Królowa kwiatów świata – Roses: najlepsze gatunki

Róże były znane od czasów starożytnych. Wyryte w kamieniu, są one zachowane w zabytkach Babilonu i Asyrii. Najwcześniejsza róża zdjęcie znalezione w Europie freski pałacu w Knossos na Krecie, datowany na XVI wiek pne. W starożytnej Grecji był to kwiat ze Wschodu po podboju Aleksandrom Makedonskim imperium perskiego. Jego uwielbionym wielkich poetów starożytności – Homera i Safony. Herodot opisał sześćdziesiąt płatek róży z ogrodu króla frygijskim Medas. W starożytnym Rzymie róż zostały przywiezione z Egiptu. Po Nero zapłacony za kwiaty z Aleksandrii tona złota. Oni pełno zwycięzców generałów ścieżka i wieńce zdobią łuki triumfalne. W domach arystokratycznych członków rówieśników obsypany płatkami róż na stole ułożonym dużo kwiatów, ich zapach hamuje działanie oparów wina. Do basenów i fontann wykorzystywane różaną.

load...

W naszej strefie klimatycznej, bez schronienia zimowym nie tylko matowego róży rose park. Wiele znanych odmian róż, nawet w zimie schronienie może zamarznąć nie tylko górną część pędów, ale pędy do podstawy i metod zalecanych przez ekspertów cięcia, są często tylko na papierze. Dlatego eksperci sugerują, kwiaciarnia róża kochanków, najlepszych odmian, które są sprawdzone w praktyce. Zimować one stosunkowo dobrze i dlatego najbardziej korzystne dla dekoracyjnych ogrodową.

Róże pochodzą z południowych szerokościach geograficznych, tak, pomimo starannej opieki w okresie jesienno-zimowym, w większości przypadków lekko zamrozić. Aby uniknąć uszkodzenia podczas uprawy róż w naszej strefie klimatycznej, należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odmian róż do sadzenia, dając pierwszeństwo tym, którzy uszkodzony w zimie, w mniejszym stopniu.

Portland róża

Nowoczesne entuzjastów róż – nie jest pionierem, ale tylko zwolennicy przerywanych falach. W Polsce po raz zbyt kwiatów róży. Na przykład w 1912 roku w okolicach Warszawy w pobliżu stacji Tuchkovo, został obsadzony aleja osiem tysięcy krzewów róży. Historia nie zachowała pamięć o co róże były tam sadzone, ale na pewno nie bez grupowych Portland róż. Zwarty wzrost, kwitnienie powtarzające, doskonała Zimotrwalosc, dobre zdrowie i mocny smak – to niepełna lista korzyści, które charakteryzuje te róże.

We Francji te róże zostały wprowadzone w połowie XIX wieku. Nazwa nie otrzymał od miasta Portland, chociaż znana jest dzisiaj jako „miasto róż”, a na cześć hrabiny de Portland – namiętny wielbiciel róż. Jeśli masz ogród z małej miejscowości, a chcesz mieć pewność, aby sadzić różę, a następnie wybrać rodzaj Zhak Karte. Jest to zdrowy hardy kwitnienia wzrosła niewiarygodnie piękne. Kwiaty są głęboko różowy kolor z dużą obfitość małych płatków otaczających rdzeń.

load...

Jest to starożytny odmian róż, aw przeciwieństwie do wielu z tych odmian, Zhak Karte jest odporny na deszcz, ponieważ płatki na nim są rozmieszczone tak, że woda po prostu spływa im. Róża kwitnie w gęstych racemes maksymalnie pięć kawałków, a dobre do cięcia. Zhak Karte kwitnie w fale, aż do zimy, obficie powtarzany co sześć tygodni. Wole zwiędłe kwiaty przyspiesza kolejnej fali kwitnienia. Krzew zwarty, wysoki i wąski. Zakład posiada gęstą ciemnozielone liście.

