Kwiatowe wodospady i żywopłoty: tworzenie Ampelio


Zawartość:

Dziś proponujemy Ci zanurzyć się w cudownym świecie obszernych roślin. Piękne zwisające z balkonów kwiatowymi, wspina się na fasadzie budynku kolorowych winorośli, zielona pergola – wszystko to jest dekoracyjny Ampelio.

load...

Ampelio tłumaczone z niemieckiego oznacza „wiszące wazon na kwiaty.” Najczęstszym zastosowaniem garnki o różnych kształtach garnki, kosze, misy, i tak dalej. Aby stworzyć piękne kompozycje mogą być wykorzystane kwiaty doniczkowe cieplarnianych, a nawet rodzaje otwartych krzewów gruntowych nadają się do tego celu.

Od dawna modne używać szerokie rośliny do ogrodu, na pionowych krajobrazu obszarów podmiejskich, oraz, oczywiście, bardzo ładne Ampelio spojrzeć w apartamentach. Od zwykłych pomieszczeniach zakładów, różnią się tylko tym, że mają one na ściankach ozdobnych krat lub wysokich stołów, ale szczególnie spektakularny kwitną skład, wodospad dosłownie zwisające z balkonów.

Powrót do spisu treści

Rodzaje ample rośliny

Obszerne rośliny są podzielone na trzy główne rodzaje:

  • Dekoracyjne i liściastych: szparagi, bluszcz, Tradescantia, skalnica, Fitton i inni.
  • Kwitnienie: dyusheneya, Hoya mięsiste, fuksja, kolumneya i innych.
  • Sukulenty Ampelnye: flagelliformis disocactus, Zigokaktus, rozchodnika i inni.

To jednak nie wszystko z kwiatami, istnieje wiele innych odmian Ampelio.
Powrót do spisu treści

load...

Umieszczanie kwiaty ampelnyh

Kosz roślin, takich jak Chlorophytum, bluszcz i Nephrolepis dobrze zaaklimatyzować i wyglądają w doniczkach wikliny. Typowo, materiał używany do tkania najbardziej zróżnicowane, lina, sznur winorośli. Bardzo atrakcyjny wygląd Ampelio na półce lub okrągłego stołu podaniem. Szczególnie wygodny stojak na kółkach, ponieważ mogą one być łatwo przenoszone z jednego miejsca do drugiego.

Lato będzie dobre, aby przenieść roślinę do balkonu lub ozdobić wejście w wiejskim domu w kraju. Jednak po przejściu do rozważenia poziomu oświetlenia dla poszczególnych gatunków roślin. Na przykład, szparagi i skalnica kocha słoneczne miejsca i bluszcz, Philodendron i paproci wolą pozostać w cieniu.

Na działce ample rośliny są często stosowane jako żywopłoty, kwiaty zdobią bramy, ganki, werandy. Często można znaleźć ozdobne kompozycje kwiatowe oraz w parkach i ogrodach. Wiszące kosze, sadzenia drzew i ogrodów ruchliwych ulic. Szczególne miejsce zajmują w konstrukcji balkonów i loggii. Najczęściej odbywa się to za pomocą koszy powieszenie. Z ich pomocą można łatwo ozdobić nudnych ścian domów lub okien. Do sufitów struktur istnieją różne rodzaje kontenerów, włączając te wykonane z materiałów złomu.

Głównym wymogiem w doborze kolorów do wiszących koszy jest natura ich wzrostu: mają piękny dangle z kosza tworzącego kolor wodospady. Wiele roślin kryte są idealne do takich celów, na przykład, fuksja, petunii, groszkiem cukrowym, bluszcz, nasturcja, Chlorophytum, Tradescantia i innych. Najbardziej bezpretensjonalny i „wygodne” ampelnye kwiat można uznać za pokój begonia. Po pierwsze, szybko rośnie, a po drugie, kwitnie obficie, a po trzecie, jest w stanie czekać cierpliwie, jeśli zapomnisz podlać ją w czasie. Ponadto, jego zalety to bezbolesne przeszczep, co czyni go jeszcze bardziej popularne.

Należy zauważyć, że konstrukcje napowietrznych jest dobra cyrkulacja powietrza, więc gleba w takich pojemnikach szybko wysycha. Dlatego, aby je sadzić w najlepszych odpornych na suszę kwiatów (Pelargonium plyuschenistaya, hang-zestrzelenia petunii, werbeny, Scaevola miły, Bidens ferulelistnaya).

Tworzenie kompozycji wielopoziomowego, stosuje różne kształty roślin kwitnących. Można mieszać kręcone, dywan, krzaczaste, pokrój wzniesiony i rośliny płynące, umieszczając je w sąsiedztwie. Wzdłuż krawędzi pojemnika może być wyładowywane dywan (portulaka, Gazania) i groszku, powój lub Thunberg postać rozwijana cienkiej zasłony. Końcówka kompozycji mogą być ułożone pionowo rośliny przyzwyczajenia, na przykład, ostre zielenie. Takie jak krzaczaste kwiaty fuksja czy begonia, mogą rosnąć zarówno w górę jak iw dół. Nasturcja gotowy do wzrostu i środkowy etap kompozycji.

Zwracać uwagę na „kosz kwiatów” będzie zlokalizowany na każdym poziomie. Jeśli będzie ona niższa niż wysokość człowieka, zwycięzcą będzie wyglądać krzaczaste lub pokrój wzniesiony Ampelio. A w dużej wiszącej doniczki wiszące kolorowe kwiaty wyglądają kaskadę różnych formach.

