Kryzys wieku średniego u mężczyzn: Co kobieta może zrobić?

Zawartość:

Czy zauważyliście, że ostatnio mąż był trochę dziwny: podrażniona nad drobiazgami, wpada w melancholię i rozpaczy, rozważa filozoficzne pytania: „Co ja osiągnąć? Dlaczego, ja żyć na tym świecie?”. Nie dlatego, że zanim coś takiego się stało, ale przed tym stanie nie było jak obsesja. Uznajemy go w tym opisie? Mamy współczuć, bo w obliczu kryzysu wieku średniego człowieka.

load...

Przyczyny kryzysu wieku średniego

Czym jest kryzys w ogóle? Jest to punkt zwrotny, dzięki której proces wzrostu i rozwoju naszego ciała i osobowości. Uczucie bycia tam, oczywiście, niezbywalne, jak to się dzieje teraz umierają z czegoś „przeszedł” i istnieją pewne użyteczne nowotwór. Mówiąc najprościej, nawykowe wzorce zachowań i percepcji świata kruszy, i że nie są nowe od podstaw.

Jednakże, jeśli mówimy o kryzysie mężczyzn w średnim wieku, tutaj mówimy o bardzo konkretnych powodów. Wiek od trzydziestu do czterdziestu lat – jest, szczerze mówiąc, linia, sygnalizując upływ okresu półtrwania. To naturalne, że człowiek ma wewnętrzną potrzebę podsumowania i porównania utworzone dwudziestu lat wyobrażenia o życiu z rzeczywistością. I to jest tutaj, że obejmuje smutek.

Człowiek analizuje podróż życia, patrząc na swoich porażek i osiągnięć, i rozumie, że względny zewnętrzny dobrobyt jego osobowości jest daleki od ideału. Z jednej strony, mógł mieć czas, aby zrobić o wiele więcej niż jakiekolwiek przydatnych rzeczy, aby osiągnąć najlepsze rezultaty – ile czasu i wysiłku na marne! W tym samym czasie, przychodzi zrozumienie, że wszystkie te „ziemskie” wewnątrz i na zewnątrz? Wewnątrz znajduje się ponowną ocenę wartości. Staje się jasne, gdzie się udać, a istnieją wątpliwości w tym kierunku już: Czy mam dobrą pracę? Są godne żona? Ja wychowany dzieci?

load...

Wszystko to jest skomplikowane przez włączenie w życiu publicznym. Jeśli w ciągu dwudziestu lat człowiek może zachowywać się jak to się podoba duszy, w czterdziestu już nie działa. Mężczyźni zawsze muszą sprostać oczekiwaniom ze strony społeczeństwa oraz wykazania własnych osiągnięć. Należy stworzyć naprawdę istotny materiał lub produkt duchową, inaczej nie ma mowy o jej konieczności – może być mądry, aby zadzwonić na jego miejsce kogoś młodszego i energiczny?

Kryzys wieku średniego dla mężczyzn jest również ze względu na obecność procesów starzenia i rozkładu ciała. Staje się coraz bardziej namacalne drobne ciała „stłuczenie”. Pojawienie się zmian: zmarszczki bardziej widoczne, a także różne tkanki tłuszczowej. Ale najtrudniejszy czas na doświadczenie – obniżenie aktywności seksualnej. Wielu ludzi nawet rozpocząć leczenie jest zupełnie naturalny proces, wyczerpując siebie i swoje ciało. Tak więc, w samym sercu kryzysu wieku średniego jest wiele powodów, które sprawiają, że zjawisko to jest szczególnie dotkliwe i nieprzyjemne dla człowieka.

Jak kryzys wieku średniego?

To wydarzenie w życiu człowieka po prostu nie mogą przejść niezauważone przez użytkownika. Ty, oczywiście, zanim napotkał pewne problemy, ale zwykle i znane swoim mężem ponownie zwrócił się do zupełnie innej osoby? Spróbujmy opisać obraz stanu jako całości.

 • Zmiany w zachowaniu

  Człowiek zaczyna robić coś, co nigdy przedtem. Gdyby był swoisty nieśmiałość i izolacji, to nagle staje się humorysta i „duszą firmy.” Albo odwrotnie: aktywne i celowe człowiek przekształcił się lenistwo, które nie wydalić z kanapy.

