Krioterapia – zimno przydatna dla zdrowia i urody

Ludzkość od dawna Zaobserwowano, że zimno, w rozsądnych dawkach, ma korzystny wpływ na ciało jako całości. To właśnie z powodu tych, którzy chcą być zdrowi i dłużej utrzymać młodość, zaczynają stosować różne systemy hartowania i zimowego pływania. A co z tymi, którzy po prostu fizycznie nie mają czasu, aby poświęcić się do takich procedur, lub z powodu innych przyczyn obiektywnych nie może angażować hartowania regularnie? Gdzie można uzyskać pomoc od ekspertów w dziedzinie kosmetologii.

load...

Co to jest „zimny leczenie”?

Krioterapia – leczenie zimnem „krio” -holod. Na ogół wpływ na ultra niskiej temperaturze ludzkiego ciała (do – 160 °), różnych specjalnych procedur. Zimno zapewnia krótki czas, ale szok korpusu i powoduje w wyniku nagłego oziębiania. Konsekwencje „szoku” można nazwać metabolizm wzmocnienie, oczyszczenie naczyń krwionośnych i przyspiesza krążenie krwi, napięcie mięśni, wzmocnienie układu nerwowego. Nawet nasi przodkowie wzięła kąpiele lodowe, szukając w ten sposób, aby przedłużyć swoją młodość. W naszych czasach, skuteczność tych zabiegów Udowodniono naukowo: aktywuje układ odpornościowy. Krioterapia jest stosowany w kosmetykach dla efektu odmłodzenia skóry, wygładzając zmarszczki na twarzy i szyi. Do tej pory „holodolecheniem” jest uważany nie tylko zwykłe skutki hipotermią (zimna opakowaniach, pływanie zima, itp), ale także oddziaływanie powietrza chłodzi się do temperatury sięgające minus 190 stopni. Wystawienie na działanie gazu obojętnego, takiego jak azot, dotyczy również takich procedur chodzi.

Rodzaje procedur

Krioterapia jest kilka typów: ogólnych, lokalnych, prywatnych.

 • Ogólne procedury wymagają specjalnej komory chłodzącej, w której skóra doświadczania stresu cieplnego w ciągu 2-3 minut. Powierzchnia skóry chłodzi się do 0 °, a ostry kontrast w temperaturze stymuluje funkcje ochronne organizmu i procesów metabolicznych. Uszkodzenia skóry w tym samym czasie nie występuje. Prewencyjny przebieg 10-15 sesjach. Ogólnie rzecz biorąc, liczba zabiegów krioterapii zależy od zamierzonych celów.
 • Mówiąc procedury lokalnej, należy stwierdzić, że zapewnia on na częściowym lub całkowitym zanurzeniem w środowisku gazowym (temperatura -110-160 °) nagości. Aby uniknąć odmrożenia oddechowego i dalsze końce w krioterapia chronić bawełnianej gazy ir wełna i skarpetki. Efekt odmładzający znajduje się na cały organizm.

Metody krioterapia

W zależności od wybranego sposobu krioterapia, jest różny wpływ na tkaninie.

 • Krioterapia, powodując zniszczenia i śmierć tkanki. Metoda ta jest stosowana, gdy chcesz zamrażarka usunięte nowotworów. Czas trwania leczenia więcej niż 30 sekund, w którym aplikator jest umocowany na żądanej części, wywiera korzystny wpływ na niskim ciśnieniu.

Krioterapia ekspozycji powierzchni, co powoduje odpowiedzi naczyń. Procedura krótko jak 10-15 sekund masażu. Trzymać wacikiem nasączoną ciekłym azocie prowadzić bezpośrednio na miejscu, który wymaga leczenia. Skóra w tym samym czasie wacik nie jest zaniepokojony. Procedura stymuluje procesy metaboliczne w tkankach.

load...

Prywatny, lub krioterapia w domu. Oczekuje się, że takie procedury mają być używane przez wszelkiego rodzaju zimno, ale w domu. Najczęściej te „narzędzia” są lodu lub zimnej wody. Takie procedury nie wymagają specjalnego nadzoru, ale nadal, nie powinniśmy ignorować zaleceń ekspertów. Podstawowe procedury bryły lodu, zimne natryski, łaźnie, jak również opakowany. Pomagają złagodzić obrzęki i zmęczenie mięśni, poprawić koloryt skóry, etc. Strefę, a nieco powyżej niej plastikowe torby roztarto z lodem przez kilka minut (2 do 5), ale nie innych.

Nie należy jednak przesadzać, krioterapia robi w domu, ponieważ takie procedury są przydatne tylko w umiarkowanych ilościach.

