Kryzys tożsamości: jak rozpoznać i przetrwać?

Życie – to trudna sprawa. Jest w pełni wyposażony sukcesów, porażek i niespodziewanych zwrotów akcji. I bardzo prawdopodobne, że jeśli wędrować wzdłuż tej drogi, twój „towarzysz” będzie kryzys tożsamości. Teraz, czytając o nim, to prawdopodobnie sobie wyobrazić, jak ogromny potwór, który nie ominięcia lub pokonania. Należy jednak pamiętać słowa wielkiego Fryderyka Nietzschego: „To, co nas nie zabije, to nas wzmocni”. Okazuje się swoją kryzys może być przydatna dla Ciebie!

load...

Ale jak i co, można zapytać? To jest to, co mówimy.

Czym jest kryzys?

Kryzys – zderzenie pomiędzy starym a nowym, pomiędzy znanym przeszłości i ewentualnej przyszłości, między jednym kim jesteś teraz, a kto mógł stać. To, co kiedyś było dobre i skuteczne, więcej nie ma. Cele nie mogą być osiągnięte poprzez stare i nowe jeszcze. Bardzo często w kryzysie manifestują utajone konflikty i niespójności.

Psychologiczne kryzysy osobowości różnią się tym, że w takich warunkach daje osobie – nie może zachowywać się jak poprzednio, jego zachowanie nie jest już potrzebne to przynosi efekty. Z tego powodu dostania się do kryzysu, czy często poczucie impasu i znaleźć wyjście. Wyjściem nie jest wszystko …

Kryzys również doświadczane przez wielu ludzi jako okres niepokoju, strachu, niepewności, czasem pustki, bezsensu istnienia, zatrzymuje się po drodze – każdy wyjdzie z metafory. Tutaj pamiętać, że różni ludzie mówią o swoich doświadczeniach i uczuciach w czasie kryzysu:

load...
 • „I zamarł jakby się w pewnej przestrzeni, a nie poruszać.”
 • „Nie było nikogo wokół, i nie było to uczucie, że nikt mi nie pomoże, a cały świat wokół się rozpada”.
 • „Poczułem drżenie, osłabienie, uczucie ciężkości, napięcia i sztywności.”
 • „To było jak nurkowania – obejmował mnie całkowicie, a ja nie jestem w stanie ukryć się przed nim.”
 • „Lubię być w przejrzysty balonu, a niewidoczny film oddziela mnie od innych ludzi.”
 • „Naprawdę chciałem kogoś, żeby mi pomóc.”
 • „Nie chciałem niczego, nic w ogóle!”.
 • „Wydawało mi się, że cały świat wydawał się być zamknięte wokół mnie i chciał zostać zgniecione”.
 • „Byłem wyczerpany, i nie mam nic na ziemi wystarczająco silne.”
 • „Moje życie nie należało do mnie, już nie był jej” autor „.
 • „Czas jakby zatrzymał się w moim wnętrzu i na zewnątrz coś się dzieje, a dzieje się …”.
 • „Chciałem jak najszybciej znaleźć wyjście z tej nieprzeniknionej ciemności.”

Wszystko to jest o tym, że kryzys psychologiczny. Indywidualnie, każdy z wyrazów kobiecych nic nie znaczą i może oznaczać wszystko, ale wszystkie razem tworzą obraz kryzysu tożsamości. Zgadzam się, twarde i paskudny z obrazem. Mimo to, nie jest przypadkiem, że państwo jest jednym z najczęstszych powodów, dla leczenia do psychologa.

Jakie są kryzysy?

Są rzeczywiście dużo. W rzeczywistości, kryzys w rozwoju osobowości są trzech rodzajów: Kryzys wieku, sytuacyjne kryzysowych i jest bezpośrednio osobowych. Generalnie, gdy ludzie mówią: „Mam kryzys”, mówimy o trzeciej wersji. Ale weźmiemy pod uwagę wszystkie – aby wiedzieć, kiedy należy poczekać i zysk, i cierpliwości, a kiedy – z prośbą o poradę przyjaciółmi lub znaleźć wyjście w literaturze.

