Kwas foliowy w czasie ciąży: matka i zdrowie dziecka

Zawartość:

Do tej pory liczba osób z niedoborem witaminy B9, nie jest dokładnie określona. Niektórzy naukowcy uważają, że istnieje około 20% całej populacji, podczas gdy inni wyrazili wartość 100%. Tymczasem, B9, zwany także kwas foliowy jest niezbędny dla rozwoju i funkcjonowania organizmu.

load...

Kwas foliowy jest szczególnie ważne w czasie ciąży.

Powrót do spisu treści

Konsekwencje braku witaminy B9 w czasie ciąży

Brak lub brak B9 może prowadzić do poważnych naruszeń płodu, takich jak:

 • Brak mózgu;
 • Wodogłowie;
 • Opóźnienie rozwoju fizycznego i psychicznego;
 • Wad kręgosłupa;
 • Przedwczesne zakończenie ciąży;
 • Mózgowa;
 • Poronienie.

To może wydawać się brakiem witaminy A może prowadzić do takich katastrofalnych skutków, ponieważ zdrowe ludzkie jelito sam wytwarza niewielką ilość B9? Tak, jest. Ale ciąża – to rodzaj stresu na organizm, w którym wzrasta zapotrzebowanie na kwas foliowy znacznie.

load...

Rola witaminy w tym przypadku może być trudno przecenić: to aktywnie uczestniczy w tworzeniu łożyska wpływa na podział komórek płodowych, promuje powstawanie kwasów nukleinowych, z których z kolei zależy od przekazywania dziedzicznych cech. Zastosowanie kwasu foliowego jest bezpośrednio związane z normalizacją hemopoezie i tworzą główny składnik krwi – płytki krwi, erytrocyty i leukocyty. Jeśli kobieta w ciąży odczuwa ból w nogach, cierpiących na depresję, anemię i zatrucie krwi – jest brak B9.

Z niewielkim niedoborem witaminy może zakłócić matki omdlenia, drażliwość, utrata włosów i utratę apetytu. Regularne sam brak kwasu foliowego, co prowadzi do poważnych form deficytu grozi biegunką, poważne problemy z odpornością, pojawienie się owrzodzenia w jamie ustnej.


Powrót do spisu treści

Który zawiera i jak podjąć B9

Na pierwszych objawów wystąpień każdej ze wspomnianych kobieta w ciąży musi odnosić się do eksperta. Być może lekarz zalecił środki wlotowe eliminuje nieprzyjemne objawy i zmniejszyć ryzyko choroby płodu do zera. Ale nie możemy zapominać o przyjmowanie kwasu foliowego, jak iw życiu codziennym. Często kobiety nie zdają sobie sprawy, przez długi czas o ciąży i dowiedzieć się o wygląd dziecka w momencie układania narządów wewnętrznych płodu wystąpiły.

Zgodnie z ustaleniami naukowców, proces ten rozpoczyna się 16 dni po zapłodnieniu. Zastaw cewy nerwowej, prawidłowy rozwój, który zależy wyłącznie od zdrowia psychicznego i fizycznego dziecka. Oraz w celu utworzenia cewy nerwowej przechowywanych zwykle wymaga użycia kwasu foliowego. Eksperci zalecają, aby rozpocząć przyjmowanie leku, nawet podczas planowania poczęcia. W takim przypadku, a czasem poczęcia oraz podczas pierwszych 12 tygodni ciąży, przyszła mama będzie w pełni pod warunkiem B9.

Aby utrzymać wymagany poziom kwasu foliowego w czasie ciąży, z wyjątkiem kompleks witamin trzeba jeść pokarmy, które zawierają to istotny składnik.  Sama nazwa witaminy mówi sama za siebie – „Folium” tłumaczy się z łaciny jako „arkusz”. Tak, i B9 zawarte w żywności pochodzenia roślinnego. Większość z nich jest w brukselka, mąki, mączki, zielony groszek, brokuły i awokado. Naznaczone wysokim procentem kwasu foliowego w zielonych liściastych – sałata, cebula, szpinak, pietruszka, w celulozowo cytrusowych soku, szparagi, melon, morele, fasoli i dyniowatych. Biorąc leki na bazie drożdży można uzupełnić niedobór witaminy B9.

Ludzie, którzy używają produktów ziołowych w małych ilościach, często doświadczają niedoboru kwasu foliowego. Wynika to z faktu, że w produktach pochodzenia zwierzęcego, że prawie nie występuje. Największą ilość witaminy stwierdzono w wątrobie i mięsa, ryby, ser, drobiu i jej zawartość jest znikomy. Dlatego też, jeśli nie jesteś zwolennikiem potraw wegetariańskich i kładzie się nacisk na jedzenie mięsa, trzeba przestrzegać pewnych zasad i podjęcia dodatkowych preparatów witaminowych.

Jeśli mówimy o tym, co stopa kwasu foliowego w okresie ciąży, wszystko tu zależy od zdrowia matki oczekującej. Kiedy dziecko niosące zapotrzebowanie organizmu na zwiększoną 2-krotnie. Jeśli kobieta w ciąży istnieją różne rodzaje problemów lub brak witaminy, dzienna dawka może wzrosnąć o kolejne 2 razy.

W każdym przypadku, odpowiednią ilość przepisanych przez lekarza. Nie powinniśmy bać się tak licznie – przedawkowanie podczas ciąży może nastąpić tylko wtedy, gdy dana osoba ma więcej niż 25 tabletek witaminy dziennie. Nawet jeśli przypadkowo pić i kilka tabletek więcej niż zalecana przez lekarza, cała nadwyżka bezpiecznie doprowadzić organizm w sposób naturalny.