 • Praca staje się ciężarem

  Z reguły jest to spowodowane faktem, że w młodości każdy człowiek miał marzenie: zostać pilotem, kierowcą lub prezydent ratownik. Porównuje go do rzeczywistości i zrozumieć, co stało się bardzo zwyczajne urzędniczka. Jeśli przed praca przyniosła mu radość i satysfakcja, ale teraz widzi go jako coś, co odciąga go od „prawdziwego celu”. To tłumaczy masowe zwolnienia i pomocy przełącznika wśród mężczyzn w wieku od trzydziestu do czterdziestu lat.

 • W związku z powyższym nastrój swoich ludzi także poddać nieprzyjemny metamorfozę

  On staje się płaczliwy, zły i poirytowany. Stan chronicznej depresji jest teraz jego stałym towarzyszem. Nie może być lenistwo i apatia przejawia się w niechęci do niczego. Oh yeah, nie można zapomnieć o nagłe zmiany nastroju: Po przyzwyczaić się do swojego nowego statusu jako jeden drobny rano on wyskakuje z łóżka w stanie wznieść-maniakalną i ma tendencję do przejawiać się w niewiarygodny sposób, na przykład, do budowy domu kraju. Niestety, dźwignąć to wystarczy na kilka dni, a potem, jak gdyby nigdy nic, leży na kanapie.

 • Pogorszenie dobrego samopoczucia fizycznego, co jest spowodowane zarówno naturalnych zmian fizjologicznych i psychologicznych zaburzony.

  Mąż zaczyna skarżyć się do żony na ciągłe bóle głowy, bóle stawów, skurcze serca i duszność. Z tego leczenia zazwyczaj nie jest konieczne, chociaż w niektórych przypadkach przybiera formę ciągłego chodzenia na lekarzy. To może być nawet porwać medycyny wschodniej i „magicznego eliksiru” – jeśli tylko nie stracić siły „męski”.

 • Wiele obaw

  Jeśli przed wiedział jej mąż jako pewny siebie i nieustraszony siatki, tutaj jesteś zaskoczony, aby dowiedzieć się, że twój małżonek boi się starzenia się i śmierci. Czasami to nawet trwa bardzo zaawansowanych form, gdy człowiek idzie na diecie surowej żywności lub powstrzymać latania samolotami w obawie aviakrusheniya.

 • Globalny niezadowolenie

  Kryzys wieku średniego z mężem zagrożone jego żona stale skarg i dokuczliwy, a dla najbardziej nieistotnych powodów. Okazuje się, że są obrzydliwe kucharza, niezdolny do utrzymania czystości w domu, nie masz czasu nic złego mówić do dzieci, a kobieta nie jest bardzo atrakcyjna. Oczywiście, że chcę uderzyć go z patelni na te słowa, ale to byłoby źle.

Doskonale logiczny być zainteresowany tym, jak ten stan trwa. Niestety, powszechne i zgodne z prawdą odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Ktoś w sześć miesięcy czasu, aby żyć kryzys wieku średniego i wychodzących jest odnowiona, a niektóre zrazy w nieudanej próbie radzenia sobie z nim i pozostaje na tym etapie rozwoju.

Typowe błędy „kryzys” mężczyzn

Żaden z nas nigdy nie dowiedział się w uniwersyteckiej nauki zwanej „życie”. A szkoda, bo może to zaoszczędzić sporo ludzi z typowego doświadczenia kryzysu wieku średniego błędu. Najlepiej byłoby, gdyby taki okres staje się trampoliną dla nowych inicjatyw i startów. Nawet jeśli nie ma nic w życiu światowym Twój człowiek się nie zmienia, bardzo zrozumienie prawidłowości sposobu i dokonaniu niezbędnych zmian (na przykład unikanie szkodliwych nawyków) są również przydatne w leczeniu guzów kryzysu wieku średniego. Na ogół przeprowadzane przeszacowania – jest nieuniknionym etapem w życiu każdego z nas, a rezultatem powinna być dodatnia.

