Który jest lepszy materac dla noworodka: jak wybrać materac dla dziecka

Przygotowanie do narodzin dziecka, rodzice czule wyposażyć pokój dla dzieci, starając się stworzyć dla okruchy piękne i przytulne „gniazdo”. Często na podstawie najlepszych intencji, wybierają nie to, co chcesz dziecko.

load...

Zawartość:

Porady ekspertów przy wyborze materaca dla dziecka

Tak, absolutnie nie myśli o jaki rodzaj materaca jest najlepsze dla noworodka i skupiając się wyłącznie na jasnych zdjęć o szczęśliwym i pogodnym dzieckiem, pięć minut drogi od mamy i taty kupić swój mały książę lub księżniczka myagenko materac, który, ich zdaniem, okruchy będzie słodki sen jak pierzyną na powietrzu. I zrobić fatalny błąd, ponieważ jest zbyt miękki materac nie przyczyniają się do prawidłowego rozwoju dziecka z powrotem.

Ponadto, miękkie materace mogą stanowić realne zagrożenie dla okruchy, ponieważ, po przewrócił się we śnie na brzuszku, dziecko może po prostu udusić w miękkim perinki. Dlatego zaraz po urodzeniu dziecko powinno spać na twardy materac, który zapewnia doskonałe podparcie kręgosłupa raczkujący i szkieletowych systemu noworodka. A im młodsze dziecko, tym bardziej restrykcyjne powinny być materac. Podejście do wyboru materaca dziecięcego z pozycji „tanie i ładne – to doskonałe” w żadnym wypadku nie może, ponieważ wpływa nie tylko komfort, ale także na zdrowie dziecka i, w konsekwencji, spokój rodziców.

load...

Który materac jest lepsze dla noworodka

Materace dla niemowląt może mieć wpływ ortopedyczne, czyli zapewnienia prawidłowej pozycji ciała niemowlęcia podczas snu, bez względu na czas trwania i w pozycji leżącej. Przyczyni się to do prawidłowego rozwoju kręgosłupa, prawidłowej postawy i jest to doskonała profilaktyka wielu chorób. Głównym problemem przy wyborze materac dla dziecka jest to, że nowoczesne producentów materacy praktycznie wszystkie produkcji nazywa się ortopedyczne, chociaż w rzeczywistości „ortopedichnost” wiele modeli w bardzo duży problem.

Materace dla noworodków ze sprężynami

Decydując się zdecydować się na materacu sprężynowym łóżeczko, to lepiej zrezygnować z materaca sprężynowego zależnego bloku, składający się z połączonych ze sobą sprężyn, które wpływają na stan siebie. Dla tych materaców charakteryzuje efektu hamaka kiedy formy przylepcowe godnej dent. Efekt poduszkę w tym przypadku jest niemal równa zeru. Przy każdym ruchu dziecka materac SAG i osnowy, która jest absolutnie nie do przyjęcia.

Wersja sprężyna jest odpowiednia dla łóżeczku tylko w przypadku zakupu materaca sprężynowego z niezależnym bloku, w którym każda sprężyna jest zapakowany w indywidualnej cheholchik, dzięki czemu sprężyny działać autonomicznie, bez naruszania sąsiednich. Dostosowując się do ciała dziecka, materac nie sag, dzięki czemu kręgosłup pozostaje prosty. Ponadto izolacja sprężyn podczas zmiany postawy eliminuje możliwość drgań i hałasu, co jest dodatkowym zabezpieczeniem spokojny sen.

Wybór na łóżeczko materac sprężynowy, należy zwrócić uwagę na warstwę wypełniacza, który znajduje się między wiosną skrzynki i pokrywy. Najlepsze wypełniacze materacowe dzieci są uważane kokosowego włókna kokosowe i lateks, lub ich kombinacji, tj te same materiały, które są używane w materace sprężynowe: im cieńsza warstwa wypełniacza, tym mniej wyraźne właściwości charakterystyczne dla niego. W ostatnich latach coraz bardziej popularne materace dwustronne z właściwościami „lato / zima”, w którym „stare” z boku ma twardą warstwę kokosowego włókna kokosowego i „zima” jest wykonany z miękkiego i ciepłego materiału, takiego jak lateks lub struttofaybera. Dla noworodków całkowicie niedopuszczalne i watowe warstwa pianki: materiały te nie mają wystarczającej elastyczności, aktywnie pochłaniają wilgoć, słabo wentylowane, ostudzić, tworząc sprzyjające warunki dla rozwoju bakterii, roztoczy i innych szkodliwych mikroorganizmów.

Materace sprężynowe dla

Noworodków. Coraz więcej rodziców zdecydować materace sprężynowe dla dzieci, który ma doskonałe właściwości ortopedyczne, i nie mają części metalowych, eliminując magnetyczne i elektrostatyczne oddziaływanie na organizm dziecka.

Materace sprężynowe Najlepsze dla dzieci wykonane są z włókna kokosowego włókna kokosowego, lateksu, poliuretanu i struttofaybera.

