Krwawienia z macicy. Przyczyny tej choroby

Krwawienia z macicy jest jednym z głównych zagrożeń jest kobietą. A spotkanie z nimi jest absolutnie prawdopodobne u kobiet w każdym wieku. Jednak obserwacja lekarzy – ginekologów i suchych statystykach medycznych wskazują, że najbardziej narażone na rozwój krwawienia z macicy to dziewczyny, które są w ich nastolatków lub u kobiet, które mają teraz – około zacząć menopauzy.

load...

Lekarze – ginekolodzy i obfite krwawienie z macicy długo płynącej określenia takich terminów jak „krwotok miesiączkowy”. Przed mówimy, jakie są rodzaje krwawienia z macicy, i przyczyn, które je wywołują, trzeba zrozumieć, co jest uważane za normalne, a to wszystko patologii.

Jak wiecie, po rozpoczęciu okresu dojrzewania, a aż do menopauzy u kobiet obserwuje się miesięczne miesiączki, któremu towarzyszy uwalnianie krwi z pochwy. Takie krwawienia występują, w wyniku tego, że warstwa wewnętrzna macicy, zwany śluzówki macicy, co miesiąc, w określonych dniach cyklu miesiączkowego złuszczają statki endometrium pęknie. Wskutek tych czynników, łącznie, i występuje miesiączka.

Zazwyczaj początek miesiączki występuje co 23 – 34 dni, w zależności od charakterystyki każdego kobiecego cyklu menstruacyjnego. Kontynuuj miesiączki średnio od trzech do siedmiu dni. Zwykle, dzienna średnia utrata krwi podczas normalnej miesiączki jest nie większa niż 40 ml. Jednak wiele zależy od indywidualnych cech organizmu każdego indywidualnego kobiety. Niektóre kobiety mają „szczęście” do mniej niż inni – mają miesiączki mogą być szczególnie długie i że najbardziej nieprzyjemne, ciężkie – utrata krwi może przekraczać 80 ml. Dziennie.

Oczywiście pomiar utraty krwi prawie niemożliwe. Dlatego lekarze – ginekolodzy opracowali dość prosty test, który jest w stanie łatwo trzymać każdą kobietę całkowicie niezależnie. W tym celu konieczne jest, aby po prostu oglądać piłkę lub pad. W przypadku, gdy są one całkowicie przesiąknięte krwią mniej niż jedną godzinę, kobieta powinna być czujni i szukać pomocy u lekarza – ginekologa.

load...

Z reguły jest to kwota krwawienia występuje wówczas, gdy krwawienie lub zbyt ciężkie miesiączki, który jest również bardzo poważna patologia, która wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Kobieta w żadnym wypadku nie należy ignorować takie zjawiska, ponieważ mogą one prowadzić do bardzo poważnych negatywnych konsekwencji dla kobiecego ciała.

Istnieje również specjalny test, który został zaprojektowany, aby pomóc kobietom oceny ich rzeczywistego stanu. Kobieta powinna skontaktować się z lekarzem, jeżeli:

 • R lub namoczyć tampon w okresie krótszym niż jedna godzina, w wyniku kobiety musi użyć dużo większą liczbę podkładek, niż zwykle.
 • Kobieta ma obudzić się kilkakrotnie w ciągu nocy w celu wymiany uszczelki.
 • W czasie miesiączki, duża liczba zakrzepów obecne w wydzielinach.
 • W wyniku miesiączki kobieta przez jakiś czas prawie całkowicie „wypadnie” z tradycyjnego sposobu życia – nie może iść do pracy, czy zwykłe obowiązki, ale przez większość czasu musiał spędzać leżąc w łóżku.
 • Czuje kobieta nie jest po prostu zmęczony, ale bardzo zmęczony i słaby.
 • W badaniu krwi liczyć u kobiet ze zdiagnozowaną anemią z niedoboru żelaza, w których występowanie innych powodów nie istnieją.
 • Podczas menstruacji kobiety nieustannie przeżywa silny ból w dolnej części pleców i podbrzusza.