Niestety, nie zawsze tak jest. Och, jak wiele błędów ludzie sprawiają, starając się przetrwać kryzys! Najbardziej typowe z nich – jest to celowe występ własna młodość. Wygląda to na pewno zabawne, kiedy mądry włosach człowiek nagle zaczyna podkreślił sukienka młodzież robi tatuaż, wkładki do pierścienia ucha i cały czas wolny spędzony w klubach z młodszymi mężczyznami. I smutek nie jest próba zachować młodość, a ich sztuczność.

W przybliżeniu taka sama tendencja sprawia, że ​​człowiek szukać miłości „na boku”. Pragnienie ludzi, aby udowodnić sobie i społeczeństwa, jest wciąż pełen sił miłosnych, niezadowolona żona dodana, co dziwne, jest taki sam dla wielu latach małżeństwa. Jeśli kryzys wieku średniego zbiega się z rodziną, to będzie katastrofa, to znaczy rozwód. Jego żona, nie jest jasne, dlaczego tak nagle zaczęło się przyczepić z mężem raz miłosną. A dzieci z nagłym despotyzmu ojca postrzeganego wyłącznie w broni, która jest obarczona ochłodzeniu relacji rodzic-dziecko.

Wielu mężczyzn charakterystyczna zmiana wzorca zachowań. Nawet gdyby nie znalazł grupa młodych chłopaków są w tym samym wieku, w kontaktach z którym dominują demonstracyjnych „typowy” męskich rozmowach, które zostały zredukowane do prób symulować macho obrazu: piłka nożna, piersi kobiet, samochody itp … Oczywiście, że nie prowadzi to do rozwoju osobistego i wzrostu brzuchem piwnym i chęć do alkoholu.

Mówiąc o alkoholu. Istnieją przypadki, kiedy ludzie w czasie kryzysu wieku średniego często zaczynają „lay kołnierz”. Pierwszy napój służy jako środek zwalczania depresji, pomaga rozweselić i dopingować. Stopniowo jego numer w życiu ludzi rośnie, a od kilku lat staje się alkoholikiem wreszcie utraty zdrowia, mienia, kariery, rodziny i przyjaciół. Naturalnie, ten proces leczenia w zaawansowanym stadium staje się praktycznie niemożliwe.

Niektórzy ludzie są bardzo zbliżone do realizacji „starych” śnie, choć ostatniego wysiłku. Niestety, często robią to bez jakiegokolwiek logicznego myślenia, który prowadzi do nieszczęśliwego pomyłkę. Na przykład, człowiek w stanie podniecenia sobie tatuaż jak młody chłopiec na plaży, a następnie okazało się śmieszne lub nawet nieprzyjemne sens. Albo zaczyna „cierpieć” skoki spadochronowe i inne sporty ekstremalne, mimo przeciwwskazań na zdrowie. Wszystkie te rzeczy są różne od zwykłego hobby jego obsesji: chęci do angażowania się w tej materii nie pochodzi z duszy, ale tylko z chęci należy zaznaczyć na liście osobistych osiągnięć. Naturalnie, te ruchy dobiegła końca nie jest zadowolony wynik.

Jak pomóc człowiekowi?

Co moja żona jeśli kryzys wieku średniego męża? Co dziwne, ale na swoje zachowanie w tej sytuacji, że dużo zależy. Oczywiście, nie można zabrać mężczyznę i przetrwać ten trudny okres. Ale można wybrać kierunek działania, który pomoże mu wydostać się z niej z honorem i prawidłowego zrozumienia tego, co się dzieje.

 1. Nie jest konieczne, aby skupić się na człowieku, że jest teraz kryzys

  Najprawdopodobniej jest on świadomy tego, co dzieje się bez ciebie idealnie. I zrozumienie tego faktu może być dość bolesne dla niego – myślał, że dotyka podobny problem.

 2. Nie naciskać na swoich emocji i uczuć

  Teraz twój mężczyzna jest w stanie bardzo trudnej i kłótnia z tobą nie dodawać mu sił. Wręcz przeciwnie, napięcie w jego życiu będzie tak silny, że miał pragnienie, aby pozbyć się jej źródła – Zgadnij, co to może doprowadzić? Różne wysypka i źle przemyślane działania, takie jak zerwanie z was.

