Krok po kroku rozwój dziecka przez kilka miesięcy: dorastanie z czasów

Cóż, to wszystko! Dziewięć miesięcy oczekiwania za mały cud. To nie było tak przerażające. Wyblakły i ból, a szpital, a inwazja wielu przyjaciół po wypisie, a niekończące się pytania o stan zdrowia. Wreszcie, ty i dziecko byli sami. Można zobaczyć większość dziecka bez pośpiechu (zazwyczaj od razu po urodzeniu młode matki są podejmowane w panice uważane palców i sprawdzić, czy wszystkie części ciała noworodka na miejscu), aby zrozumieć, którego dziecko jest podobne, a po prostu spokojnie cieszyć się macierzyństwem.

load...

Ciesz się chwilą. Od tamtej pory darmowych minut nie będzie. Pływanie karmienie zmieniającym Festiwale szczepieniu położy cię w głowę, jak na śnieżki i uzyskać nad nim możesz … nie, nie na ceremonii ukończenia jej dziecka, ale przynajmniej w tym czasie, gdy dajesz dziecko w przedszkolu. Ale do tego czasu, wiele pozostaje jeszcze do zrobienia. Mianowicie – podnieść dziecko, aby upewnić się, że poziom jej rozwoju odpowiada wiekiem. Oczywiście, wiele matek (prawie wszystkie) są tak zaślepieni miłością do dziecka uznają to najczęściej najbardziej. Nie kłócić. Jasne, dziecko – to prawdziwy cud. Jednak nawet najbardziej wspaniałych dzieci muszą kontrolować. Dlatego przygotowaliśmy mały kalendarz rozwoju dziecka od miesięcy, co po raz kolejny upewnić się, że dziecko nie różni się od swoich rówieśników (a może nawet wyprzedzając ich rozwoju).

Kalendarz rozwoju dziecka przez miesiąc

Przed rozpoczęciem malowania przyszłych osiągnięć swojego dziecka przez miesiąc, chcemy ostrzec, że każdy człowiek jest inny. Więc nie panikuj, jeśli dziecko jest trochę opóźniona i mówi mniej słów niż jest to konieczne.

0 -1 miesiąc: utwardzony po urodzeniu

Może się wydawać, że życie dziecka piersią jest tylko, aby uzyskać dobry sen w nocy. Jest to częściowo prawda, ponieważ sen noworodka do jednego miesiąca trwa 22-23 godzin dziennie. To jest twoje dziecko po urodzeniu budzi się tylko do jedzenia i do powiadamiania szczęśliwych rodziców, że nadszedł czas, aby zmienić pieluchę. Pod koniec pierwszego miesiąca dziecko zaczyna być bardziej zainteresowany światem wokół nich, a okres czuwania wzrasta do 6 godzin dziennie.

Co do innych osiągnięć, nadal są dość skromne. Dziecko zaczyna docierać do klatki piersiowej, dowiaduje matkę przez zapach i głos, odwraca głowę w kierunku głośnych dźwięków. Ale to, co szczególnie podoba się rodzicom, więc jest to pierwszy uśmiech dziecka pielęgniarskiej. Oczywiście jest to zupełnie nieprzytomny, ale spróbuj wyjaśniając, że do szczęśliwego mama i tata, którzy złowione każdą zmianę w zachowaniu swojego dziecka.

load...

1-2 miesięcy: tutaj jest moja matka

W drugim miesiącu życia dziecko zaczyna rozpoznawać dorosłych i uśmiechnąć się do nich już całkiem świadomie. On reaguje na pojawienie się osoby w pokoju oznaczone przebudzenia, on rozróżnia głosu. Jednocześnie, dziecko uczy się: powinien płakać, rodzice wezmą go w górę lub dać smaczne sutek. Nie martw się, wszystko to wiedza moje dziecko korzysta z jego przeznaczeniem. Jeśli w pierwszym podpowiedź z rodziców nie było rozumiane, dziecko powtarza wymóg głośniej, a potem usłyszy nawet sąsiadów. Czego chcesz? Powiedzieć coś dziecko nie jest jeszcze w stanie.

