdolność tkanek do stopienia i „zwinąć” pod wpływem ognia upraszcza proces produkcyjny do działań elementarnych: wyciąć szablon oplavil krawędzi, zmontowanej kwiat. Nie tylko to, co materiał jest w stanie dać taki efekt, ale może Organza! Więc, weź w ręce nożyczki i tkaniny, zapalić świeczkę i mistrz przewiewne, pływające, przejrzyste i takie eleganckie organzy kwiaty.

load...