Krwawienia z nosa u dzieci

Często rodzice mają do czynienia z takim problemem jak krwawienie z nosa. A utrata krwi podczas tego krwawienia może być dość duża – jest przerażony nie tylko dziecko, ale również jego rodzice. Ponadto, istnieje również obawa przed tym, że praktycznie żaden z rodziców nie rozumiem, co jest podstawą nosa. To, co zostanie omówione dalej.

load...

Przyczyny krwawienia z nosa

Niezależnie prowokowała krwawienie z nosa, mimo wszystko to dzięki dwóm czynnikom – naruszenie integralności ściany naczynia krwionośnego, albo ze względu na nieprawidłowe krzepnięcia krwi. Krwawienie z nosa może być tak spontaniczne, wynikające niezależnie, a co wywołało – lub urazy.

Lekarze są dwa rodzaje przyczyn krwawienia – miejscowych i ogólnych. Więc nosebleeds powodów:

  • lokalne przyczyny

W większości krwawienia spowodowane uszkodzenia ścian naczynia – około 90% wszystkich przypadków. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, gdy splot naczyniowy Slizkov położonych blisko – w tym przypadku najmniejszy wpływ na błonę śluzową nosa może prowadzić do poważnego krwawienia.

Ponadto, urazy powodujące krwawienia z nosa, może być bardzo różny – poważny uraz nosa i przegrody nosowej, na przykład w wyniku uderzenia piłki lub upadek dziecka. A czasami zupełnie nieszkodliwe na pierwszy oka przyzwyczajenia dziecka zbieranie nos palcem.

load...

Ponadto, często do nosa krwawienia wywołany obecnością ciał obcych w jamie nosowej. Najpilniejszym problemem jest to dla małych dzieci, które są często umieszczane w nosie zupełnie różnych ciał obcych – guzików, koralików i innych. A dzieci na tyle często, czy nie powiedzieć dorosłym, z obawy przed karą, lub po prostu o nim zapomnieć. A najmniejszy wpływ na okruchy wylewka prowadzi do uszkodzenia błony śluzowej nosa i, w konsekwencji, krwawienie z nosa.

Ponadto, podobne zjawisko jest obarczona i inne powikłania. W takim przypadku, jeśli ciało obce w jamie nosowej przez długi czas, rozwój zapalenia błony śluzowej nosa. Po kilku godzinach nosa dziecka nie będą obfite krwawienie z nosa, z domieszką ropy i towarzyszy nieprzyjemny zapach.

Powodować krwawienie z nosa może być wiele guzów nosa. U dzieci, ku wielkiej radości, w prawie wszystkich przypadkach jest łagodny guz, który jest usuwany, co do zasady, łatwo i bez – wszelkie konsekwencje dla organizmu dziecka i jego ogólny stan zdrowia.

W przypadku, gdy dziecko ma nieprawidłowy nieprawidłową budowę anatomiczną nosa, dość często, oprócz nosowych trudności w oddychaniu, krwawienie z nosa występuje. Bardzo często powodować krwawienie z nosa, takie jak nieprawidłowości w odchylonym przegrody lub patologii układu naczyniowego błony śluzowej nosa.

Również rzadkością zmiany błony śluzowej jamy nosowej konstrukcji wynikającej z długotrwałego wystawienia na działanie czynników organizmu na choroby, takie jak kiła, gruźlica lub błonicy i przewlekłego nieżytu nosa.

A czasami powoduje krwawienie z nosa może być nawet zwykła suchego powietrza w pomieszczeniu. Błona śluzowa jamy nosowej wyschnięcia, trzymać się razem ze ściankami naczyń krwionośnych, które jest w dużej mierze traci swoją wytrzymałość i elastyczność. A najmniejszy wpływ – kichanie, dmuchanie nosa doprowadzić do tego, że pęka naczynie.

  • Najczęstsze przyczyny

Ponadto na lokalne, nie jest dostatecznie duża liczba chorób powodujących nosa krwawienie Ogólne. Choroby te, tak, są związane z zaburzeniami lub przepuszczalności ścian naczyń krwawienia.

Przyczyny mogą być zaburzenia krwi, na przykład, takich jak hemofilia. Osoba z hemofilią, skrzepy są znacznie gorsze niż osoby zdrowej. Dzieje się tak ze względu na fakt, że krew nie jest wystarczająco specyficzne enzymy odpowiedzialne za krzepnięcie krwi. Nawiasem mówiąc, hemofilia dotyczy tylko chłopców, natomiast dziewczęta są tylko nosicielami wadliwego genu.

I choroby zakaźne, takie jak grypa, odry i różyczki, znacznie zwiększa przepuszczalność ścian naczyń i powoduje stan zapalny. W przybliżeniu taki sam rezultat może spowodować brak witaminy C, lub w obecności choroby dziedziczne, co prowadzi do zakłócenia prawidłowej struktury ściany naczyniowej.