Różowa Pantera

Rose Pink Panther nie pozostawi nikogo obojętnym. Ten piękny hybrydowe herbaty wzrosła byłoby bardziej poprawne zadzwonić grandiflora, ze względu na jego duże kwiaty kwitną zwykle w rękach. Mają piękny łososiowy różowy kolor, który jest nieco pomarańczowego na początku kwitnienia staje się bardziej różowy w następstwie. Ale dźwięk jest zawsze bardzo miły. Kwiaty nie blakną od słońca i deszczu dobrze utrzymane. Energiczne krzew jest bardzo wytrzymały i ma liści szaro-zielony kolor.

Różnorodność jest również stabilny w warunkach północnej Europie, a jego wilgotność na czarnym miejscu. W ciepłych krajach Europy kolor kwiatów tej odmiany lekko się zmienia, ale w krajach zimnych, kontrast staje się bardzo istotna. Duże piękne kwiaty są formą w kształcie miseczki i kubki w nich składa się z ponad czterdziestu płatków. Rose ma niewielki smak owocowy i kwitnie przez całe lato aż do późnej jesieni. Kwiaty przez długi czas nie znikną, a pod koniec kwitnienia, zanim płatki spadają, przypominają piwonie. Rose Pink Panther wygląda lepiej w suchym klimacie z powodu deszczu na płatkach pojawiają brązowymi znaczeniami. Energiczne bicz krzew wysokość jednego do pół metra, brylantowy liście, brązu.

Madame Mayland

Madame Rose Mayland wiedzieć wszystko, choć w Niemczech jej imię Gloriya Deyi, Włochy – Goya, aw krajach Pokoju (Peace) anglojęzycznych. Jest to chyba najbardziej znanym w świecie wzrosła, prawdopodobnie nadal najczęściej. Rose Hybridizer nazwał ją na cześć swojej matki, która zmarła młodo. Kwiaty mają ten ogromny róż. Są bardzo piękne na wszystkich etapach kwitnienia – od eleganckich pąków na kwiatek w pełni ujawnione.

Zazwyczaj kwiaty jasnożółte Crimson krawędzi, która spala się różowego kremu. W praktyce, kolor zależy od rosnącej lokalizacji i pory roku. Z tych samych warunkach, również zależy od zapachu. Odmiana posiada silne rośnie krzew, ciemnozielone liście i duże jest odporna na choroby. Bush wygląda dobrze nawet wtedy, gdy nie kwitnienie róży. Jest bardzo łatwy w uprawie mróz róża. Frotte duże kwiaty bladożółty kolor z różowego krawędzi wyglądają bardzo luksusowe.

Rose Cordes

Róże Cordes jest słusznie nazywana królową wśród kwiatów świata. Ich piękno, elegancję, różnorodność kolorów i kształtów jest naprawdę niewyczerpalne i podbić serca wszystkich ogrodników. Wśród nich są znane na piękno zarodku i kwiat, niezwykły aromat i niesamowitej witalności. Te wspaniałe róże zachwycają rosarian jej bujne kwitnienie. Dzisiaj mnóstwo odmian róż selekcji zagranicznej, kwiatów, które mają różne kolorystyki i kształtu, ale z najlepszych odmian róż KORDES – te, które są sprawdzone w naszym klimacie czas.

Róże Cordes to najlepszy róże odmiany odporne na mróz. Generalnie większość róż Cordes odporne na zimno, co jest istotnym warunkiem dla naszego klimatu. Cordes róże nie wymagają szczególnej opieki. Tutaj wszystko jest tradycyjny – podlewanie, nawożenie, odchwaszczanie, przycinanie i wiosna nieodzowną mulczowania.

Za De Ronsard

Tsvetkov Per de Ronsarda przedstawić urok starych róż. Cupped duże kwiaty o długich płatkach kwitną powoli. W wilgotnym i chłodnym klimacie, rzadko kwitną aż do końca. Same kwiaty są koloru kości słoniowej lub krem ​​z różowymi nasyconych krawędziach. Poczęcie zewnętrzne płatki mają zielonkawy odcień.

