Krwawienia we wczesnej ciąży. To – niebezpieczeństwo!

Zawartość:

Ciąża – nie tylko najszczęśliwszy, ale również najbardziej ekscytujący czas w życiu niemal każdej kobiety. Dlaczego jest ekscytujące, pytasz? Ponieważ przyczyny podniecenia obfitują. I jeden z tych powodów jest krwawienie we wczesnym okresie ciąży. Z reguły takie krwawa wydzielina wywołał panikę wśród kobiet w ciąży, które, nawiasem mówiąc, nie jest zaskakujące.

load...

Jednak tak nie jest. Nie wszystkie z krwawieniem, które występują we wczesnym okresie ciąży, wskazują na obecność jakichkolwiek procesów patologicznych w organizmie dla przyszłych matek, które wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej. Chociaż, oczywiście, zignorować krwawienie podczas ciąży nie jest wcale niemożliwe. Weźmy bliżej przyjrzeć się tej sprawie.

Ale zanim zaczniesz rozmowę, chciałbym zwrócić szczególną uwagę – wszystkie informacje są podane tylko i nie mogą być wykorzystywane do samodzielnej diagnozy. W każdym razie, przyszła mama z pojawieniem się krwawienia powinny być jak najszybciej szukać pomocy u lekarza.

Fizjologiczne krwawień

W ciągu kilku pierwszych tygodni ciąży u kobiet ciężarnych dzieje globalnej restrukturyzacji całego ciała kobiety – zarówno fizjologicznych i hormonalnych. I w tym okresie słabego krwawienia – nie jest oznaką patologii. Co więcej – w niektórych przypadkach tylko nieznaczna utrata krwi może być pierwszym „dzwon”, potwierdzające ciążę.

 • Implantacja komórki jajowej

Krwawe plamienie może wystąpić w wyniku konsolidacji komórki jajowej w błonie śluzowej macicy. Że małe fragmenty błony śluzowej i wydalany z pochwy. Ta wydzielina może mieć bardzo różny kolor – od jasnej czerwieni do brązowego lub nawet brązowy. Zazwyczaj takie oddzielenie trochę intensywny, trwający tylko kilka dni. W rzadkich przypadkach, podobne zjawisko może towarzyszyć skurcze – kobieta skarży się na ból w dolnej części brzucha. Przypomnijmy raz jeszcze – że takie krwawienie może być pierwszym objawem ciąży.

load...

Jednak proces ten zachodzi przed ciąża jest ustalone. Wszakże dopiero początek komórki jajowej do implantacji w macicy. Najczęściej w czasie proces ten zbiega się z oczekiwanej miesiączki. Nawiasem mówiąc, jest to zjawisko doprowadziło do bardzo powszechny pogląd, że miesiączka w czasie ciąży, jest zatrzymywany przez bynajmniej nie wszystkie kobiety.

 • Hormony

W niektórych przypadkach przyczyną krwawienia we wczesnej ciąży, ponieważ hormon staje się „burza”, który szaleje w organizmie przyszłej matki. Takie krwawienie jest bardzo skromny, ale tylko przez kilka dni. Najczęściej takie krwawienie występuje około 10 dni po pierwszym dniu, a nie miesiączki wynikających. Nie ma takiego zagrożenia „plamienie” dla zdrowia dziecka i matki nie jest.

 • Zmiękczenie szyjki

Pod wpływem wielu czynników – w tym zmiany hormonalne – zwiększa przepływ krwi do macicy. Z tego powodu, szyjka macicy jest lekko zmiękcza i zaczyna krwawić. Takie krwawienie może trwać kilka dni.

 • Nadżerek

Erozja szyjki macicy – jest najczęstszą przyczyną krwawych „kicz” we wczesnym okresie ciąży. Nawiasem mówiąc, erozja rozwija wszystkie z tego samego powodu, zwiększenie przypływ krwi do macicy, powodując jego zapalenie może wystąpić późniejsze owrzodzenia.

Krwawienia spowodowanego nadżerek może wystąpić natychmiast po stosunku, czasami bez widocznej przyczyny. Takie krwawienie jest obfite wybór nie mają brązowawy kolor. Mogą one trwać tylko jeden dzień – dwa, ale może być kilka tygodni. Zgodnie z ogólną zasadą, w czasie ciąży, lekarz ma lekarstwa nadżerek nie wyznacza – zaangażowany w „poczekamy, zobaczymy” pozycji. Nie ból jak izolacji i nie towarzyszą im żadne dolegliwości fizycznej matki oczekującej nie dostarcza – jest to psychologiczny.

 • Polipy

Erozja szyjki macicy – nie jest to jedyny powód, który może powodować krwawienia we wczesnej ciąży. Dość często występuje krwawienie ze względu na obecność lub polipy szyjki macicy kanału. Polipy – to całkowicie bezbolesny guz, utworzone albo w macicy lub w jej szyi. W tym przypadku, krwawienia i smukły i całkowicie bezbolesne.