Zastosowanie płynnego azotu

Krioterapia polega na zastosowaniu ciekłej aplikatora azotu, który ma postać patyków 25-30 cm i ciasno zamocowany na końcu wacikiem. Wymiary tamponu, jest zawsze nieco większa niż części, które będą poddawane procedurze. Ponadto, zamiast z aplikatorem w ciekłym krioterapia azotu krioapplikator może być użyta, która ma postać rury zbiorniku, w którym ciekły azot z zdejmowanym wierzchołku metalowa (kształt końcówki może być inny). Uszkodzenie, a skóra przed zabiegiem wymagane do obsługi alkoholu 70 stopni.

Sam ciekłego azotu – przezroczystą ciecz o brak koloru ani zapachu, jego temperatura wrzenia -195.8 ° (pod normalnym ciśnieniem). Ciekły azot nie eksplodować neogneopasen. Gaz ten charakteryzuje się wysoką zdolnością terapeutycznym i efekty lecznicze są niskie temperatury. Jeden litr ciekłego azotu poprzez odparowanie tworzy gazu 700 l. Krioterapia w kosmetyce prosty salonie piękności azotu być przechowywane w prosty (żywności) termosu, których ilość wynosi od 0,5 do 2 litrów. Żarówka musi być ze stali nierdzewnej.

Wszystko opiera się na zmianę aktywności naczyniowej. Pierwszy spazmiruyutsya małych naczyń krwionośnych, po – znacznie rozszerzone, co powoduje przekrwienie czynnej w ciągu kilku godzin (1 do 3). Efektem jest zwiększone wytwarzanie ciepła, poprawia odżywianie tkanek skóry i narządów wewnętrznych, naczyń krwionośnych i praca serca odpływ żylny stymulowana jest ułatwione. To zwiększenie przenoszenia ciepła wyjaśnia krioterapia utraty masy nie mniej skuteczne niż inne metody kosmetologii. W ciągu jednej sesji stracił około 2000 cal.

„Cold” piękno swojej figury

Taka procedura, krioterapia, nie tylko przyczynia się do odmłodzenia skóry, ale jest również doskonałym narzędziem w walce z nadwagą i cellulitem.

Procedura: są zanurzone przez kilka minut w specjalnej komorze, która jest wypełniona gazem. Warunki temperaturowe w komorze około -130 ° (+/- 20 w zależności od indywidualnej percepcji). Jak zauważono powyżej, podczas wyszczuplający krioterapia, gdy osoba jest zanurzony w zimnej środowisko całkowicie, to konieczna jest ochrona kończyny. Podczas zanurzenia, temperatura ciała szybko spada do 2 stopni, ale tylko schładza się warstwy pokrycia powierzchniowego. Od tych, którzy chcą, aby osiągnąć zmniejszenie masy ciała, pozostawia tylko krioterapii opinie rave – utratę kalorii w ciągu kilku minut procedura jest równoznaczne z utratą ich półtorej godziny podczas aktywnego treningu na siłowni. Zaledwie kilka zabiegów poprawia stan skóry i nadwagi zaczynają topić się przed naszymi oczami.

Zauważ, że po krioterapii, może wybuchnąć poważny apetyt, ale eksperci udzielają porad – konieczne jest powstrzymanie się od jedzenia, na które organizm będzie musiał wydać wystarczającą ilość energii, która miała na odmłodzenie organizmu. Jeśli głód jest zbyt nachalny, jeść owoce lub warzywa, ale przez gęstą żywności odmówić.

„Cold” troska o skórę twarzy

Krioterapia podmiot – lokalne działanie, używając cryomassage formularz, pomaga uaktywnić krążenie krwi i przemianę materii w nim.

Podczas nanoszenia krioterapia jest używany, co zostało wcześniej zanurzony w ciekłym azocie (-80 ° C). Szybki ruch aplikatora obszarów problemowych skóry są w ciągu 10-15 sekund. Pojawiające się odczucia zastąpione w etapach: po pierwsze, istnieje silne pieczenie, potem ZE SKÓRĄ płonie jak po przejściu na zimno. W efekcie zmarszczki zaczynają się spłaszczyć, a na policzkach pojawia się zdrowy blask. Kiedy krioterapia stoi rzeczywisty wpływ jest zbyt zimne suche powietrze.

Mechanizm udarowy w sposób następujący: niska temperatura oddziaływania termicznego na receptory i naczyń krwionośnych. Pod wpływem zimna one uciskać, a następnie rozszerzają -reflektorno mocno przez długi czas, dzięki czemu poprawia odżywianie skóry. Krioterapia jest zdolny do dwóch lub nawet więcej razy zwiększy efekt większości zabiegów kosmetycznych w przypadku, gdy będą miały miejsce niezwłocznie po cryomassage.