Im więcej pytań kobieta dała pozytywną odpowiedź, tym bardziej prawdopodobne jest to konieczne, aby szukać pomocy u lekarza – ginekologa.

Przyczyny krwawienia z macicy

Dziwne, jak może się wydawać, ale przyczyny są nieznane, zwłaszcza ciężkie miesiączki lekarzy – ginekologów wciąż. Dlatego takie miesiączki w ginekologii nazywane są nieprawidłowe krwawienie z macicy. Jednak oprócz tych miesiączki istnieje spora liczba krwawień z macicy, którego przyczyny są znane na pewno. Tak więc, takie czynniki mogą obejmować:

 • Zaburzenia hormonalne w organizmie kobiety

W tym przypadku, jeśli hormony kobieta jest normalna, to obserwuje się taką optymalną równowagę między żeńskich hormonów estrogenów i progesteronu. I z tego powodu, że miesiączka zaczyna się w odpowiednim czasie, a utrata krwi są minimalne.

Z powodu tych wyżej wymienionych hormonów naturalnie występują comiesięczne zmiany błony śluzowej macicy – budowy i późniejszego oderwania endometrium. A jeśli ciało kobiety jest nierównowaga hormonalna, endometrium rośnie szczególnie silnie. Odrzucenie następuje tak jak i nienaturalne sposób nie jednocześnie, ale w miarę upływu czasu. W wyniku tego i zaczyna krwawienia macicy.

Jest ona podobna do braku równowagi hormonalnej, co prowadzi do częstych krwawień macicznych u dojrzewających dziewcząt i kobiet, którzy są tutaj – do rozpoczęcia menopauzy. Największe ryzyko dla takiego krwawienia u matki w ciągu pierwszego półtora roku po rozpoczęciu cyklu miesiączkowego, dziewczyny – nastolatki. Jest to dość proste – w okresie dojrzewania dziewczynki układu hormonalnego – nastolatka nie jest jeszcze dostatecznie ustalone, jak tylko „włączone” w ogólnej pracy ciała. A kobiety, które czekają na wystąpienie menopauzy, układ hormonalny, z drugiej strony, już przestaje być pełnoprawnym operacji. A potem, w drugiej sytuacja ma miejsce bardzo często wystarczająco silny brak równowagi hormonalnej, co następnie może prowadzić do krwawienia z macicy chtomozhet wystąpić.

 • Choroby tarczycy

Innym czynnikiem, który zwiększa ryzyko krwawienia z macicy, stanowi naruszenie tarczycy, aby funkcjonować poprawnie. Powody takich naruszeń mogą być choroby takie jak nadczynność tarczycy i niedoczynności tarczycy.

 • Choroby układu krążenia

Czasami lekarze – ginekolodzy porównywaniu sytuacji, w której głównymi winowajcami występowania krwawienia z macicy są różne choroby krwi, któremu towarzyszy znaczący spadek poziomu płytek krwi we krwi. Płytki krwi są potrzebne, aby zatrzymać krwawienie, w tym macicy.

 • Hysteromyoma

W takim przypadku, jeśli krwawienie spowodowane dostępne dla kobiet z mięśniaka macicy, brak miesiączki u kobiet jest o wiele bardziej obfite i długotrwałe. Najsilniejsze krwawienie występuje w submikoznoy – wewnętrzna – mięśniaka macicy. W takich przypadkach farmakoterapia nie przynosi absolutnie żadnych korzyści. W celu złagodzenia stanu kobiety, pokazano operację roboczą, której celem jest usunięcie mięśniaków macicy.

 • Adenomyosis

W tej chorobie, wykonywane są następujące operacje: istnieje połączenie wewnętrznej i warstwy mięśni macicy. Z powodu tej powierzchni miesiączkować macicy wzrasta znacznie. Ale zdolność skurczową macicy jest znacznie gorzej. Miesiączkujących kobiet stały się bardzo długie, ciężkie i bolesne.

 • Polipy

Dość często przyczyną ciężkich bolesne miesiączki, a także rozwój acykliczny krwawienia z macicy. Zazwyczaj te polipy macicy są najczęściej u kobiet w wieku rozrodczym. Aby je, kobieta w potrzebie zabiegu operacyjnego usunięcia – skrobania jamy macicy.