Ale on już otrzymać, przewracając się na brzuchu, trzymać głowę pod kątem 45 stopni. Pamiętaj, aby sprawdzić zdolność dziecka. Jeżeli dwóch miesięcy dziecko jest wciąż leżącego twarzą w dół na brzuchu, konieczne jest, aby pokazać je do terapeuty dziecięcego, ewentualnie przejść specjalne masaże w celu zaradzenia sytuacji. Następne osiągnięcie pokazuje dziecko siedzi w ramionach matki. On nie tylko próbuje się trzymać z palcem lub żebrać niezwykłą karmienia piersią, ale również stara się trzymać prosto z głowy. Nawiasem mówiąc, należy trzymać szyi dziecka, pomimo faktu, że, jak się wydaje masz dość pewnie trzyma głowę. Fakt, że kości noworodka jest wciąż dość kruche, a kręgosłup nie jest w stanie wytrzymać nawet trochę na wadze. Ale kochanie, oczywiście, były cięte do innych, więc jest agukanem marki. Ten sposób komunikacji występuje u dzieci w wieku od 1 do 2 miesięcy. Ponadto dziecko aktywnie ściska dłonie w pięści i stara się właścicielem palec gryzienia.

2-3 miesięcy: śmiech i tylko

W okresie do 3 miesięcy, dziecko może obrócić się plecami do jego boku, a leżąc na brzuchu, podniósł się na łokciach, utrzymując swoją wagę o 10 sekund. Dziecko wszystko jest tak interesująca, że ​​nie tylko podnosi głowę, ale również aktywnie kiwając go z boku na bok, starając się zobaczyć świat wokół niego. Jednocześnie w czasie krótszym niż 3 miesiące dziecko zaczyna zdawać sobie sprawę z ich władzy nad rodzicami, a alarmujący krzyk zamienia się całkowicie świadomym kapryśnej skowyt.

W tej chwili jest to już możliwe, aby powiesić nad bandą Żłóbek grzechotki. Dzieciak już wyciągnąć do nich długopisy. Ale uważaj, jak złapanie zabawki, dziecko będzie chciało spróbować. Oczywiście, nie jest konieczne, aby wybrać grzechotki na dziecko, ale żeby być poważnie brane pod uwagę przy wyborze zabawek jest bardzo potrzebne (zwłaszcza biorąc pod uwagę „świadomość” nowoczesnych producentów i jakości barwnika, który jest dodawany do sztucznego niskiego kosztu). Ale to nadal wyszukuje grudnichok, to własne ręce i nogi. Zegar dziecko może uznać odkrycie i nawyku, aby spróbować go do smaku. Ponadto, mały cud śmieje się głośno, coo i aktywnie z prośbą o rękę.

3-4 miesięcy: wybierz ulubionych

Oto ona, wysoki punkt mama. Dziecko przez trzy miesiące uświadomić sobie, że krucha kobieta z miękkim głosem nie tylko odbiera go najczęściej, ale żywi także na żądanie, więc w wieku 4 miesięcy, dziecko zaczyna wyraźnie przeznaczyć matką wszystkich innych. Maluch mówi pierwszą sylabę, uśmiechy na innych uśmiech i zaczyna grać bardziej świadomie z proponowanych zabawek. To przydziela sobie ulubione grzechotki, bierze je do ręki, przesuwa się z boku na bok.

Ponadto, dziecko podnosi głowę o 90 stopni, leżąc na brzuchu. Dostępne koziołki z boku na bok, poruszając się na łóżku i jest w stanie wyrazić swój nastrój. Kid śmiejąc się, jeśli ktoś łaskocze, głośne piski z rozkoszy zanika dźwięk muzyki (oczywiście, jeśli nie jest to hard rock) oraz aktywny udział w lustrze.

4-5 miesięcy, a gdzie pan zabrać swoje zabawki?

Chłopak dorasta. On mocno trzyma głowę, siedząc, łatwo trzyma butelkę wody, grając z zabawkami i proponowanych protestów jeśli ktoś próbuje odebrać mu grzechotkę. Dziecko dobrze odróżnia obcym i nieznanym otoczeniu. Nawiasem mówiąc, wszystko jest dziwne, przeraża go, więc nie powinien być zaproszony do domu dużo obcych lub trwale wziąć dziecko na wizytę. Dziecko od 4-5 miesięcy chętnie bawi się z rodzicami w ponadczasowym zabawy „kukułki”, stara się powtórzyć po matce rymowanek i odtwarzanie podczas jedzenia. Leżącego dziecka, próbuje wstać, sięgnęła w ramionach, a spada przedmiot, należy sprawdzić, gdzie zachody słońca.