Powrót do spisu treści

Obchodzi kosz roślin w mieszkaniu

Obszerne rośliny są bezpretensjonalne, i dbać o nich nie wymaga wiele wysiłku i dodatkowych kosztów. Mieszkamy tylko w niektórych zasadniczych punktach.

Większość gatunków rodzimych do Ampelio gorących krajach tropikalnych, ale bezpośrednie światło słoneczne delikatne kwiaty nie można tolerować. W związku z tym, należy umieścić je w pobliżu okna. Okresowo obracać roślinę do źródła światła przez różne strony w celu utworzenia jednolitego koronę z liści i kwiatów.

Jeśli masz kwiaty na półkach lub ozdobnym stojaku, a następnie spróbuj przyciąć lekkich plastikowych doniczkach. Trzeba mieć grubą warstwę drenażową, ponieważ nadmierne podlewanie i stojącej wody jest znacznie bardziej destrukcyjne dla tych roślin niż przesuszoną glebę. Spuścić resztki wody ze studzienki do podlewania.

Należy pamiętać, że im wyższy sufit umieszczony kwiaty, tym mniej powietrza na tym poziomie zawiera wilgoć. Dlatego należy pamiętać, aby spryskać rośliny z rozpylacza i sezonu grzewczego, należy użyć nawilżacza lub umieścić pojemnik z wodą, bezpośrednio w pobliżu ampelo.

Uprawy roślin w doniczkach, trzeba powiesić go w taki sposób, że można łatwo sprawdzić stan gleby i okresowo obracać pojemnik z kwiatem z boku na bok. Ważne: wiszące, rośliny nie mają kontaktu z innymi doniczkowych. W przeciwnym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo zakażenia szkodników roślin od siebie.

Rośliny z korzeniami, domagając się wilgoć, więc często spryskiwać je. Należy pamiętać, że spadek z roślin, które pozostają na nich podczas natryskiwania, do gleby, a więc trzeba zmniejszyć ilość podlewania. Kolejny dobry środek zwilżający jest umieszczony w pobliżu mokro mchu.

Pomimo faktu, że w przypadku niektórych rodzajów kwiatów wilgotność jest niezbędna, jest także pożywką dla bakterii i zagrzybienia. W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia takich chorób dodać do wody do nawadniania lub biologiczne wpisać Trihodermin fitosporin.

Powrót do spisu treści

Obchodzi Ampelio plenerze

Najbardziej popularne wśród ogrodzie Ampelio zakupione petunia, fuksja, pelargonia plyuschenistaya, nasturcja, werbena – są doskonale połączone ze sobą. Ampelio na ulicy, w ogrodzie, w ich domku letniskowym – świetny sposób twórczej ekspresji i manifestacji swojej wyobraźni. Można spróbować wszystkich możliwych kombinacji, przenieść do kosza zawieszonego z miejsca na miejsce, połączyć absurdalny i nadal wszystko wygląda przytulne i miłe.

Ampelnyh do uprawy roślin w ogrodzie jest również stosowany zawieszonych struktur i różnorodne kosze. Szczególnie magicznie pojawiają się kwitnące w skład takich pojemników sztuki, takich jak starego buta, wiklinowym koszu nieszczelnego, wózek lub inne złamane.

Kosz roślina w doniczce – najbardziej bezpretensjonalny za treść, to wystarczająco dużo czasu, aby woda i okresowo nakarmić. Nie trzeba być wyeliminowane, spud swojego zwierzaka i zwalczanie chwastów. Oczywiście, ziemia szybko wysycha na wolnym powietrzu, a zatem wymagają częstego podlewania. Jest to podstawowy warunek za treść Ampelio zewnątrz. Im większa pula, tym częściej trzeba podlać roślinę. Może być najlepiej podlewać rano i wieczorem.

Trzeba mieć drenaż i drenażu dziurę w garnku. Jako drenaż może być stosowany odłamki ceramiki, kory drzew i tradycyjną blok betonu. Podłoża do uprawy roślin szerokie powinna składać się z piasku, torfu i liści formy. Dodawanie kompostu organiczną pozostawiono. Do gromadzenia wilgoci w glebie nie jest zbędne, aby dodać lub granulki wermikulitu z hydrożelu.

Ważnym warunkiem tworzenia pięknej kompozycji jest regularne nawożenia roślin nawozami. Najlepiej jest zakupić złożony nawóz dla roślin kwitnących w doniczkach. I, oczywiście, nie zapomnij usunąć wyblakłe kwiaty i uschnięte pędy. Regularnie sprawdzać rośliny na obecność szkodników. Kilka razy w ciągu sezonu rozwiązań owadobójczych specjalny natryskowych i układania prysznic, opryskiwanie roślin z czystej wody.

Jak widać, kosz roślin – doskonałą alternatywą do dekoracji domu i ogrodu. Trudno jest znaleźć te same kompozycje kwiatowe, opcje tworzenia zawieszonych struktur istnieje wielka różnorodność. Musimy tylko pokazać wyobraźnię, zapalić pragnienie i inspiracji z wyniku. Po generowane kolorowe Ampelio, zostanie przejęta przez jego świetności, pompą i twórczej prostoty. Życzymy wielu sukcesów w dekoracji wnętrz z pomocą kwiatem „wodospadu”!

load...