Kurczak w piecu Recipes serami

Zawartość:

Mięso drobiowe jest uważane za dietetyczne, jest delikatne i smaczne, szybkie w przygotowaniu. Hen można po prostu gotować lub zgasić, można smażyć na patelni. Kurczak sprawia gorące pilaw. Ale okazuje się smaczniejszy kurczaka, pieczone w piekarniku. A jeśli to posypać tartym serem, mięso z kurczaka jest szczególnie soczyste, wyprodukowany chrupiące. To danie dostarczy pochwały właściciel od wszystkich gospodarstw domowych.
Powrót do spisu treści

load...

Co trzeba wiedzieć, aby gotować to danie?

Proces pieczenia w piekarniku kurczaka nie skomplikowane. Mimo to, warto rozważyć kilka wstępnych punktów, takich jak wybór ptaków i postaci, w jakiej zostanie on pieczone, reżimu temperatury. Doświadczona gospodyni wie, że jest najlepszy dla małego kurczaka, o wadze 1-1,5 kg. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na wiek ptaka, preferowane są kury do 1 roku – ich mięsa więcej ofert. Odróżnić młody kurczak może być oparta na kolorze – powinien to być blady różowy kolor, wolny od wad, a tłuszcz jasnożółty. Stary tłuszcz drobiowy ciemnożółty, szarym i skórką.

Pieczenia można użyć dowolnego lub bez niego, kładąc tuszę ptaka bezpośrednio na blasze.

Jednakże w grubych ściankach formy kurczaka pieczone przez równomiernie. Wielkość formy ma być nieco bardziej tuszy, po czym wydzielony sok kurczaka nie będzie płynąć po powierzchni podłogi i spalony.

Najlepiej pasuje do tzw utyatnitsu – cast iron owalny pojemnik z pokrywką. Już w sprzedaży były ognioodporne kształt szkła z grubymi ścianami.

Do kurczaka, posypać serem, okazało się naprawdę smaczne, należy prawidłowo określić czas i temperaturę, w której jest pieczony. Piec ogrzewa się wstępnie do 180-200 ° C. Jak długo trzymać ptaka w piecu można określić na podstawie następujących zasad – na kg masy tuszy piec 40 minut, to znaczy, Ptak o wadze 1,5 kg powinny posiadać co najmniej jedną godzinę w piekarniku.

load...


Powrót do spisu treści

Przepis na

Do wytwarzania sera z kurczaka i przemyto obsushennuyu tuszy rozciera się z soli, pieprz i czosnku. W postaci na dnie wlać trochę oleju z oliwek, wystawione na tusz drobiu. Gdy kurczak jest nieco nasyconej soli i przypraw, pokrywa w kształcie pokrywki i umieścić w piecu. Musisz zainstalować programator piekarnika na 30 minut. Przykryć pokrywą równomiernie mięso pieczone.

Podczas gdy kurczak jest w piecu, trzeba utrzeć żadnego twardego sera, zwłaszcza ostry. Lepszym rozwiązaniem jest ser. Tarty ser jest mieszany ze śmietaną. Majonez jest lepiej nie używać, ponieważ da kurczak specyficzny zapach octu i dodatkowego tłuszczu, co nie jest pożądane.

Po 30 minutach formę wyjmuje się z pieca i otworzyć pokrywkę. Gdy para przestaje wzrastać tak, pokryty pół-tuszy mieszaniny śmietany i sera. Następnie w formie kurczaka bez pokrywki nadal piec przez kolejne 30 minut w piekarniku. Gotowość pierś z kurczaka można określić przebijając drewnianą wykałaczką – jeśli sok przebicie przepływa jasne, kurczak jest gotowy.

Dla tego przepisu potrzebne są następujące składniki:

  • 1 kurczaka o wadze 1,5 kg
  • Ser – 100-150 g,
  • Krem – 100 g
  • Czosnek – 4 zęby,
  • Oliwę z oliwek – 3-4 łyżki. łyżki,
  • Sól i pieprz – do smaku.

Podstawowy przepis może się zmieniać, na przykład, tusza nadziać kurczaka z dodatkiem warzyw, owoców i warzyw. Podczas palenia para roślinny dalej impregnowany mięso, ale gryki lub ryżu nadzieniem, przeciwnie, ma sok. Dodanie cytryny lub pomarańczy warzywny farsz do smaku kurczaka dać specjalną pikanterii. To danie jest godny i uroczysty stół.

load...