Ponadto, bardzo często prowadzi do krwawienia z nosa, że ​​dziecko ma przewlekłe choroby wątroby. Takie choroby obejmują wszystkie rodzaje zapalenia wątroby i marskości wątroby. Krwawienie może również wywoływać przewlekłe procesy zapalne w zatokach przynosowych i nosa samego wykroju.

Bardzo często wzrosnąć do nosa u dziecka powoduje zwiększenie ciśnienia krwi. Powodem tego przyczyną jest wzrost ciśnienia, istnieje tak wiele. Należą nerek i nadciśnienie tętnicze, a także wykonuje, a przegrzanie dziecka i choroby nerek.

Zatrzymanie krwawienia z nosa u dzieci

Dzieci z nosa może rozpocząć się nagle, często podczas snu. Rodzice mogą dowiedzieć się rano na plamy krwi dziecko poduszką. Czasami krwawienie jest jednostronna, ale to może być z obu nozdrzy.

Krwawienia danych intensywność mogą być różne – zarówno słabe i wystarczająco silny. Można go bardzo szybko zatrzymać sobie, i może mieć charakter ciągły, a żeby go zatrzymać, musimy trochę wysiłku.

  • Napływ świeżego powietrza

Konieczne jest zarówno do cofnąć ubrania dla dzieci jak najszybciej, w razie potrzeby otworzyć okno. Upewnij się, że Twoje dziecko oddycha przez usta zamiast nosa. W nosie lub zimnego coś – kawałek lodu owinięty chusteczką lub moczone w zimnej wodzie materiału. Ale stopy dziecka, a wręcz przeciwnie, powinny być ciepłe. W związku z tym zmniejsza się przepływ krwi do nosa, i zatrzymuje krwawienie szybciej.

  • krople zwężające naczynia

W takim przypadku, jeśli dziecko jest często powtarzany krwawienia, lekarz zaleci stosowanie specjalnych kropli, które zwężają naczynia krwionośne. Pomoże to szybko zatrzymać krwawienie.

  • ciało obce

W takim przypadku, jeśli krwawienie jest wywołane obecnością ciała obcego w nosie, w każdym razie nie do zaakceptowania siebie spróbować ją usunąć. Musisz natychmiast znaleźć specjalistę, który szybko i bezpiecznie wydobyć ciała obcego z jamy nosowej.

W takim przypadku, jeżeli z nosa skąpe, powyższe środki będą wystarczające, aby go powstrzymać. W tej samej sprawie, jeśli jest nadmierne, należy jak najszybciej spowodować brygadę „pierwszej pomocy”. Przed przybyciem straży należy starannie monitorować tętno i oddech dziecka, i upewnić się, że dziecko utonęło we krwi.

Po ustaniu krwawienia jamy nosowej dziecka powinny być dokładnie smarowane wacikiem z ciekłej parafiny. W ten sposób zapobiega wysychaniu błony śluzowej. Ponadto, w ciągu najbliższych kilku dni, należy ściśle ograniczyć jakąkolwiek aktywność fizyczną dziecka, tak aby nie prowokować ponownego krwawienia.

W przypadku, gdy dziecko krwawienia wywołanego zbyt suche powietrze, trzeba je regularnie nawilżać. Można kupić specjalne nawilżające i można zrobić z improwizowanych środków, na przykład. Powiesić w pokoju dziecka mokre prześcieradła i ręczniki. Nos dziecka można kopać preparatów wody morskiej.

W przypadku krwawienia z nosa mają charakter ogólny, lekarz przepisze dziecku szereg niezbędnych badań – badania krwi, konsultacji lekarskich i innych hematolog. W żadnym wypadku nie jest niedopuszczalna ignorować systematyczną krwawienie z nosa.

W przypadku krwawienia z nosa u dzieci będą powtarzane regularnie, organizm dziecka będzie powoli maleć, może to być przewlekła niedokrwistość z niedoboru żelaza. Jak wynika z anemii występuje zakłócić system immunologiczny, odporność na patogeny różnych chorób i agresywne środowisko zostanie znacznie zmniejszona. Ponadto, niedokrwistość nieuchronnie powstaje przewlekłe niedotlenienie. Stały brak tlenu, co z kolei może spowodować nieodwracalne zmiany patologiczne w narządach istotnych dla życia.

W związku z tym, jeżeli więcej niż dwa razy w wierszu dziecko było krwawienie z nosa, przyczyny muszą być ustalone tak szybko, jak to możliwe. Terminowe środki przyjęte w dużym stopniu zmniejszyć ryzyko powikłań.

load...