Tak więc, kryzys wieku. Zwykle jest właściwie normą. Pochodzą one w niemal każda osoba, w mniej więcej tym samym formacie. Kryzys wieku – jest wtedy, gdy dana osoba ma coś chce, ale w środę, że nadal nie dać. Takie kryzysy wiele za mało, a oni pojawiają się niemal od niemowlęctwa. Dzieci kryzysy wydarzyć pod koniec pierwszego roku, trzy lata, siedem lat i okresie dojrzewania. Są one związane z nabyciem samodzielności dziecka i nowych umiejętności. Na przykład, w ciągu trzech lat dziecko już chce się ubrać, ale jego matka nie jest dozwolone, ponieważ zajmuje zbyt dużo czasu. Dziecko zaczyna buczeć. W tej sytuacji matka powinna zabrać dziecko dorasta, a przede wszystkim znaleźć czas dla dziecka Sam ubrany – w przeciwnym razie nigdy nie nauczą się tego zrobić, a zatrzyma dorastania.

Spośród bardziej interesujące dla nas są kryzysy wieku dorosłego życia. Pierwszy taki kryzys – to 17-18 lat. W tym okresie, w pierwszym spotkaniu z dorosłym życiu. Osoba zaczyna definiować siebie i szuka swojego miejsca w świecie. Drugi kryzys pojawia się w przedziale od 30 do 40 lat – tak zwany kryzys wieku średniego. Człowiek patrzy wokół jej życia i jest odpowiedzialny za sobą pytanie: czy wszystko zrobiłem, chciałem? Kolejny kryzys – przedemerytalne – zdarzają się w 50-60 lat i jest związana z przejściem na emeryturę i zmian dynamicznego stylu życia bardziej spokojny. I ostatni kryzys wieku – kryzys końca życia – to wszystko dzieje się w różnym wieku. Jest ona związana z ogólną ocenę życia żył – pozytywne lub negatywne.

Innym rodzajem kryzysów psychicznych – sytuacyjnych kryzysów. Mają swój własny pełni świadomy ludzki rozum. Na przykład, chcę męża – i bogaty, i rodzaju i opiekuńczy i inteligentny, i zabawa – w ogóle, a do jedzenia ryb i sosnę się wspinać. Ale nie razem obraca, a kobiety są sami z tym „nie działa”. Albo, na przykład, a chcesz mieć czasu, aby zbudować karierę i doskonałe siedlisko utworzyć, a czas i wysiłek w ogóle brakuje. Wszystkie te „ślepych zaułków” jest dość przejrzyste. Wszystko, czego potrzebujesz – priorytet, odwrócić się i wyjść z tej pułapki. No, może trochę porasstraivaetes, ale żyć z nią jest całkiem możliwe.

I ostatni typ – ściśle osobiste kryzysy. Są one złożone i bałagan doświadczenie, jest to jeden może być tak trudno znaleźć wyjście. Mogą one być zupełnie różnych powodów. Wszystko, co wiemy o kryzysach związanych ze smutnych wydarzeń: góry, stracie, samotności, poczucie bezsensu. Ale niewielu wie, że doświadczenia z kryzysu może być spowodowana czymś zasadniczo radosnej – narodziny dziecka, małżeństwa lub długo oczekiwany awans. Rezultat jest zawsze taki sam: człowiek czuje w środku, że coś się zmieniło, a dziś nie może już żyć jak żył wczoraj. Staje drugiego. O tych kryzysów zostaną omówione dalej.

Co czeka Cię: etapy doświadczenia

Dzięki Bogu, że kryzys osobowości rozwija się stopniowo, tak jak nikt nie wytrzyma tak nagle spadł grawitacji. Istnieje wiele etapów, które dana osoba idzie i może radować – kryzys zawsze kończy produkcję. Wystarczy dla wszystkich, że jego wyjście. Silny i zdrowy człowiek jest zawsze w stanie znaleźć opcję, która będzie jej odpowiadał. Ale to tylko taka osoba?

