Krwawienie w okresie poporodowym

Zawartość:

Pamiętasz, co sakrament jest uważany za najbardziej święte na ziemi? To prawda, jest to narodziny nowego życia. Wszyscy rodzice z niepokojem oczekując narodzin ich dziecka. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do przyszłych matek. I nic dziwnego – ponieważ są bezpośrednio zaangażowane w tym sakramencie. Co więcej – to jest po prostu kobietą, zależy od tego jak dziecko urodzi się zdrowe.

load...

Od kobiet i, oczywiście, od lekarzy. Na szczęście, do tej pory poziom kwalifikacji lekarzy i współczesnej medycyny są dość wysokie, więc zgonów dzieci są niezwykle rzadkie. Ale mimo to, kobiety są bardzo martwi się przed dostawą. A psychologowie twierdzą, że podstawowym natura tego strachu nie jest niczym więcej niż brak informacji. A jeśli wskaźnik urodzeń z mniej lub bardziej jasne – dużo informacji, tym trudniej o okresie poporodowym. Kobiety nie wiedzą, czego się spodziewać we wczesnym okresie poporodowym.

Nawiasem mówiąc, czasami kobiety nie zauważy rozwiniętych powikłania. Zazwyczaj występuje to z dwóch powodów. Po pierwsze, nowy-found mama jest tak zachęcane przez pojawienie okruchów do światła, które jest słabo postrzega otaczającą rzeczywistość. A po drugie, nie zauważają kobieta na problem może być banalny powód – bo po prostu nie wie, jak być normalny okres po porodzie.

To, co zostanie omówione w tym artykule. Powiemy wam o sposobie postępowania, jeśli okres zwykle po urodzeniu, jak również, co patologia obserwowane przez lekarzy coraz częściej w tym okresie czasu. Oczywiście, nie będziemy wchodzić w szczegóły, jak wyeliminować taką czy inną komplikację – kobieta taka informacja nie jest to potrzebne, ponieważ jest bezpośrednim zadaniem lekarzy. Jednak ogólnie rzecz biorąc, nie wiesz – taka wiedza pozwoli Ci uniknąć lęku przed nieznanym – w tym przypadku, przed manipulacją lekarzy.

Przebieg połogu

Więc okruchy urodził. Ale kobieta w czasie porodu są nadal – tak długo, jak nie będzie oddzielić i łożysko. Po tym rozpoczyna się natychmiast po porodzie. A lekarze kobieta nazywa kobiet po porodzie. Sam okres po porodzie jest podzielony na dwa etapy:

load...
 • Wczesny okres poporodowy

Okres ten jest bardzo krótki – zaledwie dwie godziny po dostarczeniu łożyska. Ten etap jest najważniejszy – to wszystko decyduje o dalszym okresie rekonwalescencji po porodzie. Młoda mama w tym czasie powinny być pod ścisłym nadzorem lekarzy, położnych i pielęgniarek. O tym, co dzieje się w tym czasie w organizmie kobiety, będziemy trochę wam później.

 • Późno po porodzie

Zaczyna się dwie godziny po dostarczeniu łożyska i trwa 40 dni. Z reguły kobiety relaks i uważa, że ​​ich zdrowie nie jest zagrożone. Jednakże, nie jest – jak długo macicy nie kurczy się do swojego pierwotnego rozmiaru, zawsze istnieje pewne ryzyko różnych komplikacji. W szczególności – poporodowego zapalenia błony śluzowej macicy.

Status kobiet we wczesnym okresie poporodowym

Więc porozmawiajmy o tym, co dzieje się z ciałem kobiety we wczesnym okresie poporodowym. Ściany macicy zaczynają spadać bardzo aktywny, tak, że w ciągu zaledwie kilku godzin w czasie macica kurczy. Jej ściany zaczynają gęstnieć, a samo ciało macicy staje kuliste. Tylko kilka godzin tylnej i przedniej ścianie macicy jest już szczelnie dociskane do siebie nawzajem.

Szyjka także ma bardzo charakterystyczny wygląd – przypomina worek, pomarszczona i bardzo cienkich ścianach. Lekarz może łatwo wprowadzić do jamy macicy ręki – a kobieta nie czuje się z powodu raka szyjki szczepu większego dyskomfortu. Waga macicy tuż po porodzie wynosi około 1000 gramów.

