Krótkowzroczność u dzieci: klasyfikacja, leczenie

Zawartość:

Objętościowych i kompletność percepcji ludzkiego oka jest lepszy od wszystkich innych zmysłów. Informacja wizualna jest o 90% od otrzymanych informacji w korze mózgowej. Tak więc, dobry wzrok – kluczem do pomyślnego rozwoju procesów poznawczych u dziecka. Ponadto, jakość widzenia odgrywa ważną rolę w szkolenia i zatrudnienia, a jego naruszenie może prowadzić do wtórnych odchyleń w rozwoju fizycznym i psychicznym.

load...

Najczęstszym naruszenie jest krótkowzroczności, czyli innymi słowy, krótkowzroczność u dzieci, gdy obiekty znajdujące się w pobliżu dziecka widzi dobrze i odległych od niego – to jest złe.
Powrót do spisu treści

Klasyfikacja krótkowzroczności

Krótkowzroczność może być dwojakiego rodzaju: wrodzone lub nabyte. W celu leczenia tej lub tej formy tej choroby, ważne jest, aby poznać przyczyny jej występowania. Wrodzona krótkowzroczność może być spowodowane przez wpływ na analizatorze wizualny różnych czynników chorobotwórczych w czasie ciąży lub dziedziczności. Najczęstsze z nich – zaćma (zmętnienie soczewki), dystrofia siatkówki i pigmentowe (zwężenie pola widzenia lub całkowitego zaniku). Nabyte krótkowzroczność ma dużo więcej przyczyn. Najbardziej rozpowszechnione są uraz głowy lub chorób ośrodkowego układu nerwowego.

Ponadto, okuliści są trzy stopnie krótkowzroczności: łagodne, umiarkowane i ciężkie. Krótkowzroczność I i II stopnia – dla progresywnego, nie jest jeszcze uznawane za chorobę, ale nie jest to konieczne, w celu leczenia tego disparagingly, w miarę upływu czasu mogą być takie powody mogą rozwijać się do stopnia III – stopniowego, ale nie jest to nieszkodliwe wady, ale poważną chorobą konsekwencje. Jego profilaktyka zależy na jakich warunkach ujawniło naruszenie i tak szybko, jak był leczony, ponieważ przyczyną postępującej krótkowzroczności w pierwszej kolejności, jest opóźniony opieki medycznej. Można tego uniknąć, jeśli czas rodzice zauważyć naruszenie i wizytę u specjalisty. Ponadto, możliwe jest, że stopień krótkowzroczności III mogą być wrodzona.


Powrót do spisu treści

Znaki krótkowzroczność

Jeśli czas do identyfikacji dziecka takiej wady jak krótkowzroczność, że jest możliwe, aby zapobiec jednej trzeciej przypadków krótkowzroczności u dzieci i ślepoty dzieciństwa. Ustalić, czy dziecko ma krótkowzroczność, to może być trudne, gdyż rzadko narzeka na ból w okolicach oczu. Ale uprzejmy rodzice będą mogli rozpoznać naruszenie następujących cech:

load...
  1. Dziecko pochyla głowę nisko, gdy czyta, pisze i rysuje;
  2. Skarży się na ból głowy po długim zmęczenie oczu;
  3. To zaczyna mrużyć, aby zobaczyć cokolwiek;
  4. łatwo się męczy przy czytaniu;
  5. Skarży się, że szkoła źle widzi napisane na tablicy.

Jeśli zauważysz takie objawy nie powinny podjąć działania na własną rękę, a nawet więcej nie trzeba nosić okulary dla dziecka. Należy natychmiast szukać pomocy medycznej. Tylko specjalista może dokonać dokładnej diagnozy, określenia naruszenie wrodzone lub nabyte, w celu ustalenia jego przyczyn i zalecić leczenie.
Powrót do spisu treści

Konsultacja ze specjalistą

Jak tylko są czujni rodzice podejrzane oznaki pogorszenia wzroku u ich dziecka do specjalisty jest konieczna, aby zająć jak najszybciej – aby opóźnić wizytę do okulisty nie warto. Zrobi egzamin i określenia stopnia krótkowzroczności. Na podstawie swoich ustaleń, ekspert przepisać leczenie. W niektórych przypadkach, jeśli postępującej krótkowzroczności, jest chirurgiczne lub laserowe korekta i wiele innych nowoczesnych metod, na których leczenie krótkowzroczności u dzieci. W drugiej, bez postępującej krótkowzroczności, kiedy może być po prostu ćwiczenia dla oczu, jakiegokolwiek wysiłku lub środków zapobiegawczych, które mogą zapobiec rozwojowi III stopnia krótkowzroczności i innych chorób oczu. Zapobieganie krótkowzroczności u dzieci obejmuje zestaw działań różnego rodzaju.


Powrót do spisu treści

Porady okulisty

Przede wszystkim rodzice dziecka należy zwrócić uwagę na to, jak pokój jest urządzony z dziećmi, w szczególności, jest biurko. Powinien on być umieszczony w przedniej części okna, aby światło padające bezpośrednio na notebooka lub podręcznika. W godzinach wieczornych trzeba sztuczne oświetlenie – lampy stołowej, jej światło nie powinna być słaba, ale słabe. Podczas pracy lampy Tabela światła w pomieszczeniu, również muszą być włączone w celu zapobiegania nagłej zmiany oka od światła do ciemności, gdy dziecko patrzy się od komputera i oczekuje się.

Ważne jest również, aby upewnić się, że dziecko siedzi przy stole w dowolnej pozycji. Postawy podczas pracy musi być poprawna: plecy proste, obie stopy płasko na podłodze lub stać, ręce na stole, zgięte w łokciach, ale nie trzyma się głowy, oczy o 35-40 cm lub więcej z dala od stołu. Jeśli ta postawa nie jest spełniony, istnieje tendencja do rozwoju krótkowzroczności.

Rodzice muszą jasno monitorować ilość czasu spędzanego przez dziecko przy komputerze i TV: nie więcej niż 2-3 godzin dziennie, z przerwą 15 minut po każdej godzinie. Podczas przerwy zadowoleniem gimnastyka dla dzieci specjalnej dla oczu, która doradza ekspert.

Dziecko musi być na ulicy, co najmniej 1 godzinę dziennie: światło dzienne i świeże powietrze jest dobre dla organizmu. Oprócz powyższego, zapobieganie krótkowzroczności u dzieci i wiąże się jedzenie wiele witamin, które wzmacniają wzrok: A i B. Można je znaleźć w wielu produktach spożywczych, takich jak kukurydza, zielony groszek, żółtka, jabłka, sałata, miód, ryby, kapusta, jagody, morele, czarne porzeczki i inne. Należy również ciało i witaminy C, zawartej w pomarańczy, suszy Dzika zielony, pomidory, cebulę, kwas askorbinowy.

Przestrzegając tych prostych zasad, można zapomnieć o koncepcji krótkowzroczność dzieci, a jeśli jest wrodzona, jest możliwe, aby uniknąć jego dalszych postępów i przyczynić się do prawidłowego rozwoju procesów wizualnych w swoim dzieckiem!

load...