Więc doświadczyć etapy kryzysu:

 1. Etap nurkowania. Zwykle na początku kryzysu człowieka przeszkadzać nieprzyjemne odczucia w organizmie. Ale nadal nie rozumiem, że masz kryzys tożsamości – po prostu czuć się źle. Jesteś spięta i sztywność, czujesz poczucie słabości i ciężkości. Jak coś robić, to robić, ale te ruchy jest bardzo wybredna i bezsensowne.

  Twoje myśli przypominają lepką bałagan i żuć go w nieskończoność. Kiedy myślisz o jednej rzeczy, natychmiast wyciąga z pamięci jeszcze bardziej nieprzyjemne myśli. Jesteś wrażliwa i nie jest chroniony przed tymi i innymi nieprzyjemnymi uczuciami sposób. To wygląda jak wielki czarny dołu, i będzie spadać przez niego. Jest to pierwszy etap kryzysu.

 2. Krok impasu. Towarzyszy temu poczucie osamotnienia i braku wsparcia. Jesteś zanurzony w myślach i niekończącej introspekcji – iteracyjne zdarzenia, należy zadać sobie pytania o przyczyny kryzysu i nie mogę znaleźć odpowiedzi. Jednak twoje myśli i uczucia nie są już powiązane z nieprzyjemnym bryle – są bardziej doświadczony Ci indywidualnie.

  Twoja przeszłość nie będzie już pracować, boisz się „tu i teraz”, i będzie stopniowo zaczyna formułować prognozy na przyszłość. Uczucie zmęczenia i brak siły przenikają was. Trzeba zrozumieć, że pomoc z zewnątrz nie przychodzi i trzeba coraz bardziej rosnące pragnienie, aby znaleźć wyjście z tego impasu. Ale z dala od tych uczuć nie może być – to zdecydowanie powinien doświadczenie, a po raz pierwszy pojawiło się światełko na końcu tunelu.

 3. Złamanie Stage. Na tle całkowitego upadku moralnego zacząć wycofać się z kryzysu kosmicznej. Po pierwsze, to wyjście wydaje dosłownie – jesteś ukrywa się pod kocem i odizolować się od tego wszystkiego – a potem psychicznie. Jakby nie jest „ty” i „jesteś w sytuacji kryzysowej. Twój umysł uwalnia się od starych myśli nieprodukcyjnym i postaw. Doświadczenia kryzysowe coraz mniej prawdopodobne, aby odwiedzić cię i zawsze sam. Jest reorganizacja osobowości, a tam jest gotowość na nowe doświadczenia.

  Świat wokół ciebie, jakby ponownie otwiera, a ty jesteś w harmonii z nią. Czujesz się wolny i łatwy w swoim ciele. Nie zostawić pragnienie nowych doświadczeń i wrażeń – czasem nawet chce oderwać się i wyruszył w podróż. W końcu pojawia się ich pragnienia i poczuć moc i zdolności do ich spełnienia. Poczucie szczęścia nie opuszczę cię, i można wreszcie powiedzieć sobie: „Zrobiłem to! Doświadczyłem kryzys tożsamości! „

Niestety, kryzys nie zawsze kończy się tak różowo – czasem dzieje się odwrotnie. Złej przypadku psychologowie scenariusz to neuropsychiczny oraz zaburzeń psychosomatycznych, samobójstwa odstąpienie od społeczeństwa, stres pourazowy, różne przestępstwa, alkoholu lub innego innego uzależnienia, itp …

Jak widać, kryzys nie jest tylko osoba czuje siłę – może on zniszczyć i.

Jak przetrwać kryzys?

Po przeczytaniu wszystkiego, co jest napisane, to prawdopodobnie przerażona na samą myśl, że trzeba znosić. Ale nie przejmuj się zbytnio. Identity Crisis nie może złapać każdego, a jeśli stało – radujcie się, bo to oznacza bardzo wysoki poziom rozwoju umysłowego. Cóż, jeśli nie – to bardziej Raduj się, bo już zwrócił uwagę, że jest to jeden z najtrudniejszych i najbardziej nieprzyjemnych warunków życia.