5-6 miesięcy: crawl, niemowlę, pełzać

Zaczyna aktywnego życia, nie tylko dzieci, ale także rodziców. Sześć-miesięcy dziecko już ciężko próbując usiąść, pełzając na czworakach, jeśli nie osiągnął zabawki, znajdujący się obok niego i zabawa rolki z powrotem do siebie. Chłopak staje się dla smakoszy, podkreślając dla siebie ulubione potrawy. Na kolację próbując utrzymać kubka za rączkę, grając z jej jedzenie i odpowiada swoim własnym imieniu. Ponadto, dziecko chętnie przesuwać przedmioty z jednego pola do drugiego, zegar można porównać dwie gry i na swój sposób do wspólnego śpiewania, aby usłyszeć melodię. Jeśli dziecko nazywa znajome przedmioty, to na pewno znajdziesz je w oczach pokoju, a nawet wyrazić swój stosunek do niego tylko do niego wyraźne dźwięki.

6-7 miesięcy: poprawa umiejętności przeszukiwania

Jeśli miesiąc temu, dziecko jest czołganie się trochę chwiejny, ale teraz to prawdziwy ace do pokonania dystans na czworakach. Dziecko kołysząc się z boku na bok, czołganie się do tyłu, a nawet rozwija się bezprecedensową prędkość dla siebie, aby złapać wcześnie dorosły zdobędą zabawkę lub złapać uciekającego kot ucieczki. Jeśli dziecko ma siedzieć, to jest dumny ułożenia z prostym tyłu (czasami nie spadać, dzieci ręce utrzymać ciężar ciała). Ale nadal doradzać pediatrów nie często umieścić sześć miesięcy dziecko, dając mu trochę czasu, aby uzyskać silniejszy.

To, co, oczywiście, jak dziecko w tym wieku, że to lustro. Aby być bardziej precyzyjnym – odbicie w nim. Maluch głaszcząc odbicie rąk, delikatnie coo i mocno wyraził zgodę, co widział. Na ścisłych „Nie” (na przykład próbując odciąć ogon zwierzęta Tomboy) odpowiedziami dzieci mojej matki, choć nie posłuszeństwa, ale pełnego zrozumienia tego, co się dzieje. Lubi hit rzeczy ze sobą, śpiewać pieśni własnego ciała i nauczyć się ręce (a czasem smakuje).

7-8 miesięcy: pierwsze słowo

To właśnie w tym okresie, rodzice często usłyszeć pierwsze słowa dziecka. Dziecko zaczyna przywiązywać się do swojej rodziny i trochę nieufny wobec obcych (czasami wyrażone oburzenie, gdy ktoś obcy próbuje go odebrać). Ale dzieciak na całym świecie nie straszyć. On nadal jest zainteresowany treścią mieszkaniu, w ruchu, wciąż na czworakach, ale w kategorii „master-class”. Maluch jeszcze nie próbowałem, ale to już bez wsparcia kilku sekund. A jeśli zaoferować mu coś oprzeć, dziecko może pozostać przez długi czas i nie będzie nawet próbować grać jedną ręką. Odbicie w lustrze coraz bardziej fascynujący chłopczycą. Ardent miłość do siebie rośnie w łagodnym Dyskusja i całuje powierzchni lustrzanej. Kid identyfikuje słowo „mama” i „tata” z ludźmi, którzy dumnie nosić tytuł i zaczyna cieszyć się ich przybycie.

8-9 miesięcy: zakup książek

Jeśli potomstwo już ponad 8 miesięcy, po raz pierwszy kupić książki dla dzieci z grubymi stron. Jest teraz dziecko jest doceniane nie tylko ich, ale również być w stanie samodzielnie skakaniu. Oczywiście, litery, aby dowiedzieć się trochę za wcześnie, ale jeśli czytasz dziecku jak najwięcej, jest to pozytywny wpływ na rozwój dziecka. W tym wieku dziecko uwielbia klaskać, oderwać papier. On może grać dwóch zabawek w tym samym czasie i zdaje sobie sprawę z tego, co jest przedmiotem duży i mały.

