Królików: pielęgnacja, żywienie, wybór rasy

Zawartość:

Króliki – bardzo piękne stworzenia, więc ich zawartość w domu przyniesie Ci wiele radości. Te drobne zwierzęta są bardzo przyjazny i zabawny. Ponadto opieka królik miniaturowy domowych nie jest tak skomplikowane. Nie jest konieczne, aby chodzić, dowiaduje się on, aby z łatwością dojść do kuwety.

load...

I królików – znakomite zwierzaki dla dzieci. Te zabawy dzieci mogą zabrać ze sobą do kraju lub zostawić moich przyjaciół i znajomych w czasie wakacyjnym, gdyż nie powoduje żadnych kłopotów. Ale jednak, zdecydowana uczynić DOM A królik miniaturowy, należy pamiętać, że nie dostaniesz puszysty zabawka, ale żywa istota z własnym charakterem i nawyków, wymaga uwagi, troski i uczucia.

W tym artykule dowiesz się jak najwięcej żywych królików, co jedzą, jak oni potrzebują opieki. Dodatkowo, będziemy rozmawiać o tym, co to za choroba zwierząt i co należy wiedzieć przed wyborem zwierzaka.

Więc pierwszą rzeczą, że zainteresowani przyszli właściciele zwierząt – jak ustalić płeć swojego zwierzaka. Płeć królik może łatwo określić wiek 3-4 miesięcy. Że mężczyźni w tym wieku są wyraźnie widoczne jądra, a kobiety mają je, oczywiście, że nie. Jeśli zwierzę obrócić się wypustki, pociągając za ogon, może być postrzegane w żeńskiej szczeliny pochodzący z odbytu, a męski – mały okrągły otwór usytuowany 3-4 mm od odbytu.

Od zwykłych królików rasy różnią się wielkością i wagą. Zamiast 5-8 kg „masy ciała” z jej głównymi partnerami, nasze dzieci nie przekracza znaku 1,6 kg. Proszę jednak będzie z jego obecnością w królików domowych wynosić od 6 do 12 lat. I to jest kolejny powód, aby rozważyć wybór zwierzaka z największą powagą, ponieważ będzie wkrótce stać się częścią Twojego życia.

load...

Rodzaje królików

Zanim pójdziesz na zakupy dla swojego zwierzaka, należy dowiedzieć się, jakie rasy królików lubisz najbardziej. Różnią się one nie tylko w wyglądzie, ale także od charakteru, więc zastanów się, jaki styl zachowania się zwierzę do własnych upodobań. Tak więc, należy rozważyć typy królików.

Królik miniaturowy Baran

Baran – piękny zwisłouche królik miniaturowy. Zwierzęta tej rasy są nieco większe niż ich kongenerów, kolorowych krasnali. Dorosły baran może osiągnąć ciężar 1,8 kg do 2 kg. Dzięki swojej wspaniałej ushkam króliki te wyglądają bardzo ładne, spokojne i łagodne stworzenia. I to jest prawda. Baran odróżnić od innych ras jest dość problematyczne aż do wieku dwóch tygodni, ponieważ w tym okresie mają uszy wyprostowane. Zaczynają spadać od trzech tygodni. I przez cztery tygodnie w większości przypadków są one już wisi na bokach głowy zwierzęcia. Ponadto, w górnej części ucha są połączone rolki korony.

W innych przypadkach, stopniowe uszy obwisłe może trwać aż do wieku trzech miesięcy, a często można oglądać taki śmieszny obrazek: jedno ucho zwisa, druga jest jeszcze wyzywająco wystaje. W tym przypadku, Baran wygląda całkiem zabawny i komiczny. Krotnie dziecko szybko przywiązuje się do swego pana i jak pies podąża za nim, dokądkolwiek idzie. Ras królików Ram może przynieść 4-8 królików, królików, że całkiem sporo. W ogóle, jeśli trzeba królika ze słodkim charakterem, owce Rabbit – dokładnie to, czego potrzebują.

