Kuba – raj na Karaibach

Zawartość:

Jeśli weźmiemy pod uwagę atrakcje kulturalne Kuby, możemy założyć, że są one prawie nie było, a rdzennych mieszkańców Kuby wyginęły i zostały zastąpione przez Hiszpanów, którzy osiedlili się na wyspie w 16 wieku.
Powrót do spisu treści

load...

Podróż do wspaniałego kraju

Kuba słynie bez wartości historycznych, które można zobaczyć w takich wielkich miastach jak Rzym, Paryż i inne, a naturą. To jest naprawdę wspaniałe. Ze względu na klimat tropikalny na Kubie jest ciepły i zawsze dużo turystów i miłośników wygrzewania się na słońcu i pływać w głębokim morzu.

Największą atrakcją – jest Dolina Vinales. Ten rozległy obszar wzgórza na zachodzie kraju, który ma 160 mln. Lat.

Istnieje wiele jaskiń i gór z nazwami. Na przykład, jaskinia Santo Tomas ma długość 45 km. Jest to największa jaskinia w Ameryce Południowej. Jest pełna wszelkiego rodzaju niezwykłych rzeczy. Tu można zobaczyć fabrykę do produkcji wyrobów tytoniowych, aby cieszyć się obrazy artysty L. Gonzalez, znany w Ameryce.

Wspinaczki i kolarstwa górskiego – to główne sportowych na Kubie. To jest pagórkowaty i doskonałe warunki dla tych sportów.

Po Kolumb odkrył wyspę Kubie, mieszkańcy zaczęli uciekać i ukrywać się przed Hiszpanami w jaskiniach. To tutaj byli uciekinierzy o azyl. Hiszpanie wierzyli rdzennych mieszkańców Kuby – Indian – dla niewolników.

load...

Zapata Bagno – jest to drugi Kubański punkt orientacyjny, który przyciąga z rozległym obszarze. Tu ogromna liczba ptaków i gadów, a także zwierząt i ryb.

Jeśli chodzi o kulturę, zabytki Kuba skupione są w stolicy – Hawany. Jest taka stara część miasta, w której znajdują się zabytkowe budowle architektoniczne: Katedra Wielkim Krzysztofa na Placu Bolotnaya i Katedry. Te dzieła są pod ochroną UNESCO i zostały zbudowane w stylu barokowym. W katedrze można podziwiać projekty wielkich artystów takich jak Rubens i Murillo.

Wspaniałe miasto Trynidadu – historycznym miejscu, które jest pełne dzieł architektonicznych. To miasto – muzeum bez ogrodzenia i dachu nad głową. Największym obszarem Kuba – jest San Juan de Dios. Opisuje okresu kolonialnego państwa. Na rynku jest wiele kościołów i katedr. Santa Clara – miasto – mauzoleum. W nim znajdują się resztki rewolucyjnego Che Guevara.

Resort Santa Maria del Mar słynie z tego, że znajduje się w pobliżu stolicy Kuby – Hawana, więc relaks w ośrodku, można połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem stolicy, oglądanie starożytnych dzieł architektonicznych. Tutaj wielu turystów są zaangażowane w nurkowaniu, aw pobliżu jest miasto Tarara, która jest instytucją w leczeniu dzieci.

Wyspy w Kubie dużo, a wszystkie one są różne pod względem wielkości.


Powrót do spisu treści

Na wyspie Cayo Coco

Na wyspie Cayo Coco – nie jest największy, ale zaskakujące jest to, że jest prawie nie dotarł żaden człowiek, nie jest zepsuty przez cywilizację, to jest możliwe, aby zobaczyć niesamowity charakter. Istnieje unikalna piękne flamingi, które żyją nigdzie indziej.

Wyspa jest połączona z innymi wyspami podwodnego drogi.

Dlatego na tej wyspie, turyści są zaangażowane w sportach wodnych, w tym nurkowania. Wyspa jest odcięta od świata i przypomina raj na Ziemi.

Biały piasek i krystalicznie czysta woda, i odpocząć z rodziną – to przyjemność, a co ważniejsze, tak daleko od domu, w spokojnej i romantycznej atmosfery. Tłumaczone nazwa wyspy oznacza „ptak”. To jest naprawdę niesamowite i piękne ptaki. Oni żyją na wyspie jako odrębnej planecie. Oprócz wspaniałych flamingów, tutaj można znaleźć 30.000 różnych ptaków.

Tutaj istnieje ogromna różnorodność ryb. Na wyspie Cayo Coco – ogromne akwarium, który jest zbliżony do różnych pływać ryby, a zwiedzający mogą oglądać swoje życie od banków i instytucji specjalnych.