Przez najgłębszym żalem, wyjście z kryzysu nie można uniknąć lub prędkości. Pamiętaj – to jest konieczne, aby przetrwać kryzys, a dopiero potem będzie można wyjść. „I że nie może być inaczej? Być może istnieje jakieś magiczne sposoby psychologiczne? „- Z nadzieją można zapytać. I będziemy musieli cię rozczarować: „. Nie, nie ma” Magia oznacza, że ​​tak naprawdę nie jest. Nie ma jednak swoją tożsamość i własne zasoby. Ich stosowanie Boga twego sam dowodził.

Trzeba powiedzieć, że w rzeczywistości istnieją dwa sposoby wyjścia z kryzysu. Pierwszy – to odpowiedź na wezwanie przeznaczenia i biorąc go, aby przejść do niepewności i starają się zmienić. Ale zapominamy o drugiej opcji – wybór bezpieczeństwa i chęć zachowania istniejącego porządku, należy wstrzymać i nie iść na zmianę. Tak, że usuwa się niepokój. Ale ten problem jest zawsze towarzyszy osobistego rozwoju i braku jego granicach zmian, a czasem nawet zniszczy ciebie. Mamy nadzieję, że wydech i wybrał pierwszą opcję. W przeciwnym razie nie można czytać dalej.

Tak, aby złagodzić kryzys noclegów?