Lekarz w każdym przypadku decyduje leczenie polipów. Najczęściej polip znika całkowicie na własną rękę, bez ingerencji z zewnątrz. Jednakże, jeśli polip jest zbyt duży lub zbyt dużo krwawienia, lekarz może zdecydować, czy usunąć polipa.

Nie należy bać się tej procedurze – jest całkowicie bezbolesny i nie jest zagrożeniem dla dziecka, albo bardzo matki oczekującej, jak spędzać łyżeczkowanie nie jest konieczne. Oczywiście, w tym samym czasie z tej procedury, lekarze przepisują terapii kobieta, której celem jest utrzymanie ciąży.


Przyczyny nieprawidłowego krwawienia

Jednakże, jak wspomniano powyżej, nie wszystkie krwawienia we wczesnej ciąży więc nieszkodliwe. W niektórych przypadkach, krwawienie stanowią bardzo poważne zagrożenie dla organizmu kobiety i prawidłowy przebieg ciąży. Spójrzmy na tych przypadkach bardziej szczegółowo:

 • Patologia szyjki macicy

Na nadżerek, już mówiliśmy. Jest to jednak – najprostszy naruszenie. Istnieje szereg poważnych patologii szyjki macicy. W tym złośliwych zmian, które może powodować krwawienia we wczesnej ciąży.

 • Phlebeurysm

Czy wiesz, że żylaki mogą wpływać nie tylko nogi, ale także narządy płciowe? A jeśli te żyły pęknie, może powodować krwawienia. W tym przypadku, mają jasny kolor czerwony i są okresowe w przyrodzie.

 • Przedwczesne odklejenie łożyska

Przedwczesne odklejenie łożyska można zaobserwować nie tylko na wielkich etapach ciąży, jak większość ludzi są przyzwyczajeni do myślenia. Występuje we wczesnych stadiach. I może prowadzić do krwawienia. W większości tych przypadków, przy odpowiednim leczeniu, ciąża nie może uratować.

Wszystko o aborcji

Jednym z najgroźniejszych przyczyn krwawienia – samoistnego poronienia albo prościej, poronienia. Poronienie występuje w większości przypadków jest to we wczesnych etapach – w ciągu pierwszych trzech miesięcy. I jeden z najważniejszych znaków – to jest krwawienie.

To rozpoczyna proces prawie zawsze standard – bardzo niewielkie krwawienie i ból prawie żaden. Jednak spadek takie krwawienie nie jest – to jest, wręcz przeciwnie, wzrasta. I gorszy ból jako wzmocnienia intensywności krwawienia. Lekarze zidentyfikowali szereg etapów poronienia, które różnią się poziomem utraty krwi i stopnia dyskomfortu:

 • Zagrożona poronieniem

Jest to początkowy etap – jest to zagrażające poronienie. Plamienia bardzo słaba, a ból może być całkowicie nieobecne. Jeżeli ból i tam są bóle charakter i są zlokalizowane w dolnej części brzucha i / lub z tyłu.

Na tym etapie, bez zmiany patologiczne w macicy i jej szyja nadal nie dzieje. I przy aktywnym odpowiednie leczenie ciąży w większości przypadków jest to możliwe, aby zapisać. Nawiasem mówiąc, poprzez takie przechodzi około 30% wszystkich kobiet, które z powodzeniem rodziły zdrowe dzieci.

 • Który rozpoczął poronienie

Na etapie, który rozpoczął poronienie zwiększa krwawienia i bólu stać kolki. Na zewnątrz macicy zaczyna się rzucić nieco otwarte, sama szyjka macicy zaczyna się skracać. Ogólny stan kobiety jest jeszcze zadowalająca. I na tym etapie, z prawem i terminowe rozpoczęciem leczenia prawdopodobieństwa utrzymania ciąży jest dość wysoki – około 80%.

 • Aborcja w toku

Jeżeli moment brakowało aborcja rozpoczyna się w ruchu, zachować ciąża jest prawie niemożliwe. Krwawienie staje się bardzo obfite, a ból – bardzo intensywne. Taki stan jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia kobiet i wymaga natychmiastowej hospitalizacji. W zależności od stanu kobiety ona potrzebna pomoc będzie udzielana.

W tym przypadku, jeśli poronienie było niekompletne, plamienie szczególnie silne, mają głęboki czerwony kolor z dużą ilością skrzepów. Takie krwawienie towarzyszą ostry ból skurcze. W tym przypadku, kobieta powinna być opieka zdrowotna powinna być świadczona.

Po pierwsze, konieczne czyszczenie macicy do usunięcia zapłodnionej komórki jajowej. W przeciwnym wypadku krwawienia nie można zatrzymać. Po drugie, odbędzie się ono rekompensatę utraty krwi, w zależności od statusu kobiet. Po trzecie, terapia antybiotykowa do zapobiegania rozwojowi zapalenia błony śluzowej macicy procesu zostanie przeprowadzone.