Na tej wyspie, wiele hoteli, które są zawsze czeka na turystów do wypoczynku. Jest to przede wszystkim ludzie zaangażowani w zanurzeniu i oglądanie świat wody. To niesamowity widok, bo woda jest czysta, a różnorodność wodny świat wielki.

Kuba – perła Karaibów. Znajduje się na Karaibach, a wielu marzy, aby dostać się tam co najmniej raz w życiu.

Jest to wspaniałe miejsce dla par i nowożeńców. Każda dziewczyna chce uciec od zgiełku banalne i świętować swój ślub na Karaibach, a przynajmniej poświęcić sesję zdjęciową uchwycić charakter i niepowtarzalną atmosferę morze, słońce, piasek i czyste powietrze.

500 lat temu, Krzysztof Kolumb postawił stopę na ziemi wysp karaibskich i odkrył Amerykę, ponieważ jest to niezapomniane miejsce, raj na ziemi, miejsce na relaks i odpoczynek k4rasotu daje każdemu, kto przychodzi tam. Kuba jest miłe dla oka każdej osoby, nawet najbardziej obojętny, zagraconym codziennej pracy i spraw osobowych.


Powrót do spisu treści

Atrakcje w Hawanie

 • Twierdza Castillo del Morro;
 • Twierdza Castillo de la Punta;
 • Prado Boulevard;
 • Muzeum poświęcone walce z analfabetyzmem;
 • Pałac Sztuk Pięknych;
 • Muzeum Havana;
 • Muzeum Narodowe;
 • Muzeum Antropologiczne;
 • Santa Clara;
 • Muzeum Colonial;
 • Twierdza La Cabana,
 • Twierdza Castillo de la Real Fuerza;
 • Katedra Niepokalanego Poczęcia;
 • Ratusz;
 • Muzeum-Dom, w którym mieszkał Ernest Hemingway;
 • Muzeum Historyczne Guanabokoa;
 • Zoo – największy w Ameryce.

W Hawanie – stolicy Kuby, to obszar broni, to przetrwała do naszych czasów pałac, który w dawnych czasach był siedzi gubernator starego Kuby, obok Placu Katedralnym.

Na 130 km od Hawany, to twierdza-Riel Fuertsa Varadero oraz Soroa.

Varadero – to długie plaże dla wielu kilometrów z białym piaskiem.

Soroa – ośrodkiem turystycznym z dużą liczbą różnych gatunków storczyków. Jest to drugi co do wielkości storczyki cieplarnianych po Bostonie w Stanach Zjednoczonych.

Varadero Plaża – jedna z najlepszych na świecie. Istnieje wiele zalet:

 • Ambrosio Cave;
 • Varaderovsky Park Narodowy;
 • Wiele ośrodków nurkowania;
 • Delfinarium;
 • Międzynarodowe lotnisko z lotów czarterowych z Europy.

Kuba Warte są bardzo zróżnicowane. Ale z drugiej strony wszystkie one mają charakter i naturalność.

Na przykład, Capitol. Dwie wyspy niedaleko Hawany i Varadero sobą połączone droga i ścieżka luzem. Dzięki słońca, morza i pięknej przyrody tu niedawno zaczęto budować coraz więcej hoteli dla turystów.

Kuba kiedyś krajem dzikich Indian i niewolników, którzy ukrywają przed najeźdźcami kontynentu – Hiszpanie Kuba życiu było dzikie i nie ma zauważalne. Teraz Kuba – ośrodek, które pływają turystów z całego świata. Branży turystycznej pomogła rozwinąć i stać się sławnym.

Na Kubie jest jezioro Castillo del Moro. Stwierdzono duży pstrąg, który jest przedmiotem rybołówstwa sportowego. Jezioro jest także domem dla: krokodyle, żółwie, manhuari ryb.

Istnieje krokodyle przedszkola, gdzie można znaleźć mostów wiszących, a także domy „altanki” w stylu starożytnego plemienia Taino. Domy na palach przed dokonaniem Indian że były wysokie i nie można dostać wszelkiego rodzaju stworzeń.

W Santiago de Cuba jest jedynym na świecie muzeum piractwa. To miasto słynie z karnawału, który rozpoczyna się w okresie letnim, a jego blask i ekscentryczności. Karnawały odbywają się na ulicy.

Ludzie przebierają się w kostiumy i przejdź do kolumn w mieście. Ponadto, miasto Santiago de Cuba wielu atrakcji.


Powrót do spisu treści

Co z rozrywki?

Malownicza przyroda i wspaniały klimat był powodem powstawania strefy uzdrowiskowej miasta Gran Piedra. Jest to ośrodek turystyczny, obok którego jest Stacja Meteorologiczna i kwietniki.