Te dzieci siedzą na własną rękę, chciał skakać i chodzić, trzymając rękę mojej matki, doskonale rozwijają się w trakcie zastrzeżonej na czworakach. Ale nie mam nadzieję, że dziecko będzie absorbować tylko dobre nawyki. Osiem-miesięczne dzieci są bardzo często wkładają palce w dowolnym miejscu (mamy nadzieję, że wprowadzone do ochrony gniazd?) I zaczynają się kłócić, gdyby coś poszło nie tak w ich scenariuszu. Ale takie wielkie dzieciaki pokazują części ciała, można znaleźć zabawki, które „ukryte” przed nimi i chętnie postępować według prostych instrukcji (zwłaszcza jeśli się go do szczerej pochwały).

9-10 miesięcy: top-top, Stomping dziecko

W więcej niż 9 miesięcy, dziecko zaczyna chodzić, obie ręce na matkę. Widocznie, to daje dziecku entuzjazmu, ponieważ w tym samym czasie z możliwością chodzenia w młodym chłopczycą produkowanego miłości do tańca i naśladować. Dziecko nie karmić chlebem, pozwól mi pokazać jakieś zwierzę lub nawet kopię kogoś z domu. Uwielbia zabawy z wodą i wspinania się wiele pól, które są zmęczone mama zapomniał zamknąć. Ale to, czego nie chcą 9-miesięcznego dziecka, więc jest to sen. Wydaje się, że młody naukowiec nie chce spędzać sen na sekundę cennego czasu, zdając sobie sprawę, jak wiele ciekawsze okolice.

I rozwijać palców dzieci. Teraz dziecko może nosić tylko 2 przedmiotów w jednej dłoni. Nawiasem mówiąc, w tej chwili jest to już staje się jasne, kto dziecko – prawy zakręt lub lewy zakręt. Aby dowiedzieć się, umieścić dowolną zabawkę przed dzieckiem (w środku) i zobacz, ręka ją chwyta.

10-11 miesięcy: rozwój kontynuuje

Dzieciak jest już chodzenie na własną rękę, trzymając się mebli. Wschodzi i zachodzi z każdej pozycji, można podnieść z podłogi drobne przedmioty chwycił go kciukiem i palcem wskazującym. On rozumie słowa „nie” (ale to nie oznacza, że ​​dziecko będzie zawsze słuchać) i stara się wyrazić swoje pragnienie, aby nie płakać, a wyjaśnienia logiczne. Aby to zrobić, w leksykonie działalności pojawia się słowo „dać” i kilka gestów, które matka powinna zrozumieć, że jest to konieczne do jej dziecka. Kubki do picia herbaty dziecko już właścicielem (ale lepiej użyć „neprolivajka”). Gry W tym czasie dzieci uwielbiają toczyć piłkę na podłodze (zwłaszcza jeśli gra niektórych dorosłych z nich), a także w sztuce „w porządku.” No i książki dla dzieci, oczywiście, aby odłożyć na bok nie jest konieczne. Tym bardziej, że dzieci zaczynają dostrzegać to czy tamto opowiadanie i poprosić ją, aby ją przeczytać.

11-12 miesięcy: postęp jest dokonywana

W roku, w którym dziecko jest już siedzi na własnej, spacery, szczęśliwy zbudować piramidy i innych skomplikowanych wzorów z bloków. Dziecko wykazuje autonomię i może odmówić jakiejkolwiek żywności lub, wręcz przeciwnie, aby zadać mu dodatkowego karmienia. I nie jeść owsiankę zwykle dzieci i doskonale skubać stałych pokarmów (proces ten musi być dokładnie kontrolowane, tak aby dziecko nie zadławić). Dziecko uczy się swobodnie zapoznać dorosłych, nazywa je po imieniu. W słownictwie dzieci ma około 15 słów (choć niejasne), co może być dość łatwo wytłumaczyć z rodzicami. Nawiasem mówiąc, aby uciec bezkarnie nie będzie mógł działać. Jeśli wycofanie zauważy moje dziecko, na pewno zacznie płakać, więc pokazują cuda inteligencji i nie boli psychikę dziecka.

Ta lista nie ma końca. Należy jednak zrozumieć, że im bardziej zwrócić uwagę na swoje dziecko, tym lepiej będzie się rozwijać. Dlatego też, jeśli przyjaciel ma syna recytuje poezję i własne nie może prosić o chleb i masło, a potem winę nie geny, ale ty sam. Wymień codziennych spotkań przy komputerze, aby grać z dzieckiem, a to z pewnością cię zadowolić z nowym słowem, osiągnięcia, lub po prostu radosnym uśmiechem.

load...