Kolorowe królików

Są to małe zwierzęta ze stojącymi uszami. Waga dorosłego królika osiągnie 0,8-1,5 kg. Te dzieci mają kilka wariantów koloru:

 • Beloostevye;
 • Marder (szare lub brązowo ciemniejsze pyska);
 • Czarno-ogień;
 • Satyna;
 • Hototy (biały czarne kształtu wokół oczu);
 • Siamese;
 • Biały;
 • Czerwony itp

Najbardziej interesujący kolor inny czerwonej satyny. W jasnym świetle ich czerwone skórki dosłownie świecić na czerwono. Króliki tej rasy przynieść 2 do 4 króliki. Charakter tego rodzaju królika jest bardzo nieprzewidywalna. Mogą one być przyjazny, uczynny i agresywne wypowiedzi. Szczyt agresywność kolorowych królików w wieku 5-9 miesięcy – okres dojrzewania. Zazwyczaj agresywność rozciąga się jeden i pół roku, lub nieco później. Mężczyźni powinni być wykastrowane celu zmniejszenia agresywnych królików. Ponadto, jeśli chcesz rozwijać przyjazne zwierzę, potem młody wiek daje mu więcej uczucia. Zwłaszcza jak króliki, kiedy są zarysowania policzki i czoło między uszami. Jeśli chcesz zabawy, aktywnego królika rasy kolor karzeł – najlepszą opcję.

Fox króliki karłowate

Fox króliki są długowłosy ras. Waga dorosłych waha się od 0,8 kg do 1,5 kg. Królik przynieść 2 do 6 szczeniąt. Na całym ciele z futra królika Fox jest długa, ale na głowie – krótka i gładka. Długość włosów na ciele może osiągnąć takie Ushastik 7 cm, a niekiedy nawet więcej. Króliki tej rasy mogą mieć następujące kolory:

 • Szynszyle;
 • Imbir;
 • Agouti;
 • Niebieski;
 • Biały;
 • Beloostny.

Charakter królików Fox, a także kolor, nieprzewidywalne. Za zwierzę tkanina wymaga stałej opieki. Jeśli lubisz zwierzęta z długimi włosami, i zgadza się uczesać sierść co najmniej raz w tygodniu, Fox Rabbit – opcję.

Królików angora

Zwierzęta te mają długą grubą sierść na całym ciele, w tym do uszu i na twarzy. Jednak w przeciwieństwie do wełny królików Fox która reprezentuje kręgosłup, Angora królików – dół. Włosy futra są bardzo cienkie i miękkie, osiągać długość 20 cm. 2-6 królika doprowadzić królika. Waga dorosłych zakresy karzeł królik angora od 1 do 1,6 kg. Wygląd jest bardzo egzotyczne. Wiele osób w wyglądzie w porównaniu z nich przystojny małych psów. Charakter królików może być inaczej – i agresywny, i bardzo przyjazny. Jeśli chcesz wszystkich przyjaciół, a ludzie wokół nich byli zachwyceni wyglądem swojego zwierzaka, a następnie kupić angora królik miniaturowy, nie może się nie udać.

Królików Rex

Będziesz zaskoczony wyrafinowanie królików rasy Rex. Płaszcz z tych uroczych stworzeń jest krótki i aksamitne, a więc należą do rodzaju zwierząt krótkowłosych. Rex są w następujących kolorach:

 • Rycynowy Rex (brązowy);
 • Czarny;
 • Jasnoczerwony;
 • Biały;
 • Jasny poplamione.

Karzeł króliki rasy Rex są bardzo wdzięczne, ich wygląd jest dość niezwykłe. Te zwierzęta są lekkie, stosunkowo wąska głowa z bardzo długimi uszami. Waga dorośli rzadko więcej niż 1,6 kg. W młodym wieku, te dzieci są bardzo brzydkie. Kiedy królik-Rex nigdy nie przyszło ci do głowy, że ten brzydki stwór z dziwnym rodzaju włosów wzrośnie raz wdzięku przystojny. Charakter tych królików jest bardzo zrównoważony, spokojny. Wszystkie ruchy są pełne wdzięku dorosły Rex, w związku z czym można ją porównać z bajki jelonka.

