Krwawienie z dziąseł

Znowu na szczoteczkę do zębów w lewo ślady krwi? Około 75% wszystkich dorosłych i 40% dzieci są zaznajomieni ze zjawiskiem zapaleniem i krwawieniem dziąseł, a także drażliwość i obrzęki. W prawie wszystkich przypadkach przyczyną tego zjawiska jest chorobą, takich jak zapalenie dziąseł.

load...

Szczególną insidiousness choroby jest to, że nie ujawnia się we wczesnym stadium. I tylko wtedy, gdy choroba jest już w zaawansowanym stadium, objawy, takie jak:

  • Dziąsła nabrzmiałe, bardzo wrażliwe na najmniejsze bodźce.
  • Dostarczając pewien wpływ na dziąsła, zaczynają krwawić – krew może być postrzegana nie tyle na szczoteczki do zębów, ale nawet na kawałku miękkiego chleba.
  • Zmienia sobie kolor dziąseł – mogą nabyć od różowego do jaskrawej czerwieni.

Pierwszym objawem zapalenia dziąseł jest rodzaj płytki na dziąsłach – film utworzony przez bakterie z cukrów. Podczas mycia zębów, ten film jest zniszczona i unicestwiona, ale znowu generowane bardzo szybko. W tej samej sprawie, jeżeli dla niektórych – żadnego powodu dość często czyścić zęby, lub w ogóle nie czyszczone, film jest utwardzany i przekształcony kamienia nazębnego, który jest łatwy do usunięcia ze szczoteczką do zębów nie jest już możliwe. Aby usunąć to wymaga profesjonalnego czyszczenia. Następny jest krwawienie z dziąseł.

Tablica to nie tylko defekt kosmetyczny – służą one jako rodzaj repozytorium dla bakterii. Poza tym, tatarski jest bardzo irytujące do dziąseł, co prowadzi do obrzęków i krwawienia. A im dłużej pozostaje na tablicę dziąseł, dziąsła są bardziej dotknięte. Dlatego też, jeśli występuje krwawienie dziąseł, leczenie należy rozpocząć jak najszybciej.

W sprawiedliwości należy zauważyć, że istnieją również inne powody, dla rozwoju zapalenia dziąseł, które, chociaż są one mniej popularne, ale nadal mają miejsce. Powody te obejmują:

load...
  • Preparaty farmakologiczne

Wiele leków przeciwwirusowych, takich jak leki przeciwdepresyjne lub zawiera kompozycję takich substancji, które zmniejszają wydzielanie śliny. I to była ślina oczyszcza dziąsła przed bakteriami. W tym samym przypadku, gdy w ślinie jest wytwarzany w niewielkich ilościach, kamień nazębny jest utworzone szybciej i w większej ilości.

  • Infekcje grzybicze i wirusowe

Pomimo faktu, że w większości przypadków przyczyną zapalenia dziąseł, bakterie chorobotwórcze są, w niektórych przypadkach prowadzić do rozwoju choroby może prowadzić do grzybów i wirusów. Na przykład, opryszczkowe gingivostomatitis występuje, gdy błony śluzowe jamy ustnej dotkniętych wirusem opryszczki. W tej postaci choroby, wszystkie w ustach, szczególnie gumy, pokryte wrzodów. Jeżeli uszkodzenie jest wynikiem wpływu grzybów na błonach śluzowych jamy ustnej – w języka, policzków i dziąseł – jest to biała tablica i krwawiące dziąsła.

Leczenie zapalenia dziąseł

W żadnym wypadku nie jest niedopuszczalna ignorować zapalenia dziąseł, pozostawiając go bez leczenia. W takim przypadku, jeśli choroba jest nieleczona, stopniowo przerodzi się w przyzębia. Choroby przyzębia jest znacznie większym problemem, ponieważ prowadzi to do utraty zębów. Na ogólny stan zdrowia, ma on również bardzo negatywny wpływ – zwiększa ryzyko udaru i zawału serca, a także u kobiet w ciąży może wywołać przedwczesny poród.

Leczenie zapalenia dziąseł zajmuje się lekarz – dentysta. Kluczem do skutecznego leczenia jest dokładna higiena jamy ustnej – to powiedzieć lekarzowi. To on będzie odebrać dla Ciebie indywidualny schemat leczenia. Co do zasady, żadne leki nie mogą obejść: zastosowanie przeciwzapalne i antybakteryjne środki i immunomodulatorów.

Czy jednak nie tylko leki, prawie nigdy – zwykle konieczne usunięcie kamienia nazębnego, który przeprowadza się albo poprzez działanie mechaniczne lub za pomocą ultradźwięków. Wymiana uszczelek, które wiszą nad dziąseł.

Inne przyczyny krwawienia dziąseł

Dodanie dziąseł powoduje krwawienie z dziąseł i może być różny. Istnieje również szereg chorób, które prowadzą do tego, że żywice zapalny krwawienia. Na przykład, choroby takie jak toczeń i czerwonego porostów, w przypadku gdy znajdują się w zaawansowanym stadium, może prowadzić do ciężkiego zapalenia dziąseł. W rezultacie błona śluzowa żywice można po prostu odkleić się od reszty tkanki bazowego. A osób cierpiących na białaczkę, komórki białaczkowe są wypełnione dziąseł, co prowadzi także do zwiększenia krwawienie z dziąseł.

  • Zmiany hormonalne

W przypadku, gdy zmieniona hormony, osoba może także wystąpić zwiększone krwawienie dziąseł. Uderzające przykładem jest ciężarne kobiety – znacznie się zmieniły hormonów, a w rezultacie, żywice się bardzo wrażliwe, jest krwawiące dziąsła. W połączeniu z poranne mdłości to wszystko daje matki oczekującej wiele dyskomfortu.

  • Niedożywienie

W tym przypadku diety człowieka z niedoborem witamin, zwłaszcza B, i minerałów, w tym wapnia i fosforu, krwawienia dziąseł również nieuniknione. W takich przypadkach, trzeba zmienić dietę i zacząć biorąc multiwitaminowy kompleksów.

Zapobieganie stan zapalny i krwawienie z dziąseł

Każda choroba jest znacznie łatwiej zapobiegać niż leczyć później. Odnosi się to również do krwawiące dziąsła. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego problemu jest dokładna higiena jamy ustnej. Pamiętaj, aby myć zęby co najmniej dwa razy dziennie, nie zapomnij o najbardziej odległych zakątków jamy ustnej i języka.

Postaraj się nieznacznie zmienić swoją dietę – zmniejszyć spożycie żywności, która zawiera duże ilości cukru. Próby w jak najmniejszym stopniu, aby kęs, ponieważ bardzo szybko tworzy się na zębach. Albo, po każdym posiłku, należy stomatologiczną gumę do żucia. Nie można też zapomnieć o profilaktycznych badań kontrolnych u lekarza.

load...