Ale jeśli poronienie było kompletne – to znaczy, że jajo opuścił macicę – krwawienie będzie stopniowo maleć, a także ból. Ale w tym przypadku, ignorować lekarza w każdym razie niemożliwe – w przeciwnym razie ostrego ENDOMETRITIS niemal gwarantowane. Jedyną rzeczą, którą w tym przypadku, lekarz zrobi – będzie oczyścić jamę macicy, aby upewnić się, że nie ma tam jajeczko pozostałe kawałki i muszle.

Ciąża pozamaciczna

Innym bardzo smutny przyczyną krwawienia we wczesnej ciąży może być ciąża pozamaciczna. Przypomnijmy, że termin oznacza. W prawidłowej ciąży, zapłodnione jajo jest przyłączony do błony śluzowej macicy. Jednak, niestety, w niektórych przypadkach proces ten zakończy się niepowodzeniem. I zapłodniona komórka jajowa zostaje wszczepiony w szyjce macicy lub jajowodów. Takie zjawisko jest bardzo niebezpieczne i stwarza poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również dla życia kobiety.

Jednym z pierwszych objawów ciąży pozamacicznej jest tylko krwawienie z narządów płciowych. Co do zasady, skromny przydział wystarczające i mają brązowy kolor. Wszystkie oznaki prawidłowej ciąży, są zwykle obecne – i to jest zatrucie krwi i obrzmienie piersi, a pozytywny wynik testu ciążowego. Chociaż w niektórych przypadkach, krwawienie podczas ciąży pozamacicznej może rozpocząć się na bardzo wczesnym etapie, kiedy kobieta jeszcze nie wie o swojej pozycji „ciekawe”.


Wniosek

W każdym razie, co by nie zostały spowodowane przez krwawienie, należy jak najszybciej szukać pomocy u ginekologa. Po tym wszystkim, nawet jeśli krwawienie nie stanowi zagrożenia dla przebiegu ciąży, zawsze istnieje ryzyko wystąpienia innych powikłań. Na przykład, niedokrwistość ciężarnych – zjawisko to jest bardzo nieprzyjemne. I jej rozwój z przedłużonym krwawieniem bardzo prawdopodobne.

Lekarz musi dokładnie zbadać ciężarną kobietę, przepisać testy, przeprowadzić badanie USG w celu ustalenia, czy istnieje groźba poronienia samoistnego. Na podstawie wszystkich danych uzyskanych z lekarzem, aby obiektywnie ocenić stan kobiety i przepisać niezbędnego leczenia.

Bardzo często kobiety w ciąży nie szukają pomocy medycznej z obawy przed hospitalizacją. Jednak jest to bardzo wysypka. Jeśli lekarz oferuje hospitalizacji, w każdym przypadku, nie należy z niego zrezygnować. Nawet jeśli ty lub twoi bliscy wiedzą, jak robić zastrzyki, środowisko szpital nie będzie w stanie stworzyć w domu.

Rzeczywiście, w niemal wszystkich przypadkach krwawienie główny warunek skutecznego leczenia – jest leżenie w łóżku. I obserwować go jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces w domu – śniadanie, obiad, najstarszym dzieckiem, albo druga połowa wymagają uwagi. I nie postrzegają hospitalizacji jako pewnego rodzaju zawieszeniu.

Postaraj się znaleźć pozytywne strony w tej sytuacji. Tym bardziej, że nie jest to takie trudne. Będziesz mógł mieć odpoczynek, sen, czytać swoje ulubione książki, do którego zrobił „ręce nie osiągnął„nauczyć się haftować krzyż, w końcu! I pamiętaj najważniejsze – bardzo często leczenie pacjenta pomaga wydłużyć żywotność Twojego dziecka!

Podsumowując, chciałbym jeszcze raz przypomnieć, kobiety w ciąży algorytm działań, wraz z pojawieniem się krwawienia z pochwy we wczesnej ciąży:

 • Spróbuj się zrelaksować jak najwięcej szybciej – jeszcze bez stanu wyjątkowego się nie stało!
 • Jeśli to możliwe, położyć się i natychmiast zadzwonić do kogoś z rodziny, jeśli jesteś w domu sam.
 • Natychmiast powiadomić lekarza. Jeśli zdarza się w weekendy lub w nocy, natychmiast wezwać straż „pierwszej pomocy”. Samemu iść nigdzie nie można!
 • Śledź wszystkie kierunki i recept lekarskich.

Jest to terminowe odniesienia do lekarza-ginekologa i właściwe leczenie pozwala nie tylko utrzymać ciążę, ale również w celu uniknięcia rozwoju różnych powikłań. Jesteś szczęśliwy ciąży i porodu światło!

load...