Kwas hialuronowy – najlepszy przyjaciel naszej skóry

Jak wiadomo, główną przyczyną starzenia się i marszczenia – zmniejszenie zawartości wody w komórkach skóry. Do pewnego wieku, jego zawartość w skórze jest około 15-18% całkowitej ilości w organizmie. Przez obniżenie procentu widocznych oznak starzenia pojawiają: skóra staje się sucha i traci swoją sprężystość, w wyniku czego pojawiają się zmarszczki.

load...

Więc co ma wpływ na tę wartość procentową?

Na początku 20 wieku było odkrycie, że podstawowym składnikiem odpowiedzialnym za równowagę wilgotności skóry, jest kwas hialuronowy. Cząsteczki daną substancję można zatrzymać wilgoć w ilości tysiąc razy ich własny ciężar. W organizmie kwasu hialuronowego wypełnienie „pustego” przestrzenie pomiędzy włóknami kolagenu i elastyny ​​- białka strukturalne, które składają się na skórę osnowy. Trzymając włókna w naprężonej pozycji, tworzących sieć, dosłownie kwas hialuronowy „łapie” cząsteczka wody. Jeśli kwas jest wystarczająca, to skóra staje się elastyczna, jeżeli jego wartość jest zmniejszana, kształt czoła „pływa” pojawiają się zmarszczki.

„Produce” jest substancją w naszych fibroblastów ustrojowych. – komórki tkanki łącznej. W procesie naturalnego starzenia fizjologicznego, a także ze względu na wpływ leków, uzależnienia, niedożywienia oraz niekorzystnego tworzenia środowiska fibroblastów jest zmniejszona, a w związku z tym wprost proporcjonalnie zmniejszona, w produkcji kwasu hialuronowego. Straty wody zaczynają przekraczać jego dostawę. Skóra traci swoją elastyczność, staje się zwiotczała, pojawiają się zmarszczki.

Pomimo faktu, że kwas hialuronowy w kosmetykach używanych niedawno, kontrowersje wokół sprawa ta prawie nie występuje. Doskonale wyrównane ze skórą, kwas nie powoduje reakcji alergicznej lub podrażnienia. Jednak skuteczność jej stosowania w celu usunięcia starzenia skóry zależy od koncepcji ciężaru cząsteczkowego i stężenia kwasu w preparacie.

W większości nowoczesnych kosmetyków kwas hialuronowy jest wielkocząsteczkowe związki. Ich cząsteczki są osadzane na powierzchni skóry właściwości zmiękczające i nawilżające, znacznie poprawiając wygląd. Jednak ze względu na cząsteczek o dużych rozmiarach, takich kwas hialuronowy przechodzi również do górnych warstw skóry.

load...

Dostać się do skóry może jedynie o niskiej masie cząsteczkowej, kwas hialuronowy, który cząsteczek są zdolne do wypełniania i gładkie zmarszczek. Dlatego iniekcja popularne, ponieważ dzięki cienkiej igły materiału spada bezpośrednio do głębszych warstw skóry, na skórze, i wypełnia się wnętrze zmarszczki.

Innowacyjny produkt Fillerina , których rozwój naukowy rozpoczął w 2007 roku, to pierwsza generacja nieinwazyjnych preparatów kosmetycznych, w których pierwszy zawiera sześć rodzajów kwasów hialuronowego o różnej masie cząsteczkowej i wielkości, co przyczynia się do korekty związane z wiekiem zmiany w różnych obszarach twarzy.

Ze względu na połączenie o wysokiej masie cząsteczkowej i niskiej masie cząsteczkowej kwasu hialuronowego F illerina zapewnia dwojaki efekt, wewnątrz i na zewnątrz. Cząsteczki kwasu duże hamują odparowanie wilgoci, a makrocząsteczki wchodzą do głębszych warstw skóry i wypełnienie zmarszczek. Fillerina – pierwszy nieinwazyjne wypełniacza. Więc teraz nie masz do zrobienia „strzały Beauty” w gabinecie kosmetologa za. Lek jest stosowany jako krem. Specjalny aplikator pozwala umieścić elementy dokładnie na zmarszczki. Środki powinny być stosowane w ciągu dwóch tygodni. W zależności od stanu początkowego widocznych wyników przedstawionych na 7-14 dni.

Szczegółowe informacje na temat 

load...