Isla de la Juventud – najpiękniejsze miejsce we wszystkich kubańskiej wyspie i amerykański świecie. Wody wokół wyspy, pełne różnorodnej ryb, dla których myśliwych rybackich.

Pozwoliło połowy sportowe i rekreacyjne. Na tej wyspie, liczne zatoczki, plaże, hotele i miejscowości turystycznych. Istnieje wiele obszarów chronionych, jak również kolejny niesamowity atrakcja – plaża z czarnym piaskiem.

Jak nie wspomnieć o kubańskich cygar. Najcenniejsze – to cygara:

 • Partagas;
 • H.Upman;
 • Montekristo;
 • Romeo i Julieta;
 • Trinidad.

Wracając do historii starożytnej, nie wspominając Plac Rewolucji, co jest, oczywiście, w stolicy Kuby – Hawanie. Podczas panowania obszarze Batista był znany jako Plac Republiki.

Teraz osiedlili się w budynku Komunistycznej Partii Kuby. Na terenie festiwalu obchodzone przez wszystkich, które mogą być przypisane do rewolucji. Fidel Castro jako głowa państwa, jest zawsze wymawiane uroczyste przemówienie na placu. Teraz już go nie ma na wakacjach i obszaru zapomniane.

Dla wielu ludzi, zwłaszcza starszego pokolenia, a nawet zwolenników rządu komunistycznego, oczywiście, jest niezapomniany przełomowych budynków, które przeszły do ​​historii i przypominają nam o kilku ważnych wydarzeniach w życiu państwa.

Najwyższa wieża w Hawanie – Jose Marti Memorial. Jest on położony w pobliżu gmachu Komitetu Centralnego. Na pomniku znajduje się taras widokowy, który widział całe miasto – to idealne miejsce dla turystów, jak i mieszkańców miasta.

Smak i kolor towarzyszy tam, ale – Kuba – to jest naprawdę rajem.


Powrót do spisu treści

Esmeralda Plaża – idealne miejsce na relaks

Esmeralda – jest to jeden z największych i najbardziej prestiżowych plaż na Kubie. Znajduje się lot pół godziny od Hawany. Nie daleko jest miasto Holguín – 56 km. Plaża nazwę tłumaczy się jako bereg.Zdes szmaragdowych znajdziecie czystej wody, biały piasek, bogaty podwodny świat i pięknych raf morskich. To idealne miejsce do nurkowania i relaks na plaży. Jest na wybrzeżu Esmeralda odbyło się spotkanie z rdzennych Indian przez Krzysztofa Kolumba, kiedy wylądował i otworzył wyspę.

Na plaży Esmeralda może iść żeglarstwo, nurkowanie, windsurfing, rowery wodne i nurkowanie.

Najlepiej, oczywiście, cieszyć się na wycieczkę po okolicy i atrakcji. Po tym wszystkim, istnieje wiele tropikalne lasy, gdzie większość, zwłaszcza po raz pierwszy, chodzenie jest trudne i niebezpieczne.

Guang – ciche i spokojne miejsce w napęd na cztery godziny od Hawany. Jest to port rzeczny, to wspaniałe miejsce, gdzie istnieje ogromne plaże i słońce.

Powrót do spisu treści

Oferuje turystyczny Guany

 • Farma krokodyli;
 • Indian Village;
 • 12 wysp, łączące drewniane mosty;
 • Kanały;
 • Ogród Botaniczny.

Indian Village jest interesujący, ponieważ istnieją chaty Indianie z czasów starożytnych. Tutaj można spróbować mięsa krokodyla, jeździć na łódkę wzdłuż całej wsi, w otoczeniu wody i lasów tropikalnych.

We wsi są unikalne rzeźby czasu. Na terenie gospodarstwa znajduje się 40 tysięcy krokodyle. Są one przechowywane w specjalnych warunkach, a następnie wyciąć i wyjąć mięso i skóra, która posłużyła do dokonania wiele cennych rzeczy: torebki, paski, portfele i tak dalej.

Po trasie farmy i wioski indiańskiej, aby cieszyć się kubański zespół i spróbować lokalnych przysmaków.

Zwiedzanie ogrodu botanicznego nie pozostawi nikogo obojętnym miłośnik egzotycznych roślin. Szczególnie dużo kaktusów tutaj.

Cóż, spędzić noc w tym ośrodku może być w hotelu, który unosi się na wodzie. Najbardziej interesująca gra – to połowów przynęty.

Woda jest czysta i przejrzysta, to jest widoczne egzotyczne ryby, a spokój i wspaniały klimat uzupełnić ciepłą atmosferę relaksu.

load...