Bush Per De Ronsard jest zwarta i niezbyt silnie rosnąca, pozostawia to gangster, ciemnozielone, błyszczące, małe kolce. Pierwszym z nich jest najbardziej obficie kwitnie – to krzew pokryte kwiatami od góry do dołu. Następnie kwiaty pojawiają się przez cały czas, ale są one znacznie mniejsze.

Góra lodowa

Ta odmiana ma czyste białe kwiaty o średnicy siedmiu do ośmiu centymetrów. Pąki frotte mieć do trzydziestu płatków i zawiera od trzech do ośmiu kwiaty w kwiatostanach. Ta odmiana ma lekki zapach. Liście są błyszczące, gęste, zielone światło. Trwała gęsty krzew ma wysokość 0,8-1,0 m. Odmiana zaczyna kwitnąć w połowie czerwca, a wraz z kilkoma przerwami kwitnie aż do mrozów.

Odmiana jest wystarczająco odporne na mróz. W naszej strefie klimatycznej częściej zamrażać nieznacznie tylko górną część pędu, tak krzaki w zimie wystarczy ziemi wzgórzu o wysokości 0,3-0,4m, a wiosną wyciąć pędy na czwartym, piątym oka z ziemi. Potem szybko rosną nowe pędy, które zakwitną w bieżącym roku.

Trzy lata i starsze pędy należy wyciąć wiosną na dole – rośliny z tego odmłodzony i dużo bardziej obfite rozkwicie. Gatunek stosunkowo odporne na choroby grzybowe. Ten wspaniały, bogato kwitnące rodzaju grupy floribunda świetnie wygląda na rabatkah w nasadzeń grupowych i wygląda bardzo imponująco na pniach.

W ostatnich latach zyskał rozgłos mutację pączek z powyższych odmian, które bez wątpienia zasługuje na uwagę hodowców amatorów. Ta wspinaczka lodowa. Jego wysokość od 2,5m szczotka gęsto pokryte liśćmi bogatym kolorze zielonym. Ta odmiana zaczyna też kwitną od połowy czerwca do mrozów.

Różnorodność jest zima-hardy, i to tylko w okresie zimowym przy dłuższym zerowej temperaturze zamrażać nieznacznie tylko wierzchołki pędów. Krzewów na zimę wystarczy wzgórzu ziemi. Ponadto pędy mogą delikatnie zgiąć do ziemi i przymocować je w tej pozycji z drewnianymi kołkami, pokryta deskami lub pozostawia po zasnął. Schronisko będzie okazją, aby zaoszczędzić na pędach maksymalną liczbę pąków kwiatowych, aby w przyszłym roku obfite kwitnienie.

Na wiosnę należy wyciąć uszkodzone przez choroby grzybowe i mróz szczytach pędów. I pędy od trzech lat i starszych do krzaka odmłodzony terminowo, odcięte u nasady. Tego typu Berg odporna na choroby grzybowe. Kręcone Iceberg jest idealny nie tylko do pionowego krajobrazu, ale również do cięcia kwiatów.

New Dawn

Ta odmiana ma podwójne jasnoróżowe kwiaty o średnicy sześciu lub siedmiu centymetrów. Pąki mają do trzydziestu płatków i wydzielają przyjemny smak jabłkowy. Kwiaty są pojedyncze jedynie okazjonalnie, większość z nich zebrano w kwiaty z pięciu do siedmiu kwiatów. Liście są skórzaste, małe, ciemnozielone, i składa się z pięciu do siedmiu zaokrąglonych liściach. Odmiana jest energiczne, a krzewy i mają łukowe silne pędy do dwóch metrów lub więcej. Ten kwiat róży odmiany zaczyna się w połowie czerwca i kwitną aż do przymrozków.

New Dawn jest bardzo odporne na zimno odmiany, oraz z grupy róż wspinaczki jest najlepsza odmiana jesień. W ciężkich zim przedłużonym zera temperaturach zamrażania nieznacznie tylko czubki pędów. Róże na zimę wystarczy wzgórzu na wysokości 0,35-0,4 m, a wiosną wyciąć wierzchołki pędów uszkodzonych przez mróz. Do terminowego odmłodzona krzew, pędy od trzech lat i starszych należy wyciąć u podstawy. Odmiana jest odporna na choroby grzybicze i nadaje się do lądowania na trawniku pojedyncze przypadki, małe grupy, jak i w pionie sadzenia.