 3. Słuchać jej mężczyzna

  Musi czuć, że jesteś gotowy, aby wspierać i zabrać go, bez względu na to, co zrobił. Zrozumiałe jest, że nie będzie już taka sama – nie obrażaj się na niego za to. Można schować do niego, że nie jest to okazja, aby szukać profesjonalnej pomocy, ale nie żądać. Mężczyźni są zasadniczo różne od nas: są one wykorzystywane do na własną rękę, aby przezwyciężyć swoje trudności i rozmawiać z inną osobą o swoich problemach dla nich – jest oznaką słabości. Lepiej jest pokazać mu, jak bardzo droga, a ty nie chcesz go stracić. Poczucie własnej wartości może zdziałać cuda z płcią przeciwną.

 4. Podkreślać własną apelację

  Człowiek w tym okresie zaczyna wątpić, czy on dokonał właściwego wyboru w młodości, a jeśli będzie widział obok bezpłciowy stworzenie w dziurawej płaszcz, nie dodać do swojego wyniku. Zacznij chodzić na siłownię i nazywają go ze sobą po pewnym czasie. Jeśli dobrze wyglądać, że będzie z niej dumni i spróbować dopasować ciebie.

 5. Napełnić radość życia

  Kto jest na ramiona leżą duże obciążenie na organizację wypoczynku w swojej pary. Zdywersyfikować swoje życie z licznych wyjazdów do kina, teatru i restauracji. Zarezerwować saunę dla was dwóch lub dużej firmy z przyjaciółmi – widać, że będzie bardzo szczęśliwy. Zorganizować wycieczkę do jakiegoś odległego kraju i ciekawy – to pomoże twojemu mężowi uświadomić sobie, że życie jest wciąż pełen radości i nowych doświadczeń, i nigdy nie jest za późno, aby je zdobyć.

 6. Sex dla mężczyzn – wskaźnik jego żywotności

  Nie wahaj się wyrazić podziw dla człowieka, o jego sukcesie w łóżku. Ale oni sami, a nie dyskwalifikują. Pomyśl o tym, jak można urozmaicić swoje życie seksualne: – „Przykładowo” koronkową bieliznę, nowe pozy seksualne eksperymenty to wszystko pokaże swojego męża, że ​​jesteś najlepszy i że nie ma potrzeby zmiany do młodego

 7. Bądź kobieca mądrość

  Jest ona wyrażana w cierpliwość, zdolność poczekać i odpuszczania. Jest możliwe, że człowiek zrobi rzeczy, które spowodować ból. Ale jest to przede wszystkim ze względu na jej stan psychiczny metanu zamiast z chęcią cię zranić. Tak, to może mieć wątpliwości. Ale przyznaję: Czy nigdy nie wątpił w słuszność swojego wyboru? Nawet jeśli wiesz o cudzołóstwo, może być mądry, aby znaleźć siłę do przebaczenia mężowi, bo coś teraz w stanie zrozumieć wartość relacji. Ale działania histeryczne i źle traktowane zostawić go, przynajmniej na jakiś czas.

 8. Mu pomóc

  Ze względu na poważny stan mężczyzn często są w stanie pokryć ich oczy cały szereg możliwości, które otwiera przed nimi. W tym trudnym okresie, to jest bardzo ważne, aby znaleźć i utrzymać miłość do swojej pracy. Jeśli twój mąż porzucił pracę i nie może odnaleźć siebie – pomóc mu rzucić się opcje i omówić je z nim, ale nie na siłę. Co sądzisz ideał, może on nie podoba. Więc być spokojny i rozsądny – Teraz to jest to, co jest wymagane od ciebie, aby w większym stopniu.

Kryzys wieku średniego – to trudny czas nie tylko dla ludzi, ale także dla ciebie. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Ale wszelkie trudności można przezwyciężyć, jeśli między ludźmi, którzy kochają siebie nawzajem i wzajemny szacunek jest zachowana. Jest możliwe, że będzie w pewnym momencie wydaje się, że ich nie ma. Pamiętaj, że to przejściowe. I najciemniejsza godzina jest zawsze przed świtem przychodzi.

load...