 • Choroba Fetomaternal

Jakie to smutne, aby nie mówić o tym, ale bardzo często przyczyną krwawienia z macicy jest powikłaniem ciąży – poronienie we wczesnym okresie ciąży lub ciąży pozamacicznej lub całkowicie przedwczesnego oderwania się łożyska. W tych przypadkach, kobieta powinna jak najszybciej szukać pomocy medycznej w najbliższej instytucji medycznych, w których nie jest lekarzem – ginekologiem, albo wezwać straż „pierwszej pomocy”.

 • Choroby onkologiczne z genitaliami

Raki, takie jak nowotwory złośliwe ciała jajników, szyjki i macicy, a często prowadzi do rozwoju wystarczająco silnego krwawienia macicy. W takich przypadkach koszty opóźnienia może być życiu kobiety.

 • Wewnątrzmaciczne antykoncepcyjne

Występowanie krwawienia macicy może być jednym z efektów ubocznych stosowania takich niehormonalne wewnątrzmacicznego krwawień jak IUD. A poza tym, jeśli kobieta odbiera taką antykoncepcyjny, biorą narkotyki, takie jak aspiryna i inne leki przeciwzakrzepowe, ryzyko krwawienia z macicy wzrasta znacząco.

Wizyta u ginekologa

W takim przypadku, jeśli kobieta zauważyła, że ​​jej miesiączki stają się bardzo bolesne, długie lub zbyt ciężkie, należy jak najszybciej szukać pomocy u lekarza – ginekologa. Jeśli kobieta ma specjalny kalendarz, w którym mówi on wszystkie cechy swojego cyklu miesiączkowego – początek, koniec, obfita – koniecznie trzeba zabrać ze sobą.

Informacje te są w dużym stopniu w tej ważnej materii jako diagnozy zaburzeń i wybór optymalnego strategii leczenia pomoże lekarzowi. Lekarz będzie zrobić klasyczną badanie ginekologiczne, wziąć wymaz z gardła macicy. Zazwyczaj lekarz przepisze kobiecie kilka dodatkowych badań, w tym USG jamy macicy. Ultradźwięki wykluczy lub potwierdzić obecność niektórych chorób ginekologicznych.

W przypadkach, gdy kobieta jest cierpiących na krwawienia z macicy, lekarz przepisze obowiązkowego badania krwi. Ogólne wyniki badań krwi pomogą ustalić, czy organizm kobiety pewnym – każdego procesu zapalnego, a następnie, jeśli nie opracowano w wyniku regularnej utraty krwi, niedokrwistość z niedoboru żelaza.

Należy także pamiętać, że krew jest badanie mające na celu zbadanie stanu hormonalnego chorych kobiet. Jak wspomniano powyżej, zaburzenia hormonalne, wystarczająco często, by stać się sprawcami krwawienia z macicy. To właśnie na podstawie tych danych krwi badania i lekarz wyznaczy kobieta musi się uczyć.

W niektórych przypadkach, dokładna diagnoza przyczyny rozwoju krwawienia z macicy, lekarz może przepisać specjalną kobieta diagnostyczne łyżeczkowanie macicy. To było na stan endometrium kobiet zależy od leczenia, że ​​lekarz zdecyduje. Badanie pozwala także endometrium pewnością ustalić, czy ta kobieta złośliwych nowotworów macicy. A poza tym, jak skrobanie często jest to doskonały środek leczniczy. A po spotkaniu krwawienia z macicy zawsze zostawić kobietę.

Ten artykuł nie opisuje metody leczenia krwawienia z macicy, z wielu powodów dość zrozumiałe: przyczyn krwawienia z macicy, mogą być bardzo różne. A leczenie, które znacznie ułatwiają stan kobiety, która może zranić drugą. Głównym zadaniem kobiet – w odpowiednim czasie, aby zobaczyć się z lekarzem – ginekologiem. Ale wszystko inne – jest dbać lekarza.

load...