  • Dzieci kokosowy materac

Kokosowego otrzymuje się z naturalnego włókna kokosowe, które na większą elastyczność i trwałość impregnuje się lateks. Materac dla noworodka kokosowego wymagała podczas formowania sztywności kręgosłupa, również wentylowany, jest odporny na zwilżanie nie pochłania zapachy, nie powoduje alergii. Ekologiczny bezpieczne impregnacja, które są wykorzystywane w produkcji materaców kokosowych, zapobiega wnikaniu kurzu, roztoczy i innych szkodliwych mikroorganizmów.

  • Materace lateksowe dla dzieci

Naturalny lateks – pianka drzewa kauczukowego soku Hevea. Giętkie, elastyczne, hipoalergiczne materiałów o porowatej struktury zdolnej wytrzymywać duże obciążenia, utrzymywania i szybkie przywrócenie pierwotnego kształtu. Lateksowe są cieplejsze, ale mniej surowe niż kokosowy, więc przy wyborze materac dla noworodka najlepszym rozwiązaniem może być połączona materace sprężynowe, w których z jednej strony jest wykonany z lateksu, a drugi – z włókna kokosowego kokosowego. Boków materaca mogą być łatwo zmieniane w zależności od temperatury zewnętrznej i od wieku dziecka. Porowata struktura włókna kokosowego i perforowana lateksowe materace zapewniają taki wspaniały efekt „oddychania”. Całkowicie naturalne wypełniacze stworzyć w łóżeczku idealny mikroklimat dla snu, nie gromadzą się ładunki elektrostatyczne i posiadają właściwości antybakteryjne.

  • Materac dla dzieci z pianki poliuretanowej

Poliuretan – spieniony polimer jest nietoksyczny dla środowiska, odporny na wodę, hipoalergiczne materiały syntetyczne, które mogą być zarówno elastycznie sprężyste i wytrzymałe. Głównie w klasie dziecko materace gospodarki.

  • Materace dla dzieci w struttofaybera

Struttofayber – ciepły materiał hipoalergiczny sprasowanych włókien syntetycznych i naturalnych, podobne pod względem właściwości do włosów naturalnych. Może być używany jako podstawa dla materaca lub pełnić funkcję miękką i elastyczną warstwę ochronną ciepła.

Babe wczesnym wieku, w okresie aktywnego tworzenia kręgosłupa, doskonałe materace dwustronne o różnych stopniach twardości stron. Dla noworodka jest trudne boczna z lateksirovannoy kokosowego włókna kokosowego, a starsze dziecko będzie bardziej komfortowy na bardziej miękką i elastyczną boku naturalnego lateksu lub odpowiedniego materiału syntetycznego.

Jak wybrać materac dla dziecka

  • Wymiary materaca

Poprzez swoje wymiary materaca dzieci powinny w pełni odpowiadać wielkości noworodka szopka. Wybierając materac nie może być brane pod uwagę wymiary zewnętrzne łóżeczko i wielkości złoża. Na rynku krajowym są łóżka standardowych rozmiarach 120 × 60, 125 × 65 i 140 × 70 cm. Jeśli materac będzie szerokość lub długość kilku centymetrów mniej niż łóżko, należy mieć na uwadze, że utworzony pomiędzy ścianką łóżeczko i materac, różnica nie powinna być więcej niż 3-4 cm, w przeciwnym razie dziecko może przytrzasnąć sobie palce, nogi lub ręki. Zbyt duży sag materac lub vygnetsya, czyli Nie będzie w stanie uzyskać idealnie płaską powierzchnię, co prowadzi do skrzywienia kręgosłupa dziecka. Do szopki z niestandardowych wymiarach materaca mają uszyć na zamówienie, które będą droższe i zajmie trochę czasu.

  • Pokrowiec na materac dla dzieci

Wybierając materac dla noworodka, należy zwrócić uwagę nie tylko na zawartość wewnętrznego, ale również w zewnętrznej powłoce. Okładki do modeli low-end materaców dziecięcych szyte są głównie z prostych tkanin bawełnianych takich jak perkalu i perkalu, które zużywają się szybko: rozdarty, wytarł, wyciszeniem. Najlepszym rozwiązaniem – mocne i trwałe pokrycie żakardowe tkaniny o 70-80%, składającej się z bawełny i 20-30% – z włókien syntetycznych.

  • MATERAC

Przydatnym dodatkiem do materaca dla dziecka byłby wodoodporny materaca. Działa na zasadzie, pieluchy, chroni materac z „dzieci”, niespodzianki łatwo zdejmować i prać. Jeśli używasz stary materac, materaca to nie jest już modą, lecz koniecznością: pomaga stworzyć higieniczne w łóżeczku.

Przed zakupem materaca dziecka sprawi, że produkty zgodnie z GOST i obecności higienicznego zaświadczenia potwierdzającego bezpieczeństwo produktu.

load...