 1. Znajdź wsparcie. Tak, dobrze słyszeliście. Jak byś nie chce czasem cofnąć się od świata, wsparcia i sympatii będzie bardzo przydatna. Nawet w czasie kryzysu, to pozostaje osoba, która wymaga komunikacji, miłość i opiekę, tak, to czy lepiej jest uzyskać od osoby, która jest świadoma tego, co się dzieje? To może być bliski przyjaciel, współmałżonek, daleki krewny, a nawet przypadkowa osoba na jakimś forum. Najważniejsze – to musi być Ci miło i przyjemnie i naprawdę zainteresowany tym, co dzieje się z tobą. Zgadzam się, że będzie dzielić się z nimi najbardziej intymne i ważne dla Ciebie. Konieczne jest, aby słuchał ciebie, a nie potępiał. Twoja komunikacja musi być uczciwy, a kluczem do tego jest autentycznym wyrazem uczuć.
 2. Prowadź dziennik osobisty. Napisz do wszystkiego, co dotyczy ciebie ważne wydarzenia, uczucia, doznania cielesne, myśli i postawy, co się dzieje, a także obrazy i metafory, które pojawiają się w twojej głowie. Prowadzenie dziennika pomoże Ci lepiej zdawać sobie sprawę z tego, co się z tobą dzieje, jak również doświadczenia oddzielone od innych. Poprzez te rekordy chcesz podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami.
 3. Szukaj wsparcia wewnętrznego. Świat wokół ciebie się rozpada, wszystko jest wywrócone do góry nogami, a przez to przejść, trzeba znaleźć wyspą stabilności w świecie chaosu. Zatem wyspą stabilności i wsparcia może być twoja wiara w sprawiedliwość na świecie, w jego dobrej woli i prawo urządzenia. Jesteś stanowią znaczną część tego świata, i można kontrolować swoje życie. Te ustawienia pozwalają doświadczyć rozpaczy i samotności, bez uszkodzenia, zachowując wiarę w przyszłość. Dzięki nim twoje życie znów ma sens, w oparciu o doświadczenia całej ludzkości.
 4. Przeżywa wszystko, co dzieje się z tobą. Nie uciekaj wszędzie, być świadomi swoich uczuć. Oddzielić je od siebie i rozwikłać piłkę rozpaczy. Zanurz się w nich – wszystko to bezcenne doświadczenie, bez którego nie może być osobą, która może stać. W nim trzeba będzie wszystkie swoje wysiłki i zasoby.
 5. Nie poddawaj się, będzie trwała. Zwłaszcza w tych momentach, kiedy chcesz uciec, odlecieć na inną planetę lub po prostu odłączyć. Trzymaj się! To jest wasza siła. Gdy jest bardzo źle, oprzeć się na ludziach ważnych dla Ciebie i Twojego bloga. Nawiasem mówiąc, to będzie interesujące, aby ponownie przeczytać wszystko, co ci się stało w tym ciemnym okresie swojego życia.
 6. Bądź przygotowany na nieoczekiwane odkrycia. Na przykład, nie są tak dobre, jak myślisz o sobie. Albo, że jesteś tak leniwy, czasem coś do zrobienia, że ​​można przeoczyć coś. Ważne jest nie tylko, aby te odkrycia, i zabrać je dla siebie. Stopniowo będzie pochodzić świadomość, że świat nie jest czarno-biały – Ma szare i wiele kolorów i odcieni pomiędzy. Aby je zobaczyć – ma mieć rzeczy takimi, jakimi są.
 7. Złapać rytm swojego życia. Nie jest tajemnicą, że każdy z nas ma swój własny rytm egzystencji. W czasie kryzysu, idzie na manowce, i trzeba go odtworzyć. Istnieją trzy sposoby, które można wykorzystać. Pierwszy – Podłączenie do naturalnych rytmów (migotanie ognia, szum płynącej wody, dźwięk deszczu), drugi – do mechanicznego (odgłos kół w pociągu, tykanie zegara), a trzecie – jest włączenie w rytmach stworzonych przez innych ludzi (rytmiczny śpiew, taniec, tańce, pieśni i tańca).
 8. Rozmawiać z ludźmi, którzy przeżyli kryzys osobisty. Po pierwsze, to daje poczucie, że nie jesteśmy sami na tej planecie (bo to jest samotność często najbardziej boi), a po drugie, doświadczenia innych będzie przydatna w zakresie otwierania nowych środków przeżywa kryzys. Każdy człowiek jest niepowtarzalny i adaptacji do trudnej sytuacji, wymyślając coś innego. I nagle jego „własne” będzie przydatna dla Ciebie? Staraj się nie wtrącać.
 9. Próbować nowych rzeczy. Bezpośrednią kontynuacją poprzedniego akapitu! Ale poważnie, coś nowego musi spróbować, gdy jesteś gotowy. Jeśli zdecydujesz się na skok ze spadochronem w stanie impasu – Twój stan może się pogorszyć. Posłuchaj siebie, a jeśli czujesz się w małym zapotrzebowaniu na nowe doznania i globalnych zmian – nie zapomnij, aby je spełnić.
 10. Należy mieć na uwadze, że kryzys jest skończona. Czasami może być zwinięte w przód beznadziejności. Będzie się wydawać, że nie ma końca można zaobserwować na całym czarnym Slough, wyciągnąć cię. Nie zapomnij w tych momentach, że koniec będzie potrzebne, i to będzie dobre. To wszystko zależy od ciebie. Zachować optymistyczne, nawet w najtrudniejszych momentach.

To wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kryzysie tożsamości, ale baliście się zapytać. No, może nie boi, ale teraz jakoś wszyscy wiemy. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania – kryzys doświadczeń i jest skończona, a rezultatem jest nowy, błyszczący i dojrzałej osobowości.

Identity Crisis jak ząbkowanie: bolesne, trudne, można spróbować złagodzić, ale pominąć ten okres (np wyrywanie zębów z dziąseł specjalnego urządzenia) nie może. A dzięki zęby wyrzynają, w końcu będzie mógł gryźć i żuć.

Również z osobowością – przeżywa kryzys, można zdobyć nowe doświadczenia, może nawet jakiś rodzaj wiedzy i umiejętności. Po kryzysie wiele sytuacji, które wydawały się trudne do ciebie, będą postrzegane jako elementarne: „?! I z tego powodu, ja przechodzę” Ogólnie rzecz biorąc, w sensie globalnym, kryzys – jest dobry i dobry. Więc nie bój się, idź do niego, a wszystko można dostać!

load...