Królików rasy hermelin

Króliki rasy Hermelin mieć tylko biały kolor. Oczy tych niesamowitych stworzeń albo czerwone lub niebieskie. Stosunek ciała, z Hermelin bardzo dużą głowę. Królicze futro krótkie i grube. Ciężar osób dorosłych mieści się w zakresie od 1 do 1,5 kg. Kobiety i mężczyźni mają inny charakter. Mężczyźni – spokojny, leniwy i często śmiertelnie poważnie zwierzęta. Ale kobiety są często agresywne. Dlatego też, jeśli kupisz zwierzę dla swojego dziecka, to najlepiej je zdobyć niż mężczyźni.

Japoński królik miniaturowy

Bardzo piękny i niezwykły koloryt japoński królik miniaturowy. Całym ciele zwierzęcia umieszczone ciemne i żółte paski, z jednej strony ciemne dziecko, a drugi – żółtawy odcień. Kolor granica przebiega przez środek z tyłu, wzdłuż kręgosłupa. Specjalną atrakcją tych osób, które mają kolory zmieniają się w szachownicę.

Holenderski królik miniaturowy

Jednym z najbardziej popularnych ras są holenderskie królików. Rasa ta została wyhodowana w 1950-60-tych w Holandii znanego hodowcy Andrianom De Kock. Ciało królik jest krótki i mocny, nie ma prawie żadnych szyja, szeroka klatka piersiowa. Łapy zwierzęcia jest bardzo silna i krótka i szeroka głowa, dobrze rozwinięta. Holenderski króliki, a także rock and Baran krotnie. Zwierzęta są w następujących kolorach:

 • Motley;
 • Madagaskar;
 • Liliowy;
 • Jasnoszary;
 • Niebieskawo-szary;
 • Nudny szary;
 • Isabella;
 • Kolor kuna.

Ze względu na charakter tych królików są bardzo mili i przyjaźni. Waga dorosłego zwierzaka waha się od 1,2 do 1,6 kg. Obszar wokół oczu, uszu i tylnej kolorze nadwozia królik jest kolor, ale wszystko inne ciało – biały. Ponadto, tylne nogi dziecka, zbyt biały, więc wydaje się, że królik noszenia skarpet.

W trosce o królików

W trosce o królików całkowicie neobremenitelen. Jedynymi wyjątkami są długowłosa rasa. Przez siebie, zwierzęta te są bardzo czyste, większość czasu spędzają troskliwy dla futra. U królików, żyjących w ciepłych domach, pierzenia trwa trochę dłużej niż ci, którzy mieszkają na zewnątrz. Podczas linienia zwierząt muszą często czesać specjalną szczotkę. Reszta krótkich włosach dzieci można czesać do woli, ale dla długowłosego króliczego futra płaszcz wymaga codziennej pielęgnacji, inaczej zmierzwione futro puszkę. Wtedy też bez nożyczek i pellet vystriganiya, nie może zrobić.

Między innymi, króliki należy wyciąć paznokcie, co jest całkiem w porządku i konwencjonalne obcinacz do paznokci. Jeśli zwierzę jasne pazury, a następnie są one wyraźnie widoczne naczynia krwionośne u podstawy. Cięcie jest konieczne, aby przypadkowo nie uszkodzić je. Ale z ciemnymi królików pazury powinny być traktowane bardziej ostrożnie, tak aby nie uszkodzić witryny.

Jak widać, szczególne problemy karłowatych ras królików nie dostarczają, i opieki nad nimi jest niezwykle proste. Dlatego, aby puzzle nad tym, jak zachować te piękne zwierzęta, to nie jest konieczne. Są czasami wystarczy umyć, grzebień i obniżyć swoje paznokcie. I, oczywiście, karmić!

A co karmić królików? Jedzenie dla tych zwierząt powinny być zróżnicowane. W okresie letnio-jesiennym, kiedy wokół dużo zieleni, konieczne jest częstsze dać trawę i dodać trochę koncentratów. Doskonałe jedzenie dla królików w okresie letnim są mniszek lekarski, piołunu, babki, pole mlecz, krwawnik, łopian, Wierzba Jurek, wrotycz pospolity, wyka, koniczyna oraz szereg dzikich ziół. Te zioła są bardzo soczyste, zwierzęta chętnie je jedzą.