O krioterapii takie opinie często odwołują się do zaleceń dotyczących Słońca – to nie powinien robić, aby uniknąć przebarwienia, przez kilka miesięcy.

Zdrowe i lśniące włosy

Krioterapia włosy – to procedura, która pozwala wzmocnić osłabione włosy i pomóc im odzyskać. Ekspozycja skóry głowy jest krótkie, ale silne, a nie systematyczne, jak można przypuszczać. Aktywna tylko wierzchnią warstwę skóry głowy. Skóra obszarów problemowych w krioterapia włosów ochłodzono do 0 ° C. W rezultacie, nie jest zwiększony przepływ krwi, co sprzyja wzmocnienia i wzrostu włosów. Zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Krioterapia na brodawki

Krioterapia jest w stanie dostarczyć nam nie tylko z powodu problemów z włosami, ale także oczyścić nasz organizm z mało przyjemne wzrostów jak np brodawek. Krioterapia brodawki bazującego na fazie każdej zmiany oddzielnie. Zanurzone w ciekłym azotem aplikator szybkiego ruchu o małym nacisku prostopadłego do brodawki. Czas trwania „niezwykły efekt” zależy na części, ale średnio wynosi 10-30 sekund. Gdy ciekły azot w celu odparowania (około 20 sekund), wacik zwilżony, a procedura jest przeprowadzana wielokrotnie. Obowiązkowe kontrola zgodności aplikatora i głębokości zera. Niezbędnym warunkiem osiągnięcia skuteczności zabiegu jest promorozhennaya od 1 do 1,5 mm na całym terenie.

Jako aplikacje krioterapii brodawki blednie i staje po gęstą biały, charakterystyczną cechą ekspozycji adekwatności -White corolla obwodowo. Mogą czuć mrowienie, ból i pieczenie.

Po 40-60 s. Po krioterapia zastosowano brodawek otechet w kolejnych dniach epidermialnogo powstawanie pęcherzyków, który trwa od 5 do 7 dni. Później, w miejscu bańki tworzą skorupę, na tyle gęsta, odrzucenie, które nastąpi w ciągu 12 dni. Różowa plamka, pozostając w efekcie będzie ledwo zauważalne. Szereg zabiegów jest ustalana przez specjalistę na podstawie liczby uszkodzonych miejsc.

Wskazania do procedury

Krioterapia polega na odczyty w następujących przypadkach:

 • Obecność nadmiaru masy i cellulitu;
 • Z początku starzenia się skóry;
 • Występowanie choroby skóry;
 • Obecność chorób ginekologicznych (klimakterium, niepłodność);
 • Obróbka wstępna dla ciąży;
 • Obecność zaburzeń neurologicznych (bólowych, migrena, itp);
 • Występowanie choroby układu oddechowego;
 • Recepta jak procedury odzyskiwania po urazach i operacjach;
 • Wyczerpanie, bezsenność, zmęczenie.

Przeciwwskazania:

Krioterapia jest przeciwwskazane przewiduje:

 • Przewlekłe choroby w ostrej fazie;
 • Wymowa choroby układu naczyniowego;
 • Obecność otwartych ran;
 • Obecność SARS i inne procesy zapalne;
 • Choroby krwi;
 • Obecność choroby psychicznej;
 • Obecność klaustrofobicznie (są inne fobie);

Indywidualna nietolerancja:

Krioterapia jest również przeciwwskazany u kobiet w ciąży, jest ona stosowana tylko albo po tym procesie.

Łącznie krioterapii z płynnych opinii azotu o sobie jako procedura pozostawia wiele możliwości jak kosmetycznych i leczniczych. Krioterapia wielki wpływ na skórę, pomaga stymulować wzrost włosów i eliminuje nieprzyjemne narośli na skórze. W ściśle określonych dawkach, zimne wydłuża młodzieży, nie tylko wizualnie, ale także wewnętrzny – fizjologicznych. Ale należy pamiętać, że nadużywanie liczbę procedur, takich jak krioterapia, nie należy, w celu uniknięcia wygląd już negatywnych skutków jak odmrożenia, itd.

Dom krioterapia równie dobrze być znormalizowane, ponieważ nadmierne używanie zimne okłady mogą powodować hipotermię i, w konsekwencji, przeziębienia. Dbać o ich piękno nie należy zapominać o zdrowie. Bądź miły dla zdrowia!

load...