W niektórych przypadkach, kwas foliowy w czasie ciąży należy podjąć w dużych dawkach? Jest takie czynniki jak:

 • Chorób wpływających na absorpcję kwasu podczas ciąży lub zwiększenie jego usuwanie;
 • Ryzyko powstawania patologii cewy nerwowej u kobiet ciężarnych z cukrzycą i padaczką;
 • Obecność chorób genetycznych i patologicznych;
 • Zatrucie krwi;
 • Choroby przewodu pokarmowego.

Powyższe powody są odpowiedzialne za wzrost dziennego zapotrzebowania na witaminę B9 2-3 ​​tabletek.


Powrót do spisu treści

Aby uzyskać więcej informacji na temat witaminy B9

W czasie ciąży, chcesz zmaksymalizować uważnie monitorować stan zdrowia, zwracając uwagę nie tylko na przetworzonej żywności, ale również wziąć lek. Więc nie zbędne informacje na temat suplementacji kwasu foliowego podczas ciąży. Powinieneś wiedzieć, że:

 1. Podczas noszenia dziecka wydalanie witaminy z organizmu znacznie szybciej ze względu na ciężką pracę układu moczowego.
 2. Zastosowanie mocnej herbaty promuje wydalanie kwasu foliowego.
 3. Ilość witaminy zużytej należy zwiększyć, jeśli przy następujących leków: leki zobojętniające Fosfalyugel „” i „”, Almagelum estrogeny, preparaty cynku, przeciwdrgawkowe „Fenytoina Karbamazepina” i „”.
 4. Ponadto powstawanie narządów wewnętrznych i komórek płodu podczas ciąży kwasu foliowego jest zużywana w utrzymaniu i odzyskiwanie niemal 70000000000000 komórek w oczekującej matki.
 5. Ponieważ dziecko jest przenoszona do kwasu w trakcie ciąży, a następnie podczas karmienia mlekiem matki, jego niedobór matka może prowadzić do niedoboru ciele dziecka.
 6. Do dawki kwasu foliowego owoców i warzyw konserwowanych w maksymalnym stopniu, powinny być spożywane na surowo lub gotowane na parze.
 7. Przy planowaniu poczęcia kompleks witamin z B9 musi przyjmować nie tylko kobietą. Kwas foliowy ma pozytywny wpływ na plemniki, co znacznie zwiększa ich aktywność. Dlatego witamina człowiek znacznie zwiększyć szanse na szybki i zdrowy poczęcia.
 8. Do czasu ciąża B9 dawkowania zależy wyłącznie od przyzwyczajeń i stylu życia pary. Duże znaczenie mają następujące czynniki: jaki rodzaj żywności i ilości spożytego alkoholu mężczyzny i kobiety, czy przyjąć leki lub środki antykoncepcyjne, czy problemy trawienne.

Powrót do spisu treści

Przeciwwskazania B9

Mówiąc o zaletach kwasu foliowego, jest to niemożliwe, nie mówiąc już o jego braki. Podobnie jak w przypadku wszystkich leków, B9 ma przeciwwskazań. Są to:

 • Choroby alergiczne i astma oskrzelowa (niezgodność z pewnymi zasadami witaminy może prowadzić do zagrażającego życiu skurczem oskrzeli);
 • Podawanie kwasu foliowego mogą zwiększyć wzrost komórek rakowych, a więc zabronione do stosowania w onkologii;
 • B9 powoduje proliferację nabłonka kanalików nerki, jednak jest przeciwwskazany u pacjentów otrzymujących odmiedniczkowe zapalenie nerek i niewydolności nerek;
 • W niektórych przypadkach poszczególne reakcje występują na podawaniu leków o P9: nudności, wymioty, bezsenność, bóle brzucha i skurcze, biegunka. W tym przypadku potrzeby i dawka zależy od lekarza;
 • Nie zaleca się witaminy B9 z niedoboru witaminy B12, kwasu foliowego, ponieważ neutralizują wchłanianie witaminy B12, tym samym pogarszając kondycję organizmu.

Powrót do spisu treści

Leki zawierające B9

Obecnie wiele wytwarzane produkty, które zawierają w swoim składzie kwas foliowy. Najbardziej dogodną postać do stosowania badanego tabletki czystego kwasu, przy czym każda tabletka zawiera 1 mg substancji. W celu utrzymania normalnego funkcjonowania organizmu, to wystarcza, aby tabletki dziennie. Ponadto aptekach leki reprezentowane „Folacyna” i „Folio”. Witaminą B9 w pierwszym stężenia jest bardzo wysoka, to jej stosowanie jest przedstawiona jedynie w okresie ciąży, gdy niedobór kwasu ciężkie, a drugi lek można stosować w profilaktyce.

Kwas foliowy jest obecna w takich leków jak: „Eleven”, „Matern” Pregnavit „” Multi-tabs okołoporodowe «» Vitrum prenatalna forte „i inne kompleksy multiwitaminowe dla kobiet w ciąży. Dawka witaminy jest niski, więc są one zazwyczaj zaleca się profilaktyka niedoboru B9.

Jeśli planujesz ciążę lub są już oczekując narodzin dziecka w czasie ciąży, nie należy zaniedbywać spożycie witaminy B9. Kwas foliowy – ważnym elementem zarówno swoje zdrowie i zdrowie nienarodzonego dziecka. Przyklejają się do porad ekspertów i ciąża odbędzie się w radości czeka na nowego członka rodziny, nie powodując dyskomfort i niepokój.

load...