Podczas pracy, urządzenia blokującego, a także więzadła, bardzo rozciągnięta. I z tego powodu, macica jest bardzo mobilny i porusza się z łatwością. Nawiasem mówiąc, zjawisko to jest w dużej mierze ze względu na stan i mięśni dna miednicy. Dlatego tak ważne jest, w odpowiednim czasie, aby opróżnić pęcherz. Inaczej ciasno pęcherza spowodują stałego przesunięcia macicy. A więc do pogorszenia jego zdolność do zaciągania. Podobne zjawisko jest obarczona rozwoju różnych powikłań.

Among’ve nigdy nie rodziły kobiety są zdania, że ​​od razu po porodzie mama natychmiast zasypia. Jednakże tak nie jest. Oczywiście, kobieta bardzo zmęczony jak jej ciało tak bardzo ciężkiej pracy. Jednak charakter mądrzejszy od nas – kobieta produkowane ogromne ilości substancji tonik. Oraz wpływ emocjonalny daje o sobie znać. Dlatego przez pierwsze kilka godzin po porodzie dla kobiet oczywiście nie mogę spać.

Ale to tylko w przypadku, gdy kobieta jest zdrowa. W tej samej sprawie, jeśli kobieta pojawiła się senność, lub co gorsza, senność teraz i wymioty, lekarz ma powody, aby podejrzewać obecność niedotlenienia mózgu. I to patologii, co z kolei oznacza, najszerszym krwotok. I często jest to wewnętrzna, więc zewnętrzne oznaki jest prawie niemożliwe do odgadnięcia.

Zmiany nie omijają stronę i funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Nie jest to zaskakujące – to dziecko urodzić, jak odbywa się szereg zmian ciało kobiety:

 • Wyeliminowanie dodatkowy przepływ maciczno-łożyskowy.
 • Spadek ciśnienia w jamie brzusznej.
 • Drastyczne zmiany hormonalne w organizmie młodej matki.

Wszystko to prowadzi do tego, że kobiety są niemal natychmiast po dostarczeniu znacznie spowalnia zmiany tętna i ciśnienia krwi. Ponadto, w większości przypadków, jest w znacznym stopniu zmniejszone. Chociaż istnieją wyjątki – przypadki, w którym ciśnienie krwi, przeciwnie, zwiększone. Z reguły jest to typowe dla kobiet w ciąży i do oraz w czasie regularnego czynienia z nadciśnieniem. Podobnie kobiety powinny być szczególnie ostrożny, aby monitorować ich stan.

Temperaturę ciała w większości przypadków pozostaje normalnie. Jednak czasami może być przez krótki okres czasu, aby podnieść do 37 ° C, 5 – 38 stopni. Jest to konsekwencją stresu hipertermii – zarówno fizyczne jak i emocjonalne. Zazwyczaj lekarze nie są szczególnie zaniepokojeni tych wzrostów temperatury. Oczywiście, jeśli nie dłużej niż godzinę – w przeciwnym razie trzeba alarm tak często przedłuża wzrost temperatury wskazuje na rozwój procesu zapalnego.


Krwawienie we wczesnym okresie poporodowym

Jednym z najbardziej poważnych powikłań, w początkowym okresie poporodowym jest krwawienie. W przypadku, że to powstało w ciągu pierwszych dwóch godzin po urodzeniu, to się nazywa – początek krwotoku poporodowego. Istnieje kilka powodów, które prowadzą do rozwoju krwawienia:

 • Niedociśnienie i atonicznych macicy

Lekarze nazywają to termin jest stan, w którym istnieje silne zmniejszenie normalnego tonu macicy. W konsekwencji, zmniejsza ściany macicy jest dużo gorsza niż oczekiwano i lęk również znacznie zmniejszona. Całkowita utrata tych zdolności nie dzieje – macica nadal, aby odpowiedzieć na podawaniu leków, bodźce mechaniczne i fizyczne. Mimo, że siła, z jaką macicy tych bodźców musi reagować, o wiele mniej spadek ciśnienia tętniczego niż w innych przypadkach. Co więcej, u niektórych kobiet, lekarze mówią, rodzaj paradoksu – tym silniejszy bodziec, tym słabsza reakcja macicy.

