Kremowa zupa z Finlandii

Zawartość:

Różnych smaczne zupy rybnej, nie tylko Polski, ale także fińskie. Nawiasem mówiąc, ta zupa będzie nazwany Finowie lohikeitto.

load...

Główną cechą jest to, że jest przygotowany z kremem. Delikatny smak i gęstość śmietany łososia – przyjemna kombinacja. Fiński krem ​​ucha wytwarza się w sposób następujący.

Użyj do gotowania zupy Pot 3 litry. Take 300 gramów. Czerwony ryb, najlepiej filet, ale zupa zbyt źle. Murphy zajmuje tylko 4 szt., Ale większy. Użyj cebulę i pory. To zajmie kilka kawałków około 100 gramów. Do smażenia podjęcia 50-70 gramów. Masło. Podstawą zupy – kremu. Wymagana ilość kremu – około 1 litra. A także trzeba sól i pieprz do smaku.

Z usuni obrać ziemniaki, pokroić w kostkę lub paski. Następnie umieścić w rondlu, napełnić wodą. Poziom wody musi być wyższa niż w ziemniakach. Doprowadzić do wrzenia, a następnie gotować przez 10 minut.
Jeśli trzeba gotować mięso z kości, przede wszystkim oddzielić mięso od kości ryb. Zagotować rosół w zupie z kości, aw niej dodać pokrojone ziemniaki.

Rozpuść masło na patelni. Powinien wyciąć krążki cebuli, cienkie jak to możliwe. Mamy smażyć przez minutę.

Pory są natychmiast włożyć do garnka, w którym ziemniaki gotowane, bez smażenia, należy umyć i pokroić tylko.
Recepta ciało ryby powinien być pocięte na kostki, oddzielone od skóry. Użyj łososia lub pstrąga. Przygotowanie ryb po tym, cebulę smażyć przez 1 minutę. Dodaj do miski z ziemniakami i gotować na umiarkowanym ogniu przez 10-15 minut.

load...


Powrót do spisu treści

Przygotuj bazę rosołu

Następnie dodać śmietanę i pozostawić na ogniu przez kolejne 5 minut do ryb namoczone. Doprawione solą i pieprzem, wymieszać. Zupa jest gotowa. Przed podaniem, niech parzyć przez 5 minut. Służy do zupy śmietany 10-20% tłuszczu. Ponadto, stosowana ilość może być zmniejszona kremu, to jest nie ma 1-l jak określono w recepturze. I można dodać trochę mąki. Przed podaniem dodaj do zupy pietruszki, to na pewno nie zaszkodzi.

Ta zupa – zamiennik dla tradycyjnego ucha – egzotyczne, nietypowe, ale smaczne gwarantowana.

Podczas przygotowywania ewentualnych różnic z recepturą. Gotowany zachować swoje bogactwo i rybackiej ducha. Nawiasem mówiąc, łosoś może pozostać w jednym kawałku, jak wolisz.


Powrót do spisu treści

Wariacje na temat ryb

Recepty mogą być różne. Oprócz ryb, można dodać krewetki.

Dodać grzyby do zupy, wprowadzić pewne odchylenia od fińskiego przepisu. Grzyby – rzadki wizyta do kraju Suomi potraw.

Olej z oliwek może być stosowany do smażenia cebuli. Dla tych, którzy lubią warzyw w dowolnej formie, mogą być zawarte w żywności groszek, kukurydza, czerwona papryka, marchew i groch. Podawać zupę z pieczywem czosnkowym.

Niezależnie od receptury użyć w każdym przypadku, zupa jest cudowny. Bon appetit!

load...