Pawła Scarlet Clymer

Odmiany Scarlet Rose Paul Clymer mieć frotte jasne czerwone kwiaty są kuliste o średnicy do siedmiu centymetrów. Lekko pachnące pączki z maksymalnie czterdziestu płatków, zebrane w kwiatostan dziesięciu kwiatów. Płatki dobrze zachowuje kolor i nie blakną na słońcu. Duże błyszczące ciemnozielone liście składają się z trzech do siedmiu listków. Krzewy mają grube mocne pędy do półtora metra wysokości i wyższych. Róże kwitną w czerwcu, a druga dekada obfitych rozkwicie na 28-35 dni. Ponadto ponownie kwitną już mniej obfite.

Różnorodność jest zima-hardy – to lekko zamrozić w zimie, tylko górną część rocznych pędów. W zimie krzew wystarczy do ziemi wzgórzu o wysokości 0,35-0,4 m. Na obszarach o długich, mroźnych zim pędów należy delikatnie zgiąć do podłoża, zabezpieczając je drewnianymi kołkami w tej pozycji, a następnie przykryć deskami lub pozostawia proszek. Pozwoli to zaoszczędzić maksymalnie pąków na pędach, a do osiągnięcia obfite kwitnienie w następnym roku. Odmiana jest odporna na choroby grzybowe. Ta róża należy do róż grupa polupletistyh i bardzo dobry do sadzenia pojedynczej kopii lub w małych grupach na trawniku w tle. Nadaje się do cięcia, i kwiaty.

Maygold

Rose odmiany Maygold ma pachnące kwiaty slabomahrovye brązowy żółty, forma w kształcie miseczki o średnicy dziesięciu centymetrów. Pąki, które są do siedemnastu płatków zebrane w kwiatostan do dziesięciu kwiatów. Duże ciemnozielone błyszczące liście składają się z pięciu do siedmiu listków. Krzewy tej odmiany mają pędy bat-podobne są do dwóch metrów. Ta róża zaczyna kwitnąć w połowie czerwca i kwitną aż do późnej jesieni z krótkimi przerwami.

Odmiana jest mrozoodporna. Krzewów na zimę wystarczy wzgórzu na wysokości 0,3-0,4 m od ziemi, a na wiosnę powinny być odcięte pędy na czwartym piątego oka. Następnie potężne młode pędy szybko rosną i kwitną w bieżącym roku. Pędy w wieku trzech lat i powyżej muszą być cięte na wiosnę u podstawy, co pozwala roślinie odmłodzić. I jest o wiele bardziej obfite kwitnienie. Odmiana jest odporna na choroby grzybowe. Maygold – to polupletisty odmiana, która wygląda świetnie, posadzone w małych grupach, a także bardzo skuteczny na pniach. Odmiana nadaje się do cięcia kwiatów.

Wujek Walter

Wujek Walter róży odmiany mają podwójne aksamitne szkarłatne duże kwiaty o średnicy do dwunastu centymetrów. Lekko pachnące pąki, w którym znajduje się do trzydziestu płatków kwitną pojedynczo lub połączone w ośmiu kwiatostan kwiaty. Płatki róży są dobrze zachowuje kolor i nie blakną na słońcu. Skórzaste, duże, ciemnozielone liście składa się z pięciu do siedmiu listków. Krzewy o silnym prostym Bushy łodygi mają wysokość jednego metra. Wujek Walter róża kwitnie z małymi przerwami od połowy czerwca do późnej jesieni.