W najcięższych przypadkach może być krytyczny stopień macicy hipotonia – niedowład. Gdy atonia jest kompletna utrata napięcia macicy, zdolność do zaciągania. Ponadto, w tym przypadku, odpowiedź macicy nie powoduje jeszcze najsilniejszy bodziec i leków. Mówiąc najprościej, macica jest w stanie tzw paraliż. Na szczęście jest to zjawisko bardzo rzadkie. Ale to może powodować śmierć.

W takim przypadku, jeżeli przyczyna krwawienia pochodzi we wczesnym okresie poporodowym, stało się hipotonia macicy, rzadko jest zbyt intensywny i trwały. Oczywiście, jeśli nie chodzi o atonia – gdy jest bardzo obfite krwawienie i intensywne, to jest bardzo trudne do zatrzymania. Jeśli spadek ciśnienia jak krew jest uwalniana powoli w małych porcjach. Z reguły, większość krwi zawiera skrzepów krwi. Jest to szczególnie zaobserwować w niekompletnym oddzieleniu łożyska. Ponadto, powodem macicy niedociśnienie może być zbyt silne, że hiperprzeprostna. Na przykład, jeśli bliźniaki urodziły się, czy dziecko urodziło się bardzo blisko.

Co więcej, ta nieprawidłowość może wynikać z długotrwałych dostaw trwających dłużej niż 24 godziny. Chociaż w sprawiedliwości należy zauważyć, że lekarze zdają sobie sprawę z tej funkcji i wstępnie podjąć wszelkie niezbędne środki zapobiegania krwawienia. Co więcej, przyczyna macicy może być przedłużony niedociśnienie i systematyczne stosowanie leków, które obniżają tonu macicy. Ogólnie rzecz biorąc, te leki są przepisywane uratować ciążę ze zwiększonym napięciem macicy.

Nie mniej niebezpieczne i przedwczesne oddzielenie łożyska. Nie tylko, że może to prowadzić do niedotlenienia, a nawet śmierć dziecka, ale również prowokuje rozwój niedociśnienia, a czasem atonii macicy. I, w konsekwencji, krwawienia, które rozwinęły się w okresie poporodowym. A ryzyko spotkania z

A ten rodzaj krwawienia jest dość wyjątkowa – bardzo duża część krwi zbiera się zarówno w macicy i pochwy. Dlatego w niektórych przypadkach takie krwawienie jest wykrywany natychmiast. Ale nie martw się zbytnio o to – ginekolog bada kobietę jest bardzo często we wczesnym okresie poporodowym. I to na pewno zauważy nieunikniony wzrost rozmiarów macicy, która ze względu na akumulację w nim krwi. I prędzej czy później, krew zaczyna się wyróżniać.

Na ogół, ze względu na to, że skurcz macicy jest dość słaba, że ​​nie może pozbyć się w jamie skrzepów krwi. Jednak bardzo często lekarze szybko wyeliminować je za pomocą prostego, ale bardzo ostrożne ciśnienia na organizm samej macicy. Następnie kobiety specjalne leki są podawane dożylnie. W niektórych przypadkach może zajść potrzeba ręcznego zbadania macicy – w jego lekarz wkłada rękę do macicy i ręcznie usuwa resztki łożysko i skrzepy krwi. Boi nie jest to konieczne – nie ulega wątpliwości, że ta manipulacja odbywa się tylko w znieczuleniu ogólnym. W większości przypadków, środki te są wystarczające, aby rozwiązać ten problem.

 • Awaria koagulacji

W niektórych przypadkach przyczyną krwotoku poporodowego nie jest niczym innym, jak choroby układowej, które wynikają w krzepnięciu krwi pogarsza. Mimo tych dni, z reguły dzieje się to bardzo rzadko. Dla kobiet w okresie ciąży są poddawane rygorystycznym badaniom. I wszystkie choroby określono wcześniej. Oznacza to, że lekarze już wiedzą dokładnie, czego się spodziewać i są przygotowane z wyprzedzeniem. Dlatego ważne jest, aby niezwłocznie udać się do lekarza w czasie ciąży.