Ale należy pamiętać, że te zioła powinny być podane w mieszance traw lub ich zastępców. Rośliny takie jak wyka, lucerna i grochu powinny zostać wprowadzone w diecie zwierzęcia stopniowo, najlepiej w połączeniu ze zbóż. Nie powinno się karmić króliki tej samej trawy. Przed podaniem zwierzęciu arbuza, kiszonka, marchew czy buraki, zmniejszenie ilości alkoholu, ponieważ produkty te są bardzo bogate w wodę, a jeśli nadmierna ilość płynu w królików może być niestrawność.

Co więcej królików jeść? Oni naprawdę lubią kanał drewna, a w szczególności – świeże cienkie gałęzie osiki, lipy, wierzby, guma arabska, jabłko. A zimą króliki chętnie jedzą igieł sosny, świerku i jałowca. Ale trzeba pamiętać, że żywność o niskiej zawartości błonnika i duże ilości cukru może powodować przeciążenie układu pokarmowego, co często prowadzi do śmierci zwierzęcia.

W żadnym wypadku nie należy stosować:

 • Czerwona kapusta,
 • Fasola,
 • Rabarbar,
 • Cykuty,
 • Belen
 • Konwalia,
 • Datura,
 • Oko kruka,
 • Naparstnica,
 • Etapy trujące,
 • Ciemiernik,
 • Jaskier ostry,
 • Wilczomlecz,
 • Trawa rośnie w pobliżu dróg.

Zbieranie zioła powinny być dobrze przemyto i następnie suszy ręcznikiem papierowym. Gdy króliki karłowate karmienia należy pamiętać, że musi być obecna w wystarczającej ilości, siana w diecie zwierząt, który królika można zjeść w każdym momencie dnia. Ale w tym samym czasie, nie należy podawać lucerny siano dla królików starszych niż 6 miesięcy. Owies siano – najbardziej uniwersalny ze wszystkich grup wiekowych i typów królików.

Choroby królików

Króliki, podobnie jak wszystkich żywych stworzeń, skłonnej do różnych chorób. Ponadto, zwierzę może być chory choroba zakaźna. Nie martw się, na te ludzkie infekcje nie są niebezpieczne, ale dla innych zwierząt w domu – tak.

Dla nie-zakaźny obejmują:

 • Choroby przewodu pokarmowego;
 • Słoneczne i termiczne wstrząsy;
 • Uraz;
 • Choroby układu oddechowego;
 • Pododermatitis;
 • Zapalenie spojówek;
 • Krzywica;
 • Odmrożenia.

Choroby zakaźne:

 • Zakaźny nieżyt nosa;
 • Lub grzybicą mikrosporiya;
 • Wirusowej krwotocznej choroby;
 • Zakaźne zapalenie jamy ustnej;
 • Myksomatozę;
 • Pasterelozy;
 • Stafilokokkoz;
 • Listeriozy.

Opisania tych chorób, nie będzie, bo stawia diagnozę lekarza weterynarii. Oto, co trzeba wiedzieć, aby monitorować stan zdrowia zwierzaka:

 • Temperatura ciała królika należy 38,5-39,7 C.
 • Tętno powinno być 120-140 uderzeń na minutę.
 • Częstość oddechów – 30-50 uderzeń na minutę.
 • Dzienna moczu powinno być nie więcej niż 0,2 litra.
 • Ciśnienie krwi jest normalny – 90-10 mm Hg. Mierzona w tętnicy udowej. Jeśli jeden ze wskaźników jest różna – od razu skontaktować się z weterynarzem!

Tak więc, podsumowując powyższe, pragniemy podkreślić, że króliki – to nie zabawki puszyste, ale żywe istoty.

 

Jeśli zdecydujesz się kupić królik miniaturowy, jest odpowiedzialny za to.

load...