Różnorodność jest zima hardy. Krzewów na zimę, można wylądować na wzgórzu o wysokości do 40 cm, a wraz z nadejściem wiosennych pędów są cięte powyżej oka czwartego piątego od ziemi. Procedura ta promuje odrastanie silnych młodych pędów, które kwitną w bieżącym roku. Pędy w wieku od trzech lat wiosną wycina się u podstawy, co pomaga odmłodzić roślinę i przyczynia się znacznie bardziej obfite kwitnienie. Gatunek wuj Walter jest odporna na choroby grzybowe. Należy ona do grupy hybrydowych herbacianych róż i doskonale nadaje się do cięcia kwiatów, aw nasadzeń grupowych.

Dame de Coeur

Rosa Dame de Coeur posiada duży gustomahrovye wiśniowy Kwiaty są w kształcie kubka, z ostrym środka do dwunastu centymetrów średnicy. Lekko pachnące pąki mają do sześćdziesięciu płatków i zwykle rosną pojedynczo. Kolory są dobrze zachowane i kolor nie blakną na słońcu. Duże błyszczące liście są ciemnozielone w kolorze. Kompaktowe krzewy o grubości jednego metra, mają bezpośredni silnych pędów. Uporządkuj kwitnie Dame de Coeur z małymi przerwami, od połowy czerwca do późnej jesieni.

Różnorodność jest zima-hardy. Krzewów na zimę konieczne jest do ziemi do wysokości 0,3-0,4 m, a następnie na wiosnę trzeba wyciąć pędy na czwartym, piątym oka z ziemi. Po tej procedurze, róże rosną potężne nowe pędy, które kwitną w bieżącym roku. Pędy w wieku od trzech lat muszą być cięte na wiosnę na dole, które pomaga odmłodzić roślinę i obficie kwitną więcej. Rodzaj Dame Coeur jest odporna na choroby grzybowe. Odmiana ta należy do grupy hybrydowych herbacianych róż. Zaleca się rozwijać do cięcia kwiatów i wykorzystywane w nasadzeń grupowych.

Kuin Elizabet

Rosa Kuin elizabet duże podwójne jasnoróżowe kwiaty są w kształcie kubka o średnicy do dwunastu centymetrów. Pachnące pąki są do trzydziestu płatków, rosną pojedynczo lub zebrane w kwiatostany. Mocne pędy prosto do jeden i pół metrów wysokości rosnący krzew. Kuin Elizabet Rose w rozkwicie z kilkoma przerwami, od połowy czerwca do późnej jesieni.

Różnorodność jest zima hardy. Krzewów na potrzeby zimowej wzgórza o wysokości 0,4 metra pod ziemią, a na wiosnę cięcia powyżej oka czwarty szóstej z kiełków naziemnych. Po tym, to róża szybko rosną silne pędy, kwitnienie już w tym roku. Odmiana jest odporna na choroby grzybowe. Kuin Elizabet – darmowa kwitnąca odmiana od grandiflora grupy, które są uprawiane na kwiat cięty lub kwiaty są sadzone w nasadzeń grupowych.

Gmatwać

Gatunek Ravel – jedna z odmian hybrydowych grupy herbaty. Frotte duże jasnoróżowe kwiaty kielich o kształcie wysokiego środka mają średnicę dwunastu centymetrów. Pączek do trzydziestu płatków. Pąki rosną pojedynczo lub rzadko dwie lub trzy kwiaty na łodydze. Krzewy z prostymi pędów ponad metr grubości bogatej zieleni zieleni. Kwiaty tej odmiany z kilkoma przerwami, od połowy czerwca do jesieni.

Różnorodność jest zima-hardy i krzewy na zimę wystarczająco do wzgórza na wysokości 40 cm nad ziemią. Wiosną pędy należy wyciąć nad okiem czwartego piątego od ziemi. Po tym, krzewy szybko rosną silne pędy. Pędy w wieku do trzech lat należy wyciąć u podstawy, aby odmłodzić roślinę i osiągnąć obfite kwitnienie. Odmiana jest odporna na choroby grzybowe. Eksperci zalecają korzystania Ravel gatunek w nasadzeń grupowych, jak również rosnąć kwiaty do cięcia. Kwiaty cięte są przechowywane w wodzie aż do trzech tygodni.

load...