 • Pęknięcie macicy i jej szyi

Czasami ciężkie krwawienie występuje w przypadku pęknięcia macicy wystąpił ciała podczas porodu. Lub w przypadku poważnych zmian chorobowych szyjki macicy. Takie przypadki są diagnozowane przez lekarzy w pierwszych minutach po urodzeniu, podejmowane są pilne działania mające na celu wyeliminowanie uszkodzeń. Zgodnie z ogólną zasadą, dość prosty do naprawy pęknięć. Jednak w niektórych przypadkach, do ratowania życia kobiety, może być konieczne usunięcie macicy. Ta grupa ryzyka obejmuje kobiet noszących bliźniaków zbyt dużego dziecka. I, oczywiście, tych matek, którzy mają już dziecko, urodzone przez cesarskie cięcie. Zwłaszcza, jeśli przerwa między dostawy co najmniej trzech lat.

Rodzaje krwawienia, które powstały we wczesnym okresie poporodowym

Oczywiście, wszelkie krwawienie patologii. Jednak krwawienie krwawienie kłótnie. Lekarze są dwa główne rodzaje:

 • Obfite krwawienie

W tym przypadku, krwawienie jest bardzo silny, masywny. Zaczyna się zwykle nagle i utrata krwi jest bardzo duża. Ciało macicy jest bardzo wiotki, tracą zdolność do prawidłowego kurczenia. Macica nie odpowiednio reagować na bodźce – masaż dłoni, na zewnątrz, wprowadzanie różnych leków mających na celu zmniejszenie ściany macicy. Bardzo szybko rozwijający się wstrząs krwotoczny – stan, który stanowi poważne zagrożenie dla życia kobiety.

 • Falista krwawienia

Krwawienie jest radykalnie różny od poprzedniego typu. Dlatego też, przepływ krwi i równych porcjach po około 200 ml. W tym przypadku macicy jest odpowiednio w odpowiedzi na zewnętrzne bodźce i wprowadzenie leków – zaczyna się kurczyć. Warunek ten jest mniej niebezpieczne dla życia i zdrowia kobiety. A lekarze radzą sobie z nim znacznie szybciej.

Ale to tylko w przypadku, gdy problem zostanie szybko widoczne. W przeciwnym razie, zdolności kompensacyjne organizmu nowo mama prędzej czy później wykorzystane: krwawienie silnie wzmocniony zespół krwotoczny rozwija. Na szczęście, jeśli kobieta rodzi w szpitalu położniczym, to nie może się zdarzyć, ponieważ lekarze są bardzo starannie obserwując ją.

Leczenie krwawień we wczesnym okresie poporodowym

Serdecznie chcesz, aby wszelkie informacje, które właśnie dowiedział się, nigdy nie przyda się w praktyce. Ale, niestety, czasem tak robi wystąpić. A jeśli kobieta wie, czego oczekiwać, ona będzie bardziej zrelaksowany. Tak, jak rozwiązać krwawienie we wczesnym okresie poporodowym, podzielona na:

 • Mechaniczny

W tym przypadku lekarze pobudzić macicę przez bezpośredni wpływ na jej temat. Wpływ ten z reguły jest masażu macicy – zewnętrzna i prosty.

 • Lek

Istnieje wiele leków, które są najbardziej skuteczny sposób stymulowania skurczów macicy. W razie potrzeby, lekarz będzie wybrać najbardziej odpowiednie leki dla każdego przypadku.

 • Operacyjny

W przypadku innych metod są nieskuteczne, lekarze uciekają się do metod chirurgicznych. Należą do ręcznego zbadania macicy, dwuręczny masaż, w ciężkich przypadkach – usunięcie macicy.

Na ogół leczenie jest często skomplikowane. Pierwsi lekarze rzeczą zrobić – to przy użyciu cewnika, aby opróżnić pęcherz. Następnie przez powłoki brzuszne poza macicą rozpocząć masaż. Jednocześnie z żeńskich leki są podawane dożylnie – często oksytocyny. Jeśli jest to konieczne, jeśli krwawienie jest zbyt silny lub jeśli kobieta wychudzona, może być powołany we wlewie dożylnym roztworu glukozy, która zapewni bardzo potrzebne wsparcie dla kobiety.

W przypadku, gdy środek ten byłby nieskuteczny, w „grze” anestezjolog przyjść. Mama podawania znieczulenia dożylnego, po czym gynaecologist wnika do jamy macicy i zaczyna się przekazać swoje badania. Lekarz musi upewnić się, że macica pozostała łożysko kawałki i integralność macicy i jej szyi nie jest uszkodzony. W tym samym czasie odbyła się bardzo silny masaż macicy. Te manipulacje są najbardziej skuteczne we wczesnych stadiach krwawienia.

Ponadto, bardzo skuteczne wprowadzenie do szyjki macicy prostaglandyn – stop, nawet bardzo ciężkie krwawienie. Oczywiście, wszystkie te zabiegi powinny być przestrzegane przez terapii podtrzymującej – objętość krwi nie powinno stosować się poniżej poziomu krytycznego. Dlatego, jeśli to konieczne, kobieta może być przypisany do infuzji soli fizjologicznej, a czasami transfuzji krwi.

W ciężkich przypadkach, gdy wszystkie inne środki są bezużyteczne, chyba, lekarze zrobić naczynia jajowodów. Jeżeli środki te okażą się nieskuteczne, lekarze mogą podjąć decyzję o usunięciu macicy. W medycynie, operacja ta jest nazywana macicy. Oczywiście, ten środek lekarze uciekają się do najbardziej skrajnym przypadku, gdy życie kobiety jest w prawdziwym niebezpieczeństwie, i inne sposoby, aby pomóc jej po prostu nie istnieje.


Krwawienie w późnym okresie poporodowym

Wszyscy ci, krwawienie, które występują później niż dwie godziny po urodzeniu są znane jako krwawienie w późnym okresie poporodowym. Ten rodzaj krwawienia jest znacznie rzadsze niż we wczesnym okresie poporodowym. Jednakże, jest to miejsce, więc nie można zapominać o jego umyśle.

Przyczyny tego krwawienia, podobne do tych, które wywołują powikłań we wczesnym okresie poporodowym. To częściowe rozładowanie łożyska i różnych chorób krwi i poważnych urazów porodowych. Ponadto, w późnym okresie połogu może wystąpić krwawienie hipotoniczny – występuje zwykle w pierwszych dniach po porodzie, a nie później.

Leczenie w tym przypadku jest przypisywane na podstawie przyczyn krwawienia. Pierwszą rzeczą, która sprawi, że lekarz – to jest dokładnie sprawdzane kobietę. W przypadku, gdy przyczyną krwawień była opóźnienie łożyska, rozmiar macicy większa niż powinny być. Sam macicy ma bardzo miękką konsystencję, a jego szyja jest łatwo przegapić dwa palce. W celu wyjaśnienia diagnozy w większości przypadków wykonywane USG.

Jednakże, lekarz może od razu przeprowadzić ręcznego zbadania macicy. I, jeśli to konieczne, aby usunąć pozostałe części łożyska. Kobieta zostanie powołany ściągające narkotyków, leków, które stymulują jego redukcję. Dodatkowo, silne muszą być przypisane do terapii antybiotykowej, która jest niezbędna, w celu wyeliminowania możliwości wystąpienia infekcji oraz mocowania w następstwie procesu zapalnego. Ściśle mówiąc, to jak często i rozwinięte błony śluzowej macicy.

W tej samej sprawie, jeśli przyczyną krwawienia, który rozpoczął się w późnym okresie poporodowym są szkoda kanał rodny, najprawdopodobniej, sprzęt szycie został złamany. W wielu przypadkach prowadzi to do powstawania dużej siniaki w pochwie. W tym przypadku, kobieta weszła znieczuleniu dożylnym, po którym lekarz usunie stare szwy perezhmet naczyń krwawienie, połączyć brzegi rany i ponownie je szyć. W przypadku kobiet, procedura ta jest całkowicie bezbolesne, ponieważ jest w czasie manipulacji w znieczuleniu.

Jak widać, i okres po porodzie jest coś obawiać. Ale nie zapominaj – przezorny zawsze ubezpieczony. Tak, i wszelkiego rodzaju krwawienia w okresie poporodowym są rzadkie. Dlatego nie należy skręcać siebie i pamiętać, że wszystkie te informacje są podane jedynie w celach informacyjnych. Szanse, które należą do grupy ryzyka, jest wystarczająco mały. Zatorowość dostawy dla Ciebie!

load...